Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#161 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 22 August 2011 - 9:04

Tak tohle má úplně každé API, jako twitter, facebook, foursquare a další, kdokoliv z nich může vyřadit kteréhokoliv klienta. Mnou popsaný prostředník není podle mě o nic víc v rozporu než jakákoliv jiná aplikace, je to v podstatě jen knihovna, kterou společně může využívat více aplikací, přičemž pokud ta knihovna nebude přímo parsovat stránky gorundspeaku a navíc každá s přistupujících aplikací bude mít svůj API klíč, který tedy nebude přímo v centrální knihovně, nebude to odporovat vůbec. Parsování stránek by pak bylo možné doplnit prostřednictvím neoficiálního pluginu vytvořeného komunitou. Fungovalo by to pak nejenom jako jendotné API pro přístup k online datům Groudspeaku, ale i jako centrální uložiště vyřešených keší, mnou nalezených keší, poznámek, logů a hlavně offline databáze Jinak si myslím, že zvýhodnění API pro premium membery je v pořádku, také je v pořádku že se brání tomu, aby to API bylo použito opravdu jen k hledání keší a ne ke stahování offline databáze celé Evropy.
  • 0

#162 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 23 August 2011 - 19:38

Na Market jsem dal verzi (0.45), která už ukládá mapy do formátu totožném s Locusem.
Defaultně je ukládá do adresáře geoquack, ale když v nastavení místo toho použijete cestu, kam Locus ukládá mapy ( většinou /sdcard/Locus/MapsOnline ), tak můžete OSM mapy sdílet s Locusem.

Geoquack vždycky nejdřív zjistí, zda je daná mapová kachle v databázi a pak ji zobrazí, když není v databázi, tak si (pokud je zaplé stahování map) tu kachli stáhne a uloží si ji pro další použití.

Je možno si stáhnout offline mapy programem MOBAC podobně jako se to dělá pro pocketdrake, (http://pocketdrake.c...p?id=user:mobac), jen si na začátku nastavte formát map na "RMaps SQLite".

Soubory pro jednotlivý druhy map se musí jmenovat:
OSM_Classic.sqlitedb - pro klasickou OSM mapu
OSM_Cyklo.sqlitedb - pro cyklistickou OSM mapu
GMaps_Street.sqlitedb - pro klasickou Google mapu
GMaps_Sat.sqlitedb - pro satelitní mapu
  • 0

#163 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2011 - 7:37

Market mi ještě ani dnes nenabídl aktualizaci :-( Až ručně po nalezení quoquacku. Koukám, že Dashboard dostal graficky mnohem působivější kabátek ;-). Sdílení map zdá se funguje, jen pokud se člověk překlepne v cestě, tak to spadne až při zobrazení map. Jinak je fakt velká škoda, že většina vývojářů ignoruje tohle: http://developer.and...l#filesExternal Konkrétně kapitolu "Accessing files on external storage" a "Saving cache files" :-(
  • 0

#164 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2011 - 8:24

Nedalo by se nějak udělat, aby si bral databázi z DropBoxu? Nebo to jde nějak nastavit? Omlouvám se, ale nepřišel jsem na to. Pokud by to nějak šlo, bylo by to supr...
  • 0

#165 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 24 August 2011 - 9:25

t.prochazka napsal/a:
Market mi ještě ani dnes nenabídl aktualizaci :-( Až ručně po nalezení quoquacku. Koukám, že Dashboard dostal graficky mnohem působivější kabátek ;-).

Sdílení map zdá se funguje, jen pokud se člověk překlepne v cestě, tak to spadne až při zobrazení map.

Jinak je fakt velká škoda, že většina vývojářů ignoruje tohle:
http://developer.and...l#filesExternal
Konkrétně kapitolu "Accessing files on external storage" a "Saving cache files" :-(


To, že to spadne při zadání neexistujícího adresáře jsem teď ráno už taky zjistil a opravím to, v posledním updatu bylo hodně změn a holt všechno se nepodaří.
Tak já původně chtěl používat tuhle storage pro ukládání dat, ale pak jsem zjistil, že se data po odinstalaci ztratí. Takže mám v nastavení adresář pro data. Je možný si ho nastavit kamkoliv i na externí kartu - zvlášť u map je to asi nutný.

sobikovi napsal/a:
Nedalo by se nějak udělat, aby si bral databázi z DropBoxu? Nebo to jde nějak nastavit? Omlouvám se, ale nepřišel jsem na to. Pokud by to nějak šlo, bylo by to supr...


Dropbox je výbornej nápad. Sám ho nepoužívám, ale asi by to vyřešilo synchronizaci databáze s GeoGetem. Vykoumám, jak na to.
  • 0

#166 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2011 - 8:59

Není na sychronizaci přímo nějaký plugin do Geogetu? Zahlédl jsem ho, ale ještě nezkoušel.
  • 0

#167 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2011 - 15:03

Na uloz.to se objevila mapa ČR až do zoomu 15
http://www.uloz.to/1...osm-classic-zip


t.prochazka napsal/a:
Není na sychronizaci přímo nějaký plugin do Geogetu? Zahlédl jsem ho, ale ještě nezkoušel.


jo, plugin je, dá se stáhnout přímo GeoGetem.
  • 0

#168 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2011 - 19:44

naceste napsal/a:
Na uloz.to se objevila mapa ČR až do zoomu 15
http://www.uloz.to/1...osm-classic-zip


A víte někdo, kdo už to stáhnul zdroj těch map?
  • 0

#169 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 31 August 2011 - 21:25

Bylo by možný přidat podporu vektorových map ? (locus to taky má - složka mapsVector ) https://code.google.com/p/mapsforge/
  • 0

#170 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2011 - 9:11

fatbozz napsal/a:
Bylo by možný přidat podporu vektorových map ? (locus to taky má - složka mapsVector )

https://code.google.com/p/mapsforge/


Už jsem o tom přemýšlel, ale teď to neplánuju. Dělám teď na zajímavějších funkcích.

Měl bych dotaz - jaké mapy používáte? Já si celkem vystačím s OpenStreet mapami, jsou přehlednější než google mapy nebo OSM cyklomapa, v terénu se někdy přepínám do satelitních map.
Tak mě napadlo, že bych spojil OpenStreet mapu a satelitní mapu v jedno. OSM totiž nezoomuje na víc než zoom 17, satelitní mapy jdou o dvě úrovně dále. Takže by se při zoomu automaticky přepínalo z kreslených map na satelitní B)
  • 0

#171 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2011 - 9:45

Ja pouzivam openstreet, akorat ze ve vektorovy verzi - kdyz jsem uz na poslednim zoomu, da se to jeste zvetsit ;) ale ty satelitni by taky nebyly spatny :) PS: v ty mape co tu byla odkazovana chybej semo tamo dlazdice :/ PPS: je spesl ikonka pro kese s final wp?
  • 0

#172 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2011 - 10:00

petulinka1 napsal/a:
Ja pouzivam openstreet, akorat ze ve vektorovy verzi - kdyz jsem uz na poslednim zoomu, da se to jeste zvetsit ;) ale ty satelitni by taky nebyly spatny :)

PS: v ty mape co tu byla odkazovana chybej semo tamo dlazdice :/
PPS: je spesl ikonka pro kese s final wp?


Stáhni si novou verzi geoquacku, já jsem tu mapu tak zrychloval, že přestávalo stíhat načítání dlaždic z databáze, zvýšil jsem počet vláken a teď by to mělo načítat bez problémů.

Navíc verze 0.50 (teď jsem ji dal do marketu) se odpojuje od GPS při minimalizaci (dá se vypnout v nastavení)

kešky s nastaveným finálním WP by mohly mít jinou ikonku, to je pravda. A mohly by mít i svoji kolonku ve filtru. Podívám se na to.
  • 0

#173 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2011 - 10:11

super, jdu to prubnout, diky :) na ikonky se tesim ;) PS: nacitani funguje OK, dik :)
  • 0

#174 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2011 - 21:49

Při kliknutí na Nejbližší mi při zapnuté GPSce občas program píše "Nepodařilo se získat aktuální souřadnice" přitom na úvodní stránce programu jsou souřadnice zobrazeny, i když jen hodně přibližné. Bohužel GPSka se občas dobu nechytá, nešlo by, aby se zobrazily prostě nejbližší kešky od poslední známé polohy, třeba jen s nějakou chybovou hláškou? Pak nešlo by nahrát pár "uživatelských" off-line map i pod jinými jmény, než jsou ta přednastavená? Mám v Locusu staženo několik oblastí, tak bych je potřeboval přepínat a přejmenovávání souborů mi nepřijde zrovna nejlepší způsob... A ještě velký dík za skvělý prográmek :-)
  • 0

#175 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2011 - 10:55

Roman_Jaromer napsal/a:
Při kliknutí na Nejbližší mi při zapnuté GPSce občas program píše "Nepodařilo se získat aktuální souřadnice" přitom na úvodní stránce programu jsou souřadnice zobrazeny, i když jen hodně přibližné. Bohužel GPSka se občas dobu nechytá, nešlo by, aby se zobrazily prostě nejbližší kešky od poslední známé polohy, třeba jen s nějakou chybovou hláškou?


Zkusím na startu načítat poslední polohu. Problém je v tom, že ta může být třeba pár dní stará a z druhé půlky republiky. Dám to do příští verze.

Pak nešlo by nahrát pár "uživatelských" off-line map i pod jinými jmény, než jsou ta přednastavená? Mám v Locusu staženo několik oblastí, tak bych je potřeboval přepínat a přejmenovávání souborů mi nepřijde zrovna nejlepší způsob...


Už jsem přemýšlel, že bych dal možnost vybrat další mapy jako mapové soubory Locusu. Zaseklo se to na tom, že jsem nevěděl, jak udělat nejlíp uživatelský rozhraní. Ty další mapy by byly asi jen offline, stahovat by se mohly pomocí Locusu.
  • 0

#176 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2011 - 11:05

Co treba pridat ikonku mapy nad mapu s kesema, kde by se po kliknuti ukazal vyber souboru s mapou jako je to u databaze?jako prozatimni reseni by to stacilo :) zbytek muzes dovymyslet casem, hlavne ze to bude fachcit :)
  • 0

#177 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2011 - 12:52

Roman_Jaromer napsal/a:
"Nepodařilo se získat aktuální souřadnice" přitom na úvodní stránce programu jsou souřadnice zobrazeny...

A nemuze geoquack pouzit tuto polohu ziskanou ze site? Pro vypis nejblizsich kesi, by ta presnost mohla byt dostatecna (pripadne se zobrazenou vystrahou..) a teprve, kdyz by nebyl dostupny ani tento udaj, tak pouzit posledni dostupnou polohu...

naceste napsal/a:
Už jsem přemýšlel, že bych dal možnost vybrat další mapy jako mapové soubory Locusu.

To by bylo prijemne - tak jak WhereYouGo nyni dovoli pouzit mapu z Locusu, a to i ty vektorove..
  • 0

#178 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2011 - 16:24

Dneska jsem se dokopal k tomu nainstalovat a použít databázi waymarků... bohužel na to není program připraven. Docela by se to ale hodilo, člověk když je v terénu, tak by měl u sebe mimo keší i waymarky....
  • 0

#179 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1884 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2011 - 10:52

Jen takovy uplne hloupy dotaz -- treba to jen nemuze najit.Kdyz uz mam v telefonu tu kompletni databazi nebylo by mozne dodelat nejaky jednoduchy vyhledavani v te databazi --treba dle nazvu nebo GC kodu. Priklad ..sem v lokalite, kde je finalka ktera am vychozi souradnice dost daleko (Praha se tim jen hemzi) a tam listovat po 50 nejblizsich nez najdu konkretni kes je docela opruz (Priklad Zeleznicni 21 s finalkou v Prokopaku)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#180 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2011 - 13:13

Dobesch napsal/a:
Jen takovy uplne hloupy dotaz -- treba to jen nemuze najit.Kdyz uz mam v telefonu tu kompletni databazi nebylo by mozne dodelat nejaky jednoduchy vyhledavani v te databazi --treba dle nazvu nebo GC kodu. Priklad ..sem v lokalite, kde je finalka ktera am vychozi souradnice dost daleko (Praha se tim jen hemzi) a tam listovat po 50 nejblizsich nez najdu konkretni kes je docela opruz (Priklad Zeleznicni 21 s finalkou v Prokopaku)


Taky se přimlouvám, taky mi tato funkce chybí :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama