Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kalhoty na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#41 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 21:32

Buď můžeš nakoupit staré kalhoty stylu direct alpine...ale to ti pak bude líto když je zničíš.....lepší sou podle mně klasický rifle od vietnamců....
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 23:17

OMG to si neumíte koupit kalhoty do přírody? Kalhoty "s kopretinou" jsou jen pro manekýny, co se rádi tváří jako "lesní lidé". Kdo kdy chodil do lesa zná dvě pravidla: 1\ neexistuje oděv (kalhoty) co v divočině vydrží déle než jednu sezonu 2\ pořídím si to nejlevnější co je (armádní výprodej)
  • 0

#43 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 6:24

sobikovi napsal/a:
OMG to si neumíte koupit kalhoty do přírody? Kalhoty "s kopretinou" jsou jen pro manekýny, co se rádi tváří jako "lesní lidé". Kdo kdy chodil do lesa zná dvě pravidla:
1\ neexistuje oděv (kalhoty) co v divočině vydrží déle než jednu sezonu
2\ pořídím si to nejlevnější co je (armádní výprodej)


tak jsme tady relativne dobre podebatovalii, semtam i nejaka rada padla...
(OMG to se musis zapojit, i kdyz k tomu nemas co rict:()
  • 0

brundi
 


#44 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 8:07

Sobiku sobiku... že by bundeswehry nebo junglovky od US nevydržely dýl než sezonu, to bych se fakt divil... po mejch třiceti letech trempu mám teprve asi pátý šestý. Včetně hor. I bušmeny vydržej dva roky jistě. Samosebou, pokud umíš použít jehlu a to... drát. Nebojaksetomuřiká.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#45 E-Ryc

E-Ryc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 6:24

MildaPajda napsal/a:Armyshop v Praglu doporucuju v Opletalce za VS kolejema Jednota...


Kde tam je?Asi trpim slepotou, ale nevidel jsem ho.... Dik
  • 0

#46 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 8:24

Citecka napsal/a:
I bušmeny vydržej dva roky jistě.

Samosebou, pokud umíš použít jehlu a to... drát. Nebojaksetomuřiká.


Přesně tak. Nítě se tomu říká! :D Ještě lépe režná ale z nějakého důvodu tím odmítá Eva šít takže sem tam nějaká ta záplata odpadne dřív než by musela.

Já mám Bushmení kalhoty rád. Při nákupu není žádnej opruz, prodavačka obvykle trefí velikost na první pokus podle pohledu. Mají střih který mi sedí. Neprovádí žádný překvapení v podobě nízkýho sedu ani jiný módní úchylárny. A jsou normálně barevný. Jak někdo může vyrazit ven v něčem červeném nebo kostkovaném? To asi nikdy nepochopím.

Silnější kalhoty dvě sezóny bez problémů dají. Obvykle ty v lepším stavu nosím do práce a mezi lidi a ty otahější ven. Takže jsou furt v porovozu a drží. Když je zničím tak obvykle kvůli prošoupané látce na zadku (jsem holt kancelářská krysa...), případně na kolenou (... občas klečící na hrachu).

Jejich lehčí modely to mají s výdrží horší. Ovykle se trhnou v rozkroku, v létě je tam vlhko od potu a jak se ta látka tře o sebe tak nevydřží tolik.

Pravda je že bavlna rychle sákne vlhko, ošoupané zimní ve spojení s teplýma spoďárama dost omezují pohyblivost. Chtěl jsem si koupit něco s nějakou umělinou ale nějak nezbyl čas.

Takže díky za tohle vlákno a inspiraci.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#47 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 8:36

tak ja mam cerveno-sede mountainery a pripadam si uplne normalni:D, asi proto ze mi cervena slusi:D:D
  • 0

brundi
 


#48 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 8:38

semik75 napsal/a:
Jak někdo může vyrazit ven v něčem červeném nebo kostkovaném? To asi nikdy nepochopím.


Skoti? ;):pB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#49 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 9:05

At si kdo chce co chce rika, nejlepsi jsou americke armadni kalhoty, at uz verze ripstop na leto nebo klasicke zimni kapsace v kombinaci s vysokymi botami. V zime clovek nepotrebuje navleky, protoze nohavice se uvazuji pres boty a totez plati v lete, kdy se da rychle projit vodou az po kolena, aniz by nateklo do bot. Nebo taky pri chuzi travou, kdy rosa (a klistata!) nema sanci dostat se do bot ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#50 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 9:27

Já teda věřím na ponožky přes kalhoty, ale jinak ano, šéfe! :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#51 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 9:35

Citecka napsal/a: Já teda věřím na ponožky přes kalhoty, ale jinak ano, šéfe! :)

Taky jsme to tak delavali (kdyz byly jen sedesatky) ale po ponozce se ti zase voda, rosa a klistata dostanou do boty a k noze. Kdyz mas nohavici pres botu, tak ne. Ted jsem si to opet skvele vyzkousel na GC20X0J kde se musi nekolikrat prejit pres ricku. Rychle jsem prebehl par brodu, kde byla voda az ke kolenum a prestoze boty jsou jen do puli lytek, tak sucho. Jen to musis udelat rychle, pak to huste tkana latka na ripstopech udrzi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#52 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 13:34

semik75 napsal/a:

Citecka napsal/a:
Samosebou, pokud umíš použít jehlu a to... drát. Nebojaksetomuřiká.

Přesně tak. Nítě se tomu říká!


Já myslel, že myslíš sešívačku, pro outdoorovější modely gatí i sponkovačku!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#53 reptail

reptail

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 15:35

Trhac napsal/a:

semik75 napsal/a:

Citecka napsal/a:
Samosebou, pokud umíš použít jehlu a to... drát. Nebojaksetomuřiká.

Přesně tak. Nítě se tomu říká!


Já myslel, že myslíš sešívačku, pro outdoorovější modely gatí i sponkovačku!


to je zastarala metoda.dnes se vse opravuje univerzalnim opravnym prostredkem co se jmenuje ducktape.;)
jinak co se tyce tech armadnich hadru tak us kalhoty z doby korejske valky mi vydrzely nekolik let.hlavne to musi byt origo a ne nejaka kopie od asiatu.
  • 0

#54 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 18:18

Jak vás tak čtu, tak si asi udělám výlet do armyshopu. (A ty, kapsou doporučené, boty bych už taky rád... achjo.) Mám ty Direct Alpine Patrol, ale občas je jich i škoda.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#55 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 19:35

honny napsal/a: Jak vás tak čtu, tak si asi udělám výlet do armyshopu. (A ty, kapsou doporučené, boty bych už taky rád... achjo.)

Pokud chces koupit vic veci, tak si zajed do Holoubkova u Plzne. Je to pro tebe asi daleko ale stoji to za to - naprostou vetsinu veci tam maji tak cca za polovic, co v jinych armyshopech. Je to v podstate takovej armyvelkoobchod. Jen na tech botech usetris nejmin litr ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#56 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 21:25

Jj, prave tam... Velky jarni vylet. B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#57 Khabar

Khabar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2011 - 9:08

Já sám mám taky Direct Alpine Patrol a naprostá spokojenost. I když souhlas s "honny", že za ty prachy mi jich je občas líto a snažím se dávat si na ně pozor.
  • 0

#58 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 6:27

A protoze je tu dalsi dotaz tykajici se kalhot, nebudu zakladat nove vlakno :). Shanime damske outdoor kalhoty v co nejvic prijatelne cene, tzn. cca do 1000... Prakticke zkusenosti, rady a info kde koupit, stejne tak postrehy z praxe vitany ;).
  • 0

brundi
 


#59 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 8:44

brundi napsal/a: A protoze je tu dalsi dotaz tykajici se kalhot, nebudu zakladat nove vlakno :). Shanime damske outdoor kalhoty v co nejvic prijatelne cene, tzn. cca do 1000... Prakticke zkusenosti, rady a info kde koupit, stejne tak postrehy z praxe vitany ;).

Ted jsem to psal vedle do vlakna o klistatech - nejlepsi jsou US maskace, kde je na konci nohavice utahovani, ktere se dava pres botu (vysoka vojenska bota nutnosti). Tim eliminujes nejmin 80% klistat i bez repelentu, protoze se nemaji kde zachytit a zase spadnou na zem. Navic, pokud jsou boty i kalhoty v dobrym stavu, tak se do probehnout vodou az ke kolenum, aniz by si clovek nabral do bot. Latka je husta a pri rychlem probehnuti to nepropusti. K mani v kazdem armyshopu, nejlepe ale v Holoubkove u Plzne, kde je nakup za velkoobchod a slusne se daji poridit i za 350,- Kc (vzor desert).
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#60 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 8:49

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit polskou značku Milo - mám od nich už 8 let odepínací kalhoty z materiálu Supplex, které jsou lehké, prodyšné, rychleschnoucí a hlavně odolné - až na 1cm trhlinu v zadní kapse (zachytil jsem o ostnatý drát při přeskakovaní plotu), trochu prodřenou přední kapsu (od klíčů/nože) jsou stále funkční... jen jsem z nich už trochu vyrostl, tak jsem je zkrátil na 3/4... Chtěl jsem si koupit tytéž ve větší velikosti - našel jsem model Nagev a vypadá téměř stejně, jen mám pocit, že ten materiál není tak moc odolný (trochu žmolkuje), ale po 2 letech žádný jiný problém... Na chladnější počasí mám Milo Nito, o kterých Milo tvrdí, že jsou snad nejodolnější a nejtrvanlivější trekové kalhosty na trhu...po 2 letech žádný problém. Akorát tahle značka bohužel není moc dostupná...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama