Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.5.12.625


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
84 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 19:39

* Oprava importu seznamu keší. (Vylepšená podpora pro různé formáty pro datum.) * Geolocation pro CacheMap. (Centrování na vaši aktuální polohu.) * Uchovávání logů pro vámi zadané jmána uživatelů. * Jako gc.com uživatele lze uvést více různých jmen oddělených čárkami. * Mnoho malých úprav a oprav.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 19:44

Jo, a zkusil jsem v instalatoru pocestit instalacni rezim. Tak snad uz kazdy bude chapat, co tam nastavuje.
  • 0

#3 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 19:46

no super, konečně jsem dostal do compu 24 a vyjde 25 :D a pořat mě to nejde stahovat... kdo mě to zase někam hodi a pošlě PM odkaz ? prosim prosim:)
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 19:51

WinD3 napsal/a:
no super, konečně jsem dostal do compu 24 a vyjde 25 :D a pořat mě to nejde stahovat...


Ty jsi teda pripad! ;)

Zkus si stahnout program Wireshark, a zkus s nim zachytit ten pokus o stazeni. Vysledek uloz do souboru PCAP a posli mi ho. Budu se tak moci podivat, co se ti tam ve skutecnosti deje. Kdyztak se mi ozvi pres soukromou zpravu, poradim.
  • 0

#5 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 20:39

díky, uchovávání logů jiného vybraného uživatele - dobrý nápad.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2011 - 20:45

HaLuMa napsal/a:

WinD3 napsal/a:
no super, konečně jsem dostal do compu 24 a vyjde 25 :D a pořat mě to nejde stahovat...


Pro info ostatnim... z logu je videt ztrata packetu pri stahovani, pak podezrele nekolikavterinove absolutni ticho na dratech, a pak sitova komunikace oziva dotazy na DHCP servery, atd. Spojeni, kterym se tahal Geoget to ale neprezilo.

Tedy vypada to na chybu v prijimaci. ;)
  • 0

#7 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 10:14

závada: řádky v seznamu nelze označovat tažením myši "kdekoli" ale pouze přes GC-codes - to myslím předtím nebylo a šlo to "kdekoli" tzn např přeš názvy, datum... cokoli
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#8 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 10:23

Jo, tak to je bohuzel vlastnost, ne zavada. Je to kvuli moznosti meneni poradi kesi v seznamu, nejak se tam bijou komponenty.
  • 0

#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:29

HaLuMa napsal/a:
* Geolocation pro CacheMap. (Centrování na vaši aktuální polohu.)

Díky za aktualizaci, ale nevím co si mám představit pod tímto bodem. Měl jsem za to, že to automaticky vycentruje Cachemapu dle zvoleného referenčního bodu. To ale nedělá, alespoň u mě na FF4.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:38

fremen.cz napsal/a:
řádky v seznamu nelze označovat tažením myši "kdekoli" ale pouze přes GC-codes
- to myslím předtím nebylo a šlo to "kdekoli" tzn např přeš názvy, datum... cokoli


Mam za to, ze to vzdycky bylo jen na kodech. V poslednich par verzich to diky chybe neslo dokonce vubec. ;)
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:43

LudaL napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
* Geolocation pro CacheMap. (Centrování na vaši aktuální polohu.)

Díky za aktualizaci, ale nevím co si mám představit pod tímto bodem. Měl jsem za to, že to automaticky vycentruje Cachemapu dle zvoleného referenčního bodu. To ale nedělá, alespoň u mě na FF4.


Geolocation je zpusob, jak lokalizovat polohu tveho pocitace. W3C na to udelalo API, ktere treba umi ten Firefox nebo Chrome.

Princip je takovy, ze kdyz pocitac ma zapnutou GPS, pouzije se poloha z ni. Kdyz ne, tak se podiva na okolni wifi site nebo mobilni site, a pokusi se urcit polohu z nich. A kdyz ani to ne, pokus se urcit alespon hodne pribliznou polohu podle tve IP adresy.

Pokud prohlizec podporuje tuto geolokaci, pak v mape, tam kde si muzes prepinat prednastavene pohledy, mas navic tlacitko, ktere ti posune mapu na pozici podle tve polohy.

Duvod, proc to nedela automaticky, je jednoduchy... ne vsechny prohlizece to podporuji, a ty, ktere to podporuji, tak vyzaduji od uzivatele potvrdit, ze ma tomu javascriptu prozradit tvoji polohu. Coz je trochu otravne.
  • 0

#12 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 11:45

Díky za vysvětlení, funguje to.
  • 0

#13 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 15:26

No a bylo by mozne,a by se mapa v GeoGetu rovnou centrovala na prave zvoleny referencni bod? Pripadne i s predvolenym priblizenim? Pouzivam jeste puvodni mapu, tak pokud to ta nova uz dokaze, tak se omlouvam ze zbytecny dotaz :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 21:38

Zaridit by se to dalo. S priblizenim je to horsi, protoze to u referencnich bodu jaksi neni.
  • 0

#15 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 5:55

Ahoj. Mám pár dotazů/nápadů. 1. nelze upravit GG tak, aby se filtry/pluginy aplikovaly pouze na označené keše? Je to myslím klasické chování většiny aplikací a mne vždy trochu zmate, když se filtry aplikují na celý seznam a nikoliv na pouze označené keše z něj :-) Jak s tímto pracujete vy? Vždy si otevřete seznam, promažete ho od zbytečných keší a až poté aplikujete filtry/pluginy? 2. nativní filtr - docela mi chybí možnost zadat město či obec od jejíž souřadnic by se měl filtr aplikovat. Zjišťovat si souřadnice a zapisovat je manuálně či vytvářet kvůli tomu *.gpx soubor mi přijde zbytečné :-( Opět: pokud k tomu slouží jiná finesa, tak budu rád pokud se se mnou podělíte. 3. co prosím znamená sloupeček vzdálenost s ikonkou šipky? Asi jsem natvrdlý, ale zatím jsem na to nepřišel. Klasicky bez šipky je to vzdálenost od referenčního bodu, a s šipkou? 4. jak se dá nahradit text ve sloupci druh keše za ikonu podobně jako je na screenshotech v návodu? V editoru sloupců jsem si sice zvolil vizualizační skript, ale nejspíše špatný a nefunguje. Obdobně sloupec velikost keše. Skript DiffTerrSize\diffterricon.ggv.pas mi funguje pouze pro sloupec Terén a Obtížnost. Předem díky za odpověď a rady. Pokud jsem něco v manuálu GG přehlédl, tak se nezlobte. Četl jsem ho myslím zevrubně.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#16 Kitty

Kitty

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 7:03

Ta sipka ukazuje smer od referencniho bodu, jestli je kes 30 km na sever, jih, severovychod atd. Co se tyce velikosti krabice, mam u sloupce zvoleny skript vis\sizeicon.ggv.pas a funguje to. Na druh kesky jsem skript neobjevila, ale pouzivam sloupec Info s sirkou tak, at mi tam zustane jenom ikona a ne text. Snad ti to nejak pomohlo, to ostatni nepouzivam, tudis netusim.
  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 7:24

1) To co píšeš určitě lze řešit jinak, ale popravdě moc nechápu o co ti vlastně jde. Už teď je spousta funkcí které se použijí pouze na vybrané řádkyy a nevím které další by to měly být. A když bych chtěl například export jen vybraných (normálně to nedělám, exportuju nějaký okruh kolem zvoleného bodu nebo celý kraj) tak je vyberu, otočím výběr, smažu "vybrané" ze seznamu a mám v seznamu jen to co chci. 2) to je to pro Tebe takový problém najít nějakou keš v příslušném městě a tu zvolit jako počátek souřadnic ? Je to jedno kliknutí pravým myšítkem. Můžeš tak mít počátek i v řídce osídlených územích, jen tam musí být keš. Tvůj požadavek by znamenal požadavek na on-line služby a pak ještě nějaký mechanismus na dohledávání toho pravého místa, název města či vesnice nemusí být jednoznačný. 4. Já tam mám vizualizační skript condition.
  • 0

#18 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 7:59

skurakai napsal/a:
1. nelze upravit GG tak, aby se filtry/pluginy aplikovaly ...


To nelze, nedava to smysl. Sice nevim, ceho chces docilit, ale takto to fungovat nema.
Filtry se aplikuji na celou databazi. Pluginy se aplikuji dle jejich nastaveni bud na zobrazeny seznam, na vybrane kese, nebo na celou databazi.

Ja s tim pracuju tak, ze po zapnuti mam seznam v geogetu prazdny (viz nastaveni) a nasledne si do neho pomoci filtru natahnu kese, ktere chci. A docela casto tam ani zadne nechci ;-)

skurakai napsal/a:
2. nativní filtr - docela mi chybí možnost zadat město či obec...


To samozrejme jde.
Pomoci toho pripinacku s tuztickou si pridej referencni bod. Pouzij zalozku podle adresy, tam napis tve oblibene mesto a dej hledat. Potom si nahore zvol nazev referencniho bodu, klikni na zapsat, OK. Nasledne si v rozbalovacim seznamu na hlavni liste ten referencni bod zvol. Nemusis ani delat GPX, ani zjistovat souradnice. Dalsi moznosti je, jak rikal Arne, si jako referencni bod zvolit nejakou kes.

skurakai napsal/a:
3. co prosím znamená sloupeček vzdálenost s ikonkou šipky? Asi jsem natvrdlý, ale zatím jsem na to nepřišel. Klasicky bez šipky je to vzdálenost od referenčního bodu, a s šipkou?


Kdyz klikas na zahlavi sloupce vzdalenost a menis razeni, tak zna 4 stavy
- vzdalenost vzestupne
- vzdalenost sestupne
- vzdalenost a smer vzestupne
- vzdalenost a smer sestupne

Kdyz je tedy v zahlavi sipka, radi to navic podle smeru. Muzes si tak napriklad seradit vsechny kese na severovychod od referencniho bodu dle vzdalenosti.

skurakai napsal/a:
4. jak se dá nahradit text ve sloupci druh keše za ikonu...


Na velikost kese se pouziva skript sizeicon.ggv.
Vizualizacni skript na typ kese nemame, protoze je to zbytecne. Staci si stahnout ten sloupec info na nizsi, jak uz ti bylo porazeno.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:07

skurakai napsal/a:
1. nelze upravit GG tak, aby se filtry/pluginy aplikovaly pouze na označené keše? Je to myslím klasické chování většiny aplikací a mne vždy trochu zmate, když se filtry aplikují na celý seznam a nikoliv na pouze označené keše z něj :-)


Tvurce kazdeho skriptu si muze urcit, jestli se ma skript aplikovat na kese v seznamu, nebo jen na oznacene kese, nebo na celou databazi, nebo aby se zavolal jen jednou, lhostejno na data. Je to plne v moci autoru skriptu, jak urci jejich chovani!

Nicmene tvuj pozadavek jde proti duchu pouzivani. Uvedom si, ze klasicka aplikace zobrazi vse, co ma k dispozici, a ty provadis vyber prvku, se kterymi chces manipulovat.

Jenze ten zobrazeny seznam v GG uz je rpave ten tvuj vyber. Je to zpusob, jak vybrat ty kese, se kterymi chces dale pracovat. Ma mnohem vice moznosti, jak vybirat kese, nez jen pouhe oznacovani.

Je to proste zpusob prace - zobrazit si to, s cim chci pracovat, a pak s tim opravdu pracovat.

Mimochodem, filtry pracuji s celou databazi a prave ten seznam vytvari.

skurakai napsal/a:
2. nativní filtr - docela mi chybí možnost zadat město či obec od jejíž souřadnic by se měl filtr aplikovat. Zjišťovat si souřadnice a zapisovat je manuálně či vytvářet kvůli tomu *.gpx soubor mi přijde zbytečné :-(


A co se ma apliakovat v okopi tech souradnic? napada mne snad jen, ze filtrovane body maji byt blizko/daleko od tohoto bodu. Filtr na blizkost k referencimu bodu ti nestaci? Kdyz si vlezes do dialogu pro nastaveni noveho referenciho bodu, tak tam preci muzes napsat jmeno obce, nebo adresu...

skurakai napsal/a:
3. co prosím znamená sloupeček vzdálenost s ikonkou šipky? Asi jsem natvrdlý, ale zatím jsem na to nepřišel. Klasicky bez šipky je to vzdálenost od referenčního bodu, a s šipkou?


Bez sipky - radi se to prioritne podle vzdalenosti
se sipkou - radi se to prioritne podle smeru

skurakai napsal/a:
4. jak se dá nahradit text ve sloupci druh keše za ikonu podobně jako je na screenshotech v návodu? V editoru sloupců jsem si sice zvolil vizualizační skript, ale nejspíše špatný a nefunguje. Obdobně sloupec velikost keše. Skript DiffTerrSize\diffterricon.ggv.pas mi funguje pouze pro sloupec Terén a Obtížnost.


Kazdy vizualizacni skript je urceny pro sloupce urciteho druhu. Vizualizacni skript neni nic jineho nez udelatko, ktere vezme nejaky text, ktery by se jinak v policku zobrazil, a pretavi jej na jiny text pripadne na ikonku. Takze je prirozene, ze funguje jen tam, kde dostava texty vhodneho typu.
  • 0

#20 Pehan

Pehan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:25

Nejdrive diky Halumo za tvoji praci na GG. Pak bych mel s dovolenim taky dva dotazy/namety: Pri vytvareni filtru mit moznost do nej pridavat kese primym vyberem ze seznamu. Tzn. moznost mit filtr, "prepnout" se na seznam (tedy vsechny kese) a oznacenim (+ prave tlacitko nebo klavena Ins nebo... ) je vlozit do toho seznamu. Vim, seznam se da ulozit, kese se daji hledat pred GCkod, nazev... Mozna uz je neco takoveho mozne a ja o tom nevim a pokud ne treba by se to nekomu hodilo. A druhy namet: Dost vyuzivam funkci, kdy zkopirovanim linku kese na webu gp se mi tahle dostane "automaticky" na filtr - ovsem pouze pokud ji v GG mam (logicky) - pokud ne, nestane se nic. Nedalo by se naprogramovat nejake udelatko (treba i vypinatelne), ktere by nahlasilo "Keska v gg nenalezena" (a idealne i "Chces ji stahnout?")
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama