Přejít na obsah


Fotka

Moravskoslezský geocaching ...aneb za poklady Moravskoslezského kraje!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
334 odpovědí na toto téma

#61 martin.dilli

martin.dilli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 8:00

honzak83 napsal/a:
Smaozřejmě že dublované keše jsou, ale takové že je někde více typů keše, kdyby to byla třeba ,mysterka kde se něco musí dělat tak je to jen dobře. Nebo earthka, to už je uplně něco jiného. Ale aby se jednomu místu věnovaly dvě identické tradičky, jen malý kousek od sebe, to mi přijde jednak zbytečné, a jednak trošku trapné.


Tak to nerikej nahlas nebo vznikne treti od msgc :)
  • 0

#62 warwalker

warwalker

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 8:20

Tak například moje reakce v listingu kešky u Raduně byla smazána. Tomu říkám taktní reakce.
  • 0

#63 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 8:24

warwalker napsal/a:
Tak například moje reakce v listingu kešky u Raduně byla smazána. Tomu říkám taktní reakce.


pravděpodobně to nebyl zápis pochvalný?
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#64 warwalker

warwalker

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 8:29

Samozřejmě že pochvalný nebyl, byl podobného ražení jako můj příspěvek výše. To snad ale neznamená, že bude owner logy, které se mu nelíbí cenzurovat. Nebo ano?
  • 0

#65 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 8:34

warwalker napsal/a:
Samozřejmě že pochvalný nebyl, byl podobného ražení jako můj příspěvek výše. To snad ale neznamená, že bude owner logy, které se mu nelíbí cenzurovat. Nebo ano?


jelikož jsou to "státem(teda krajem) chráněné kešky a jsou za "státní, teda unijní" peníze, tak podléhají asi jiným pravidlům :) :) nebo ne? :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#66 jjapan

jjapan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 9:59

Od warwalkera jsem ten log četl. Byl sice kritický, ale nebyl urážlivý. Byla to prostě cenzůra. A byl tam smazaný ještě jeden. Už si nevzpomínám od koho. Pořád se tady diskutuje jestli ty kešky jsou z dvojené, nebo né. Ve městech jsou taky kešky nalepené jedna na druhé a tak nějak to berem jako samozřejmost. V tom bych až takový problém neviděl. Já jen nechápu smysl celé té sponzorované sítě. Hlavní argument tady byl aby se zvedla návštěvnost, některých lokalit v kraji??? A teď, pokud to je určené pro kačery. Tak nechápu jak zdvojená keš může zvednout návštěvnost??? I kdybych si pro tu keš zajel tak buď jsem tam už byl, nebo bych tam jel i kvůli té první keši. Proto se přece nemusí zakládat nová!!!! A nebo je to určené jen jako reklamní akce pro mudly, která pouze stojí na něčem pro ně neznámem. A to je pro mně parazitování kraje na geocachingu jako takovém. A ještě poznámka. Zajel jsem se kouknout na tu novou keš v Raduni. Musím uznat, že je udělaná moc pěkně. Všechna čest. Ale rozhodně si nemyslím, že jí má šanci ulovit nějaký začínající kačer. Je uložená v zameckém parku kde vám mapa stromu nepomůže a pochybuju, že by si někdo hned kupoval GPSku. Já prostě pořád nechápu smysl tohoto projektu???? Sorry.
  • 0

#67 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 10:13

Tak on ma gpsku kazdej telefon.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#68 jjapan

jjapan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 10:32

Hodně telefonů má gps to je fakt, ale o dost míň se jich hodí pro geocaching.
  • 0

#69 martin.dilli

martin.dilli

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 8:58

Tato zpráva mě pobavila a zarazila na webu http://www.ceskatele...-mista-regionu/ je věta "Cílem hry je najít na zajímavých místech celého regionu co nevíce schránek s upomínkovými předměty nebo dárky" kdo si to jak vyloží, to už je na každém, ale s pravidly to věru moc společného nemá
  • 0

#70 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 9:12

martin.dilli napsal/a:
"Cílem hry je najít na zajímavých místech celého regionu co nevíce schránek s upomínkovými předměty nebo dárky"


no nádhera :) a přitom tady obhájci této akce vysvětlují, jak by bez Kraje nedošli lidi (mudlové) na zajímavá místa ............tak teď už opravdu zbývá jen aby kraj a owneři uspořádali cca 2x měsíčně event pro nově zaregistrované v MSK :) a tam jim vysvětlili pravidla :) :)
Jinak půjde pomalu ale jistě celý gc v MS Kraji k šípku .. :(
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#71 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 9:42

brtnicek napsal/a:

martin.dilli napsal/a:
"Cílem hry je najít na zajímavých místech celého regionu co nevíce schránek s upomínkovými předměty nebo dárky"


no nádhera :) a přitom tady obhájci této akce vysvětlují, jak by bez Kraje nedošli lidi (mudlové) na zajímavá místa ............tak teď už opravdu zbývá jen aby kraj a owneři uspořádali cca 2x měsíčně event pro nově zaregistrované v MSK :) a tam jim vysvětlili pravidla :) :)
Jinak půjde pomalu ale jistě celý gc v MS Kraji k šípku .. :(


škoda, že nemám založeno dost keší abych s tebou měla právo souhlasit ;););););)
  • 0

#72 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 9:51

[quote]tosuja napsal/a:
[quote]brtnicek napsal/a:
[quote]martin.dilli napsal/a:

škoda, že nemám založeno dost keší abych s tebou měla právo souhlasit ;););););)[/quote]

:D:D:D ale tak já mám jen dvě jednoduché multiny :) a budu doufat, že až na Ostravsku zase něco zaloguju, tak mi nikdo jen tak z plezíru nesmaže log :)

a teď bez vtipu: Je mi trochu líto všech těch normálních kačerů :( na které se sveze vtipkování ze zbytku republiky :(
:) :) ale vy tam na severu jse NAROD ODOLNY A RAZOVINY :) tak to zvládnete
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#73 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 10:17

škoda, že nemám založeno dost keší abych s tebou měla právo souhlasit ;););););)[/quote] :D:D:D ale tak já mám jen dvě jednoduché multiny :) a budu doufat, že až na Ostravsku zase něco zaloguju, tak mi nikdo jen tak z plezíru nesmaže log :) a teď bez vtipu: Je mi trochu líto všech těch normálních kačerů :( na které se sveze vtipkování ze zbytku republiky :( :) :) ale vy tam na severu jse NAROD ODOLNY A RAZOVINY :) tak to zvládnete[/quote] Ono to bude v pohodě. Sice si můžeme o tomto projektu co chceme, ale asi většina z nás, pokud bude mít cestu kolem, tak to stejně odloví. Jen já osobně beru geocaching jako super nápad na výlet a trochu mě štve, že většina těch keší je už u nějaké jiné keše a to, že tamto je (např.) multina nebo mysterka a teď je u toho tradička mi přijde ještě horší, protože ten kdo tam tu multinu dal, tak měl asi v plánu ukázat kačerům několik zajímavostí najednou - např. darkovičské bunkry, to že u toho je teď tradička v podstatě na totéž téma mi přijde uhozené. Podobně s keší u rybníka Štěpána. Pro změnu mi nevadí keš u dlouho disablované keše, ale souhlasím s tím, že se měla nechat nejprve archivovat... No ale nemám dost založeno, tak jsem v podstatě nic neřekla :D :D :D PS: ono jinde je taky docela veselo, jak mi vyprávěla geokámoška o archivování keší v Pze a pod., akorát u nás nám na to obveselování přispívá kraj, heč ;o)
  • 0

#74 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 10:24

[quote]tosuja napsal/a:
škoda, že nemám založeno dost keší abych s tebou měla právo souhlasit ;););););)[/quote]
PS: ono jinde je taky docela veselo, jak mi vyprávěla geokámoška o archivování keší v Pze a pod., akorát u nás nám na to obveselování přispívá kraj, heč ;o)[/quote]

no vidíš!!! Tak to mi nedocvaklo :) tady se zlepšuje nálada, případně zvyšuje adrenalin a nízký tlak za dotační peníze :) :)
Nojo, zase vy na tom severu musíte být v něčem jiní :) :)

Ano, pokud už tam člověk je nebo jede, tak si je stejně odloví - a buď pochválí nebo ne .... v nějkém článku je, že je to akce do roku 2013 - takže pak se chystají všechny keše zaarchivovat a říct už jste se naturistovali dost, teď jeďte zase jinam? Nebo pak už nebude žádná podpora potřeba?
:) Třeba je přesně propracovaný systém a plán a všechno :) :) co my víme...my jen tak tlacháme před dovařením nedělního oběda a dalším výletem za krásami okolí :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#75 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 8:12

Mám dva dotazy: je nějaký důvod proč Hrabyně je vedená jako č.3 ale ve výpisu je jako MSK1? Ale třeba jsem se jen přehlédl..jinak druhý dotaz, jak docílím toho, abych z GSAKu nebo GG vyfiltroval pouze tuto serii? Kdyby měli alepsoň v popisu nějaké heslo... ..už jsem si je vyeditoval sám...
  • 0
DittmannCZ

#76 deroceros

deroceros

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 8:21

DittmannCZ napsal/a:
jak docílím toho, abych z GSAKu nebo GG vyfiltroval pouze tuto serii? Kdyby měli alepsoň v popisu nějaké heslo...


Dle ownera, msgc.cz, ideální by bylo, kdyby byl na sérii bookmark.
  • 0

#77 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 8:33

mohli mít alespoň PQ pro tudle serii :(
  • 0
DittmannCZ

#78 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 8:53

DittmannCZ napsal/a:
mohli mít alespoň PQ pro tudle serii :(


To nemuzou, porusovali by pravidla. Ale bookmark snad udelaji.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#79 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 18:58

bookmark již dva dny
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#80 deroceros

deroceros

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 20:59

Tom007 napsal/a:
bookmark již dva dny


skvělé, díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama