Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Dovolenost vedlejších podmínek pro platnost logu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#61 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:21

Kapso, ty máš dneska nějakej blbej den... BTW, nejedeš náhodou o víkendu ke Stodu na Zlatou horečku? Já když se zadaří to zapíchnu už zejtra a vyrazím tábořit s předstihem :)

Akorát mi tam šmejdi vymudlili blízkou tradici na skále akorát před nosem :(

 

Ale vůbec nemám blbej den, já pořád jen nechápu, proč je pro některé tak hroznej problém, těch doslova pár podmínkovejch keší. Kdyby jich byly nějaký kvanta, tak neřeknu ale takhle tomu fakt nerozumím - navíc mé oblíbené: "Udělej jednu blbou kešku a budeš proklet, udělej sto ještě mnohem blbějších a budeš oslavován". A taky mě štve, jak se to pomalu ale jistě redukuje a zjednodušuje, aby se náhodou nemusel nikdo nijak namáhat ....

 

Ale OK, dost už toho bylo. Kdo chtěl pochopit, ten pochopí. Kdo nechce, nepochopí ....

 

P.S. - Na Horečku asi nepojedu, sice se mi tam moc líbilo, spáchal jsem o tom i článek a řadu lidí (včetně tebe) bych rád zase potkal ale na druhou stranu .... no, to tady asi fakt ventilovat nebudu, už tak je to dost OT. :)


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#62 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:25

Já ti nevím, občas jdu na některou keš po x-té jako doprovod a zalogovat si ji víc než jednou by mě ani nenapadlo. Naopak si na Project-gc.com občas zkontroluji, jestli jsem se někde neuklikla a místo WN nedala právě další FI - kolegovi se to stalo při dodatečném vkládání  TB nebo GC. Nevím, jak to plánuješ, ale nevymýšlíš nějakou tu, ehm tvými slovy řečeno turovinu? Může se mi někde líbit tak, že se tam ráda vracím, ale proč logovat další nález? Najít jde snad jen jednou?

Jednu keš s podmínkou ( dnes dobrovolnou ) tu mám poblíž, četla jsem v rámci přípravy listing a stále se k ní nějak nedostala, ale vždyť gc je hra a tak proč si nehrát a nedopřát ownerovi nějakou tu fotku při cvičení? Sice nevím, jak to mobilem sama zvládnu, ale nějakou ptákovinu mu klidně pošlu. Tenhle typ podmínek by mi nevadil, jak bývaly rozšířené popř. nesmyslné nedovedu posoudit, protože jsem geocachingově stále ještě batole. U řady keší si řeknu, že tahle není zrovna pro mě, stejně bych se stavěla k podmínkám: je pro mě přijatelná=lovím, je pro mě neakceptovatelná=jdu dál a nehledám.


  • 6

#63 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:37

Hele, zajímala by mne - ve spojení s tématem vlákna - jedna věc:

- jak se díváte na několikanásobné logování téže keše? Vysvětlím: pokud vím, technicky to lze. A mne napadlo udělat challenge - a já to povím celý - na Alpské vyhlídce s tím, že podmínky splnění by se týkaly právě keší v Alpách, ale těch podmínek by bylo více, jakoby na výběr, aby to šlo lépe splnit. A kdyby někdo splnil další z volitelných podmínek, umožnil bych mu zalogovat keš podruhé či potřetí.

Myslíte, že je to průchozí - zajímavé? (dělat na stejném místě několik krabiček mi přijde zbytečné).

pro ty kdo logují "body" možná zajimavé, pro ty kdo logují "nález" nesmysl a bordel ve statistice, protože nález je pořád jen jeden.


  • 11

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#64 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:39

Ale OK, dost už toho bylo. Kdo chtěl pochopit, ten pochopí. Kdo nechce, nepochopí ....

Podobný narážky platěj i na druhou stranu...


  • -1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#65 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:45

Protože challenge. Tady nejde o nález krabky, ale o tu výzvu. Jasně, můžu udělat 5 keší po 162 metrech od sebe do kroužku (jako na Brdech třeba), ale to mi přijde víceméně jako totéž a zbytečný.

Takže přemejšlím a proto se ptám na názorové.

Mluvit u challenge o lovení bodů už mi přijde poněkud paranoidní :)


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 18 březen 2014 - 17:46

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#66 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:49

Protože challenge. Tady nejde o nález krabky, ale o tu výzvu. Jasně, můžu udělat 5 keší po 162 metrech od sebe do kroužku (jako na Brdech třeba), ale to mi přijde víceméně jako totéž a zbytečný.

Takže přemejšlím a proto se ptám na názorové.

Mluvit u challenge o lovení bodů už mi přijde poněkud paranoidní :)

 

Asi výjimečně :) souhlas s Pepou, mě to taky přijde jako nesmysl už jen proto, že to hodně lidem rozkopne statistiky.

Může to ale být i tím, že jsem úplně přesně nepochopil tvůj záměr ....


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#67 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 18:14

Taky mě napadla keška, kolik kdo udělá kroků od posledního dopravního prostředku ke kešce, tolik si může připsat bodů. Samozřejmě přehánim. Ale podle mého found log je záznam o nálezu, ne odměna co přiděluje owner. Ale uznávám, že logovat splnění podmínek jako WN, což by mohlo být logické, by asi bylo naprosto nezajímavé.


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#68 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 18:31

Mam jednu kesku zalogovanou 2x. Jde o multinu, ktera mela skutecne 2 fyzicke krabicky. Prvni byla takova normalni finalka, ta druha byla finalka s trochu drsnejsim pristupem, ale autor nechtel, aby lide zbytecne riskovali a aby mohli logovat i ti mene zdatni. Pro ty drzejsi byla navic dalsi krabicka s novym found it. Jiste, mohl jsem si zalogovat jen jeden nalez. Ale ja nasel 2 krabicky - na te druhe mam dokonce FTF :-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#69 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 18:35

Tak jsem koukal do historie, a v okruhu 20km okolo meho CR bydliste - podminky se tykaly mysterek, bohuzel asi nemam vsechna data a listingy mam uz s novym obsahem, nicmene par archivovanych mysterek jsem nasel:

leden  2009        1 podminkova        + 1 normalni

unor 2009           2 podminkove       + 1 normalni

pricemz podminky:

dodat fotku se tremi indiany

dodat fotku jak se s nekym libate s viditelnou tvari (asi bylo treba pro NSA)

napsat nazev plemene psa v puvodnim jazyce a pismu

 

Z pohledu vsech kesi zadna masovka, z pohledu mysterek v Plzni vetsina a podminky silne infantilni, ktere krome autora moc lidi nepobavi.


  • 0
MaFa

#70 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 18:47

Mi přijde dvojí logování na jedný keši stejně nesmyslný jako FI na vlastní keši. Taky to systém umožňuje, ale je to mimo. Už jsem narazila na pár keší, kde to owner umožňoval po splnění dodatečný podmínky nebo zodpovězení otázky apod., ale nikdy jsem to nevyužila, darmo by mi to rozhodilo statistiky. Hraju hru o hledání pokladů, nikoliv o získávání bodů za odpovědi na soutěžní otázky nebo za plnění úkolů. Teď tu nedaleko owner jednu multinu úplně předělal, finálka je zřejmě 2-3 km od původního umístění a mám tedy v úmyslu si ji dát znova, ale hodlám ji logovat WN.

 

Jo, a ještě mě napadá otázka - u těch podmínek, kde se přidávala třeba fotka parní mašinky nebo indiána - kde se tyhle fotky měly získávat? Pochybuju, že by většina lidí vůli splnění podmínky a pořízení fotky šla do technickýho muzea, jela do Ameriky nebo maskovala za indiána vlastní manželku. Neznamenalo to v 99% případů de facto tu fotku vyhledat někde na netu? Jakpak je to s autorskejma právama?


  • -1

#71 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 18:51

Ale když výzva, tak bych brala různé stupně splnění jako je to zrovna u brdské. Logování té samé keše několikrát stále neberu - ale je to jen můj názor, třeba se to jiným nebo dokonce většině bude líbit.
  • 1

#72 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 18 březen 2014 - 18:54

Jo, a ještě mě napadá otázka - u těch podmínek, kde se přidávala třeba fotka parní mašinky nebo indiána - kde se tyhle fotky měly získávat? Pochybuju, že by většina lidí vůli splnění podmínky a pořízení fotky šla do technickýho muzea, jela do Ameriky nebo maskovala za indiána vlastní manželku. Neznamenalo to v 99% případů de facto tu fotku vyhledat někde na netu? Jakpak je to s autorskejma právama?

Fotka měla být vlastní, když se ownerovi nezdála dostatečně splňovat jím stanovanou podmínku, začínal ozaistný hip-hop: mazání logů, nadávání a dlouhé výměny názorů skrze WN, skončený až přivoláním reviewera a zámky na lozích...

Myslím že nebylo o co stát. Kapsovi rozumím, ale myslím si, že ALR skončilo tak akorát. Nedovedu si představit, že se podobně handrkuji s tou masou lidí co začala kešovat později...


Tento příspěvek byl upraven od Ištván: 18 březen 2014 - 18:56

  • 3

#73 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 19:01

Fotka měla být vlastní a když se ownerovi nezdála dostatečně splňovat jím stanovanou podmínku začínal ozaistný hip-hop: mazání logů, nadávání a dlouhé výměny WN, skončený přivoláním reviewera a zamčenými logy... Myslím že nebylo o co stát. Kapsovi rozumím, ale myslím že ALR skončilo tak akorát.

Hm... :D

Tak teda to mi přijde fakt na hlavu, nutit lidi, aby naháněli někde s foťákem historický lokomotivy. S indiánem bych si ještě poradila - zašla bych do nejbližší cukrárny :D, kdybych ovšem měla ten foťák

 

Já se přiznám, že mi na těchhle všech výmyslech nejvíc vadí jedna věc - všechny ty nápady, vyžadující foťák, čtečku QR kódů, notebook v terénu, připojení na net, chytrej mobil a já nevím co ještě, dělají z geocachingu zábavu pro bohatý. Owner považuje net v mobilu za něco, co "má přece každej" a vůbec mu nedojde, že to zdaleka není taková samozřejmost. Někdy to bez toho nejde, třeba u nějaký hodně spacifický mysterky. Ale často je to jen otázka způsobu myšlení. A to mi fakt vadí.


  • 0

#74 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 19:40

Jacko, možná založ k vybavení nutnému pro GC zvláštní vlákno, ale za sebe říkám, že ani k jedné keši ze svých 750 jsem nepotřebovala notebook, foťák nebo net v mobilu. Focení je něco, co někdy ano, někdy ne. Ano, nafocení něčeho někdy usnadní život, ale používám focení mobilem jen asi poslední půl rok pro možnost zvětšení, dovedla jsem vystačit s papírem a tužkou.

Naopak si troufnu říct, že hodně tradiček by se dalo jen s mapou a hintem, ze začátku jsem to zkoušela, i když jsem nemusela. A znám lidi, co multiny loví po částech - návrat k počítači, další stage podle mapy. Klobouk dolů, tohle by mě asi nebavilo, ale zvládnout to jde. Vybavenost usnadní život, ale jde to většinou i bez ní.


  • 1

#75 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 19:44

Těch ALR keší sice celkově moc nebylo, ale vzpomínám si na konec roku 2009, kdy jsem měl celkem solidně vylovenou Prahu a Středočeský kraj a přišlo mi, že snad každá druhá nově publikovaná mysterka je právě podmínková... Pro zajímavost jsem spočítal ve svém profilu uložené povinné fotky a těch keší rozhodně nebylo jako prstů na jedné ruce. I když jsem se jim spíš vyhýbal, mám jich něco kolem padesáti a i jen letmý pohled právě na ty fotky mě utvrzuje v tom, že málokteré podmínky měly nějaký hlubší smysl  :) 


  • 3

#76 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 19:47

Jacko, možná založ k vybavení nutnému pro GC zvláštní vlákno, ale za sebe říkám, že ani k jedné keši ze svých 750 jsem nepotřebovala notebook, foťák nebo net v mobilu. Focení je něco, co někdy ano, někdy ne. Ano, nafocení něčeho někdy usnadní život, ale používám focení mobilem jen asi poslední půl rok pro možnost zvětšení, dovedla jsem vystačit s papírem a tužkou.

Naopak si troufnu říct, že hodně tradiček by se dalo jen s mapou a hintem, ze začátku jsem to zkoušela, i když jsem nemusela. A znám lidi, co multiny loví po částech - návrat k počítači, další stage podle mapy. Klobouk dolů, tohle by mě asi nebavilo, ale zvládnout to jde. Vybavenost usnadní život, ale jde to většinou i bez ní.

No právě, takhle by to mělo bejt, ale proti tomu zhusta šly ty podmínkový keše, nejčastěji výzaný na fotky.A dneska wiga (nic proti, je to takovej druh keše), ale i poměrně dost multin a mysterek. Zvědavko, možná jiná situace je v Praze, ale je to tak. Třeba multina, kde souřadnice další stage udává QR kód.


  • 0

#77 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 20:05

No právě, takhle by to mělo bejt, ale proti tomu zhusta šly ty podmínkový keše, nejčastěji výzaný na fotky.A dneska wiga (nic proti, je to takovej druh keše), ale i poměrně dost multin a mysterek. Zvědavko, možná jiná situace je v Praze, ale je to tak. Třeba multina, kde souřadnice další stage udává QR kód.

Pár podmínkových jsem odlovila a s fotkama byl spíš problém ten, že jsem si někdy nepoznamenala, že musím na místě něco fotit. Ale když jsem to do logu poznamenala, že jsem zapomněla, tak jsem s tím nikdy problém neměla. A někdy bylo focení podmínky docela zábavné.

Pokud se týká např. QR kódu, tak když vím, že tam je a já nemám vybavení, tak tam holt nejdu. Jako např. když vím, že je keš na stromě a já vím, že tam nevylezu, tak tam také nejdu. Ale když o to hodně stojím, jako když jsem potřebovala do abecedy Q a QR kód byla v Praze jediná, tak jsem tam holt došla, nafotila, nechala si v práci od kolegy přečíst a šla jsem tam znovu.


  • 3

#78 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 20:48

Znám keše, které se dají logovat několikrát - protože mají třeba několik fyzických finálek (podle toho, kam se na té multině jde) a autor přímo říká, že umožňuje logovat více keší. Ale já osobně bych logoval max. 1x FI a vícekrát už jen WN.

Už stovky kešek jsem navštívil vícekrát - a to často i tak, že byly úplně jinde než původně, často i po třeba po více jak 5-ti letech, takže i když byly na stejném místě, hledal jsem je jako kdyby to bylo poprvé - taky jsem zalogoval max. WN, pokud se mi hodně líbila nebo jsem vkládal TB či GC (jsou keše, které jsem navštívil i třikrát a to takové, že jejich odlov trval celkem i přes několik hodin). Přesto jsem si je jako FI nelogoval. Osobně bych byl proto proti vícenásobnému logování FI na jedné challenge a i kdyby to autor umožnil, stejně bych logoval jen jednou...

 

U těch podmínkových kešek - jediné podmínky, které mi dávají smysl, je prokázat svou návštěvu na místě vyfocením s daným místem (jako původní pravidla pro earthky) nebo původní pravidla pro bonusovky  o navštívení keší ze série (přiznám se, že si nejsem jistý, zda u nich toto pravidlo ještě zůstalo, nebo nezůstalo, jak už tu někdo zmiňoval).

Ostatní fotky, které se nedají pořídit kdykoliv na místě (musí se na ně čekat atp.) mě většinou už tolik nenadchly. Pamatuji si, jak mi bylo blbé, když jsem oslovoval kámošku, aby se se mnou ve svatebním vyfotila s GPSkou...


  • 0

#79 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 22:05

Podmínkové keše mi tedy opravdu nechybí. Na jednu zajímavou připadalo nejméně deset takových, kde autor kompenzoval absenci nápadu podivným úkolem. Ono je jednodušší do listingu napsat „vyfoť se v pyžamu na ulici“ a keš přilepit pod nejbližší parapet než nastudovat nějakou zajímavou historii, najít hezké místo...

 

Citečka: Ne, dvakrát bych si stejnou keš nikdy nelogoval ani kdybych splnil deset dodatečných podmínek.

 

Jacka: Líbí se mi jak bojuješ za geocaching v co nejprostší podobě, bez nutnosti používání dalších vymožeností. Chápu, někdy to je diskriminující, ale uvědom si, že tahle hra je od samého počátku směsí outdoorových, vlastivědných a technických prvků, že přitahuje spoustu kutilů, které baví technické rafinovanosti vymýšlet i překonávat. Občas (často) člověk narazí na nedomyšlené hlouposti, ale celkově se i tak hra posouvá dál. 

 

Roman: Ani u bonusových sérií nelze podmiňovat zalogování bonusovky předchozím nalezením a zalogováním všech keší série.


  • 5

#80 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 22:30

Chápu. Tak budou ty krabičky tři, bronz, stříbrná a ta... ta žlutá navrch.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama