Přejít na obsah


Fotka

Neuznani logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#81 outlonteam

outlonteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 20:28

Mě jednou owner uznal log, když jsem se ke krabičce nemohla dostat..někdo předchozí jí tak nešikovně zastrčil, že nešla vytáhnout a neměla jsem drát. Ale kdyby mi log neuznal, tak bych se nehádala a neřešila to..
  • 0

#82 olaf3788

olaf3788

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 20:44

Mě asi 3x přestala psát propiska,tak jsem logbook vyfotil a bral jsem to jako found it.Owneři s tím taky neměli problém a uznali mě log. Beru to tak,že když mám v ruce logbook tak mám i bodík :)
  • 0

#83 sdhmarklovice

sdhmarklovice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 20:48

No zdar vsichni, tak nejak jako owner HUDEBNI nemzu nereagovat a proto vas vsechny zadam abyste se na to vykaslali..........opravdu je to hra a ja jsem to Polerokovi dovolil,protoze to nejak tak citim, ze u mysterky jde hlavne o lousknuti dane sifry. Polerok mi nepripada jako clovek,ktery by potreboval nejak dokazovat svetu,ze odela nejvic bodu v GC a proto ho z niceho nepodeziram. Je fakt,ze logovani od "stolu" je hnusarna,ale myslim ze v tomto pripade urcite neprobehlo. custe vsichni a lustete,lovte a logujte:-DDD
  • 0

#84 ostende

ostende

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 21:35

Tu hudebn vylustil petricek a ani nelogoval polerokovi jde jenom o body na profilu se hlasi k spoluautorstvi ostravskeho kahanu a klidne si ho loguje
  • 0

#85 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 21:48

ostende, taky brzdi. Spoluautor keše si ji klidně zalogovat může, protože do profilu se zapisuje pouze jednomu z autoru, jako ownerovi. Dělá se to pak právě tak, že ostatní spoluautoři si ji zalogují jako FOUND IT,ovšem ne jakoFTF_STF_TTF, samosebou B) Asi nikdo se nedohaduje o tom, že pokud owner log uzná, není se o čem bavit. Diskuze byla jen o tom, že to nálezce nemůže VYŽADOVAT!!! himbajz už.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#86 ostende

ostende

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 21:58

no tak Ciťo mas pravdu
  • 0

#87 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 22:40

Skoda, ze autorka vlakna nepsala dotaz do Poradny, ale do Obecne. Puvodni dotaz davno zodpovezen a ted se tu porad dokola mele to same a stejne si to nakonec kazdy bude delat podle sveho.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#88 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 8:00

ostende napsal/a:
no tak Ciťo mas pravdu


B) CITECKA je týmový jméno podle zakladatelky - mý ženy Čity :D - já jsem ten druhej podpis z CWGéčka ;)
Ne že by na tom záleželo, ale Cíťa mě dostal B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#89 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 8:59

sdhmarklovice napsal/a:
opravdu je to hra a ja jsem to Polerokovi dovolil,protoze to nejak tak citim, ze u mysterky jde hlavne o lousknuti dane sifry.

Tak to sis spletl hru, u geocachingu jde predevsim o hledani ukrytych krabicek na zadanych (nebo jinak ziskanych - kuprikladu vypoctenych) souradnic. Nezamenuj tuhle hru kuprikladu s matematickou olympiadou ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#90 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 9:36

Citecka napsal/a:

Asi nikdo se nedohaduje o tom, že pokud owner log uzná, není se o čem bavit. Diskuze byla jen o tom, že to nálezce nemůže VYŽADOVAT!!! himbajz už.


Tak ani s timhle se neda souhlasit. Owner neni posledni instance, posledni instance je reviewer. Ten mimo jine rozhoduje i o platnosti logu (i kdyz bezne to nedela a neni duvod takovouhle blbost eskalovat k reviewrovi, ten ma jiny starosti). Ale pokud by hypoteticky nekdo podal protest proti takovemuto logu u reviewra, ten by mel rozhodnout. A vzhledem k tomu ze se jedna o zcela jasne a vedome poruseni pravidel ktere "nalezce" kese dokonce sam priznal, nedovedu si predstavit ze by reviewer jako nezavisla instituce rozhodujici na zaklade pravidel rozhodl jinak nez ze log smaze.

Tim samozrejme nechci rict ze to ma nekdo udelat, to v zadnym pripade.
  • 0

#91 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 9:46

No, jo, Modráku, tak jak to píšeš je to skoro pravda (protože nad reviewrem je ještě gc a už se nejednou i v české kotlině stalo, že stížnost na neuznání logu šla až tam...) - a jo vlastně, stížnost na NEuznání logu!!!

Že já zas něco přehlíd... anebo někdo předpokládá hippotetickou možnost, že owner uzná log, a pak se nálezce odvolá výš, protože požaduje neuznání tohoto svého logu - nebo co? B)
Jinak si totiž neumím vysvětlit reakci na

...pokud owner log uzná, není se o čem bavit...

:D

Ovšem, jsme v Čechách, že jo... umím si naopak představit, že owner log uzná a ozve se JINÝ nezúčastněný kačer s námitkami proti a požene to výš...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#92 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 10:26

Citecka napsal/a:
No, jo, Modráku, tak jak to píšeš je to skoro pravda (protože nad reviewrem je ještě gc a už se nejednou i v české kotlině stalo, že stížnost na neuznání logu šla až tam...) - a jo vlastně, stížnost na NEuznání logu!!!

Že já zas něco přehlíd... anebo někdo předpokládá hippotetickou možnost, že owner uzná log, a pak se nálezce odvolá výš, protože požaduje neuznání tohoto svého logu - nebo co? B)
Jinak si totiž neumím vysvětlit reakci na

...pokud owner log uzná, není se o čem bavit...

:D

Ovšem, jsme v Čechách, že jo... umím si naopak představit, že owner log uzná a ozve se JINÝ nezúčastněný kačer s námitkami proti a požene to výš...


Jasne ze jsem to myslel tak, ze protest proti logu uznanemu ownerem poda nekdo jiny nez nalezce (ten by si mohl log smazat sam, pokud by s nim nesouhlasil). Ze je nad reviewrem jeste GS jsem teda vynechal umyslne, to uz by bylo hoodne husty hnat to az tam, i kdyz teoreticky mozny. To by zas byla dobra ostuda :D
  • 0

#93 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 10:51

Modrak napsal/a:
Tak ani s timhle se neda souhlasit. Owner neni posledni instance, posledni instance je reviewer. Ten mimo jine rozhoduje i o platnosti logu (i kdyz bezne to nedela a neni duvod takovouhle blbost eskalovat k reviewrovi, ten ma jiny starosti). Ale pokud by hypoteticky nekdo podal protest proti takovemuto logu u reviewra, ten by mel rozhodnout. A vzhledem k tomu ze se jedna o zcela jasne a vedome poruseni pravidel ktere "nalezce" kese dokonce sam priznal, nedovedu si predstavit ze by reviewer jako nezavisla instituce rozhodujici na zaklade pravidel rozhodl jinak nez ze log smaze.

Tim samozrejme nechci rict ze to ma nekdo udelat, to v zadnym pripade.


Co to je za blbost?? :o:o:o Jako ownerovi kese mi nikdo nemuze kecat do toho, jestli nekomu dovolim zalogovat bez zapisu nebo ne. Reviewer jen resi mozne spory mezi ownerem a nalezcem (napr. neopravnene smazani logu). Rozhodne ne to, ze si nekdo treti (radeji nebudu psat, jak bych takoveho kacera nazval) bude stezovat na neci log, ze je neopravneny. Za spravnost logu na kese je zodpovedny jen autor kese. Reviewer muze zasahnout zejmena jsou-li logy vulgarni a ownerovi je to fuk.
  • 0

#94 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 11:29

Tady se nebavime o logu bez zapisu v notesu (pac treba nekdo nemel tuzku), ale bavime se o logu bez odlovu kese. Jestli si to neuvedomujes tak to je docela podstatnej rozdil. Ma owner pravo treba uznat nalez T5 kdyz nalezce zaloguje ze kes videl ze zeme, ale nechtelo se mu lezt tech 20m vysoko po mostnim piliri pac je to pakarna a nechce se mu vracet domu pro vercajk? A je rozhodnuti ownera konecnou instanci proti kteremu neni dovolani? O tomhle je rec, protoze v podstate tohle probehlo. Ted uz ani nejde o tenhle konkretni nalez ze ktereho to vzeslo, pokud nalezce toto chce zalogovat a owner s tim souhlasi, tak at si poslouzej, je to sice divny ale nikomu to asi zily nerve. Ale predstav si ze by neslo treba o stej nalez, ale o FTF. Predstav si ze owner uzna takovejhle nalez jako prvni, zatimco u ty kese bude stepovat nekdo poctivej a cekat az se odmudli. Nebo bude jumarovat ten pilir, zatimco druhej zaloguje T5 "ze zeme", pac vylusteno ma, tak co. Tady uz si dovedu predstavit motivaci to hrotit. A co by se pak stalo? Fakt bych se divil kdyby reviever takovej log nesmaznul treba i na podnet treti strany. Vsechno jsou to samozrejme jen teoreticky uvahy, kdyby slo o FTF tak by se to jiste nestalo, protoze owner by za takovejch okolnosti podobnej log asi neuznal.
  • 0

#95 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 11:35

Modrak napsal/a:
Ma owner pravo treba uznat nalez T5 kdyz nalezce zaloguje ze kes videl ze zeme, ale nechtelo se mu lezt tech 20m vysoko po mostnim piliri pac je to pakarna a nechce se mu vracet domu pro vercajk? A je rozhodnuti ownera konecnou instanci proti kteremu neni dovolani?


Ac to mozna vypada v tomto pripade divne, tak ani tu nevidim problem. Ano owner je konecnou instanci v uznavani logu na jeho keskach. Reviewer si o tom taky muze myslet sve, ale nevidim duvod proc by mel zasahovat.
Kdyz ti povolim odlovit moje kese v Colorado (aniz bys tam nekdy byl) a ty si je zalogujes, tak si muzou jini tukat na celo, nadavat na nas, ale to je tak vse, co s tim muzou udelat. ;);)
  • 0

#96 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 11:42

k-lord napsal/a:
Ano owner je konecnou instanci v uznavani logu na jeho keskach. Reviewer si o tom taky muze myslet sve, ale nevidim duvod proc by mel zasahovat.
Kdyz ti povolim odlovit moje kese v Colorado (aniz bys tam nekdy byl) a ty si je zalogujes, tak si muzou jini tukat na celo, nadavat na nas, ale to je tak vse, co s tim muzou udelat. ;);)


Hele, tohle je zajímavý. Fakt myslíte, že by to de iure takhle proběhlo?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#97 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 11:48

Citecka napsal/a:
Hele, tohle je zajímavý. Fakt myslíte, že by to de iure takhle proběhlo?


Moc nechapu co tim myslis? Proc rovnou de jure? Copak uznavani logu je nejak pravne osetreno?

Jinak tady vytah z pravidel:

Owner is responsible for geocache page upkeep. As the owner of your geocache listing, your responsibility includes quality control of all posts to the cache page. Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off-topic or otherwise inappropriate.


  • 0

#98 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 12:30

Nechápu tuto diskuzi a už mě do slova a do písmene se**, jak se tady ohrazuje "neměl tužku". Co je tohle za blbost?? Kdo má razítko s datumovkou? Jak si může kačer chodit bez tužky? Jwe to nesmysl a výmluva! I když v listingu není upozorněnní na chybějící tužku, každý normální kačer ji má! Už jen kvůli zápisu data, kvůli poznámkách na multinách a hlavně kvůli zkušenosti, že většina tužek v keši stejně nepíše. Tak nechápu...
  • 0

#99 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 453 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 12:58

zmijovkar napsal/a:

kolombo napsal/a:
... je mi fuk, jak kdo co loguje, pokud po něm zůstane keš celá. Letos už mám třetí krabici na kompletní výměnu. To je to co mi vadí, ne to, kolik a jak si kdo čeho logoval.


Jenže ono to všechno navzájem souvisí. Když má hra jasně daná pravidla, tak porušování (nebo tolerance k porušování) jednoho z nich, které zcela izolovaně nevypadá jako úplně podstatné, vede k rozvolňování pravidel všech.. To je úplně obecný jev a platí v mezilidských vztazích všude.

V tomto konkrétním případě tolerance k podvodným logům samozřejmě vede pak i např. k uvolnění pravidel zacházení s keší či TB, což už jsou jednak nějaké materiální hodnoty, ale hlavně stojí i nějaké to úsilí a čas a takové chování nám pak už pochopitelně vadí víc.

Takže ti, co prasí hru např. "jen" logováním "ze břehu na ostrov" a jakkoliv jinak na první pohled "neškodlivě", nemají žádný morální nárok komukoliv jinému vyčítat prasení jiného druhu, např. že se prasecky chová k jejich TB nebo keši.

To je tu furt nářků těch "zasloužilých" na chování nováčků, ale příklady často poskytují hodně mizerné...

PS: prase nechť mi promine, holt se to mezi lidma tak říká...

má pravdu, předseda!
Nemístná tolerance vytváří nebezpečné precedenty. V opravdu vyjímečných případech bych to chápal, nicméně vynucovat si to nelze a určitě ne bez předchozího souhlasu ownera.
  • 0

#100 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 13:17

myspsb napsal/a:
Nechápu tuto diskuzi a už mě do slova a do písmene se**, jak se tady ohrazuje "neměl tužku". Co je tohle za blbost?? Kdo má razítko s datumovkou? Jak si může kačer chodit bez tužky? Jwe to nesmysl a výmluva! I když v listingu není upozorněnní na chybějící tužku, každý normální kačer ji má! Už jen kvůli zápisu data, kvůli poznámkách na multinách a hlavně kvůli zkušenosti, že většina tužek v keši stejně nepíše. Tak nechápu...


Trochu tolerance, prosím. To, že ti tužka během výletu ještě někde v lese nevypadla z kapsy, znamená pouze jediné. Že tě to teprve čeká ;)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama