Přejít na obsah


Fotka

Munzee


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
483 odpovědí na toto téma

#101 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:16

CZECH.TIR napsal/a:
jo a ten tarif: u vodafonu mám za poloviční cenu 600MB a k tomu za 300 možnost používání po EU.
O2 je v tomhle out, T-mobile taky.
Jezdit jen do jednoho státu, vyplatila by se místní předplacenka, ale já jich během týdne projedu třeba i pět.

Já bych to viděl až někam pojedu na dýl na tu předplacenku. Jak jsem psal na fóru munzee.com, za jedno odpoledne datová spotřeba v pohodě přes 30MB - dost úlet i tady, natož někde v "Ausland" ;)
  • 0

#102 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2013 - 21:20

CZECH.TIR napsal/a:
tak mám založené i dvě zahraniční, v Rakousku. Nalezené taky, takže už ve 4 státech...
v pondělí večer jsem byl ve Vídni, vyrazil jsem na lov. pár kešek i munzee.
No víc se mi líbily ty munzee - člověk nemusí kvůli nim lozit do křa, tahat ven razítko, nenápadně vybírat a schovávat keš... ten kod je fakt nenápadný.
odlovil jsem i jednu virtuálku, na hřbitově, problém byl v tom, že byla dost daleko od brány. Já tam přišel cca v 19h a měli otevřeno do 17h.
no ta brána nebyla tak vysoká. ale k odlovu se musíte přiblížit na 300 stop.
kontrolovala me i POLIZEI, když jsem u brány jedné školy hledal další. Prý co tam dělám. No, pochopili, asi si něco pomysleli a odjeli.
A podařilo se mi i další FTC, už páté. Náhoda.....
Tak mě napadá, pro ty, co to tak žerou, to bude jednoduchý, půjdou dva, jeden ho založí a druhý hned naskenuje.
Ale proti GC ho bude mít jen jeden, co ho fyzicky naskenuje, takže odpadne logování FTF i těch co byli 80m od keše a ani ji neviděli.

jo a ten tarif: u vodafonu mám za poloviční cenu 600MB a k tomu za 300 možnost používání po EU.
O2 je v tomhle out, T-mobile taky.
Jezdit jen do jednoho státu, vyplatila by se místní předplacenka, ale já jich během týdne projedu třeba i pět.

No tak to gratuluji. Já taky jezdím kamionem, sice pouze na závody, ale je to taky po celé evropě. Teď momentálně je zima takže sedím doma na zadku. Už se těším na jaro. sezona začne a já budu lítat. Kešky už mám drive in od prahy po madrid vysbíraný. Tohle bude změna. V itálii koupim simku a vyjde mě dobíjet levněji i jinde v evropě.
  • 0

#103 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 18:38

Dain & Olik napsal/a:
jmenuje se DrawQRzee, umoznuje i vytvorit davkove vic munzee - nemusis se s tim patlat po jedne, nastavit jejich velikost i na mensi, nez nabizeji originalne stranky.


jo tak tohle je super...
hlavně to zmenšení a udělání jen jako prostý kod, třeba s vložením nicku.
to bude mín nápadný než to originální.. díky
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#104 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2013 - 22:56

Bohužel mě tento program tak nějak nefunguje. Asi dělám něco špatně.
  • 0

#105 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 6:08

kalgan napsal/a:
Bohužel mě tento program tak nějak nefunguje. Asi dělám něco špatně.

jaký máš prohlížeč?
v mozille mi to taky nešlo, zkusil jsem to přes chrome a jde to.
návod tady : http://da-fi.de/drawqrzee-help-manual/
tady je to rozšíření pro chrome:
https://chrome.googl...dkabbpokpibngjk

nainstaluješ, přidáš, restartuješ prohlížeš a po přihlášení na www stránky munzee máš vpravo v nastavení nové položky.
v tom návodu je to celkem jasně, pokud ti to prohlížeč i přeloží není co řešit.
mám těch malých uděláno cca 30, zítra jdu lepit :-) a ty menší jsou fakt lepší než ty klasický. i když tu svoji první a i první na Kolínsku :-) si asi udělám tak velikosti A5 :-)
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#106 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 6:16

CZECH.TIR napsal/a:
... i když tu svoji první a i první na Kolínsku :-) si asi udělám tak velikosti A5 :-)


Hmm, to já zvažuju taky jednu udělat nějakou maxi - tak metr a více ;-)
  • 0

#107 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 8:06

CZECH.TIR napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
jmenuje se DrawQRzee, umoznuje i vytvorit davkove vic munzee - nemusis se s tim patlat po jedne, nastavit jejich velikost i na mensi, nez nabizeji originalne stranky.


jo tak tohle je super...
hlavně to zmenšení a udělání jen jako prostý kod, třeba s vložením nicku.
to bude mín nápadný než to originální.. díky


a v neposledni rade ti nabidne mapku, ktera umi filtrovat nalezene/nenalezene/vlastni, coz originalne je PM feature.
  • 0

#108 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 8:08

CACHE EATER napsal/a:

CZECH.TIR napsal/a:
... i když tu svoji první a i první na Kolínsku :-) si asi udělám tak velikosti A5 :-)


Hmm, to já zvažuju taky jednu udělat nějakou maxi - tak metr a více ;-)


no hlavne at je tam prostor na to, dostat ji do hledacku telefonu :). btw jindriskou vez mas opravenou, muzes se zastavit. a ten obecni dum tam byl ;).
  • 0

#109 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 8:36

... no hlavne at je tam prostor na to, dostat ji do hledacku telefonu :). btw jindriskou vez mas opravenou, muzes se zastavit. a ten obecni dum tam byl ;) To mně připomíná jednu důležitou věc, kterou jsem v tom našem českém fóru na munzee.com zapomněl zmínit, že se v téhle hře nedá kontaktovat owner - nebo se mýlím? Dneska se chystám do jiné části Prahy, ale díky, Jindřišskou i Obecní si dám brzy repete ;-)
  • 0

#110 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 10:15

zda se mi, ze kontaktovat nejde. aspon ja jsem to nikdy nenasel.
  • 0

#111 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 14:57

noo mají to ještě nedodělaný, sice jde napsat log i jen jako poznámku, ale není to ono. a chybí mi tam terenní hvězdičky.. není nad to viset někde za jednu nohu i ruku a ještě fotit mazlika . mimochodem, mazlik, pekny pojmenovani...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#112 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 16:25

CZECH.TIR napsal/a:
mimochodem, mazlik, pekny pojmenovani...


no ja osobne zase od chvile, kdy jsem pred sesti lety vyrostl z predpony geo.... (geoauto, geopes ....) jsem na vsechny tyhle zkroucene zdrobneliny pro zmenu alergicky :). celenky, mazlici, kesulky .... brrrrrrrrrrr :D.
  • 0

#113 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 16:30

Tak aktuální poznatek ze dneška. Dnes za 1 hodinu ostrého lovu spotřeba 50MB dat - vážně síla! Fakt je, že telefon navigoval celou dobu ...
  • 0

#114 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 17:57

CACHE EATER napsal/a:
Tak aktuální poznatek ze dneška. Dnes za 1 hodinu ostrého lovu spotřeba 50MB dat - vážně síla! Fakt je, že telefon navigoval celou dobu ...

Používej locus. Stačí mít offline navigaci. Můžeš stáhnout celou evropu v GPX do Locusu a používat offline. myslim že při celodenním běhání ušetříš hodně dat. Já mám pouze 300 mb, takže je toto záchrana. Pouze skenuju a loguju
  • 0

#115 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 18:12

kalgan napsal/a:

CACHE EATER napsal/a:
Tak aktuální poznatek ze dneška. Dnes za 1 hodinu ostrého lovu spotřeba 50MB dat - vážně síla! Fakt je, že telefon navigoval celou dobu ...

Používej locus. Stačí mít offline navigaci. Můžeš stáhnout celou evropu v GPX do Locusu a používat offline. myslim že při celodenním běhání ušetříš hodně dat. Já mám pouze 300 mb, takže je toto záchrana. Pouze skenuju a loguju

Teď si nerozumíme. Já mám samozřejmě kešky i munzees v Garminu, takže taky offline, ale dnes třeba solsais publikoval na malém území 13 nových munzees a jednak když jsou nové, tak je samozřejmě nemám v navigaci, ale musím podle telefonu, a i kdybych je do té navigace dal, tak tím, že je jedna vedle druhé, tak stejně musíš tu aplikaci v telefonu mít prakticky pořád spuštěnou.

Představa, že bych takhle šel někde v zahraničí powertrail o několika stovkách munzees vedle sebe, tak pojedu prakticky taky jenom na telefon ... ;)
Nehledě na to, že telefon by se podle mě tak po pěti hodinách lovu stejně vybil :D
  • 0

#116 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 18:13

tak jsem umístil jednu terénově náročnější, je to tak 2,5 až 3, jak pro koho. Libila by se mi tu i keš, ale o kus vedle mám jinou... po cestě domů jsem přemýšlel, co s terénem, když má M na značce stejnou váhu jako někde na skále a podobně. napadla mě jedna věc - ocenit to počtem kodů. jednu lokaci mám, tak dole dál jednu, v 10m dvě, ve 20ti další tři a na vrchol dalších pět. takže 11x5 bodů za jedno místo. asi to budu muset udělat jako kolečko, a střed bude TO. jen ty kody nebudou v té trávě kolem ale nad sebou.... komu nevadí výšky, si tam vyleze, komu jo, dá si tu dole...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#117 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 189 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 18:18

CZECH.TIR napsal/a:
napadla mě jedna věc - ocenit to počtem kodů. jednu lokaci mám, tak dole dál jednu, v 10m dvě, ve 20ti další tři a na vrchol dalších pět.
takže 11x5 bodů za jedno místo. asi to budu muset udělat jako kolečko, a střed bude TO. jen ty kody nebudou v té trávě kolem ale nad sebou....
komu nevadí výšky, si tam vyleze, komu jo, dá si tu dole...

Přesně takhle to dělají v zahraničí. Někdo to tam taky zmiňoval na fóru. Dají jich i deset kolem sebe, ale do 'notes' zmiňují, že všechny munzees jsou na souřadnicích třeba toho jednoho konkrétního. Někdo tam i dával odkaz na fotku místa, kde jich bylo nalepených snad dvacet ;)
  • 0

#118 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2013 - 20:22

no ja to prave tak viděl. šel jsem po parkovišti, našel jsem jedno, na správném místě. a vedle něj další, které mělo být o kus dál. ofiko to nejde, protože to řve že jsem moc blízko. 300ft - 90m? ale tohle bude stát za to... 30m vysoko. výstup po žebříku... mám tam opencachi, ale koukal jsem na ty stránky, a zmizela a i ostatní...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#119 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 13:38

CZECH.TIR napsal/a:
no ja to prave tak viděl. šel jsem po parkovišti, našel jsem jedno, na správném místě. a vedle něj další, které mělo být o kus dál. ofiko to nejde, protože to řve že jsem moc blízko. 300ft - 90m?
ale tohle bude stát za to...
30m vysoko.
výstup po žebříku...

mám tam opencachi, ale koukal jsem na ty stránky, a zmizela a i ostatní...


Na mě to při zakládání řvalo, že musejí být od sebe minimálně 150ft. Takže asi omezení na vzdálenost tu nějaké taky bude.
  • 0

#120 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2013 - 19:36

no ale dá se to v pohodě obejít. dnes jsem lepil další a oět mě to nechtělo pustit že jsem moc blízko. tak jsem poodešel, M načetl a pak na mapě umístil na místo, kam jsem ho chtěl dát původně. z toho plyne jediné: nejdřív načíst a pak teprve lepit.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama