Přejít na obsah


Fotka

Munzee


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
483 odpovědí na toto téma

#121 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2013 - 0:07

Helejte a je fakt nutný rvát ty kódy na jedno místo? Vím, že jsi TIRáku megaloman, ale jestli něco tuhle hru v mých očích zabije, budou to hromady kódů na jednom sloupu a jejich souřadnice roztroušené okolo. Jinak se mi tvoje munzee v Kutné Hoře líbily, jen jsem zvědavý, jak dlouho vydrží ta průhledná páska na dešti.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#122 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2013 - 8:46

sovidoupe napsal/a:
Helejte a je fakt nutný rvát ty kódy na jedno místo?
Vím, že jsi TIRáku megaloman, ale jestli něco tuhle hru v mých očích zabije, budou to hromady kódů na jednom sloupu a jejich souřadnice roztroušené okolo.

Jinak se mi tvoje munzee v Kutné Hoře líbily, jen jsem zvědavý, jak dlouho vydrží ta průhledná páska na dešti.


jo díval jsem se žeuž to někdo našel.. ted uz ty velký ale nedávám, jen nenápadnější malý.
ty kody na jednom místě mají být jakousi náhradou za absenci D/T tabulky. ty by jsi lezl na 30m sloup kvůli jednomu?
přizemí, první patro, druhý, a vrchol. bylo by to super místo pro keš,ale když vadila Vyhledova tak tuhle by ani neschválili...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#123 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2013 - 14:22

Já bych klidně na sloup lezl, jen by to neměl být živý sloup nádražního osvětlení. Spojení hromady bodů a sloupu na kterém nikdo nemá co dělat, je cesta k tomu, aby se o tu zábavu začala zajímat policie. Lávka nad kolejemi mi vůbec nevadila, ale celkem chápu proč se gc brání publikovat ten sloup.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#124 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2013 - 21:18

sovidoupe napsal/a:
Lávka nad kolejemi mi vůbec nevadila, ale celkem chápu proč se gc brání publikovat ten sloup.

o ten sloup nejde, ale tý lávky je škoda, ale tam ai přijdou taky,jedna dolů a jedna nahoru. ...jinak ten sloup se super, byl jsem už až nahoře a nádraží vypadá jako TT vláčky. Láká mě i ten 90m komín v Milovicích, byla tam chalenge, ale řvouni ji už uřvali. škoda, nestihl jsem to.
miluji výšky a podobně, rozpadlý budovy. ted vymýšlím jak se dostanu na GC3YYAA. je to čistokrevná T5 a horolezeckou výbavu nemám.je tak v 15m a strom je nelezitelný.
--------------------------------------------------------
jinak jsem zjisti další věc. umístil jsem M k zajímavému objektu a náhodou jsem o kus dál objevil další. blíž než těch 150stop, takže jsem musel klasicky poodejít a naskenovat ho dál. Pak šlo bez problémů na mapě umístit na správné místo. Jenže když jsem pak chtěl umístit další, již dál než těch +-50m, tak mě to zase nepustilo, že jsem moc blízko.Poblíž toho místa jsem totiž skenoval to druhé.
no a ted jsem na mapě zjistil, že jsou na těch původních místech....
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#125 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 18:44

CZECH.TIR napsal/a:
no ale dá se to v pohodě obejít. dnes jsem lepil další a oět mě to nechtělo pustit že jsem moc blízko. tak jsem poodešel, M načetl a pak na mapě umístil na místo, kam jsem ho chtěl dát původně.
z toho plyne jediné: nejdřív načíst a pak teprve lepit.


No jo, to mě nenapadlo :)
Díky za dobrej tip ;)
  • 0

#126 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 18:50

Při deploy kódu se gps v telefonu moc asi nechytla a hodila to o cca. 350 metrů vedle. Při manuální korekci to hlásí, že nelze o tolik posunout. Nějaký tip?
  • 0

#127 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 20:06

CACHE EATER napsal/a:
Při deploy kódu se gps v telefonu moc asi nechytla a hodila to o cca. 350 metrů vedle. Při manuální korekci to hlásí, že nelze o tolik posunout. Nějaký tip?

ani na netu? přesunout na mapě? to nevim, to se mi ještě nestalo..
jedine tam dát jinou a tu původní budnechat nebo archivivat.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#128 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 20:11

Právě že ani na pc. Ona ta "dokorekce" jde jenom do určité vzdálenosti, ale přece se může stát, že při vyfocení kódu tě to hodí jinam o víc a pak je to blbý, když se to nedá posunout na ty správný souřadnice ...
  • 0

#129 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 20:17

stahnout publikaci a zkusit to v terenu znova. on je tam limit posunu. uz si nepamatuju kolik dela. teda qle chyba 350 je dost, tezko by nekdo nepredpokladal, ze s takhle nechycenou gps budes zamerovat munzee :).
  • 0

#130 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 20:48

Dain & Olik napsal/a:
stahnout publikaci a zkusit to v terenu znova. on je tam limit posunu. uz si nepamatuju kolik dela.

teda qle chyba 350 je dost, tezko by nekdo nepredpokladal, ze s takhle nechycenou gps budes zamerovat munzee :).

Nalepíš kód, zapneš v telefonu aplikaci, dáš deploy, vybereš NFC nebo kód a sejmeš. V tu chvíli prostě nemůžeš odhadnout, jestli je GPS srovnaná, kor když jseš v lese . Zatím se mi to stalo u jediné - to ještě jde ;-)

Mimochodem, když zapnu aplikaci a dám seznam nejbližších, tak kolikrát na pár vteřin než naskočí gps vidím i seznam munzees v jiné zemi, že jsou pár metrů ode mě. Třeba by se rychle nějaká virtuálka dala chytit ;-)
  • 0

#131 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:03

no ono to v terénu jde podle fotomapy, ale v lese se pozná prd. v GC je ale to samý. jednou jsem se ustřelil při zadávání souřadnic o kilometr a nechtělo mě to pustit dát na správný místo. Šlo to jen skokama po 150m. A Skupec mi nadával, že mu za kažký skokpřišelmail,ať to tak nedělám. tak mě napadlo, zkusit to taky tak, posunout jen o kousek, uložit a pak znovu.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#132 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:07

CZECH.TIR napsal/a:
no ono to v terénu jde podle fotomapy, ale v lese se pozná prd.
v GC je ale to samý. jednou jsem se ustřelil při zadávání souřadnic o kilometr a nechtělo mě to pustit dát na správný místo. Šlo to jen skokama po 150m. A Skupec mi nadával, že mu za kažký skokpřišelmail,ať to tak nedělám.
tak mě napadlo, zkusit to taky tak, posunout jen o kousek, uložit a pak znovu.

Vyzkouším v terénu, dám vědět :-)
  • 0

#133 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:11

CACHE EATER napsal/a:

CZECH.TIR napsal/a:
no ono to v terénu jde podle fotomapy, ale v lese se pozná prd.
v GC je ale to samý. jednou jsem se ustřelil při zadávání souřadnic o kilometr a nechtělo mě to pustit dát na správný místo. Šlo to jen skokama po 150m. A Skupec mi nadával, že mu za kažký skokpřišelmail,ať to tak nedělám.
tak mě napadlo, zkusit to taky tak, posunout jen o kousek, uložit a pak znovu.

Vyzkouším v terénu, dám vědět :-)


nemyslím v terénu,myslím na počítači.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#134 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:19

No na počítači já zase nepoznám, kde přesně je, když je to v lese ... To tam musím já nebo někdo z hráčů dojít, zapsat souřadnice kde je a pak se s tím dá pracovat. Podle mě to ještě o takových 100 - 150 metrů pořád nesedí. Solsais psal, že ji dnes právě nemohl najít.
  • 0

#135 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2013 - 21:45

CACHE EATER napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
stahnout publikaci a zkusit to v terenu znova. on je tam limit posunu. uz si nepamatuju kolik dela.

teda qle chyba 350 je dost, tezko by nekdo nepredpokladal, ze s takhle nechycenou gps budes zamerovat munzee :).

Nalepíš kód, zapneš v telefonu aplikaci, dáš deploy, vybereš NFC nebo kód a sejmeš. V tu chvíli prostě nemůžeš odhadnout, jestli je GPS srovnaná, kor když jseš v lese . Zatím se mi to stalo u jediné - to ještě jde ;-)

Mimochodem, když zapnu aplikaci a dám seznam nejbližších, tak kolikrát na pár vteřin než naskočí gps vidím i seznam munzees v jiné zemi, že jsou pár metrů ode mě. Třeba by se rychle nějaká virtuálka dala chytit ;-)


jj, to je jasny, ze to nekdy uleti. ja to myslel tak, ze pak nemuzeme cekat, ze to pujde posunout o tolik, kdyz si munzee tak hraje na ten online log a deploy.

nedala. gps v tu chvili neni chycena a napsalo by ti to leda, ze presnost je nizka a nejde logovat. tam se na body fixluje mnohem sofistikovaneji :).
  • 0

#136 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 10:08

Dain & Olik napsal/a:
tam se na body fixluje mnohem sofistikovaneji :).


jo možností je tu dost:
třeba založit si nový účet,s tím založit munzee,ani ne fyzicky, stačí je mít vytištěné na A4 , hned si ho svým účtem naskenovat a mám 5 bodů a FTC.
už to vidím, jak se to u nás rozšíří, jak to tu bude vypadat...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#137 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2013 - 10:29

Ne ne, to je kvůli jenom pěti bodům moc složitý - to se dělá jinak ;-)
  • 0

#138 cechoslovaci

cechoslovaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 19:25

Ahoj,chtel bych se zeptat.Dnes sem začal hledat qr kody.Našel sem jich pět.Problém je v tom že nemám chytrej telefon a tak jsem si všechny kody vyfotil normálním foťákem a přenesl do počítače. Ale mám tablet s androidem tak jsem si stáhl aplikaci munzee,jenže ta neustále padá a když nespadne tak jsem zkoušel ty kody naskenovat kamerkou tabletu,ale nic.Tak sem si našel aplikaci QR droid,která bez problému všechny kody sejmula a uložila.Ale ted nevim,jak to dostanu na munzee.com? Nebo musim celou trasu znova absolvovat s tabletem kvuli souřadnicím?poraďte prosím,jak zalogovat.Děkuji předem za odpovědi.
  • 0
čechoslováci

#139 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 19:50

Kód musíš najít na místě, musíš mít nainstalovanou aplikaci munzee a musíš to vyfotit tou aplikcí, taky musíš mít spuštěnou gps v zařízení, jinak tě nenechá zalogovat.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#140 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2013 - 20:31

CZECH.TIR napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
tam se na body fixluje mnohem sofistikovaneji :).


jo možností je tu dost:
třeba založit si nový účet,s tím založit munzee,ani ne fyzicky, stačí je mít vytištěné na A4 , hned si ho svým účtem naskenovat a mám 5 bodů a FTC


i kdeze, jak pise cacheeater, tohle je priserne zdlouhave :).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka