Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kalhoty na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:17

Zdravim Obracím se na vás s prosbou o radu při výběru vhodných kalhot na geocaching. Protože se při hledání dostávám občas do míst kam dosud lidská noha nevkročila, tedy tam kde rostou šípky, akáty či ostnaté dráty atd., roztrhal jsem již třetí kalhoty. Dosud jsem důvěřoval značce s kopretinou. Jsou pohledné i pohodlné, ale vůbec nic nevydrží. Ty jsou tak na procházku do parku. ;) Hledám kalhoty, které jsou dostatečně odolné, ovšem zároveň musí být pohodlné a nesmím se v nich cítit jako v brnění. A cena je až na prvním místě.:) Díky předem za vaše postřehy a rady. Myškin
  • 0

#2 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:29

maskáče navštiv nejaké obchod s vojenským zbožím určitě si vybereš
  • 0

#3 Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:31

http://aukro.cz/bear...1550088084.html
http://aukro.cz/bear...1550089001.html
http://aukro.cz/bear...1550089023.html
;)
  • 0
<a href="http://www.svetgc.cz...ction/all">Moje sbírka CWG</a>

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:40

Nevím jak to máš daleko do Chřibské na Děčínsku, ale mohu doporučit http://www.kalhoty-krizovybuk.cz/
  • 0

#5 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:45

Souhlas s andresci, já taky roztrhal pár kalhot a teď už mám přes dva roky maskáče (myslím že to je vz. 95). Jsou pohodlné (jen jsem si měl koupit s delšími nohavicemi), použitelné v širokém rozsahu teplot, se spoustou kapes a pokud vyloženě neleje a neprodírám se houštinami, tak i odolné vodě.
  • 0

#6 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:46

podivej se i sem http://www.armypoint...mokave/d-90608/
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#7 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 18:08

Doporučuju originál armádní kalhoty vyřazené z výstroje Bundeswehru, ve standardním německém maskování punktarn. V armyshopech (Brno) je prodávají nové i lehce "jeté" ve velmi dobrém stavu za cenu kolem 2 stovek podle stavu. Mám jich doma několik, dlouhé i střižené na kraťasy. Lehká ale odolná a na nošení velice příjemná látka , 80% bavlna, 20% polyester.
  • 0

#8 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 18:30

Kytička je hezká, ale jako tepláky na doma, jinak jde (alespoň při nošení mnou) do kytek za měsíc. Až tak bych nešetřil, můžu jen doporučit Direct Alpine Patrol (nebo jejich těžší verzi Mountaineer, ale Patrolky mě přišly lepší) V těch nejtěžších geo podmínkách je tahám už rok a půl a kromě toho že trochu ztratily barvu (což ale na oranžové vůbec není vidět, pokud vedle tebe nejde někdo s fungl novýma poznat se to nedá) Za ten rok a půl lezly po skalách, jezdily na kole (bez chrániče řetězu :)) chodily pěšky po všech čertech a ochutnaly pár jeskyní... ani jedna díra ;) V létě to větrá, a narozdíl od bavlny to hned uschne, prát se to taky moc nemusí... Jestli chceš kalhoty na dýl, rozhodně bych na nich nešetřil. A nelekal bych se počátečních cen ve sportovkách, vždycky se s tou cenou dá něco udělat. Teď koukám po High Point Gondogoro ale to už je asi vážně extrém a myslím že i já se na ně nakonec vykašlu. Kdyby cokoliv tak SZ...
  • 0

#9 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 18:51

No vida, řeším ted podobný problém, tak nějak jsem byl rozhodnut pro
http://www.bullarmys...zi.asp?kod=2770, ale patrně to ještě díky tomuto vláknu přehodnotím..:)
  • 0

#10 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 19:37

Maskace jsou super, jen kdyz v nich chodim po meste, tak to musim doplnit oranzovou GeoService vestou... :) pri prolejzani rosti to nekolikery kytickovy uz odnesly. Krizovej buk mam dvoje, a taky v pohode.
  • 0

#11 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 20:13

já už mám taky svoje maskáče :) a jsou super!!! Nejdřív jsem si na jednu výpravu jedny půjčila :) a ted už nemusím :) Sice mi to v nich "vážně sluší" :) ale těm veverkám je to jedno, potkanům taky, a do města je nenosím :) Jo: a v sobotu jsem v nich zmokla jak potkan - a než jsem vypila kafe a odpočinula unaveným nohám před večerní výpravou, tak byly suché :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#12 Inri

Inri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 21:20

Ja pouzivam s oblibou uz nekolik let tyto. Mam je hlavne kvuli odepinacim nohavicim a ze jsou z ciste bavlny. A nato, ze je to jen cista bavlna, tak jsou dost pevne. S polyesterem jsou samozrejme pevnejsi, ale take mene prodysnejsi. Army kalhoty jsou vetsinou sice hodne pevne, ale take dost rezne a ne tak pohodlne.
  • 0

#13 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2011 - 22:06

V armyshopech se dají sehnat i vojenské kalhoty pouze jednobarevné, které si osobně nemůžu vynachválit. Začínal jsem s maskáčema (vz.95), ale po městě to nebylo ono. Tak jsem si sehnal černé a paráda. A na nohy samozřejmě kanady ...
  • 0

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 6:51

Originální policejní kalhoty - černé, letní model. Ale chápu, že ty se poněkud hůře shánějí :) - ale zase vydrží snad všechno a v lese na ně neberu žádný ohled. Asi bych asi navštívil nejbližší army shop, kde určitě budou mít něco podobného. Zjistil jsem, že kalhoty nemá cenu ani prát, protože jsou stejně hned zase ušpiněné od přírody :)
  • 0

#15 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 7:17

Uz dva roky mam Directalpine Mountainer, naprosto bezproblemova udrzba, rychle schnou, vydrzi vsechno, plazeni, skaly, sipky, krusne hory i alpy, neprofouknou, barvostale, mam cervenou verzi a furt sviti jak nova. V cene do 2000 myslim si super investice... A jak tady nekdo psal, Patrol taky fajn, pokud se nepletu, loni mivali i akci 2 za cenu jednech
  • 0

brundi
 


#16 Eskaver

Eskaver

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 7:39

Už jsem roztrhala troje kalhoty... Rejoice jsou k ničemu, když se fakt potřebuješ natáhnout, klidně se roztrhne šev v rozkroku. Zatím to pořád řeším něco-jako-rejoice-akorát-větší-šmejd, protože až je roztrhám, tak je zahodím. Potom určitě Army shop. Kluci, kteří nosí drahé outdoorové pevné kalhoty, si naříkají, že tam mají dírky od trnů a od skla a od betonu... Jde o to, kde s tím všude lezeš.
  • 0

#17 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 7:42

Doporučuji taktéž zmíněné kalhoty od Křížového Buku - již několik let plná spokojenost - vypadají jako od Kytiček, ale jsou podstatně levnější a podstatně kvalitnější (pevnější). A nebo právě Bundeswehr maskáče - např. Armyshop v Praze, Anglické ul. - tam mají taktéž za supr ceny. Do města se moc nehodí, ale do přírody jsou nepřekonatelné a nezničitelné.
  • 0

#18 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 8:14

Velmi jsem si oblíbil:
Kalhoty U.S.pilot,
nové,cena 950.-
http://www.armyveci..../?pageshowing=2
Jsou velmi pohodlné a z příjemného materiálu. Nosím je skoro pořád. Sedím v nich i v práci.
Nevýhoda je, že jsou velmi nasákavé.
  • 0

#19 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 8:28

Hamaci napsal/a:
Velmi jsem si oblíbil:
Kalhoty U.S.pilot,
nové,cena 950.-
http://www.armyveci..../?pageshowing=2
Jsou velmi pohodlné a z příjemného materiálu. Nosím je skoro pořád. Sedím v nich i v práci.
Nevýhoda je, že jsou velmi nasákavé.


Jo, od těch mám dámskou variantu a nemůžu si stěžovat. Až je rozervu, určitě si koupím další stejné.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#20 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 8:40

brundi napsal/a:
Uz dva roky mam Directalpine Mountainer, naprosto bezproblemova udrzba, rychle schnou, vydrzi vsechno, plazeni, skaly, sipky, krusne hory i alpy, neprofouknou, barvostale, mam cervenou verzi a furt sviti jak nova. V cene do 2000 myslim si super investice... A jak tady nekdo psal, Patrol taky fajn, pokud se nepletu, loni mivali i akci 2 za cenu jednech

Direct Alpine Mountainer mám taky. Sice rychle schnou, ale také v silném dešti rychle nasáknou jak houba a moc se mi nelíbí, když mi studená voda stéká po nohách do bot. Ale jinak si nemůžu stěžovat, protože jsou pohodlné, zatím nerozervané a navíc vysoce elegantní :D
Zbývá mi tedy pořešit do deště nějaké převleky.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama