Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Batoh nad 50l


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:09

Zdravím, rád bych poprosil místní kačerstvo o radu: Uvažuji o koupi batohu pro jedno i vícedenní cesty, zatím váhám mezi Deuter Aircontact 55+10 a Husky Guzzle 70... Máte někdo zkušenosti sněkterým z těchto produktů, případně máte ze zkušeností k doporučení něco jiného? Jde mi o to, aby byl obsahově nad 50l, lehký, pokud možno variabilní (kapsy, pláštěnka atd) a taky aby nějak vypadal ;). Díky moc
  • 0

brundi
 


#2 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:14

O tech, ktere zminujes, moc nevim, ale napadlo me toto: http://www.armypoint...cktarn/d-90625/
60l a zajimava cena.A image je taky fajne ;)B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#3 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:32

Mam cca 6 let ten Deuter. Je to opravdu drzak, uz se mnou zazil ledasco. Jen me pobavilo, ze jsi ho zaradil do vyberu a shanis lehky batoh - tento ma prazdny 2,5kg. Jinak obecne s Deuterama neudelas chybu, jen maji trochu naddimenzovanou litraz (tzn. ta 55 je u jinych znacek regulerni 60+). Z ceskych luhu a haju mam dobrou zkusenost s Corazonem (Eiger 55), ale nevim, jak jsou na tom s kvalitou ted. Husky, AlpinePro, apod. bych se radeji vyhnul...
  • 0

#4 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:32

Chces plneny vrchem, nebo se zipem okolo, jako tahle Gemma? Tu intenzivne pouzivam pet let, funguje dobre, akorat loni jsem musel vymenit zip, prece jen je hodne namahany.
  • 0

#5 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:36

Taky neznám tvoje modely, ale můžu vřele doporučit od Pinguina (česká firma s tradicí od 1989) batoh Explorer (velikost 60 či 75 litrů). http://www.pinguincz...xplorer-60.html Sám ho používám (variantu 60l) už asi 8 let bez nejmenších problémů, batoh je pohodlný a pevný, pořád bez známek opotřebení. Nastavitelná celkem slušně odvětraná záda, kapsa se závěsným systémem na hydravak, pláštěnka je v ceně. Rozhodně si nemůžu na nic stěžovat. (Celkově mohu značku Pinguin doporučit, oba od nich máme tenhle batoh, spacáky, stan - všechno perfektní a hlavně kvalitní) U Huskyho dlouho nevydrží švy a zipy (několikanásobná vlastní zkušenost u batohů). Čínský deuter bohužel zase šmelí materiály na celém batohu - je brzo znát opotřebení, ale jinak je relativně v pohodě, nicméně poměr cena/výkon mě vždycky nakonec odradil.
  • 0

#6 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:38

haggaeus napsal/a:
Chces plneny vrchem, nebo se zipem okolo, jako tahle Gemma? Tu intenzivne pouzivam pet let, funguje dobre, akorat loni jsem musel vymenit zip, prece jen je hodne namahany.

Gemmu nebrat, ty zipy jsou hrozný šméčka... :-(
  • 0

#7 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:43

Deuter mohu doporučit, mám tady tři, sice menší, ale jsou to kvalitní batohy, který hodně vydží. Koukni taky na Karrimor, taky je dost chválenej /např. Cheetah 50-70/ dost dobrý, lehký /a taky drahý/ batohy dělá taky fa Osprey
  • 0

#8 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:49

Do ted mam Eiger 70l, plneny vrchem plus spodni cast lze vnitrnim zipem oddelit a cpat do ni spacak bocnim zipem, ale proste uz ma nejlepsi leta za sebou. Co se tyce vahy, jsem ochoten jit do tech cca 2,5 kila max, preci jen to kilo uz u mne nehraje takovou roli, dokazu si po x vypravach sbalit opravdu efektivne, ale stejne nadavam, jak je ta svine na hrbu na hrebenech tezka, at ma o kilo vic nebo min :D. Nejsem priznivcem army stylu, takze bych radeji bezne barvy, hodne dulezita je pro mne nepromokavost v kratkem desti, kdy se pohybuji 5-10m ve vode a nechci nebo nemohu nasadit plastenku, a pak samozrejme take funkcnost a realne odlehceni zateze pri pouziti pasu. Poutka na hulky, cepin ci ostatni dnes uz asi bude predpokladam standart. Diky vsem moc za dosavadni rady
  • 0

brundi
 


#9 stokurev

stokurev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:54

moc vlastních zkušeností nemám, ale vždycky když něco takového sháním, vycházím ze zkušeností diskutujících :D
http://www.outdoorforum.cz/index.php
  • 0
Prostě mám rád výlety a nejsem vulgární, protože se můžeme někde potkat :)

#10 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 6:57

Hedgehog_Family napsal/a:
Gemmu nebrat, ty zipy jsou hrozný šméčka... :-(

Ten starší model mám od sedmé třídy (nějakých 20 let) a stále slouží bez problému. Přežil i několik výletů do Asie. "Kvalita" se asi dost mění...:D
  • 0

#11 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 7:02

mike_btk napsal/a:

Hedgehog_Family napsal/a:
Gemmu nebrat, ty zipy jsou hrozný šméčka... :-(

Ten starší model mám od sedmé třídy (nějakých 20 let) a stále slouží bez problému. Přežil i několik výletů do Asie. "Kvalita" se asi dost mění...:D

Jj, přítelkyně měla první generaci týhle Gemmy a drží dodnes (pořízeno před cca 18 lety) - jen je trochu ošoupaná. Od té doby jsem byl svědkem tří různých gemm - před 10, 5 a 2 lety - vždycky se zip do půl roku rozpadl. Od té doby ji každému vřele NEdoporučuju.
  • 0

#12 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 7:04

tenhle pinguin nevypada opravdu vubec spatne, navic i ta cena je dost prijemna...
http://www.affekt.cz...orer-60-23.html
  • 0

brundi
 


#13 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 7:44

brundi napsal/a:
hodne dulezita je pro mne nepromokavost v kratkem desti, kdy se pohybuji 5-10m ve vode a nechci nebo nemohu nasadit plastenku


neda mi to: myslim 5-10 minut nebo 5-10 metru pod vodou? :D:D:D:D

jestli ty metry, tak chapu, ze plastenka je asi opravdu zbytecna :D:D:D:D
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#14 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 7:58

napsal jsem to blbe, 5-10min v desti
  • 0

brundi
 


#15 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 10:34

Hedgehog_Family napsal/a:

haggaeus napsal/a:
Chces plneny vrchem, nebo se zipem okolo, jako tahle Gemma? Tu intenzivne pouzivam pet let, funguje dobre, akorat loni jsem musel vymenit zip, prece jen je hodne namahany.

Gemmu nebrat, ty zipy jsou hrozný šméčka... :-(


Hedgehog_Family: Mozná ze to bývalo kdysi. Pouzívám Gemma batoh pres 10 let a spokojenost a to uz se mnou zazil ledasco.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#16 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 11:24

Hedgehog_Family: Já naopak slyšel, že dříve to bývalo dobré, zatímco dnes je to nanic :-) Prý jiný materiál a horší zipy přesně jak píše kolega. :-) Nevlastním, neznám.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#17 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 13:31

skurakai napsal/a:
Hedgehog_Family: Já naopak slyšel, že dříve to bývalo dobré, zatímco dnes je to nanic :-) Prý jiný materiál a horší zipy přesně jak píše kolega. :-)

Nevlastním, neznám.


No vždyť to říkám - dřív byly Gemmy dobré, dnes nanic. Někdo to pochopil opačně? ;-)
  • 0

#18 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 13:37

nosferatu XIII. napsal/a:
O tech, ktere zminujes, moc nevim, ale napadlo me toto: http://www.armypoint...cktarn/d-90625/
60l a zajimava cena.A image je taky fajne ;)B)

Mají takovédle věci nějaké nevýhody, kromě toho maskáče? :)


Jednu Gemmu doma mám a v pohodě, ale jak je stará, to netuším.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#19 Totmi

Totmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 13:41

Deuter a konkretne jejich model Aircontact muzu jen doporucit. Husky bych zaradil spis do te kategorie jako Alpine pro, kix7 a podobne. sice je mezi nima jedna z nejlepsich znacek, ale neni to nic extra. Kdyz gemu, tak rozhodne ne s celnim plnenim. to je naprosta katastrofa. A jak nekdo pise, gema se opravdu hodne pohorsila. Kdysi to byval dobry batoh..
  • 0

#20 iiann

iiann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 14:32

S těmito konkrétními batohy zkušenost nemám, ale každodenně používám 26l Deuter už tři roky, bez nejmenších problémů. Máma má/měla několik batohů Husky a povětšinou to bylo kvalitativně dost slabé, zpravidla jdou do háje zipy a švy. U toho největšího, který by mohl mít kolem 60l, se mi letos podařilo ohnout hliníkové výstuže, přičemž jsem ho jen "trochu" naložil...;) Obecně jsem hodně četl chválu na Pingiuny...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama