Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.5.12.625


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
84 odpovědí na toto téma

#21 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:45

Pehan napsal/a:
Pak bych mel s dovolenim taky dva dotazy/namety:
Pri vytvareni filtru mit moznost do nej pridavat kese primym vyberem ze seznamu. Tzn. moznost mit filtr, "prepnout" se na seznam (tedy vsechny kese) a oznacenim (+ prave tlacitko nebo klavena Ins nebo... ) je vlozit do toho seznamu. Vim, seznam se da ulozit, kese se daji hledat pred GCkod, nazev... Mozna uz je neco takoveho mozne a ja o tom nevim a pokud ne treba by se to nekomu hodilo.

Uf, mám v Geogetu přes 50 000 keší, nějaké +/- pro výběr ze seznamu je naprosto nepoužitelné.
Pro výběr keší používám polygon + další podmínky filtru - na přípravu do terénu bohatě stačí :)
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:52

Pehan napsal/a:
.....
A druhy namet: Dost vyuzivam funkci, kdy zkopirovanim linku kese na webu gp se mi tahle dostane "automaticky" na filtr - ovsem pouze pokud ji v GG mam (logicky) - pokud ne, nestane se nic. Nedalo by se naprogramovat nejake udelatko (treba i vypinatelne), ktere by nahlasilo "Keska v gg nenalezena" (a idealne i "Chces ji stahnout?")


To by se mi taky líbilo, ale asi bude licenční problém s přístupem k GC.COM. Já si, když tak tahám LOC nebo GPX soubor a pak už keš naimportovat jde.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 minigibboni

minigibboni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 10:16

Zdravím a připojuji dotaz. Při importu PQ My Found se mi vždy přepíše "Lost and Found Event Cache" u keše na prostý "Event Cache", přičemž přímo v PQ je tento údaj uveden. Prosím buď o radu nebo o úpravu v rámci příští verze. Díky.
  • 0
Jana&Michael&Ondřej&Matěj

#24 minigibboni

minigibboni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 10:18

minigibboni napsal/a:
Zdravím a připojuji dotaz. Při importu PQ My Found se mi vždy přepíše "Lost and Found Event Cache" u keše na prostý "Event Cache", přičemž přímo v PQ je tento údaj uveden. Prosím buď o radu nebo o úpravu v rámci příští verze.
Díky.


Tady je opis kousku keše:
<wpt lat="50.0542" lon="14.30195">
<time>2010-05-02T07:00:00Z</time>
<name>GC23HWM</name>
<desc>10 Years! (Praha, Czech republic) by Lucecitka&Imagine&Stepula, Lost and Found Event Cache (1/1.5)</desc>
<url>http://www.geocachin...0f66e67f2</url>
<urlname>10 Years! (Praha, Czech republic)</urlname>
<sym>Geocache Found</sym>
<type>Geocache|Event Cache</type>
  • 0
Jana&Michael&Ondřej&Matěj

#25 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 10:46

HaLuMa napsal/a:
Zaridit by se to dalo. S priblizenim je to horsi, protoze to u referencnich bodu jaksi neni.

To by bylo skvělé! A kdyby se dalo udělat přiblížení tak, aby se do okna právě vlezly všechny vybrané keše bylo by to ještě lepší.
  • 0

#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 10:48

minigibboni: jenze to je podtyp kese, typ kese je prave Event Cache. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#27 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 11:13

Pehan napsal/a:
Nejdrive diky Halumo za tvoji praci na GG.
Pak bych mel s dovolenim taky dva dotazy/namety:
Pri vytvareni filtru mit moznost do nej pridavat kese primym vyberem ze seznamu. Tzn. moznost mit filtr, "prepnout" se na seznam (tedy vsechny kese) a oznacenim (+ prave tlacitko nebo klavena Ins nebo... ) je vlozit do toho seznamu. Vim, seznam se da ulozit, kese se daji hledat pred GCkod, nazev... Mozna uz je neco takoveho mozne a ja o tom nevim a pokud ne treba by se to nekomu hodilo.


Pri vytvareni filtru? Filtr je obecny, ty bys chtel do nej pridavat konkretni GC kody kesi? K tomu fakt slouzi GGT seznamy. Pravdepodobne se snazis s GG pracovat jinak, nez byl navrzen.
Pravdepodobne spis mluvis o vytvareni seznamu. O co ti vlastne presne jde? Ze pri vyhledani dle jmena "kostel" se ti seznam zaneradi vice keskami, nez chces, a pak je musis oznacit a odmazavat?
Tady rozhodne souhlasim s pozorjedem, ze vybirat z 50000 bodu asi neni to prave orechove.

Pehan napsal/a:
A druhy namet: Dost vyuzivam funkci, kdy zkopirovanim linku kese na webu gp se mi tahle dostane "automaticky" na filtr - ovsem pouze pokud ji v GG mam (logicky) - pokud ne, nestane se nic. Nedalo by se naprogramovat nejake udelatko (treba i vypinatelne), ktere by nahlasilo "Keska v gg nenalezena" (a idealne i "Chces ji stahnout?")


Naprogramovat upozorneni na to, ze keska v seznamu neni naprogramovatelne je, ale mohlo by to byt otravne. Za me bych hlasoval pro ANO s moznosti vypinat (a to plati i pro ostatni funkce se schrankou, kter GG uz nyni obsahuje).
Jeji nasledne stazeni uz mozne neni, protoze by to vyzadovalo pristup na GC.com rovnou z GeoGetu, nikoliv pomoci nejakeho doplnku. Ledaze by se udelal novy typ skriptu, ktery je vyvolan v pripade zmeny obsahu windows schranky. A to mi prijde docela zbytecne, protoze nevidim jinou moznost pouziti, nez jsme prave navrhli.

Ale nejake event-driven skripty nejsou uplne blbej napad - vysilat pri konkretnich akcich GG nejake signaly, ktere by zaregistrovane skripy (posluchaci) mohly svym zpusobem zpracovat. Ale je to tedy dost slozity a vyuziti me taky moc nenapada.

minigibboni napsal/a:
Zdravím a připojuji dotaz. Při importu PQ My Found se mi vždy přepíše "Lost and Found Event Cache" u keše na prostý "Event Cache", přičemž přímo v PQ je tento údaj uveden. Prosím buď o radu nebo o úpravu v rámci příští verze.
Díky.


Nojono, to je problem, kdyz to tak groundspeak sam specifikuje v PQ a neni schopen se rozhodnout co a jak. "Oprava" by asi byla technicky mozna. Respektive napraseni nejake obezlicky, ktere to bude kontrolovat.
  • 0

#28 Pehan

Pehan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 11:43

medwyn_cz napsal/a:
Pri vytvareni filtru? Filtr je obecny, ty bys chtel do nej pridavat konkretni GC kody kesi? K tomu fakt slouzi GGT seznamy. Pravdepodobne se snazis s GG pracovat jinak, nez byl navrzen.
Pravdepodobne spis mluvis o vytvareni seznamu. O co ti vlastne presne jde? Ze pri vyhledani dle jmena "kostel" se ti seznam zaneradi vice keskami, nez chces, a pak je musis oznacit a odmazavat?
Tady rozhodne souhlasim s pozorjedem, ze vybirat z 50000 bodu asi neni to prave orechove.

Jo asi jsem nepouzil spravne nazvoslovi. Vytvareni filtru = Vytvareni (filtrovaneho) seznamu (tedy podmnoziny vsech kesi).
A slo mi fakt o to s tim kostelem - 50k kesi nemaje, dovedu si to vybirani predstavit. Ale byl to jenom navrh do diskuze, prezivam i bez toho.

Naprogramovat upozorneni na to, ze keska v seznamu neni naprogramovatelne je, ale mohlo by to byt otravne. Za me bych hlasoval pro ANO s moznosti vypinat (a to plati i pro ostatni funkce se schrankou, kter GG uz nyni obsahuje).
Jeji nasledne stazeni uz mozne neni, protoze by to vyzadovalo pristup na GC.com rovnou z GeoGetu, nikoliv pomoci nejakeho doplnku. Ledaze by se udelal novy typ skriptu, ktery je vyvolan v pripade zmeny obsahu windows schranky. A to mi prijde docela zbytecne, protoze nevidim jinou moznost pouziti, nez jsme prave navrhli.

O vypinatelnosti, aby to nebylo otravne, jsem mluvil taky. To stahnuti - treba spustit geogarry s parametrem(?) GCkod. Nebo ukladat ty nenalezene GCkody "nekam" aby se pak dal vlozit do geojarry a stahnout naraz. (nejsem zatim PM)
  • 0

#29 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 17:06

Ad 1) filtry a pluginy
OK chápu že to nelze nastavit pro filtry :-) Princip je mi již jasný.

K pluginům ...
Pluginy jsem doteď aplikoval stejně jako Arne1. Vygeneroval filtrem seznam, vybral si požadované keše, převrátil výběr a smazal. Tím jsem vytvořil seznam s kterým jsem pracoval pomocí pluginů.

Ad 2) filtr
Jo takhle :-) Jsem to ale... Takže si vyberu referenční bod a ve filtru mohu použít položku "Souřadnice" "Vzdálenost km".

3. vzdálenost s ikonkou šipky
stále převládá má natvrdlost :) Jak mohu určit, aby to řadilo dle světové strany? (předpokládám dle směru pochodu od referenčního bodu). Nabízí mi to vždy pouze sever (severovýchod).

4. vizualizace
už funguje :-) moc díky za fígl se sloupcem Info a za jméno vizualizačního skriptu velikostí keší.

Díky všem za vysvětlení, poznatky a rady. Možná to vypadá, že jsem prudič. To ale v žádném případě :-) Velmi si vážím autorů, jen hledám způsoby jak co nejoptimálněji využívat program.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 17:32

skurakai napsal/a:
3. vzdálenost s ikonkou šipky
stále převládá má natvrdlost :) Jak mohu určit, aby to řadilo dle světové strany? (předpokládám dle směru pochodu od referenčního bodu). Nabízí mi to vždy pouze sever (severovýchod).


A když zaroluješ dolů tak tam budou i ostatní směry. Aneboo máš vybraný referenční bod takový, že všechny zobrazované jsou od něj na sever. Změnu pořadí dosáhneš opětovným klikáním na nadpis "Vzdálenost"
  • 0

#31 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 7:02

Ahojte, tak jsem vypozoroval, že mně z nějakého důvodu GG přestal označovat nalezené kešky :( Resp. přestal přiřazovat čas a datum nálezu. Pomocí pluginu "Keše - označit nové..." se nalezené stáhnou do databáze, ale neoznačí se už datum a čas nálezu. Přitom formátování logů mám pořád stejné... Nemá v tom prsty změna na straně GC.COM? Díky za info.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 7:52

Muzou to byt uplne jine vlivy... zmenil se treba kod na rozpoznani tveho jmena. Takze co mas nastaveno jako tvoje jmeno v konfiguraci GG?
  • 0

#33 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 10:39

Ahojky, taj nevím, jestli to tam už bylo dřív, nebo je to až od této verze, ale všimla jsem si, že se mi najednou začalo objevovat při vkládání finálních souřadnic zatržítko Nepřepisovat při importu, které je implicitně nastaveno na nepřepisovat. Dá se někde přednastavit na přepisovat? Díky :-)
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 10:56

neda, proc? Kdyz na to nebudes sahat, bude se to chovat tak jako doposud. To zaskrtavatkos e tyka jen a jen toho editovaneho waypointu! Kdyz to zaskrtavatko zrusis, pak ten waypoint nebude vedeny jako "rucne zadany waypoint", takze muze byt nejakym importem prepsany. Jinak je totiz rucne zadany waypoint nedotknutelny.
  • 0

#35 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 11:04

HaLuMa napsal/a:
...


Aha, pochopila jsem to přesně obráceně.... Díky :-)
  • 0

#36 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 14:16

HaLuMa napsal/a:
Muzou to byt uplne jine vlivy... zmenil se treba kod na rozpoznani tveho jmena.

Takze co mas nastaveno jako tvoje jmeno v konfiguraci GG?


Jestli myslíš tohle nastavení (viz. obr)...

Jinak zkoušel jsem ještě ony inkriminované kešule z databáze GG smazat a natáhnout přes makro znova, ale jen se nahrajou, ale jakoby s ignorováním mého logu (=> opět bez data a času nálezu).
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 14:56

Ja bych rekl, ze tam dela bordel ta pomlcka na konci.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:17

Nedela. To je soucast nicku odjakziva.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#39 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 15:27

No drive mozna nedelala, ale po zmene zpusobu rozpoznavani, ktera v posledni verzi probehla, uz dela.
  • 0

#40 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 17:29

Dobra, ale co s tim?
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama