Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#221 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 14:20

Supr, zda se, ze se skutecne blyska na lepsi casy - drzim palce, at se vyvoj dari a muzem se tesit z dustojneho konkurenta :) Chapu ze cas je vzdy problem a placena prace ma prednost, o to vic ocenuji ze ses do toho pustil :) Jeste bych se tedy rad vratil k bodu 1 - mozna to jen spatne chapu, ale vcera jsem mel pocit, ze vsechny ostatni mody ukazovaly uplne nesmysly. Ted, kdyz to tu zkousim u PC bez pohybu to zas vypada, ze Turnable dial mod by mel delat to co bych od toho cekal, takze jeste si s tim dneska budu hrat az pujdu pro krabku a vyzkousim to primo v terenu... Je to asi o zvyku, doposud jsem mel zarizeni co nemelo kompas, tak me to mozna trochu mate :) Co se tyce ikonek, tak uz to tedy chapu - ta nejdulezitejsi ikonka je tedy refresh, ostatni jen ridi centrovani. Chapu, v poradku. Co se tyce tech waypointu - mam ted ve filtru (primo na mape nastaveni Filter setup) vybrane jen finalky, presto se mi na mape zobrazuji i dalsi typy waypointu. Deje se to jak u nalezenych tak u nenalezenych (tajne doufam, ze se vybiraji jednim dotazem, aby to nezdrzovalo zbytecne :)). Ted me jeste napada - PD rozlisuje vylustene mysterky od nevylustenych tim, ze u vylustenych zobrazuje zeleny namisto modreho otazniku - hodne to pak zprehlednuje orientaci v mape. Planujes nejake obdobne zvyrazneni? Dobry je pak i filtr "Zobrazovat jen vylustene", ktery nezobrazuje mysterky, pokud nemaji final wpt. Jeste me ted, kdyz si s tim hraju, napada snad uz posledni vec. Na mape kliknu na bod, zvolim Select point. Tim se mi aktivuje navigace. Tady by prave byla fajn ta zminovana moznost prepnuti na kompas, tj. ze budu moct ke krabce takhle rychle dojit nejen pomoci koukani na mapu, ale budu pri priblizeni moct i zapnout kompas a dohledat podle nej. Tak, a uz snad dam chvili pokoj :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#222 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 14:45

Elektronickej kompas je zdrojem mnoha nedorozumění, třeba v blízkosti mýho kola vytrvale ukazuje asi o 45 stupňů špatně. A to přesto, že hliníkovej rám kola je paramagnetickej. Pak se hodí mít ještě další ukazatele a nebýt závislej jen na kompase. To s tou jinou ikonkou pro vyluštěný kešky je dobrej nápad, to udělám. Filtr na vyluštěný už mám v plánu (a taky řazení seznamu nejbližších i podle finálního waypointu) A s tím kompasem na mapě - já se často nechávám ke keši navigovat přes mapu a jen na posledních pár desítek metrů se přepínám na detail právě kvůli kompasu a kvůli hintu a atributům. Chci to vyřešit nějakým jednoduchým přepínáním mezi detailem a mapou a nebo nějakým zjednodušeným detailem s kompasem přímo na mapě. A nebo přidělám mapu do detailu kešky na stránku kompasu, ještě nevím, jaký řešení bude nejlepší.
  • 0

#223 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 22:25

Mapa primo v detailech kese by byla urcite fajn, ale aby se pak zbytecne nezdvojovala funkcnost... Protoze v menu by mela zustat urcite, nepolezu preci po spusteni hned do detailu nejake kese, abych mohl koukat na mapu :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#224 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 8:35

Teď je na marketu nová verze, kde jsem trochu upravil mapu, přesunul jsem ty hnusný tlačítka a jde teď zapnout automatický načítání keší podle změny zobrazení mapy. Teď začínám dělat na XML nastavení map jako to má Pocket Drake, aby se daly používat i jiný zdroje map.
  • 0

#225 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 8:49

Perfektni :) A prave jsem prisel na to, proc se mi zobrazovaly vsechny waypointy - mel jsem sice vyple ty moznosti filtrovani, ale zustalo zaskrtnute "Zobrazit vsechny typy" - takze samozrejme ze sobrazovalo vse :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#226 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 8:53

Skvělá práce, nová tlačítka se mi líbí daleko více než stará:-) Jen u mého HTC Desire HD přetrvává problém v tom, že open-streetové off-line mapy stažené pro Locus se občas prostě přestanou zobrazovat (zobrazují se kešky, ale mapa ne, jde s mapou pohybovat atd., program je v chodu...), Jindy zase mapa zatuhne a program nahlásí pád "Činnost geoquack (v aplikaci geoquack) neodpovídá). Přitom program se po stisku tlačítka "ukončit aplikaci" vrátí do základního menu programu geoquack, takže spadne jen mapová část aplikace. Často se mi stává, že mi to padá při přepínání mapových podkladů. Tak jsem se dokopal a odeslal jsem konečně hlášení, což jsem měl asi udělat už dávno (omlouvám se ;-) )
  • 0

#227 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 13:14

Díky za vylepšení. Opět se přimlouvám za vytvoření tlačítka "Uložené kešky" do hlavního menu. Místo by tam bylo a dost by to urychlilo práci.
  • 0

#228 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 13:54

Irwing_W napsal/a:
Díky za vylepšení. Opět se přimlouvám za vytvoření tlačítka "Uložené kešky" do hlavního menu. Místo by tam bylo a dost by to urychlilo práci.


V menu hlavní obrazovky je "Hledat kešku", to by snad mohlo pomoct. Chtěl jsem to už včera přidat mezi tlačítka hlavní obrazovky, ale nenašel jsem správnou ikonku :)
  • 0

#229 profa1

profa1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 22:56

Vzhledem k tomu, že geoquack používám krátce, tak jsem možná přehlédl, ale chybí mi zúmování v mapě, když chybí offline podklady pro aktuální zvětšení. Bylo by perfektní, kdyby se přepočítaly nejbližší podklady. Bylo by se možno orientovat (i když hrubě) a v některých případech by člověk i dost ušetřil prostor na kartě (pěkně to měl vyřešen PocketDrake). A zbožné přání by byly podobné výpočty vzorců. Ale jinak spokojenost. Díky
  • 0

#230 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 23:05

Dnes mam dalsi postrehy z provozu nejnovejsi verze: 1) Docela nutne by to chtelo moznost ukladat ke kesi poznamky jak to ma PD - potrebuju si nekam zapisovat informace zjistene na jednotlivych stages multiny abych pak mohl vypocitat finalku. Zaroven potom pri synchronizaci s GeoGetem to mam archivovane na vecne casy, kdyz by nekdo nekdy potreboval poradit. 2) Odesel jsem od kese, strcil telefon do kapsy a asi za 10 minut zas zapnul - uvitala me hlaska ze Geoquack prestal pracovat, a ze Force close... jenze to nepomohlo, hlaska se po zavreni objevila znova a musel jsem hezky dlouho odklikavat, nez se konecne ukoncil. Bohuzel tim, ze se nevypisou detaily o te exception nemuzu rict vic. Zkusim priste kouknout do logu, jestli me k nim nerootly telefon pusti. 3) Az se hodne budes nudit, dalo by se trochu zefektivnit nacitani krabek - kdyz prizoomuju mapu, neni duvod je znovu nacitat, protoze urcite nebude zobrazeno nic vic, nez uz je nactene. Taky jsem moc nekoukal jak casto se obnovuje seznam pri plynulem posuvu mapy a pohybu v terenu, tak nejak doufam ze ne pokazde kdyz se mapa posune o par pixelu, protoze to by sezralo baterku docela dost rychle :) 4) Predpokladam ze prace s field notes se bude casem jeste hodne vylepsovat, prozatim bych ocenil, kdyz by tam defaultne nebylo prednastavene to "TFTC :)" a naopak jsem si mohl zvolit vlastni format jako PD - hlavne cislo nalezu a cas aby se predvyplnily a nemusel jsem to dopisovat rucne. Tot snad prozatim vse, aspon me momentalne nic dalsiho nenapada.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#231 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 9:13

niximor napsal/a:
Dnes mam dalsi postrehy z provozu nejnovejsi verze:
1) Docela nutne by to chtelo moznost ukladat ke kesi poznamky jak to ma PD - potrebuju si nekam zapisovat informace zjistene na jednotlivych stages multiny abych pak mohl vypocitat finalku. Zaroven potom pri synchronizaci s GeoGetem to mam archivovane na vecne casy, kdyz by nekdo nekdy potreboval poradit.
2) Odesel jsem od kese, strcil telefon do kapsy a asi za 10 minut zas zapnul - uvitala me hlaska ze Geoquack prestal pracovat, a ze Force close... jenze to nepomohlo, hlaska se po zavreni objevila znova a musel jsem hezky dlouho odklikavat, nez se konecne ukoncil. Bohuzel tim, ze se nevypisou detaily o te exception nemuzu rict vic. Zkusim priste kouknout do logu, jestli me k nim nerootly telefon pusti.
3) Az se hodne budes nudit, dalo by se trochu zefektivnit nacitani krabek - kdyz prizoomuju mapu, neni duvod je znovu nacitat, protoze urcite nebude zobrazeno nic vic, nez uz je nactene. Taky jsem moc nekoukal jak casto se obnovuje seznam pri plynulem posuvu mapy a pohybu v terenu, tak nejak doufam ze ne pokazde kdyz se mapa posune o par pixelu, protoze to by sezralo baterku docela dost rychle :)
4) Predpokladam ze prace s field notes se bude casem jeste hodne vylepsovat, prozatim bych ocenil, kdyz by tam defaultne nebylo prednastavene to "TFTC :)" a naopak jsem si mohl zvolit vlastni format jako PD - hlavne cislo nalezu a cas aby se predvyplnily a nemusel jsem to dopisovat rucne.

Tot snad prozatim vse, aspon me momentalne nic dalsiho nenapada.


1 - Je to u kešky - Z menu "Změnit poznámku". Poznámka je vidět na hlavní stránce kešky
2 - To bude možná chyba těch nových funkcí v mapě, protože se mi tohle ještě nikdy nestalo. Byl jsi na mapě a měl jsi zapnuto to automatický načítání keší a změnu pozice dle polohy?
3 - To, aby se nenačítalo při přiblížení, udělám hned. Jinak kešky se začnou hledat pokud se střed mapy posune o šestinu plochy mapy a i to se testuje jednou za dvě sekundy, takhle mně to připadá dostatečně dynamický a zároveň šetrný ke zdrojům.
4 - To jo, plánuju tam udělat nějaký formátovací string, kde si uživatel nastaví, co chce ukládat.
  • 0

#232 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 9:19

Presne tak, stalo se mi to pri zapnute mape s automatickym posunem a centrovanim. Te poznamky v menu jsem si popravde nevsiml, nicmene neni to uplne nejidealnejsi - nejlepsi by bylo, kdyz by se zobrazovala spolecne s listingem v jednom okne a listingem se v te dobe dalo posouvat - protoze takhle si muzu akorat precist v listingu, co mam zjistit, pak si to musim zapamatovat, kliknout na zmenit poznamku, napsat a pak zjistit, ze jsem si to zapamatoval spatne ;) Ale to uz je v podstate detail, dulezite je, ze to nejak jde, tak diky za info :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#233 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 10:29

Tak to jsi měl pravděpodobně verzi 0.63, ve verzi 0.64 je už tahle chyba opravená, taky mi to včera dopoledne spadlo.
  • 0

#234 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 10:31

Ted mam 0.64, je mozne ze se pres noc aktualizovala, nicmene vcera vecer mi to skutecne spadlo. Uvidime co dneska, pokud to zas slitne, dam urcite vedet :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#235 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 23:16

Na Marketu je nová verze, u které jsem předělal systém map, mělo by se opravit pár problémů při přepínání mapových zdrojů a mělo by dojít ke zrychlení načítání kachlí z netu. Přidal jsem i některé další zdroje map. Zatím odolává Shocart a nedaří se mi stahovat jejich turistický mapy, ale i to se mi snad brzo podaří překousnout a přidám je k ostatním zdrojům.
  • 0

#236 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2012 - 19:29

Musim pochvalit perfektni praci s mapou. K dokonalosti uz chybi snad opravdu jen pouziti kachli z jinych meritek, pokud pro aktualni neni, a pripadne i zoomovani posledniho meritka. Je videt, ze po nejake dobe aplikace poskocila o velky krok kupredu. Díky.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#237 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2012 - 19:31

Zatím super! Mám ale ještě jeden dotaz.. Nešlo by odstranit HTML z Logů popř. listingů... Když nějakej magor do logu naseká padesát smajlíků a tunu barvy + odkazů, neblaze se to projevuje :(
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#238 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2012 - 23:11

Musím říct, že program začíná vypadat skvěle a za chvíli asi nahradí C:geo. K úplné dokonalosti zatím chybí několik věcí. První 2 jsou spíše kosmetické. 1) Detaily keše jsou udělány jako bílý text na černém pozadí, ale listing keše je naopak(tedy černý text na bílém), při přechodu to vždy uhodí do očí. 2) C:geo několik posledních verzí má detaily keše udělané stejně jako geoquack, tedy rozsekané na několik stránek vedle sebe, v C:geu pro pohyb kromě navigační lišty lze i použít přejetí prstem přes obrazovku doprava, nebo doleva 3) Chtělo by to nějak vyřešit vyhledávání podle názvu, typu, ... Jinak fakt díky, že ses do toho pustil
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#239 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2012 - 23:14

Bod 3) uz castecne existuje - v hlavnim menu kdyz zmacknes menu klavesu, tak je moznost tam hledat podle gc kodu, nazvu a autora.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#240 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2012 - 23:18

Aha, tak toho jsem si nevšiml, tim padem to beru zpet.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama