Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Batoh nad 50l


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 14:50

Zalezi na co ho chces a kolik jsi ochoten dat. Ja tohle resil vloni, protoze jsem po cca 15 letech chtel vymenit svou Gemmu. Nejlepsi co si muzes vybrat je Karrimor, Deuter, Osprey, Berghaus a Lowe Alpine. Spousta lidi by ti doporucila Gemmu a Treksport, ale Gemma ma batohy porad stejne (zadny vyvoj) a Tatran od te doby co presunul vyrobu do Asie sel kvalitou hodne dolu. V kazdem pripade doporucuju precist co se da na outdoorforu, nespechat a obejit vsechny kramy ktere najdes a batohy si odzkouset. Neboj se rict si o jejich napleni - prazdny (nebo plny nejakeho balonu) sedi jinak nez kdyz v nem budes mit 15-20 kilo Ja jsem nakonec po asi peti mesicich zkouseni koupil Karrimor Jaguar a jsem mooooc spokojeny - pokud do nej dam 15kg tak mam na zadech stejny pocit zatizeni jako u te Gemmy s polovinou vahy. Ve finale jsem mel jeste nejaky Osprey, ale ten Karrimor na mne pusobil lepe. Ostatni nahore zminovane znacky (o jinych jsem ani moc vazne neuvazoval i kdyz jsem si je zkousel) mi z ruznych duvodu nesedely (vetsinou me tlacila zadni cast bederaku) a Deuter jsem vyradil, ze do nej hornim otvorem nenacpu fotobrasnu
  • 0

#22 Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 17:02

http://www.army-shop...--80l/2076.html
;)
  • 0
<a href="http://www.svetgc.cz...ction/all">Moje sbírka CWG</a>

#23 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 17:14

bobrb napsal/a:
Zalezi na co ho chces a kolik jsi ochoten dat. Ja tohle resil vloni, protoze jsem po cca 15 letech chtel vymenit svou Gemmu.
Nejlepsi co si muzes vybrat je Karrimor, Deuter, Osprey, Berghaus a Lowe Alpine. Spousta lidi by ti doporucila Gemmu a Treksport, ale Gemma ma batohy porad stejne (zadny vyvoj) a Tatran od te doby co presunul vyrobu do Asie sel kvalitou hodne dolu.
V kazdem pripade doporucuju precist co se da na outdoorforu, nespechat a obejit vsechny kramy ktere najdes a batohy si odzkouset. Neboj se rict si o jejich napleni - prazdny (nebo plny nejakeho balonu) sedi jinak nez kdyz v nem budes mit 15-20 kilo
Ja jsem nakonec po asi peti mesicich zkouseni koupil Karrimor Jaguar a jsem mooooc spokojeny - pokud do nej dam 15kg tak mam na zadech stejny pocit zatizeni jako u te Gemmy s polovinou vahy. Ve finale jsem mel jeste nejaky Osprey, ale ten Karrimor na mne pusobil lepe. Ostatni nahore zminovane znacky (o jinych jsem ani moc vazne neuvazoval i kdyz jsem si je zkousel) mi z ruznych duvodu nesedely (vetsinou me tlacila zadni cast bederaku) a Deuter jsem vyradil, ze do nej hornim otvorem nenacpu fotobrasnu


Naprosto skoro ze vším souhlasím. Opravdu je ideální si pročíst outdoor forum. Baví se tam lidi, kteří lezou po skalách, ledovcích, skáčou padákem atd.. určitě dokáží poradit :)

Někteří Ti radili Gemmu i já jsem o ní uvažoval, je to česká značka, ale né každému sedí výstuha zad do kříže a taky provedení neni ideál. Dále kdosi poukazoval na českého pinguina, je sice levný, ale vůbec mi nesedí na zádech ani jeden batoh. mám od nich pouze bouldera 38 na chození do školy, na nic jiného se mi nehodí.

Kvalitní batohy, hlavně materiálově a provedením zad jsou výše zmiňované od Bobrb.... Ale hlavně u Deuter, Ospray a Low Alpine, zde si připlatíš za značku a až poté za batoh. Vřele doporučuji karrimora, je výhodný cenově, tak i materiál je skvělý a sedí na zádech :) Taktéž Ospray, ale tam si již připlatíš, ale záda má ideální ;)

Nejlépe jak vybrat je vyzkoušet a když tak potom koupit někde na netu za levnější peníze...
  • 0

Base in Iceland

LehkoVážně - I cesta je cíl

     


#24 MLSF

MLSF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 19:34

Nooo, mám doma teho Pinguina - 75l a můžu jen doporučit. Zažil se mnou i cestování po Indii a Nepálu a naprostá spokojenost. Naprosto v pohodě jsem do něj narval věci na 1 měsíc a drží už 6 let. Je ale fakt, že ho takhle zatěžuju tak 1x do roka a měsíční zmizení už mi geomanželka nepovoluje :| Já se spíš teď sháním po něčem menším (na prodloužené víkendy a tak), tedy zhruba do 50 litrů. Podle toho co jsem kdy kde četl mám zatím vybráno Aircontact 45+10. Mám pro Deutera slabost, moje Futura 32 dostává zabrat v sezoně každej víkend určitě víc jak 10 let. Už jen čekám, až v Hudáči zatlačíc na cenu - až bude nějaká akce.
  • 0

#25 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 19:48

stonefish.cz napsal/a:
Kvalitní batohy, hlavně materiálově a provedením zad jsou výše zmiňované od Bobrb.... Ale hlavně u Deuter, Ospray a Low Alpine, zde si připlatíš za značku a až poté za batoh. Vřele doporučuji karrimora, je výhodný cenově, tak i materiál je skvělý a sedí na zádech :) Taktéž Ospray, ale tam si již připlatíš, ale záda má ideální ;)

Nejlépe jak vybrat je vyzkoušet a když tak potom koupit někde na netu za levnější peníze...

U Ospraye se krome znacky priplaci za material - on je dost specificky
Karrimor rozhodne levny neni take, ale jejich dozivotni zaruka pry funguje...

S tim nakupem na netu to nemam rad - zrovna v tomhle pripade kdy jsem otravoval spoustu lidi, v nekterych kramech jsem byl nekolikrat jsem koupil tam kde jsem uspel (ale musel jsem si jet do Bartsportu do Brna protoze v Praze meli spatnou barvu:-))
  • 0

#26 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 20:00

Mám také Pinguina - 75l a naprostá spokojenost.Můžu doporučit!
  • 0

#27 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 20:31

Taky bych potrebovala nejakou novou krosnu. Potrebuju se zabalit na 3 tydny pod stan a nevim, jaky zpusob plneni si vybrat. Mate nekdo zkusenosti s prednim plnenim ?
  • 0

#28 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 21:48

Já sem asi moc staromil..ale přední plnění mi příde naprosto nepraktické...už proto že se ten zip může pokazit...už proto že zabírá místo....já osobně bych volil batoh millet nebo berghaus....no jo...pro mě je millet něco jako ztělesnění boha...ale batohy má moc pěkný...mám od něj tři batohy a ani na jeden si nemůžu stěžovat...perfektní záda perfektní štelování a ty batohy sou fakt překrásný....;)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#29 Totmi

Totmi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 7:22

Aichah napsal/a:
Taky bych potrebovala nejakou novou krosnu. Potrebuju se zabalit na 3 tydny pod stan a nevim, jaky zpusob plneni si vybrat. Mate nekdo zkusenosti s prednim plnenim ?


Mel sem Gemu s prednim plnenim a hruza. Jako na nejake mensi vikendove akce ne pod stan se to jeste da. Ale kdyz do toho mas zabalit i stan, vareni a nedej Boze i horolezecke vybaveni, tak to proste nejde. Ono tim, ze zaviras tak velkou plochu, tak tam v podstate nemuzes nic nacpat na fest. Kdezto u horniho plneni sem nekdy veci potlacel i nohou a slo to.. A dalsi nevyhoda..kdyz ho otviras pro jakoukoliv blbost, musis ho polozit. A hledej za timto ucelem vzdycky suche a ciste misto.. Navic konkretne ta Gema..spatne zypy, spatne svy. Malo moznosti pripnout veci na batoh. Z osobni spatne zkusenosti bych celni plneni uz nikdy nechtel a nikomu ho nedoporucuju. Toz tak
  • 0

#30 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 7:23

super, dekuji moc vsem za dosavadni rady
  • 0

brundi
 


#31 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 9:52

Hmmm a já jsem zase prodělala opačný vývoj. Odjakživa jsem měla batohy s horním plněním a dopracovala to k bočnímu. Protože zkuste z batohu s horním plněním dostat něco co je v jeho spodní části, pokud máte dole u zipu spacák který nechcete vyndávat. To je o vyskládání celého batohu... Ano, s bočním plněním je potřeba hledat místo kam ten bágl položím, ale stejně, jsem nadšená, všechno je po ruce. Toť jen můj názor, koukám že asi ne většinový :)
  • 0
Pojďme zakládat krásné tradičky v přírodě! Nesmyslných mysterek ve městech už je příliš...
CWG na výměnu (+ MWG)

#32 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 9:54

Někde jsem slyšela, že chlapi preferujou horní plnění, ženské spíš přední. Asi to tak bude, já taky přední :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#33 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 9:59

mluvime furt o baglu? :D omlouvam se, ale nedalo mi to ;)
  • 0

brundi
 


#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:01

Chryseis: kdyz to tady ctu, tak si nejsem jist, zdali se jeste bavime o batohu. :):):):)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:22

Chryseis napsal/a:
Někde jsem slyšela, že chlapi preferujou horní plnění, ženské spíš přední. Asi to tak bude, já taky přední


Řeč jde, tuším, o pračkách?
Moje zkušenost říká, že obě plnění mají cosi do sebe. Okecám cokoli, život mne tomu naučil.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#36 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:24

Asi dam prednost hornimu a spodnimu plneni. Nemoznost nacpat batoh na max a riziko poruchy zipu je dost padnym argumentem :)
  • 0

#37 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:27

Ono se da sehnat sousty kvalitnich batohu takze doporucuji vytipovat 2-3 a jit do prodejny si je zkusit, kazdy je jiny a kazdy ti bude trochu jinak sedet, jde treba o sirku ramenich popruhu, ja vybiral ze dvou a nkonec vybral ten "druhy", proste lepe sedel - muzes na prodejne pozadat aby ti to vycpali papirem (aspon mit o yblo nabidnuto v bartsport) mam Doldy Pumori http://www.doldyruks...ovani/pumori-tr myslim 75l Chodil sjem s tim loni tyden v kuse a super batoh, vse chytre resene, kapes vic nez clovek potrebuje, vse pristupne, predni zip dovnitr na vytazeni hadru uprostred baglu, spodek cely rozepinaci takze se vejde v pohode namacknuty spacak i s plachtou, takze neni treba pytlovat, postranach poutka na karimatku ale me se penovka vesla i dovnitr.
  • 0

#38 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:36

hexteam napsal/a:... postranach poutka na karimatku ale me se penovka vesla i dovnitr.

Neda mi to - to nejsou poutka na karimatku, ale stahovaci popruhy pro kompresi objemu batohu.
Dobre ze se ti harimatka vejde dovnitr - umis si predstavit jak by vypadala po tydnu prodirani se lesem a skalama? Nemluve ze batoh s karimatkou na boku je vetsinou moc siroky do ulicky vlaku...
  • 0

#39 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:45

bobrb:jo mas asi pravdu zadny extra uz tam asi nejsou jen ty kompresni ale asi sjem to kompresoval i s tou karimatkou :) on je ten batoh dost velky a pevny takze ani potreba to zbytecne stahovat. Ale nakonec jsem dal karimatku dovnitr, zvetsil vysku na ukor sirce prave z toho duvodu jaky pises - stromy a vlak :)) uz tak ta karimatka s predchozich let ztratila trochu na objemu :)
  • 0

#40 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2011 - 10:49

bobrb napsal/a:
Dobre ze se ti harimatka vejde dovnitr - umis si predstavit jak by vypadala po tydnu prodirani se lesem a skalama?


Rozhodně líp, než flaška vína, kterou nosím uvnitř krosny místo karimatky :)

Průchod uličkou vlaku se zvládne - krosna dolů a nést pěkně na štorc. Nic moc praktického, ale v báglu aspoň zbyde místo na jiné cajky. Čím víc popruhů na krosně, tím lépe :)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama