Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Batoh nad 50l


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:52

PaWcz napsal/a:
Rozhodně líp, než flaška vína, kterou nosím uvnitř krosny místo karimatky :)

Průchod uličkou vlaku se zvládne - krosna dolů a nést pěkně na štorc. Nic moc praktického, ale v báglu aspoň zbyde místo na jiné cajky. Čím víc popruhů na krosně, tím lépe :)


Mas nosit placatici s rumem a ne flasku vina :-)

O to prave jde - je to nepohodlne
  • 0

#42 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:57

hexteam napsal/a:
bobrb:jo mas asi pravdu zadny extra uz tam asi nejsou jen ty kompresni ale asi sjem to kompresoval i s tou karimatkou :) on je ten batoh dost velky a pevny takze ani potreba to zbytecne stahovat. Ale nakonec jsem dal karimatku dovnitr, zvetsil vysku na ukor sirce prave z toho duvodu jaky pises - stromy a vlak :)) uz tak ta karimatka s predchozich let ztratila trochu na objemu :)

Ja stahovani beru spis jako pomucku pro to aby mi batoh drzel tvar a veci se mi v nem nepresouvaly smerem ke dnu. Navic pevne tvarovany batoh lepe sedi na zadech, protoze nema tendenci se hybat
Moje stara penova karimatka uz je misto 1,2cm tlusta jen asi 2 mm. Diky tomu se da krasne balit - skladam ji nekolikrat na pul az je velka asi jako A3. Pak jde krasne na zada batohu:-)
  • 0

#43 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 11:11

bobrb: hm skladat kari na zada je dobry napad :) ja tam daval normalne valec a to je blby v tom, ze se pak hur prehrabuje v batohu :) Letos vyzkousim :) Jinak tenhle konkretni batoh ma podle me dobry pevny zada takze tvar drzi, ty kompresni popruhy jsem moc nepotreboval. Jeste k vyberu noveho batohu, mozna uz to maji vsechny, ale dobra vec jsou kapsicky na bedernim pasu na takovy ty veci co je dobre mit po ruce jako nuz, telefon a pronekoho mozna treba ta placatice pokud se vejde :)
  • 0

#44 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 13:04

hexteam napsal/a:
bobrb: hm skladat kari na zada je dobry napad :)


Existují i skládací karimatky. Myslím, že od BW.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#45 Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 13:16

Trhac napsal/a:

hexteam napsal/a:
bobrb: hm skladat kari na zada je dobry napad :)


Existují i skládací karimatky. Myslím, že od BW.

http://www.army-shop...ivova/1538.html
  • 0
<a href="http://www.svetgc.cz...ction/all">Moje sbírka CWG</a>

#46 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 13:22

když je dost místa, dávám karimatku dovnitř tak že z ní udělám trubku o průměru stejném jako batoh a krámy pak skládám dovnitř, nevýhoda je že když ji tam chci takhle dát tak musím všechno vysypat :) Ale většinou se stejně nevejde tak ji mám připlou venku, případně přemisťuji dovnitř poté co ujím jídlo ;) Co se týče čelního plnění, měl jsem dlouho gemmu, na ježdění z domu na kolej a opačně to bylo v pohodě, případně převoz věcí na hory kde jsem je v chatě vybalil a zabalil až na cestu zpátky. Ale na čundr je to nepraktické z důvodů co už tu zazněly. Ale zpět k původnímu tématu - nebudu doporučovat konkrétní značky, jen jako tip přidám odpínací baťůžek na krosně - dám si tam věci které potřebuju mít po ruce a krásně se využije když si chci někam odskočit jen tak na lehko.
  • 0

#47 Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 13:34

Parkis napsal/a:
Ale zpět k původnímu tématu - nebudu doporučovat konkrétní značky, jen jako tip přidám odpínací baťůžek na krosně - dám si tam věci které potřebuju mít po ruce a krásně se využije když si chci někam odskočit jen tak na lehko.


http://www.army-shop...--2ks/1841.html
  • 0
<a href="http://www.svetgc.cz...ction/all">Moje sbírka CWG</a>

#48 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 13:54

Sherlock Holmes napsal/a:

Parkis napsal/a:
Ale zpět k původnímu tématu - nebudu doporučovat konkrétní značky, jen jako tip přidám odpínací baťůžek na krosně - dám si tam věci které potřebuju mít po ruce a krásně se využije když si chci někam odskočit jen tak na lehko.


http://www.army-shop...--2ks/1841.html


no to není až tak úplně to o čem mluvím, mám na mysli opravdu baťůžek s kšandama který hodím na záda

EDIT: odkaz beru zpět, u téhle odpínací není
  • 0

#49 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 16:31

Prekvapuje me ze srovnavas zrovna tyhle dve firmy. Deuter radim mezi spicku, kde si to ovsem zaplatis a Husky spise za firmu "obchodakovou" i kdyz rada lidi na ni neda dopustit. Sama mam jiz asi 9 let batoh od slovenske firmy Treksport - Tatran 60 l, tady je jeho mladsi bracha - a nemuzu si na nej stezovat:
http://www.e-outdoor...atran-4x60.aspx
Pokud chces 50 litru a vic, tak bych sla do materialu Cordura - nejde ani tak o jeji nepromokavost (ktera casem vezme za sve), ale opravdu velka odolnost vuci oderu a pevnost svu... vim o cem mluvim :-))), no a pak musi hlavne batoh sedet na zadech. Co se tyce velikosti tak pokud to ma byt batoh i na vicetydenni cestovani "na divoko" tak pro holku ideal 60 litru + kapsy a pro kluka 60-70litru. Tech 50 bych videla pro kluka na vikendy (pokud nejezdis bez spacaku, bez jidla, bez stanu).
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#50 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 17:20

...no offense... :) Ale na trempu jsme všem těmhle báglům říkali šmahem "klitoris" B) a vedli jsme učené dlouhé dohady, co v nich ty papoušci nosej... :o a jo, vandry leckdy trvaly i ty tři tejdny. :D Jasně, do hor (a to nemyslím Šumavu) toho nosím víc, nikoli základní věci, ty jsou stejný, ale třeba lékárnu a opravovátka, další láhev a tuhej líh - ale na přechod Alp jsem na 35 dní vystačil asi s polovinou vámi uváděných objemů, spal jsem většinou venku a měl jsem tam navíc i vybavení na klettersteig a oblečení na kolo - který sem si koupil na cestu zpátky. Jinými slovy, na měsíc 15 kg stačí až kam včetně zrcadlovky a dvou objektivů (pokud tak jednou za 5 dní něco k jídlu koupíš). Teď nemluvím o lezecký výpravě, samosebou. V zimě to bude max.o 5 kilo víc. Ale jo, jasně, je to doba a ty bágly jsou pěkný. Taky mám doma troje usárny, tele, dva nosný systémy, krosnu Tatranku a nespočet žracáků :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#51 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 17:33

Tak nějak jsem zjistil že svou milovanou Gemmu budu muset na prázdniny půjčit, tak taky koukám kudy kam... Rozseknu to tedy konkrétním typem - http://www.hudy.cz/b...-pro-60-15.html
Byť ta sleva není nijak extrémní (ta původní cena mi přijde nadsazená) tak tam pořád je... zítra na něj snad pojedu mrknout...
  • 0

#52 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 17:55

Citecka napsal/a:

... někdy bych si chtěl umět sbalit tak, abych neměl pocit, že a) se to tam nemůže vejít, b) mi chybí spousta věcí. :D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#53 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 18:04

Jakýkoli batoh na jakoukoli akci vždycky naplním celý => nutno používat spíš menší batohy, jinak se strhnu. Osobní rekord je 32 kg, ovšem s jídlem na tři neděle, neboť v zemi, kde včera snědli, co měli sníst zítra, nebylo možno tak snadno opatřit proviant. K tomu taky ta zrcadlovka (Zenit!), dva objektivy a mačky.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#54 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 18:07

Tak zatim to vypada na Aircontact 55+10 nebo pinguina, asi nejprijemnejsi pomer cena/vykon, jinak zvenku na batoh nic davat nechci, max hulky, prip. cepin a spagat, blbe se pak protahuje skalama, kdyz je bagl sirsi nez ja a pod nohama 500m hloubka:)
  • 0

brundi
 


#55 pepe.cz

pepe.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 18:41

Já používám od poloviny devadesátých let Corazon Rock 75 l a naprostá spokojenost. Prošel se mnou velkou část naší vlasti, i do zahraničí se podíval. Švy drží, veliká spokojenost s konstrukcí a rozměry baťohu. Perfektně taky sedí a dá se seřídit což jsem oceňoval hlavně když jsem jezdil na přejezdy Jizerských hor, kdy jsem vždy s plným baťohem jel z Kořenova na běžkách na Jizerku na Starou pilu.
  • 0

#56 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2011 - 18:15

Tak Deuter Aircontact Pro 60+15 je doma :). Zatím vypadá že to nemá chybu, snad ho o prázdninách pořádně protáhnem ... Do Hudy v Hradci pro něj asi nejezděte, mám takovej pocit že tam byl poslední O:-)
  • 0

#57 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 22:17

Trhac napsal/a:
Jakýkoli batoh na jakoukoli akci vždycky naplním celý => nutno používat spíš menší batohy, jinak se strhnu. Osobní rekord je 32 kg, ovšem s jídlem na tři neděle, neboť v zemi, kde včera snědli, co měli sníst zítra, nebylo možno tak snadno opatřit proviant. K tomu taky ta zrcadlovka (Zenit!), dva objektivy a mačky.

a ja naopak :) na 6 tydnu jsem odjizdela se 60 l batohem sbalena temer jen do spodni kapsy a mela jsem spoustu manevrovaciho mista. Na cim delsi dobu jedu, tim min toho beru, abych to nemusela porad prebalovat a radeji mam vetsi batoh a v nem prehled, nez veci nahnacany. Taky jsem presla Rumunsky hory se 32 l batohem vcetne stanu, jidla a lekarny, ale never more B).
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#58 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 23:37

Majus napsal/a:
Taky jsem presla Rumunsky hory se 32 l batohem vcetne stanu, jidla a lekarny, ale never more B).

To mi řekni jak je tohle možný? To v tom báglu nemohlo být vůbec žádný oblečení ne? :D
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)

#59 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 19:31

brundi napsal/a:
Zdravím, rád bych poprosil místní kačerstvo o radu:
Uvažuji o koupi batohu pro jedno i vícedenní cesty, zatím váhám mezi Deuter Aircontact 55+10 a Husky Guzzle 70... Máte někdo zkušenosti sněkterým z těchto produktů, případně máte ze zkušeností k doporučení něco jiného? Jde mi o to, aby byl obsahově nad 50l, lehký, pokud možno variabilní (kapsy, pláštěnka atd) a taky aby nějak vypadal ;). Díky moc


Nemohu posoudi Husky, ale Deuterů jsem už pár na hřbetě nosil a ty jsou skutečně vynikající. Aktuálně mám na expedice ten jejich největší Aircontact a lepší bágl jsem na zádech ještě neměl.
  • 0

#60 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 11:37

sekator napsal/a:
Mám také Pinguina - 75l a naprostá spokojenost.Můžu doporučit!

Právě mi došel (pro synka) ten menší, 60 litrový. Vypadá skvěle, zkušenosti ovšem teprve získáme.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama