Přejít na obsah


Fotka

eTrex 10, 20, 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
358 odpovědí na toto téma

#241 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 17:20

S tou rychlosti to vypada ve skutecnosti tak, ze nejvetsi problem je s posunem mapy do stran. Tedy takove to kdyz ujedes joystickem kurzorem do strany a cekas, nez se ti nakresli mapa. Pri zoomovani, nebo pri prechodu z menu do mapy, se mapa vykresluje mnohem rychleji nez nize zminene casy.

Zkousim nejnovejsi mapu Topo Czech 2011 PRO. Zobrazovana oblast - Praha. (opravdu hodne mapovych objektuna jednotku plochy, a hodne huste POI body - urcite jedna z nejnarocnejsich kusu map na vykresleni. :)) Zminene casy jsou hrube a orientacni, merene pocitanim v duchu. Berte je s rezervou, a kdo mi napise, ze jemu to vyslo o vterinu jinak, tak je blb. ;)

eTrex Vista HCx:
- odjedu kurzorem o jednu obrazovku stranou
- prvni vterina, jsou nakreslene nejake vrstvy, treba zelen.
- druha vterina, jsou nakresleny silnice a cesty
- treti vterina, vykreslena zaklad mapy bez popisku
- pak to pet az sest vterin premysli, nez to napise nazvy ulic a dalsi popisky. A nez to napise objekt pod kurzorem.

Tedy realne tak 3-4 vteriny, nez je mapa vykreslena tak, abys neco rozumneho videl. A 9 vterin, nez ji mas kompletne vykreslenou a muzes s ni pracovat. Jakmile ale pohnes kurzorem, byt jen o jeden bodik, zase cekas zhruba 5 vterin, nez ti u kurzoru zmizi presypaci hodiny a on ti napise, co pod nim je.

Zni to strasne, ale v terenu s tim normalne funguji, a i pri jizde autem se stiha mapa posouvat.

A jak je to u toho eTrexu 30?
- posunes mapu o obrazovku vedle
- mezi prvni a druhou vterinou se ti ukaze popis objektu pod kurzorem, ackoliv koukas na bilou obrazovku
- a zhruba tri vteriny pote blik, a mas pred sebou kompletne vykreslenou mapu.

Takze trva to zhruba 4 vteriny, nez je mapa v rozumne mire vykreslena. Ale dal uz necekas na nic. Kdyz pohnes kurzorem, trva mu to asi vterinu, nez ti napise, co pod nim je. Zadne presypaci hodiny a nereagujici kurzor!

A ted si to porovnej:
- nez je mapa dostatecne vykreslena: Vista 3s, Tricitka - 4s
- nez je mapa plne vykreslena a napise objekt pod kurzorem: Vista 9s, Tricitka 4s
- reakce kurzoru po posunu bez prekresleni mapy: Vista 5s, tricitka 1s.

Zaver si z toho udelejte kazdy sam.

Pro Garmin je toto takovy problem, ze tricitku radeji s PRO mapou neprodavaji, ale Vistu s PRO mapou klidne ano. :o

Toz tak.

  • 0

#242 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 17:24

A jeste bych dodal, ze pri techto casech je ta mapa na etrex30 vykreslena mnohem kvalitneji nez na viste, s vyhlazenymi hranami. Takze to neni takove kostrbate, a vizualne ta mapa vypada, jako by byla na displeji s vyssim rozlisenim.
  • 0

#243 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 17:40

haluma: tebou popsany srovnani je pri jakym zoomu?
  • 0

#244 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 18:37

Ajajaj, jsem blb, na zoom jsem zapomnel. Casy eTrexe 30 byly pri zoomu 120m, ale casy Visty byly pro 50m. Tak znova! Vzajemne casove relace uz byly vysvetleny, takze uvadim cas na dostatecne vykresleni mapy + ozivnuti kurzoru a vypsani popisku. Stejna mapa, stejna uroven zobrazovanych detailu. V obou pristrojich jsou i stejne sady customPOI bodu, ktere se zobrazuji pri zoomu 300m a nize. eTrex30: 50m: 2+1s (velke detaily) 120m: 3+1s (velke detaily) 300m: 7+1s (velke detaily - v Praze fakt maso!) 3km: 3+1s (to uz ukazuje jen hlavni silnice) Vista HCx: 50m: 4+5s (velke detaily) 120m: 8+5s(velke detaily) 300m: 19+5s (velke detaily - v Praze fakt maso!) 3km: 9+5s (to uz ukazuje jen hlavni silnice) Timto zdravim toho, kdo u ceskeho Garminu zatrhl prodej PRO verzi, a take ze pozdravuji vsechny ty fundovane odborne redaktory, kteri nic takoveho nedokazali vyrobit do jejich recenzi.
  • 0

#245 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 20:23

Zkusil jsem udělat podobné měření s mapou OpenStreetMap, mimo město je to v závislosti na měřítku cca 2-4s, ve městě a v místech s hodně detaily max. 8s.
  • 0

#246 Elli

Elli

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 12:16

Ty měření jsou skvělý. Mohl bych vás ještě poprosit o to samé s bitmapovou mapou?
  • 0

#247 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 13:11

Tak to bohuzel neposlouzim, nebot zadnou takovou nemam. A neni ted cas nad tim badat. :|
  • 0

#248 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 15:24

Díky za info, tohle je výborné. Mám tedy pocit, že je možné klidně objednat, akorát tu mapu ve verzi PRO budeme muset nějak vyřešit.
  • 0

#249 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 16:37

Slovo do pranice - jak by asi takoveto mereni dopadlo na obycejne Topo Czech mape? B)
  • 0

#250 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 22:20

Tak, jsem tu s dalsim zajimavym oblibenym merenim. Zase eTrex30, ale tentokrate s obycejnou Topo Czech 2011 mapou (tedy ne PRO) . Nastavil jsem parametry zobrazovani stejne jako u predeslych testu. tedy velke detaily, zobrazovani customPOI az o 300m, nahral sjem tam uplne stejne sady POI. A casy? 50m: 2+1s (velke detaily) 120m: 3+1s (velke detaily) 300m: 6+1s (velke detaily) 3km: 3+1s (to uz ukazuje jen hlavni silnice) Ano, divate se spravne! Jakekoliv rozdily se vejdou do nepresnosti mereni, a casy tak vychazeji prakticky stejne jako u PRO verze! :o
  • 0

#251 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 22:28

Pri delani predchoziho mereni mne zaujalo, ze dokud jsem tam nenahral ty desetitisice customPOI, byla nePRO mapa znatelne zivejsi. Zkusil jsem tedy zobrazovani customPOI vypnout a zopakovat mereni: 50m: 1+1s (velke detaily) 120m: 2+1s (velke detaily) 300m: 3+1s (velke detaily) 3km: 3+1s (to uz ukazuje jen hlavni silnice) Ano, znatelne lepsi! Vypada to, ze u obycejne mapy vyrazne zdrzuje prave zobrazovani POI bodu. Co zkusit totez u PRO mapy? 50m: 2+1s (velke detaily) 120m: 3+1s (velke detaily) 300m: 7+1s (velke detaily) 3km: 3+1s (to uz ukazuje jen hlavni silnice) Zahada! Zadna zmena.
  • 0

#252 GeraltT

GeraltT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 15:49

Ahoj, na YT se oběvila pěkná 15-ti minutová videorecenze Etrex 20.
Když jsem viděl jak rychle Etrex reaguje na pohyb nebo změnu směru, tak jsem se konečně rozhoupal ke koupi. Vypadá to móc pěkně :)
Zrovna včera měli v jednom eshopu akci Etrex 20 za 3599 Kč, sice už nebyl skladem, ale cena by měla snad platit. Dnes už ho mají zase o tisícovku dražší :D. Tak jsem zvědavý jestli mě ještě nějak nevypečou...
  • 0

#253 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 10:53

Tak jeden examplář už máme doma, Ježíšek se snažil a dokonce sehnal i verzi s Topo Czech PRO :) Museli jsme si přístroj trochu nastavit, například na navigaci po silnici na menší detaily, jinak nezvládal překreslovat, ale celkově spokojenost velká. Výborně čitelný display i bez podsvícení, výborná výdrž na baterie. Poměrně intuitivní používání, příjemný a malý do ruky. Celkové zhodnocení: + čitelný a jasný display + dlouhá výdrž na baterie + dobrý příjem družic + jednoduché ovládání - pomalejší - občas zlobí přepínání profilů
  • 0

#254 JendaW

JendaW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 21:05

Ahoj, před týdnem jsem koupil Etrex 30, je to moje první GPS, pokusím se popsat zkušenosti. Jako nováčkovy sem s ní spokojen, uživatelské prostředí výborné, ovládání super. Se zaměřením, se mi stalo pouze jednou, že mi to zamrzlo ale hned dobrý, i v lese sem měl cca 3 metrovou přesnost. Celou dobu používám GPS a Glonass, Waas nepoužívám. Vkládání trasových bodů je v pohodě, zkoušel sem tlačítko "poslat do GPS" a u multiny mi to poslalo všechny steče a parkovací místa. Jelikož to bylo pod kodama, byla orientace špatná. velice se mi líbí možnost přepnout navigaci po silnicích, ale uvítal bych i po jiných stezkách, především po pěších. (testoval sem to ve městě a vždy mě to hnalo po silnicích) Taky se mi mění mapa na noční a ta není zas až tak pěkná, asi nezvyk. Co se mi nepovedlo a to spojit GPSku a PC jako garmin, pouze jako ext. HDD. Jelikož mám netbook, nemám ani CD mechaniku, nenahrál sem si mapy, snad to do konce týdne zařídím. Snad pak ji více provážu s PC a bude to větší zábava. Doufám, že bude fungovat správce tras s polečně s trasovým počítačem. kdyby jste věděli nějaké tipy, budu rád. Díky (převedeno z jiného vlákna, tohoto sem si nevšiml)
  • 0

#255 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 17:30

Pokud jste již někdo koupil 20ku, má, nebo nemá v sobě kompas? Budu se za keškou "honit" jako u Legendu, nebo tam nějaký kompas je? Rád bych koupil 30ku, ale asi seženu zdroje jen na 20ku. Díky.
  • 0

#256 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 19:21

Podľa špecifikácií nemá. Ale nepoznám nikoho kto by mal 20tku. U nás mal distribútor Garmin (a ešte stále má) akciu, pri ktorej predáva 30tku za cenu 20tky, tak asi všetci brali tú (20 aj 30 stojí momentálne 199 eur t.j. asi 5100 Kč)
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#257 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 19:22

To je tak tezke si na strance http://www.garmin.cz...s/etrex-20.html tuknout na Technicke parametry a podivat se sam?
  • 0

#258 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 19:38

To sice problém není, ale není kompas jako kompas, že.
  • 0

#259 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 19:55

To mi vysvetli... co si predstaujes pod pojmem "kompas"? treba tam je, jen mne nenapadlo tomu tak rikat. ;)
  • 0

#260 vesely.vitek

vesely.vitek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 20:51

Jak jsem se dočetl, u starého Legendu byla jen šipka, udávající směr k cíli. Jak jsi se zastavil, bylo to celé na nic. Musel jsi jít, aby šipka ukazovala správný směr. Bojím se, aby něco takového nebylo i u této nové 20ky. Zatím lovím s mobilem (SE X10mini pro), a i když pochybuji, že obsahuje nějaký kompas, sw mi ukazuje "kompas" a pokud se otáčím na místě, šipka paličatě směřuje ke keši. Je něco takového i zde?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama