Přejít na obsah


Fotka

eTrex 10, 20, 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
358 odpovědí na toto téma

#221 kratinoska

kratinoska

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 13:24

derilin napsal/a:

kratinoska napsal/a:
jakou mate zkusenost s otviranim kesek v GPX? mam stazene GPX pro jednotlivou kesku i z PQ. a na mape je vidim v pohode, po najeti na ni i listing.
ale kdyz pres menu vlezu do "stranky s poklady", vyberu kes, a pres menu si dam zobrazit listing (menu:"zobrazit podrobnosti o"), GPS se VYPNE :(. Etrex 30 s FW 2.40.

Stejna sestava, GPX stazeny primo z webu a u me bez problemu. Kdyz tak posli gpx se kterym ti to pada, muzu to vyzkouset.

jakykoliv GPX. zkus to prosim podle nasledujiciho postupu:
menu-schranka s poklady, z listu vyberu kes, pres tlacitko menu vyberu z nabidky: zobrazit podrobnosti o, stisknu enter a GPS jde spinkat...
ps ted sem se zastavil pred chybnym popisem hned o polozku nad NASTVIT HLEDANI POKLADU (vazne bez A po T) a vypne se to stejne, zobrazit nalezene, stejne chovani.aplikovat filtr - OFF, hledani podle pravopisu- vypnuti. vsechny polozky z menu geocachingu maji za nasledek vypnuti...

pri zmene na ANGLICTINU uz to nepada a funguje normalne... !!!
  • 0

#222 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 16:06

kratinoska napsal/a:

derilin napsal/a:

kratinoska napsal/a:
jakou mate zkusenost s otviranim kesek v GPX? mam stazene GPX pro jednotlivou kesku i z PQ. a na mape je vidim v pohode, po najeti na ni i listing.
ale kdyz pres menu vlezu do "stranky s poklady", vyberu kes, a pres menu si dam zobrazit listing (menu:"zobrazit podrobnosti o"), GPS se VYPNE :(. Etrex 30 s FW 2.40.

Stejna sestava, GPX stazeny primo z webu a u me bez problemu. Kdyz tak posli gpx se kterym ti to pada, muzu to vyzkouset.

jakykoliv GPX. zkus to prosim podle nasledujiciho postupu:
menu-schranka s poklady, z listu vyberu kes, pres tlacitko menu vyberu z nabidky: zobrazit podrobnosti o, stisknu enter a GPS jde spinkat...
ps ted sem se zastavil pred chybnym popisem hned o polozku nad NASTVIT HLEDANI POKLADU (vazne bez A po T) a vypne se to stejne, zobrazit nalezene, stejne chovani.aplikovat filtr - OFF, hledani podle pravopisu- vypnuti. vsechny polozky z menu geocachingu maji za nasledek vypnuti...

pri zmene na ANGLICTINU uz to nepada a funguje normalne... !!!

Nejak nemuzu nikde najit v menu "zobrazit podrobnosti o". To ma byt v tomhle menu?
  • 0

#223 kratinoska

kratinoska

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 17:14

derilin napsal/a:

kratinoska napsal/a:

derilin napsal/a:

kratinoska napsal/a:
jakou mate zkusenost s otviranim kesek v GPX? mam stazene GPX pro jednotlivou kesku i z PQ. a na mape je vidim v pohode, po najeti na ni i listing.
ale kdyz pres menu vlezu do "stranky s poklady", vyberu kes, a pres menu si dam zobrazit listing (menu:"zobrazit podrobnosti o"), GPS se VYPNE :(. Etrex 30 s FW 2.40.

Stejna sestava, GPX stazeny primo z webu a u me bez problemu. Kdyz tak posli gpx se kterym ti to pada, muzu to vyzkouset.

jakykoliv GPX. zkus to prosim podle nasledujiciho postupu:
menu-schranka s poklady, z listu vyberu kes, pres tlacitko menu vyberu z nabidky: zobrazit podrobnosti o, stisknu enter a GPS jde spinkat...
ps ted sem se zastavil pred chybnym popisem hned o polozku nad NASTVIT HLEDANI POKLADU (vazne bez A po T) a vypne se to stejne, zobrazit nalezene, stejne chovani.aplikovat filtr - OFF, hledani podle pravopisu- vypnuti. vsechny polozky z menu geocachingu maji za nasledek vypnuti...

pri zmene na ANGLICTINU uz to nepada a funguje normalne... !!!

Nejak nemuzu nikde najit v menu "zobrazit podrobnosti o". To ma byt v tomhle menu?

to me podrz. pri zmene z AJ na cestinu je tam uz normalni menu bez tech polozek jak se mi to zobrazovalo predtim a uz to ani nepada. zajimave. rusim plany poplach, ale az budu mit zase chvilku tak to menu tam dostanu a poslu printscreen...
  • 0

#224 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 10:21

Narazil jsem na zajímavé vlákno na jedné německé diskuzi, jsou tam mj. fotky rozebraného eTrexu 30:
http://translate.goo...ead.php?t=50725

Anténa je typu patch, ale menší než byly u starých eTrexů.
Zajímalo by mě, k čemu je ta věc, co vypadá jako knoflíkový článek na 3. obrázku vpravo uprostřed.
  • 0

#225 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 10:26

Nejspíš to bude knoflíkový článek? (na udržení údajů ve vnitřní paměti po vyjmutí tužkových aku)
  • 0

#226 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 10:33

Asi bude, ale překvapuje mě to proto, že u jiných modelů nic takového není. Navíc vnitřní paměti bývají typu FLASH...
  • 0

#227 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 12:15

Ty jsi porad nejaky prekvapeny. :P Najdi si na Googlu obrazky jinych GPSek, a tu baterku tam najdes. Letmo jsem nasel, ze je v eTrex Legend, ze je ve Viste, uplne stejnou baterku jsem nasel i v GPSMAP60...
  • 0

#228 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 12:36

Taková baterka tam bývá pro živení obvodu reálného času při vyndání tužkovek, jinak by vždycky GPS "zapoměla" čas do té doby než by si ho znova syncla z družice.
  • 0

#229 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 12:59

Parkis napsal/a:
Taková baterka tam bývá pro živení obvodu reálného času při vyndání tužkovek, jinak by vždycky GPS "zapoměla" čas do té doby než by si ho znova syncla z družice.


Díky.

Na těch fotkách, co jsem našel, nebyla baterka vidět, asi je teda z druhé strany:
Oregon: http://garminoregon....es.com/Hardware
Vista: http://www.ifixit.co...herboard/3709/1
  • 0

#230 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 13:04

U te Visty je z druhe strany, spolu s drtivou vetsinou ostatnich soucastek.
  • 0

#231 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 13:20

ZZ napsal/a:

Parkis napsal/a:
Taková baterka tam bývá pro živení obvodu reálného času při vyndání tužkovek, jinak by vždycky GPS "zapoměla" čas do té doby než by si ho znova syncla z družice.


Díky.

Na těch fotkách, co jsem našel, nebyla baterka vidět, asi je teda z druhé strany:
Oregon: http://garminoregon....es.com/Hardware
Vista: http://www.ifixit.co...herboard/3709/1


Mohu nabidnout fotky z meho profilu http://img.geocachin...ca008e416c9.jpg je to Vista Cx a tam je ta baterka videt.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#232 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 13:31

HaLuMa, Solim: díky, už je mi jasný, že tam ta baterka být musí. :-)
  • 0

#233 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 21:34

ZZ napsal/a:
Anténa je typu patch, ale menší než byly u starých eTrexů.
Zajímalo by mě, k čemu je ta věc, co vypadá jako knoflíkový článek na 3. obrázku vpravo uprostřed.

Mně teda spíš zaujaly ty pěkně popsané testovací piny. :) To jsou teda věci.
  • 0

#234 kratinoska

kratinoska

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 9:46

ZZ napsal/a:Zajímalo by mě, k čemu je ta věc, co vypadá jako knoflíkový článek na 3. obrázku vpravo uprostřed.

a neni to supercap? elektrolyticky kondenzator s kapacitou okolo 1F ?
  • 0

#235 kratinoska

kratinoska

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 9:48

ZZ napsal/a:
Narazil jsem na zajímavé vlákno na jedné německé diskuzi, jsou tam mj. fotky rozebraného eTrexu 30:
http://translate.goo...ead.php?t=50725

proc to neprelozit rovnou do cestiny? :-)
http://translate.goo...ead.php?t=50725
  • 0

#236 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 9:59

kratinoska napsal/a:

ZZ napsal/a:Zajímalo by mě, k čemu je ta věc, co vypadá jako knoflíkový článek na 3. obrázku vpravo uprostřed.

a neni to supercap? elektroliticky kondenzator s kapacitou okolo 1F ?


Teoreticky by asi mohl, ale nevím, jestli by taková kapacita mohla být takhle malá...?
  • 0

#237 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 10:01

kratinoska napsal/a:

ZZ napsal/a:
Narazil jsem na zajímavé vlákno na jedné německé diskuzi, jsou tam mj. fotky rozebraného eTrexu 30:
http://translate.goo...ead.php?t=50725

proc to neprelozit rovnou do cestiny? :-)
http://translate.goo...ead.php?t=50725


Nevím proč, ale mně se ten "překlad" do angličtiny čte líp než ta strašná čeština, co z toho leze. ;-)
  • 0

#238 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 10:05

Ještě přiložím velmi zajímavé čtení o GLONASSu a čipu Teseo II, který je v nových eTrexech:
http://www.gpsworld....12359?page_id=1

Autorem článku je borec z STMicroelectronics.
  • 0

#239 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 14:39

Podle informací od Picodasu je na nových eTrexech pomalé překreslování PRO verze mapy a netuší, jestli se to vyřeší, jestli a kdy Garmin vydá nový firmware.

Dobrý den,
momentálně není v prodeji eTrex 30 ve verzi PRO a ani se v dohledné době neočekává jeho uvedení na trh právě z důvodu, který popisujete.
To, kdy uvede Garmin update software přístroje, který by mohl překreslování map zrychlit nevíme. Přístroj s mapou PRO Vám momentálně nemohu doporučit
a ani prodat.

Dušan Svoboda
obchodní oddělení
Picodas Praha


Zkoušel jste někdo TopoCzech PRO v terénu, opravdu je to nepoužitelné? Podle videa, co zde je, to opravdu není žádná sláva, ale použít to asi jde. A jak jsou na to ostatní mapy, například Openstreetmap? Nový eTrex 30 se nám líbí, ale pokud by tam měla být nějaká omezení na mapy, tak to bude opět přístroj, který vypadal zajímavě, ale...

Máme starou nemapovou GPS a chceme něco malého mapového bez dotykového ovládání, co umí zobrazit listingy. Splňuje tenhle popis současný eTrex 30?
  • 0

#240 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 16:44

Já mám na Vistě hCx topo czech pro 3 a zobrazuje se v pohodě. To snad je nový eTrex pomalejší? Taky po něm pošilhávám…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka