Přejít na obsah


Fotka

geoquack - offline klient pro android s využitím databáze GeoGetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
281 odpovědí na toto téma

#201 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 11:23

Dobesch napsal/a:

brazajar napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Včera jsem se pokoušel dohledat jednu keš pomocí tohoto prográmku a byl jsem trochu zmatený ze všech těch šipek na kompase... můžete mi prosím někdo prozradit, k čemu jsou dobré? Kompasovou střelku na sever jsem asi poznal (červený konec a jiný tvar), ale pak tam běhají dvě různobarevné šipky a jedna něco jako vteřinovka tenká ručička...


Myslim, ze "vterinovka" je smer pohybu, a zelena smer kde je kes. A zlutej "pulkrouzek" pozice slunce.


POMOC SEM OKRADEN -- ja mam na kompasu jen
Tlustou cerveno bilo sipku - SEVER -JIH -resp. kompasovku
Pak zelenou sipku tlustou co ma od osy otaceni tenkej cernej ocasek (proste pokracovani ty sipky) - smer kes
Zluty obloucek jako slunce

KDO MI UKRADL ZBYLE SIPKY a Carky ??? :@:D verze 0.53


Myslim ze "Vteriovka" = tvuj "ocasek" ... zelene sipky.. ;)
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#202 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 8:59

Dobesch napsal/a:
POMOC SEM OKRADEN -- ja mam na kompasu jen
Tlustou cerveno bilo sipku - SEVER -JIH -resp. kompasovku
Pak zelenou sipku tlustou co ma od osy otaceni tenkej cernej ocasek (proste pokracovani ty sipky) - smer kes
Zluty obloucek jako slunce

KDO MI UKRADL ZBYLE SIPKY a Carky ??? :@:D verze 0.53


Máš všechno
na kompasu je:
- kompasová střelka
- zelená šipka směr ke keši
- modrá šipka směr pohybu - ta se ale zobrazuje jen při pohybu, respektive když telefon usoudí, že se pohybuje
- žlutej oblouček slunce a naopak tenká "vteřinovka" stínu.
Slunce a stín vypadá v době elektronickejch kompasů zastarale, ale často se hodí, když se kompas kvůli vnějším vlivům zblázní. Mně třeba blbne kompas když jedu na kole, rám kola ho vychyluje do strany.
  • 0

#203 Pajoslava

Pajoslava

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2011 - 10:33

Prosim o radu :-) Stahla jsem si z marketu Vas programek a ted nevim co dal... Je tam napsano: Pro správnou funkci je třeba do telefonu nakopírovat *.db3 soubor databáze GeoGetu a v nastavení aplikace k ní zvolit cestu. a odkaz na stranky geogetu... Ten soubor ale nemohu najit a nevim, co dal udelat. Nainstalovany geoget nemam, zkousela jsem, ale opet asi nekde chyba a nefungoval.. Muzete mi prosim poradit? Predem velmi dekuji!
  • 0

#204 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2011 - 12:26

Pajoslava napsal/a:
Prosim o radu :-)
Stahla jsem si z marketu Vas programek a ted nevim co dal... Je tam napsano: Pro správnou funkci je třeba do telefonu nakopírovat *.db3 soubor databáze GeoGetu a v nastavení aplikace k ní zvolit cestu.

a odkaz na stranky geogetu... Ten soubor ale nemohu najit a nevim, co dal udelat. Nainstalovany geoget nemam, zkousela jsem, ale opet asi nekde chyba a nefungoval..

Muzete mi prosim poradit? Predem velmi dekuji!


Chce to nainstalovat GeoGet a do něj si naimportovat kešky, s jeho databází potom pracuje geoquack.
Návod na to, jak importovat keše do GeoGetu je tady : http://www.geocachin...rt=&rowstart=40
  • 0

#205 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2011 - 15:27

Chtěl bych se zeptat, jestli Geoquack podporuje i vektorové mapy z programu Locus. Nějak se mi je totiž nedaří rozběhat a jiné nemám (navíc mi přijdou neefektivně veliké).
  • 0

#206 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 10:26

Vektorovky tusim neumi, ale OSM a Google jo. I kdyz mozny je vsechno, problem je, ze se mi nechce menit nazvy na ten spravnej format.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#207 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2011 - 17:56

Zdravím, stále při svých cestách používám 3 různé programy pro mobily pro Geokešing - Geoquack, C:Geo a Locus. Rád bych používal jen jeden program pro všechno, ale bohužel u všech mi něco chybí, co mi vyhovuje u ostatních. U většiny ostatních programu (mimo Geoquack) mi chybí zobrazování jednotlivých waypointů a hlavně vypočtených finálek, který umí právě Geoquack. Ovšem u Geoquacku mi stále chybí pár věcí, které jsou lépe vyřešeny v jiných programech, nebo nápadů, co by mi v programu vyhovovalo více: 1) nešlo by udělat vyhledávání kešek podobně jako u hledání v C:Geo (tj. rovnou nějaké tlačítko a tam hledání podle jména, kódu, souřadnic atp.) aby nebylo ve filtrech, jako doteď? Na současném hledání mi vadí to, že když pak chci zobrazit třeba opět všechny kešky z okolí, musím původně hledanou hodnotu znovu celou vymazat a hlavně že to hledání je ztraceno v tom menu hodně hluboko... Případně občas bych potřeboval hledat i ty kešky, které mám primárně ve filtru vypnuty... 2) Nešlo by udělat k odkazu Zobrazení na Internetu jen zaktualizovat informace o kešce v samotném programu? A nebo alespoň otevřít ten Internet v novém okně, aby zůstal otevřený na androidu, když se chci podívat třeba v Geoquacku zpět na mapu atp.? 3) Když jsou podporovány mapy z LOCUSu, nešla by rozšířit jejich podpora, aby se daly přepínat na všechny mapy stažené v LOCUSu? Jinak ikonky v LOCUSu mi připadají trochu hezčí, než používané zde. 4) V LOCUSu se mi také líbilo označování nálezů. Nejen možnost logu Found it, ale i ostatních i s možností označení času nálezu se změnou (často neoznačím nález hned, ale třeba až s půl hodinovým zpožděním a pak se mi u Locusu líbí, že se dá čas odlovu měnit). Nevím, jak jsou tyto návrhy náročné, ale docela bych je v programu ocenil. Škoda, že nejde zprovoznit Locus + Geoquack dohromady, že nejde, aby spolupracoval Geoquack s Locusem stejně, jako addon pro geokešing s Locusem. Mimochodem si taky říkám, že bych některé programy měl konečně možná i trochu ocenit finančně, ale nenašel jsem tady jak...
  • 0

#208 sewerman cz

sewerman cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 23:39

Ahoj, měl bych dotaz. Jsem novým šťastným majitelem Androidu a GeoQuack je jedn z prvních nainstalovaných aplikací. Doteť jsem používal poket drake na WM. Do PDA jsem si natahl offline mapy z geokuku. Lze tyto mapy použit i v GeoQuacku? NEbo musím tahat mapy odjinu? Případně odkud? Samozřejmě mě zajímají offline mapy. Díky za radu.
  • 0
Geo tools = pomůcky pro geocaching

#209 zbrolik

zbrolik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 18:34

Dobrý den, prave jsem nainstaloval Geoquack z Marketu. Aplikace se mi spustí a pri importu mi spadne "APlikace geoquack (proces cz.horas.geoquack) byla neocekavane ukoncena. Zkuste to znovu. Delam nekde chybu? Zkousel jsem i GPX soubor prejmenovat na db.db3 a nahrat do slozky geoquack, ale ani to nejde. Diky za radu Pepa
  • 0

#210 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 22:01

sewerman cz napsal/a:
...
Do PDA jsem si natahl offline mapy z geokuku.
Lze tyto mapy použit i v GeoQuacku?

Když jsem GeoQuacka zkoušel, tak jsem mapou z PD v sqlite formátu přepsal jednu z map co si vytvořil GQ a normálně šla používat, ale třeba je lepší způsob...
  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#211 Freekiwi

Freekiwi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 13:23

Ahoj, s aplikací se terpve seznamuji. Databázi z geogetu jsem si stáhnul (ponechal jsem názel geoget.db3) a nastavil k ní cestu. Jen bych potřeboval poradit, jak se v programu v databázi vyhledává...třeba dle gc kodu, dle ownera, dle názvu, dle klíčového slova...přes ty filtry mi to nic nedělá...zadám třeba gc kod, dám OK a nic... Poradí mi někdo? Dík moc. Freekiwi
  • 0
Freekiwi

#212 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 13:42

Freekiwi napsal/a:
Ahoj,
s aplikací se terpve seznamuji. Databázi z geogetu jsem si stáhnul (ponechal jsem názel geoget.db3) a nastavil k ní cestu.
Jen bych potřeboval poradit, jak se v programu v databázi vyhledává...třeba dle gc kodu, dle ownera, dle názvu, dle klíčového slova...přes ty filtry mi to nic nedělá...zadám třeba gc kod, dám OK a nic...
Poradí mi někdo?
Dík moc.
Freekiwi


No ono to vypada kapanek nelogicky protoze veskere vyhledavani se deje pres NEJBLIZSI. Takze po nastaveni filtru musis pouzit NEJBLIZSI k vyhledani nejblizsich kesi co splnuji podminky filtru.
Takze najit kes dle NAzvu nebo GC kodu se deje tak, ze Vlezes do filtru, nastavis filtr na GC kod i kdyz se to tvari jako vyhledavani -- proste nam natukas kod (nebo nazev), zkontrolujes aby se ti to netlouklo s jinym nastavenim filtru (napr kdyz se chces jen podivat na jiz odlovenou kes, aby to ukazovalo i odlovene kes) a pak vyskocis z filtru a pouzijes NEJBLIZSI. No a oku mas GC kod napsanej spravne zopbrazi se ti tam hledana kes
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#213 Freekiwi

Freekiwi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 10:03

Dobesch napsal/a:

Freekiwi napsal/a:
Ahoj,
s aplikací se terpve seznamuji. Databázi z geogetu jsem si stáhnul (ponechal jsem názel geoget.db3) a nastavil k ní cestu.
Jen bych potřeboval poradit, jak se v programu v databázi vyhledává...třeba dle gc kodu, dle ownera, dle názvu, dle klíčového slova...přes ty filtry mi to nic nedělá...zadám třeba gc kod, dám OK a nic...
Poradí mi někdo?
Dík moc.
Freekiwi


No ono to vypada kapanek nelogicky protoze veskere vyhledavani se deje pres NEJBLIZSI. Takze po nastaveni filtru musis pouzit NEJBLIZSI k vyhledani nejblizsich kesi co splnuji podminky filtru.
Takze najit kes dle NAzvu nebo GC kodu se deje tak, ze Vlezes do filtru, nastavis filtr na GC kod i kdyz se to tvari jako vyhledavani -- proste nam natukas kod (nebo nazev), zkontrolujes aby se ti to netlouklo s jinym nastavenim filtru (napr kdyz se chces jen podivat na jiz odlovenou kes, aby to ukazovalo i odlovene kes) a pak vyskocis z filtru a pouzijes NEJBLIZSI. No a oku mas GC kod napsanej spravne zopbrazi se ti tam hledana kes


Aha. Díky. Takže pokud se chci např. podívat na mysterku, která má finále (nebo úvodní souřadnice) xx km daleko, mám smůlu, protože to vyhledá jen ty blízké - ostatně jaký okruh je cca to blízké? Dá se to někde nastavit?
Jen zjištuji možnosti použití. Díky za odpověď.
  • 0
Freekiwi

#214 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 11:08

Ahoj, brácha dosal na vánoce novej mobil, a tak byl GQ jasná volba. Má ale problém. Na mobilu s nízkým rozlišením se špatně trefuje do ikonek na mapě.. Musí se klepat třeba minutu, než se trefí.. Nešlo by někde přidat nějaký kouzelný scrollovátko v nastavení? Nebo jenom přepínač.. Ale při rozlišení 320x240 toho člověk opravdu moc nevymyslí :( Každopádně dík za skvělou appku.. Poslední update potěšil :)
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#215 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:46

Valicek1 napsal/a:
Ahoj, brácha dosal na vánoce novej mobil, a tak byl GQ jasná volba. Má ale problém. Na mobilu s nízkým rozlišením se špatně trefuje do ikonek na mapě.. Musí se klepat třeba minutu, než se trefí.. Nešlo by někde přidat nějaký kouzelný scrollovátko v nastavení? Nebo jenom přepínač.. Ale při rozlišení 320x240 toho člověk opravdu moc nevymyslí :(

Každopádně dík za skvělou appku.. Poslední update potěšil :)


Zkusím dát do nastavení možnost používat i větší ikonky, třeba dvojnásobný
  • 0

#216 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 18:42

Díky moc!
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#217 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 11:36

Na marketu je nová verze, v nastavení se dá vybrat, jestli se na mapě mají zobrazovat velké ikony. Dál jsem z filtru odstranil možnosti hledání kešky a přesunul jsem je do nové funkce, takže teď je možno vyhledat kešku z menu hlavního okna aplikace.
  • 0

#218 mino686

mino686

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 8:40

Zdravim. V PDA som pouzival pocket drake ale teraz prisiel telefon s androidom a geoquack je vyborna nahrada. Chcem sa spytat ci by bolo mozne do programu doplnit zobrazenie mapy cykloatlas, su tam vyznacene turisticke chodniky s casom trasy a pri hladani cache v horach to pomoze. dakujem Mino
  • 0

#219 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 8:50

Tak jsem konecne odhodil Windows Mobile a presel na Android - s cimz musela nutne prijit i zmena aplikace z PocketDrake na GeoQuack. Za tech par hodin co jsem to vcera stihl vyzkouset uz mam spoustu veci, ktere bych rad nejak vyresil. 1) Co to je za priserny kompas? Proc proste nemuze mit zakladni mod "Sipka vedouci ke kesi"? Vubec nechapu ty ostatni mody k cemu by mely byt dobre, a proc "sipka ke kesi" (tedy mod "moving direction up") zobrazuje jeste dalsi 4 ukazatele, ktere akorat zneprehlednuji ukazatel? 2) Bylo by fajn, kdyz by mapa nacitala kese automaticky - kdyz treba jedu autem nekudy, chci sledovat, co mam kolem, klikat porad na refresh je dost neprakticke. 3) Kdyz zaskrtnu, ze chci videt disablovane kese (jakoze obecne chci, protoze jestli je lovitelna chci rozhodnout sam), tak se zobrazuji i archivovane a na archivovane tam neni zadne dalsi nastaveni. 4) Kdyz nastavim filtr na typy waypointu, tak se mi na mape nektere nevyhovujici filtru stale zobrazovaly... 5) Obecne moc nechapu jaky je rozdil mezi ikonkou refresh a lupa na mape, zda se, ze kazda za urcitych okolnosti nacte kese, zatimco ta druha v danem okamziku neudela nic. 6) Pokud uz nacitani kesi na mape musi trvat tak dlouho, bylo by supr, kdyz by to zobrazovalo nejaky indikator ze se neco deje. 7) Proc trva i nacitani detailu kese tak silene dlouho, zatimco mezi tim je zobrazena cerna obrazovka? Vzdyt nacteni vsech tech detailu je zalezitosti dvou SQL dotazu, ktere navic probihaji pres indexy, tedy velice rychle. 8) Libi se mi, ze muzu snadno nastavit, na ktery z waypointu kese chci navigovat. Bohuzel kdyz se vratim do menu a pak zpet na kes (to to opravdu nejde jinak, nez zas pres "posledni kese"?, tohle nastaveni se zapomene a zas me to naviguje na uvodky. Myslim, ze logictejsi by bylo, aby si to pamatoval. Jinak pekne, myslim, ze pokud se aplikaci dostane jeste nejake te pece, bude to supr alternativa za PD, zatim stale teda trpi nejakymi nedostatky, ale jsem uz mnohem optimistictejsi nez jsem byl ze zacatku :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#220 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 13:59

niximor napsal/a:


Díky za info.
Geoquack mě být už dávno o velký kus dál, mělo fungovat i připojení ke GC Live, bohužel ale musím platit hypotéku a tak v posledních pár měsících jsem se věnoval práci a na Geoquacku jsem jen upravoval menší věci a opravoval chyby. Teď v zimě jsem se na něj zase vrhnul, mám dvě A4 popsaný seznamem úprav a pomalu se jimi prokousávám. V dubnu bude mít GQ první narozeniny, tak do tý doby už snad bude dostatečně dospělej. Zatím je ve stavu, že se s ním dají hledat kešky, je rychlej a žere málo baterie, ale těch funkcí a komfortu ani designu moc nemá.

Mimochodem kdyby byl někdo ochotnej pomoct mi při překladu do němčiny, slovenštiny nebo dalších jazyků, tak budu rád, je to zatím jen asi 200 výrazů k přeložení.

K těm tvým jednotlivým bodům:
1. Tady se asi neshodneme, kompas mi přijde lepší než ten, co je v c:geo nebo v Locusu, je kontrastnější a nemá to zpomalení. Šipka směru pohybu a pozice slunce je jenom informativní, pro odlov je důležitá jen zelená šipka ke keši. Osobně používám jen mód pohyblivýho číselníku, ostatní zafixovaný módy pak jen když blázní kompas.
2. Tohle už mám vymyšlený a bude brzo.
3. Nenapadlo mě odlišit disabled a archived keše, to udělám.
4. Zvláštní, to by nemělo, měls vypnuto zaškrtnutí "Všechny typy"?
5. Na mapě jsou ikonky
- Vycentrovat na mou pozici
- Refresh kešek
- Vycentrovat na pozici vybrané kešky
- Zapnout automatické centrování na mou pozici (vypne se pohybem mapy a nebo zoomem)
Píšu internetovej help, kde budou funkce všech obrazovek detailně posaný.
6. Animačku udělám, bude potřeba na několika místech.
7. Těch selectů je víc a rychleji to asi nepůjde (vlastní keška, waypointy, logy, různý atributy). Dost záleží na velikosti databáze a to úzké hrdlo je tady SQL server v systému.
8. Tohle mám v plánu, jakmile si člověk v detailu přepne waypoint, tak by se přepnul i na mapě. A v hlavním menu by mohlo být tlačítko, které vyvolá detail poslední kešky, to by šlo. Dávám dohromady i nějaké rychlé přepínání mezi detailem a mapou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama