Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#181 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 21 September 2011 - 9:03

sobikovi napsal/a:
Dneska jsem se dokopal k tomu nainstalovat a použít databázi waymarků... bohužel na to není program připraven. Docela by se to ale hodilo, člověk když je v terénu, tak by měl u sebe mimo keší i waymarky....


Já nevěděl, že GeoGet umí ukládat i waymarky. Nejspíš to spadne, protože nenajde správný typ kešky a nenačte obrázek. Vytvořím si DB s waymarkama a upravím geoquack tak, aby s ní mohl pracovat.

Roman_Jaromer napsal/a:

Dobesch napsal/a:
Jen takovy uplne hloupy dotaz -- treba to jen nemuze najit.Kdyz uz mam v telefonu tu kompletni databazi nebylo by mozne dodelat nejaky jednoduchy vyhledavani v te databazi --treba dle nazvu nebo GC kodu. Priklad ..sem v lokalite, kde je finalka ktera am vychozi souradnice dost daleko (Praha se tim jen hemzi) a tam listovat po 50 nejblizsich nez najdu konkretni kes je docela opruz (Priklad Zeleznicni 21 s finalkou v Prokopaku)


Taky se přimlouvám, taky mi tato funkce chybí :-)


Vyhledávání přidám, zatím jsem tuhle funkci nepotřeboval, protože vzdálené kešky hledám na mapě. Podle čeho by to mohlo vyhledávat? Mě napadá tak GC kód, název a jméno autora, možná i kraj a datumy založení, posledního nálezu a aktualizace. A vyluštěné mysterky.
Nemám to promyšlené, ale možná místo nové funkce vyhledávání prostě rozšířím filtr. Asi by to pak chtělo i to nastavení filtru ukládat, aby se dalo mezi jednotlivýma nastaveníma rychle přepínat.
  • 0

#182 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1884 příspěvků(y)

Publikováno 21 September 2011 - 9:04

I kdyz je fakt, ze finalka v lokalite se mi na mape zobrazi -- teda pokud to neni jako ja posledne, ze sem se chtel podivat po jedny veci v danne finalce a tim ze ji ma davno odlovenou se mi zobrazilo prd. A na to nezobrazovat odlovene sem si nevzpomnel. Ale narazil sem na to pri jednom eventu, kdy se me nekdo ptal zda to je v te lokalite. Prece jen by bylo snazsi zadat GC kod nez prepinat v nastaveni
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#183 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 21 September 2011 - 9:48

naceste napsal/a:

Vyhledávání přidám, zatím jsem tuhle funkci nepotřeboval, protože vzdálené kešky hledám na mapě. Podle čeho by to mohlo vyhledávat? Mě napadá tak GC kód, název a jméno autora, možná i kraj a datumy založení, posledního nálezu a aktualizace. A vyluštěné mysterky.
Nemám to promyšlené, ale možná místo nové funkce vyhledávání prostě rozšířím filtr. Asi by to pak chtělo i to nastavení filtru ukládat, aby se dalo mezi jednotlivýma nastaveníma rychle přepínat.


Ano, myslim ze dle GC kodu, nazbvu (casti) a autora by stacilo ... pro mne ;)
A ano, za mne klidne do filtru.

Diky za geoquack.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#184 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 21 September 2011 - 9:54

Dobesch napsal/a:
I kdyz je fakt, ze finalka v lokalite se mi na mape zobrazi -- teda pokud to neni jako ja posledne, ze sem se chtel podivat po jedny veci v danne finalce a tim ze ji ma davno odlovenou se mi zobrazilo prd. A na to nezobrazovat odlovene sem si nevzpomnel.

Ale narazil sem na to pri jednom eventu, kdy se me nekdo ptal zda to je v te lokalite. Prece jen by bylo snazsi zadat GC kod nez prepinat v nastaveni


Finálka v lokalitě by se zobrazit měla, na mapě se načítají všechny kešky, které mají úvodní souřadnice nebo alespoň jeden waypoint v aktuálním výřezu mapy. Pokud teda člověk má ve filtru (defaultně) nastaveno zobrazování všech waypointů.

Jinak dělám na připojování geoquacku k API groundspeaku a není to zrovna nijak jednoduchý. S webovými službami mám dost zkušeností, ale tohle je takový trochu jiný... na hovno :). Bude mi to trvat trochu dýl :)
  • 0

#185 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 23 September 2011 - 8:34

Přidal jsem do nové verze vyhledávání podle GC kódu, názvu a autora. Je to ve filtru, takže to je závislý i na dalším nastavení filtru, takže se dají hledat třeba tradičky s nějakým názvem a tak podobně. Hledání se potom vypne smazáním toho vyhledávacího žetězce.
  • 0

#186 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1884 příspěvků(y)

Publikováno 23 September 2011 - 9:10

Super DIKY moc - myslim ze tohle bohate staci. Jo finalky se v mape zobrazovaly. Pokud je clovek neml uz odloveny a nesel tam treba pro TB. Ale velkem vyznam to myslim ma treba pri nalezu nejaky Tradicky ze serie - ted nemyslim FCPT, ale treba Rarochovy serie kdy je to roztrkany po cely CR a to clovek na mape nedohleda.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#187 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 23 September 2011 - 21:35

Waymarky mají prefix WMxxxxx a je asi snadnější a přehlednější všem dát stejnou ikonu než ikony kategorií, protože to by se v tom pak nikdo asi nevyznal... jinak díky za pomoc a podporu. Ještě takový nápad (možná to nějak jde jinak), ale nešlo by tam implementovat import z db3 do jedné databáze? Mám uloženou zvlášt databázi s WM a zvlášť s kešema a nejde pracovat s oběma naráz... abch na mapě viděl jak GC tak i WM. Import je tam tuším jen z gpx...
  • 0

#188 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 11:09

Tak mám v telefonu db3 z gg s keskama, nastavený filtr na all a nic se nezobrazuje. Nějak nevim co s tím.
  • 0

#189 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 18:25

Hlásím stejný problém, po aktualizaci geogetu, je něco jinak a vidím, že v geoquacku nic nevidím, export do oregonu v pohodě.
  • 0

#190 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 18:51

mě to funguje, oba programy mám aktualizované...
  • 0

#191 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 19:18

na formatu databaze se hodle dlouho nic nemenilo, takze neni sebemensi duvod, aby to najednou prestalo behat, pokud se tedy v geoquacku neco nezmenilo.
  • 0

#192 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2011 - 19:55

HaLuMa napsal/a:
na formatu databaze se hodle dlouho nic nemenilo, takze neni sebemensi duvod, aby to najednou prestalo behat, pokud se tedy v geoquacku neco nezmenilo.

touto informaci jsi mne nepotesil, ale uz vim, kde je neco spatne, makro na synchronizaci z nejakeho duvodu zkopirovalo databazi, ktera ma par kilo, nakopiroval jsem ji rucne, ale ani potom se nic neukazalo, az kdyz jsem zapnul aby se zobrazovaly i moje kesky, tak se najednou objevily i vsechny ostatni, sice to neni uplne idealni, ale aspon tak, ale uz mam reseni, zaloguju si svoje kesky, pak zmizi (u jedne adoptovane je to v pohode ;) )
  • 0

#193 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2011 - 7:42

Máte nastavené ve filtru své jméno, když odfiltrováváte svoje kešky?
  • 0

#194 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2011 - 8:41

No jo, nebylo tam, ale proč se ztratilo, teď abych si smazal nálezy u svých kešek ;). Taková blbost a to mne nenapadlo, díky za program i za radu.
  • 0

#195 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2011 - 9:46

Já to upravím, aby to v tomhle případě ty nálezy ibnorovalo a nebo napsalo při opuštění filtru hlášku, že není vyplněný jméno.
  • 0

#196 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 31 October 2011 - 22:01

Ahoj, díky za aplikaci, zdá se to být dobrá náhrada za PocketDrake.Mám jen pár připomínek a dotazů: 1) Nevím, jestli jsem slepý, ale nemohu najít funkci prohlížení keší uložených z databáze. Chci si jen prohlédnout nějakou uloženou kešku (bez připojení netu i gps) a chybí mi tu takové tlačítko "uložené kešky" 2) Lze dodělatak tlačítko zapnout/vypnout GPS ? 3) Je možnost přidat poznámku ke kešce? 4) Co třeba přidat funkci vytváření seznamů (udělám si seznam pro různá města/výlet)? Díky Irwing_W
  • 0

#197 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2011 - 9:23

Včera jsem se pokoušel dohledat jednu keš pomocí tohoto prográmku a byl jsem trochu zmatený ze všech těch šipek na kompase... můžete mi prosím někdo prozradit, k čemu jsou dobré? Kompasovou střelku na sever jsem asi poznal (červený konec a jiný tvar), ale pak tam běhají dvě různobarevné šipky a jedna něco jako vteřinovka tenká ručička...
  • 0

#198 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2011 - 10:19

sobikovi napsal/a:
Včera jsem se pokoušel dohledat jednu keš pomocí tohoto prográmku a byl jsem trochu zmatený ze všech těch šipek na kompase... můžete mi prosím někdo prozradit, k čemu jsou dobré? Kompasovou střelku na sever jsem asi poznal (červený konec a jiný tvar), ale pak tam běhají dvě různobarevné šipky a jedna něco jako vteřinovka tenká ručička...


Myslim, ze "vterinovka" je smer pohybu, a zelena smer kde je kes. A zlutej "pulkrouzek" pozice slunce.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#199 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1884 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2011 - 10:43

Irwing_W napsal/a:
Ahoj, díky za aplikaci, zdá se to být dobrá náhrada za PocketDrake.Mám jen pár připomínek a dotazů:
1) Nevím, jestli jsem slepý, ale nemohu najít funkci prohlížení keší uložených z databáze. Chci si jen prohlédnout nějakou uloženou kešku (bez připojení netu i gps) a chybí mi tu takové tlačítko "uložené kešky"
2) Lze dodělatak tlačítko zapnout/vypnout GPS ?
3) Je možnost přidat poznámku ke kešce?
4) Co třeba přidat funkci vytváření seznamů (udělám si seznam pro různá města/výlet)?
Díky Irwing_W


K bodu
1 --je to takovy hodne schovany -- musis pres filtry a tam zadat jmeno Kese jako "filtr" a bacha na nastaveni zobrazeni odlovena/neodlovena a dalsich filtru
2 jo to by nebylo spatny -- ale aby to nebylo jako u Locusu, kde to je, ale stejne musis aktivovat "centralnim zapinacem"
3. "Vlez do kese" Proste si zobraz zakladni informace a pres tlacitko MENU -- Zmenit Poznamku
4. No vzhledem k tomu, ze stejne beres data z Geogetu, tak ja si pripravuju veci rovnou v Geogetu a v terenu pouzivam radsi LOCUS --geoquack je spis takova zaloha a nebo pomucka do mist, kde se vyskytnu necekane
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#200 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1884 příspěvků(y)

Publikováno 01 November 2011 - 10:48

brazajar napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Včera jsem se pokoušel dohledat jednu keš pomocí tohoto prográmku a byl jsem trochu zmatený ze všech těch šipek na kompase... můžete mi prosím někdo prozradit, k čemu jsou dobré? Kompasovou střelku na sever jsem asi poznal (červený konec a jiný tvar), ale pak tam běhají dvě různobarevné šipky a jedna něco jako vteřinovka tenká ručička...


Myslim, ze "vterinovka" je smer pohybu, a zelena smer kde je kes. A zlutej "pulkrouzek" pozice slunce.


POMOC SEM OKRADEN -- ja mam na kompasu jen
Tlustou cerveno bilo sipku - SEVER -JIH -resp. kompasovku
Pak zelenou sipku tlustou co ma od osy otaceni tenkej cernej ocasek (proste pokracovani ty sipky) - smer kes
Zluty obloucek jako slunce

KDO MI UKRADL ZBYLE SIPKY a Carky ??? :@:D verze 0.53
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama