Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Dovolenost vedlejších podmínek pro platnost logu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#101 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 10:15

Ta hra má nějaká pravidla a principy. Pokud si někdo vymýšlí vlastní pravidla a nechce umožnit hrát ostatním hrát podle pravidel provozovatele hry, tak si má založit vlastní hru a nenutit svoje pravidla ostatním a nebo se smířit s tím, že jeho vlastní pravidla jsou nevymahatelná. A jestli se nepletu, tak ignore je jen pro PM a nutit někoho ke koupi PM jenom proto že si někdo vymýšlí podmínky mimo rámec hry mi přijde poněkud zvláštní.

 

A jó vlastně, to fakt nemá smysl ....  :unsure:


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#102 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 10:25

V plném rozsahu souhlasím a podepisuji to, že podmínky byly u keší absolutní blbost a spíš otravovaly a škodily. Vzhledem k tomu, jak bylo zmíněno, nikdy neměly oporu v pravidlech hry, takže jsem buď keš v klidu zalogoval, nebo ignoroval, podle momentální nálady.

 

Stejně tak podepisuji jedinou výjimku - zmíněnou Robertovu měsíční keš, to byla prostě "challenge" a zároveň to nebylo nic trapného, otravujícího, zbytečného, tuctového a spoustu jiných slov, která by se pro podmínky obvykle dala najít.

 

Chápu Kapso, že se rozčiluješ, prostě se ti podmínky líbily - ale jsi v tom sám (nebo téměř sám).

 

Já mám taky pocit, že jeden čas byly podmínkami zaplevelené skoro všechny vznikající keše. Je to jen nepodložený pocit, ale kdyby to tak nebylo, tak bych si to asi nepamatoval.

 

A co se týče vybavení na keše, je to něco jiného, i když stejný argument - "když na to nemáš (myšleno chuť nebo morálku), tak to nedělej". Pokud se ti nelíbí T5 keše v jeskyni/v dole/na stromě/na komíně, tak na ně nechoď. Pokud se ti nelíbí Wigo, tak ho nehraj (třeba já wiga považuju za jedny z nejlepších keší co se týče zážitku). Argumentovat penězi na vybavení je nesmysl - každý může napsat do WN nebo tady na fóru, že shání parťáka, protože nemá lano/přístroj na wigo/potapěčské vybavení/baterku/mozek na těžké šifry/loď... Vyzkoušeno.

 

Ani jsem nevěděl, že u EC se už nemusí nahrávat fotka, myslel jsem, že to je to nejdůležitější - přijít na místo a vyfotit se u dotyčného jevu. Asi setrvačnost :-)


  • 3

#103 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 10:32

Jinak se mi střasně moc líbí, jak se tu jste schopní dohadovat o hov... o ničem. GC je hra. Má nějaká pravidla. Hraješ podle nich? Fajn. Nehraješ podle nich? Fajn, když tě to baví a udržíš se u "vejdi a neškoď". Všem ostatním to může být jedno - pokud na strom lezeš sám, nastřelíš si tam lano, nebo přijedeš s vysokozdvižnou plošinou, je to tvoje věc, když tím nekazíš zážitek ze hry ostatním. Máš potřebu zalogovat všechny keše v ČR během několika málo minut pomocí GG? Bav se. Máš potřebu vytahovat se, kolik jsi uhnal "bodů" doma z gauče? Užij si to...


  • 0

#104 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 10:35

A jó vlastně, to fakt nemá smysl ....  :unsure:

smiř se s tim, že geocaching provozovaný firmou groundspeak na serveru geocaching.com neni pískoviště bez pravidel, kde si každý může vytvářet pravidla jak chce. Každý hráč má právo očekávat, že může hrát podle pravidel provozovatele. Pokud se ti to nelíbí, zatlač na změnu pravidel, nebo založ Kapsacaching.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#105 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 11:12

smiř se s tim, že geocaching provozovaný firmou groundspeak na serveru geocaching.com neni pískoviště bez pravidel, kde si každý může vytvářet pravidla jak chce. Každý hráč má právo očekávat, že může hrát podle pravidel provozovatele. Pokud se ti to nelíbí, zatlač na změnu pravidel, nebo založ Kapsacaching.

 

Je pěkný dělat na dálku ramena a posílat lidi někam, to ti fakt jde ....

Fórum je od toho, aby se na něm diskutovalo a já jen diskutuji a říkám, že se mi tohle "pravidlo" nelíbí.
Pravidla respekutuju ale diskutovat o tom snad můžu ne? Nebo mám jít diskutovat o geocachingu jinam?

Sorry ale tohle už mě fakt hlava nebere ....


  • -2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#106 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 11:24

Je pěkný dělat na dálku ramena a posílat lidi někam, to ti fakt jde ....

Fórum je od toho, aby se na něm diskutovalo a já jen diskutuji a říkám, že se mi tohle "pravidlo" nelíbí.
Pravidla respekutuju ale diskutovat o tom snad můžu ne? Nebo mám jít diskutovat o geocachingu jinam?

Sorry ale tohle už mě fakt hlava nebere ....

A brání ti snad někdo diskutovat? Diskutuješ tu už šestou stránku a jediný co dělám je že píšu svůj názor. To snad můžu i já.


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#107 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 11:31

A brání ti snad někdo diskutovat? Diskutuješ tu už šestou stránku a jediný co dělám je že píšu svůj názor. To snad můžu i já.

 

Jistěže můžeš ale argument typu "když se ti to nelíbí, tak táhni" je fakt dost ubohej.

No, hlavně že máš radost, jakej seš borec a že ty 3 kešky už nikoho tak strašně moc neobtěžují a neomezují.

Howgh.


  • -4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#108 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 11:32

 

A brání ti snad někdo diskutovat? Diskutuješ tu už šestou stránku a jediný co dělám je že píšu svůj názor. To snad můžu i já.

 

Přiznám, že své příspěvky píšeš tónem, že mi z toho vyznívá "drž hubu a krok,stejně s tím nic neuděláš". A tenhle tón se mi taky moc nelíbí. Ale chápu, že je to tvůj názor...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 19 březen 2014 - 11:34

  • 0

#109 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 19 březen 2014 - 11:39

No ale dyk je to vlastně pravda, že s tím nic neuděláme.

Teda - alternativa tu je. Zkusil jsem jí před pár měsíci a musim říct, nic moc... To by musel bejt fakt masivní odliv/přesun hráčů (a jejich schránek)  na ten druhej server, aby to bylo zajímavé.


  • 0

#110 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 12:01

Jo, a ještě mě napadá otázka - u těch podmínek, kde se přidávala třeba fotka parní mašinky ... - kde se tyhle fotky měly získávat?

 

Jen tak pro zajímavost: ta fotka mašinky nejen, že měla být vlastní, jak bylo už napsáno, ale žádná mašinka se nesměla vyskytnout 2x, takže keš byla čím dál težší. Ono těch parních mašin na focení zas tak moc k dispozici není, že..  A nejen to: mašinka musela být provozuschopná (v ČR v době publikace údajně 51), takže žádná muzea a pomníky. A navíc: fotka mašinky směla být pořízena až po založení keše (plus ještě další doplňující podmínky...).

 

Uvádím to jen jako příklad, jak to taky mohlo vypadat - nemám nic proti té keši, odlovil jsem podle přání ownera a to dokonce po zrušení podmínkových keší (jestli se nepletu). V té době měla snad i odpovídající obtížnost, dnes v době ještě masovějšího gc by byla pro drtivou většinu lidí nelovitelná.


  • 2

#111 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 12:05

Můžeme alespoň říkat svůj názor s tím, že třeba se konečně někomu rozsvítí, že by to mohl dělat tak, jak to chtějí lidi, a ne jak to chce dělat on. Jen si říkám, že je škoda, že nevládnu pořádně angličtinou, abych jim svůj názor napsal i v angličtině.


  • 0

#112 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 12:12

Jistěže můžeš ale argument typu "když se ti to nelíbí, tak táhni" je fakt dost ubohej.

No, hlavně že máš radost, jakej seš borec a že ty 3 kešky už nikoho tak strašně moc neobtěžují a neomezují.

Howgh.

Vážený, co kdyby sis aspoň přečetl co píšu. Já ti nepsal, že když se ti to nelíbí ať táhneš, ale že když chceš provozovat něco co neodpovídá pravidlům, tak máš buď prosadit změnu pravidel, nebo si založit vlastní hru, nebo se smířit s tím že to co neodpovídá pravidlům nelze vynutit. Nebo snad vidíš nějakou jinou možnost?

 

Přiznám, že své příspěvky píšeš tónem, že mi z toho vyznívá "drž hubu a krok,stejně s tím nic neuděláš". A tenhle tón se mi taky moc nelíbí. Ale chápu, že je to tvůj názor...

Tak za prvé ať drží hubu jsem mu nenapsal, naopak jsem psal ať prosadí změnu pravidel u provozovatele. A pokud změnu neprosadí, tak s tím opravdu nic neudělá, může tu jen dokolečka vykládat jak ztráta těch tří kešek ochudila geocaching, ale to je asi tak vše.

 

 

Jen tak pro zajímavost: ta fotka mašinky nejen, že měla být vlastní, jak bylo už napsáno, ale žádná mašinka se nesměla vyskytnout 2x, takže keš byla čím dál težší. Ono těch parních mašin na focení zas tak moc k dispozici není, že..  A nejen to: mašinka musela být provozuschopná (v ČR v době publikace údajně 51), takže žádná muzea a pomníky. A navíc: fotka mašinky směla být pořízena až po založení keše (plus ještě další doplňující podmínky...).

 

Uvádím to jen jako příklad, jak to taky mohlo vypadat - nemám nic proti té keši, odlovil jsem podle přání ownera a to dokonce po zrušení podmínkových keší (jestli se nepletu). V té době měla snad i odpovídající obtížnost, dnes v době ještě masovějšího gc by byla pro drtivou většinu lidí nelovitelná.

Tohle je zrovna podmínka, která je možná sama o sobě zajímavá, na druhou stranu tohle už nemá s podstatou geocachingu, tedy hledání krabiček, vůbec nic společného a vlastní geocaching to degraduje jen na technický prostředek pro přidělení jakéhosi bodu.

 

Můžeme alespoň říkat svůj názor s tím, že třeba se konečně někomu rozsvítí, že by to mohl dělat tak, jak to chtějí lidi, a ne jak to chce dělat on. Jen si říkám, že je škoda, že nevládnu pořádně angličtinou, abych jim svůj názor napsal i v angličtině.

Chtějí kteří lidi? Kromě pár ownerů si nevybavuju moc lidí, pro které by nemožnost povinného splnění jakési s geocachingem nesouvisející dodatečné podmínky představovala nějaký zásadní problém.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#113 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 12:14

Když ono to vždycky nejde "dělat to tak, jak to chtějí lidi". Lidi můžou chtít ptákoviny (třeba kešku na továrním komíně) a pokud provozovatel chce hru udržet, musí být nějaké omezení. To samé vidím v těch podmínkových keších. Jde o to, že owner se může šprajcovat a neuznávat logy a kdo to pak má pořád řešit? Revieweři? Groundspeak? A proč jim přidělávat zbytečnou práci? Jak už tu někdo napsal - dobrovolné podmínky můžou být a když se někomu bude taková podmínka líbit, rád ji splní.


  • 3
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#114 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 12:37

 

Roman_Jaromer, on 19 Bře 2014 - 11:32, said:snapback.png


Přiznám, že své příspěvky píšeš tónem, že mi z toho vyznívá "drž hubu a krok,stejně s tím nic neuděláš". A tenhle tón se mi taky moc nelíbí. Ale chápu, že je to tvůj názor...

Tak za prvé ať drží hubu jsem mu nenapsal, naopak jsem psal ať prosadí změnu pravidel u provozovatele. A pokud změnu neprosadí, tak s tím opravdu nic neudělá, může tu jen dokolečka vykládat jak ztráta těch tří kešek ochudila geocaching, ale to je asi tak vše.

Tak za prvé ať drží hubu jsem mu nenapsal, naopak jsem psal ať prosadí změnu pravidel u provozovatele. A pokud změnu neprosadí, tak s tím opravdu nic neudělá, může tu jen dokolečka vykládat jak ztráta těch tří kešek ochudila geocaching, ale to je asi tak vše.

 

 

 

Nikde jsem neřekl, že jsi to napsal, ale že mi tvůj ostrý přístup takhle vyznívá...

 

 

 

A k tomu ostatnímu - taky nechci návrat všech podmínek - většina mi přišla blbá. Myslel jsem to obecně, že by se mohlo přihlížet k tomu, co si myslí lidé (nejen jednotlivci). Stejně tak to, co tu někteří vypichujete bych nemusel (viz. ty keše na komíně).

Ale třeba podmínky pro bonusovky se rušit nemusely a třeba u těch si myslím, že klidně by mohla souhlasit většina lidí (když podobné jsou challenge, jen podle mě se dnes zvrhávají také občas v dost velké blbosti). 

 

Ovšem jsem zapomněl, že všechno je špatné, protože vždy se prosadí jen pár těch, kteří se v tom rejpou a to co by chtěli lidi stejně slyšet není, tak raději to uděláme tak, jak by to asi chtěli ti nahoře... Omlouvám se, je mi dnes blbě a mám dnes nějaký splín ...


  • 0

#115 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 12:46

V Chorvatsku jsem viděl toto (jen virtuálně, nešel jsem tam, těch 300 metrů navíc mi za to nestálo). Keš na pláži. Pokud tam krabička náhodou nebude, vyfoťte se a přiložte fotku k logu. Tj. zřejmě se ani nenamáhal tam krabičku dát. A mám pocit, že takových měl víc.

To je něco jiného - když to má daleko tak ať nejsou turisti bez nálezu. Ve Vídni byl takhle několik let Stefansdom jako fotokeš (po dobu oprav) a mám dojem že i dnes se při zmizení krabky foto uznává.


  • -1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#116 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 12:52

Ale třeba podmínky pro bonusovky se rušit nemusely a třeba u těch si myslím, že klidně by mohla souhlasit většina lidí (když podobné jsou challenge, jen podle mě se dnes zvrhávají také občas v dost velké blbosti). 

Na jednu stranu by se bonusovky ošetřit mohly, na druhou stranu je geocaching v první řadě o hledání krabiček, loguje se nález a když je krabka jednou nalezena, tak je nalezena. Možná by bylo pro hru lepší to víc nekomplikovat a přijmout to tak jak to je, protože každá komplikace znamená jen to, že se kolem toho všechno řeší.


  • 3

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#117 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 12:55


Ale třeba podmínky pro bonusovky se rušit nemusely a třeba u těch si myslím, že klidně by mohla souhlasit většina lidí (když podobné jsou challenge, jen podle mě se dnes zvrhávají také občas v dost velké blbosti). 

 

Ale jo jasně, že všechny podmínky nejsou blbost. Ale když se udělá výjimka z pravidla, pak ji jiní chtěj taky a třeba na něco jiného a už se to veze. Já to vím z práce, když někomu udělám výjimku a jiný se to dozví, tak chce výjimku na to svoje a pak se to už nedá ukočírovat. proto se GS nedivím, že zavedl jedinou a to velmi jednoduchou podmínku - zápis v logbooku. To se dá zkontrolovat a těžko se to dá rozporovat (pokud se logbook neztratí).

Edit: koukám, že Pepa byl rychlejší.


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 19 březen 2014 - 12:56

  • 3
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#118 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 13:19

Promiň nechci se tě nijak dotknout, ale mám zato, že zařízení podporující wigo, focení i tu čtečku QR je opravdu běžná věc. To, že ho nemáš ty ještě podle mě neznamená, že je to diskriminující... Ať chce nebo nechceš tak hraješ hru, která je založená na technice. Stejně tak, jako není pro společnost diskriminují poplatek za vstup do ZOO, přestože ty na něj nemáš. Nechci aby to vyznělo nějak zle (protože to tak fakt nemyslim), ale myslim, že ten způsob života sis vybrala sama -  nevím proč tu tak často naříkáš na to, že nemáš toto a nemáš na tamto...

 

Ale já na to přece nenaříkám, jen mi vadí ten způsob myšlení, nebo spíš nemyšlení - bezmyšlenkovitost těchhle věcí. Naopak si libuju, že tohle bylo pravidlama a zrušením podmínkovejch keší do jistý míry omezeno, na což tu naříkají jiní.

 

Znám spoustu lidí - třeba rodin s víc dětma, kde je máma s těma dětma doma, tedy těch, pro který by tahle hra měla bejt zvlášť přátelská, pro který tyhle technický vymoženosti jsou zcela mimo dosah. Jsou rádi že ty děcka maj do čeho oblíct a co jim dát k jídlu. Jak už jsem psala - nemám naprosto nic proti keši, na kterou je potřeba nějaká technika POKUD TA KEŠ JE NA VYUŽITÍ TÝ TECHNIKY ZAMĚŘENÁ A NA NÍ POSTAVENÁ. Pokud na takovou keš (např. wigo) chci jít, seženu si někoho, kdo techniku má a pude se mnou. A nebo na ní teda nejdu, když se mi to nelíbí. Vadí mi, když owner z pohodlnosti nebo prostě proto, že věci nedomejšlí, tu techniku cpe zbytečně a bez jakýhokoliv nápadu nebo vtipu i tam, kde to vůbec není potřeba, protože má představu, že pro všechny je samozřejmostí to, co má on, ač to vůbec není pravda. Viz třeba nutnost internetu v mobilu tam, kde by stačilo myslet hlavou a vytvořit obyčejnej vzoreček.


  • 4

#119 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 13:37

Ale jo jasně, že všechny podmínky nejsou blbost. Ale když se udělá výjimka z pravidla, pak ji jiní chtěj taky a třeba na něco jiného a už se to veze. Já to vím z práce, když někomu udělám výjimku a jiný se to dozví, tak chce výjimku na to svoje a pak se to už nedá ukočírovat. proto se GS nedivím, že zavedl jedinou a to velmi jednoduchou podmínku - zápis v logbooku. To se dá zkontrolovat a těžko se to dá rozporovat (pokud se logbook neztratí).

Edit: koukám, že Pepa byl rychlejší.

 

Tak proč se potom zavedly challenge keše, kde jsou často podmínky daleko složitější než najít X kešek?

Logika GS mi uniká...


  • 4

#120 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 13:48

A což tak vymyslet keš, která bude dostupná jen za splnění určitých podmínek? Třeba nočka jen potmě... Napadá mě Cesta do středu země od Verna - kam dopadne stín vrcholu hory v poledne při jarním slunovratu... to by byla keš ulovitelná 1 den v roce, pokud by na to kačeři nevzali po vzoru Ludvíka Součka hvězdářské tabulky a sextant nebo teodolit. Toto je přehnaná podmínka, ale podobných by se dalo vymyslet víc a jednodušších. A byly by to keše s podmínkou a zcela podle pravidel.

Co se týče dříve vymahatelných fotek, tak nejen že se někdo nerad vystavuje, ale třeba je na lovu sám, stativ nemá, případně nemá ani foťák a nemusí ho mít ani v mobilu. A vyfotit se s navigací v ruce je taky nesmysl, protože někdo naviguje i fotí jedním přístrojem. Prostě vymahatelné fotky mi nechybí.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka