Přejít na obsah


Fotka

Vrátí se virtuálky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#41 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 9:03

Já myslím, že kdyby Groundspeak nějak šikovněji zpracoval svoje waymarkingové stránky (nějak podobně, jako jsou ty geocachingové), nemusely by se řešit virtuálky. Lidi by si paralelně lovili krabičky i waymarky a byli by spokojení. Soudím tak alespoň podle sebe. Waymarky mě zajímají, ale ty stránky jsou pro mě tak nepřehledné a neatraktivní, že jsem prozatím na nějaké logování a zakládání waymarků rezignoval.
  • 0

#42 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 9:04

To bude paráda sbírat bodíky :-) Teď už bude na každém místě EC, virtuálka a tradička :-) Myslím že když existuje waymaring, tak je virtuálka v GC přežitek. Nehledě na to že si kačeři našli cestu a místo virtuálek se zakládaj EC keše. Za sebe říkám NE virtuálkám :-)
  • 0

#43 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:23

Zdravim. Waymarking s pribyvajicim mnozstvim kategorii a napr. moznosti dvou waymarku na jedne budove, pro me ztratil jakoukoukoliv pritazlivost. EC na kazdem rohu = nepravdive tvrzeni. Mam za 4 roky zalogovano neco pres 20 EC a rozhodne maji co nabidnout. Dno sopky, raseliniste, vodopady, fosile, jezera atd. Modre otazniky ve velkem mnozstvi jejichz resenim je nutne stravit dlouhe chvile pred pocitacem tzv PCgeocaching je pro me jisty druh virtualnich kesi. Myškin
  • 0

#44 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:28

Každej bodík dobrej, takže já jsem pro. Už chystám listing na jednu virtuálku B).
  • 0

#45 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 10:47

Zavedeni virtualek me nevadi, ale nevidim zasadni rozdil mezi nima a waymarky. Pokud to nebudou vylozene speky, tak je hledat nejspis nebudu, bohate si vystacim s klasikou.
  • 0

#46 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 11:52

kapsa napsal/a:

rocky napsal/a:

kapsa napsal/a:

rocky napsal/a: Obávám se toho, že virtuálky budou někteří zakládat jen proto, aby neměli práci s údržbou nebo mohli zakládat keše daleko od HC...

Nevidim jedinej duvod, proc nezakladat kesky (at uz klasicke ci virtualky) daleko od HC.

Kvůli komplikované údržbě.:|

No a prave proto by se nekde hodily virtualky - geocaching neni jen Ceska republika .... ;)

Tim se kruh uzavírá. GC by měl být o hledání fyzických krabic. Nejenže si virtuálku založí každý, kdo se o keš nebude chtít starat, ale založí si ji i polovina turistů - a pravděpodobně nebudou obvykle stát za nic. Pořád nevim, proč je takový problém založit waymark a nechat virtuáky minulosti....
  • 0

#47 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 11:56

Pořád nevim, proč je takový problém založit waymark a nechat virtuáky minulosti....


Protože jsou to nejsnazší body...
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#48 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 12:04

rocky napsal/a:

kapsa napsal/a:

rocky napsal/a:

kapsa napsal/a:

rocky napsal/a: Obávám se toho, že virtuálky budou někteří zakládat jen proto, aby neměli práci s údržbou nebo mohli zakládat keše daleko od HC...

Nevidim jedinej duvod, proc nezakladat kesky (at uz klasicke ci virtualky) daleko od HC.

Kvůli komplikované údržbě.:|

No a prave proto by se nekde hodily virtualky - geocaching neni jen Ceska republika .... ;)

Tim se kruh uzavírá. GC by měl být o hledání fyzických krabic. Nejenže si virtuálku založí každý, kdo se o keš nebude chtít starat, ale založí si ji i polovina turistů - a pravděpodobně nebudou obvykle stát za nic. Pořád nevim, proč je takový problém založit waymark a nechat virtuáky minulosti....

Podle ceho dopredu soudis, ze nebudou stat za nic ?? A ze nekdo zalozi neco v zahranici ?? To je jedine dobre, jsou zeme, kde vsechny kesky spocitas na prstech (nekdy i jedne ruky) a tak pokud je tam nezalozi cizinci na cestach, tak tam nebudou zadne. Chapu, ze lidem co nevytahnou paty z CR (nebo tak maximalne do Chorvatska) je to jedno ale na druhou stranu nechapu, proc by jim pak takove kesky mely vadit ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#49 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 12:07

Opicakuz napsal/a:

Pořád nevim, proč je takový problém založit waymark a nechat virtuáky minulosti....

Protože jsou to nejsnazší body...

Jsou i mnohem, mnohem snazsi body a daji se sbirat po desitkach nebo i stovkach za den ale to nikomu nevadi. Ale beda, kdyby nekdo osidil par virtualek .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#50 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 12:43

Kapsa: v cem vidis zasadni rozdil mezi waymarkem a virtualkou? Pokud v nicem podstatnem, krome vyskytu na serveru GC, tak proc to dublovat?
  • 0

#51 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 13:50

kapsa napsal/a:
Podle ceho dopredu soudis, ze nebudou stat za nic ??


Myslim si, ze treba ja to mohu posoudit pomoci statistiky. A ze jsem jich nasel hodne, ktere mi fakt zajimave neprisly. Ano muzes namitnout, ze se nekomu jinemu muzou libit. To je pravda. Ale porad si budu myslet, ze virtualky u pametnich desek, na mistech s vyhledem ci u kdejakeho pomniku proste byt nemusi. A ze jsem takovych virtualek uz nasel azaz.

A co se ciziny tyce? Predstava, ze jednou kouknu treba na mapu Konga a tam bude 90% virtualek se mi moc nezamlouva.
  • 0

#52 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 13:56

Fast Hippo napsal/a: Kapsa: v cem vidis zasadni rozdil mezi waymarkem a virtualkou? Pokud v nicem podstatnem, krome vyskytu na serveru GC, tak proc to dublovat?

To uz tu bylo receno nekolikrat, jsou proste mista a situace, kde je virtualka vhodnejsi (zakonna omezeni, ohled na mistni podminky, problematicka nebo nemozna udrzba, extremne vzdalena nebo dosazitelna mista atd ....) a taky nevidim duvod, proc to delit na dve ruzne veci, kdyz to muze byt na jednom miste pod jednou strechou. Tim nerikam, ze by hned mela vzniknout lavina virtualek ale v opodstatnenych pripadech nevidim duvod, proc ne - typicky treba ta nejznamejsi na Karlove moste. Navic ani jeste nevime, jaka ta pravidla a podminky budou ....

Me by ale zase zajimalo, proc tolika lidem tak moc vadi, kdyz je na jednom miste tradicka a virtualka (nebo earthka) ale (skoro) nikomu nevadi, kdyz je na jednom miste treba hned nekolik desitek uplne stejnych kesi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 14:05

k-lord napsal/a:

kapsa napsal/a:Podle ceho dopredu soudis, ze nebudou stat za nic ??

Myslim si, ze treba ja to mohu posoudit pomoci statistiky. A ze jsem jich nasel hodne, ktere mi fakt zajimave neprisly. Ano muzes namitnout, ze se nekomu jinemu muzou libit. To je pravda. Ale porad si budu myslet, ze virtualky u pametnich desek, na mistech s vyhledem ci u kdejakeho pomniku proste byt nemusi. A ze jsem takovych virtualek uz nasel azaz.
A co se ciziny tyce? Predstava, ze jednou kouknu treba na mapu Konga a tam bude 90% virtualek se mi moc nezamlouva.

1. Totez se ale da namitnout i proti spouste tradicek nebo i mysterek. Nicmene ja netvrdim, ze by meli virtualky vznikat masove a na kazdem rohu ale v opodstatnenych duvodech nevidim duvod, proc ne. Horsi nez powertraily to uz byt stejne nemuze, ty nemaji ani ten vyhled nebo pametni desku, jak uvadis ....
2. Je lepsi, kdyz bude v Kongu 90% virtualek, nez kdyz tam nebudou zadne.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 14:07

Kapsa: ja s tebou nepolemizuju, ze jsou mista, kde nejde dost dobre dat tradicni kes. Ja jsem se ptal, jaky je zasadni rozdil mezi wirtualkou a waymarkem. Coz jsem se nedovedel (ve zdejsi wiki ani od tebe). Pokud je rozdil minimalni, pripadaji mi zbytecne, nikoliv nevhodne. P.S.: stran PT s tebou vrele soulasim
  • 0

#55 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 14:35

zasadni rozdil: uplne jina filozofie wm oproti gc. wm nemaji omezenou vzdalenost. muze byt hromada wm na jednom miste. jedna a ta sama vec muze mit nekolik wm - pokazde v jine kategorii. napr barokni fontana se sochou sv. jana nepomuckeho muze mit hnedle 3 wm - kategorie baroko, kategorie fontany, kategorie sochy svatych. wm je spis hra na vytvareni POI, na objevovani veci ktere pak muzes umistit do kategorie - takze v tomhle uhlu vytvareni wm je to spise locationless cache. zalozne wm muzes pak i navstivit - v tom je to pro zmenu podobne virtualce. ale jak uz jsem psal na zacatku, hlavne diky tomu rozdeleni na kategorie je to uplne neco jineho nez gc.
  • 0

#56 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 14:37

Stejně si myslím, že to tady neovlivníme. Už na tom Groundspeak pracuje a prostě to bude...
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#57 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 14:49

Nejsou virtualky jako virtualky. O tech novych se vi jen, co napsal Jeremy tady:
- budou na geocaching.com, ne na dalsi nove site. Zatim budou "mit svou vlastni sekci" a nekdy v budoucnu se budou zobrazovat spolecne s normalnimi kesemi
- nebudou se za ne pocitat body (mozna v budoucnu ano)
- budou mit statistiky
- budou k dispozici mobilni aplikace pro smartphony a pocket queries pro klasicka GPS zarizeni

A tady shrnuto co Jeremy rikal na megaeventu GC2GA1J:
- budou to ukoly "bez nekam a udelej neco"
- prvni typ bude klasicky "bez nekam a vyfot misto"
- nebudou je schvalovat revieweri, ale hodnotit uzivatele, a spatne propadnou ke dnu

Takova "integrace" s gc.com mi projde nejpodobnejsi benchmarkum, ty taky jsou na gc.com, ale maji sve vlastni vyhledavaci a logovaci interface a nepocitaji se do nalezu.
  • 0

#58 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 14:52

Já bych rozdíl mezi waymarky a virtuálními kešemi viděl taky v tom, že chci mít všechno pod jednou střechou. Virtuálky mi nevadí, lovím je a na procenta je těch horších rozhodně méně než "krabičkových".
  • 0

#59 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 15:25

haggaeus napsal/a:
Nejsou virtualky jako virtualky. O tech novych se vi jen, co napsal Jeremy tady:
- budou na geocaching.com, ne na dalsi nove site. Zatim budou "mit svou vlastni sekci" a nekdy v budoucnu se budou zobrazovat spolecne s normalnimi kesemi
- nebudou se za ne pocitat body (mozna v budoucnu ano)
- budou mit statistiky
- budou k dispozici mobilni aplikace pro smartphony a pocket queries pro klasicka GPS zarizeni


No tak bych rekl, ze vsichni co hlasovali pro obnovu virtualek po tomto splacou nad vydelkem. To proste nema s virtualkami nic spolecneho. :D:D

Navic je to opet nova vec a ja jsem zvedav, do kdy to bude GS bavit se tim zabyvat. Zname pribeh wherigo, ze? :)
  • 0

#60 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 15:44

haggaeus napsal/a:
Nejsou virtualky jako virtualky. O tech novych se vi jen, co napsal Jeremy tady:
- budou na geocaching.com, ne na dalsi nove site. Zatim budou "mit svou vlastni sekci" a nekdy v budoucnu se budou zobrazovat spolecne s normalnimi kesemi
- nebudou se za ne pocitat body (mozna v budoucnu ano)
- budou mit statistiky
- budou k dispozici mobilni aplikace pro smartphony a pocket queries pro klasicka GPS zarizeni

A tady shrnuto co Jeremy rikal na megaeventu GC2GA1J:
- budou to ukoly "bez nekam a udelej neco"
- prvni typ bude klasicky "bez nekam a vyfot misto"
- nebudou je schvalovat revieweri, ale hodnotit uzivatele, a spatne propadnou ke dnu

Takova "integrace" s gc.com mi projde nejpodobnejsi benchmarkum, ty taky jsou na gc.com, ale maji sve vlastni vyhledavaci a logovaci interface a nepocitaji se do nalezu.



Takze se vlastne vraci podminkove kesky. :-)
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama