Přejít na obsah


Fotka

Suvenýry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
935 odpovědí na toto téma

#681 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 7:17

Tak to abych přestal vybírat zajímavé multiny a vydal se honibodit.  :D Od té doby, co jsem sbíral před lety za každý srpnový den suvenýr a v polovině mě to už nebavilo, mě takové suvenýry nechávají chladným. Samo mi tam něco přistane, stejně jako byly planety, pirátský poklad nebo ty kreslené obludy.


  • 0

#682 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 7:28

No hlavne ty kriteria jsou nastavena jak pro deti ze skolky. 

Nechapu, proc nemuzou nekdy udelat poradnou vyzvu. Nasbirat 20 kesi za pul roku je tedy vyzva.

 

Bral bych za pul roku  odstupnovani treba  50, 100, 200, 350 a 500

 

Takhle to splni kazdej sasa


  • 3

#683 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 7:48

Fakt je, že suvenýrů je moc - 2.5.jsem nikde nebyla, zapomněla jsem a suvenýr mám teď za 23.5.

Na druhou stranu chápu, že k 20. výročí chtějí, aby měl suvenýry skoro každý.

Přišlo by mi šikovné, kdyby suvenýry byly rozdělené do několika skupin, třeba:
- země
- hry
- výročí
- CITO
- MEGA, GIGA
Nemám zdaleka všechny možné, co byly k získání za osm let, ale přes stovku jich je a je to fakt divný a nesourodý chaos.
  • 3

#684 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 7:54

Devalvace suvenyru je hrozna.

To je jako by na olympiade dali medaile vsem co dobehnou az doskocisti a skocej do pisku :)

 

Driv kdyz mel nekdo suvenyr, ktery nebyl hlaseny byla to vetsi sranda a hra byla vic napinava. Ted si lidi syslej kese v okoli na tyhle suvenyry  :(


  • 1

#685 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 8:18

Dokud byly suvenýry jenom za země, tak to ještě šlo. Teď jsou za každou blbost a už to nijak nesleduju. (země sbírám pořád, i když víceméně pro sebe, proto jsem vloni jel do trojbodu Slovinsko/Madarsko/Chorvatsko)


  • 6
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#686 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 9:50

Fakt je, že suvenýrů je moc - 2.5.jsem nikde nebyla, zapomněla jsem a suvenýr mám teď za 23.5.

Na druhou stranu chápu, že k 20. výročí chtějí, aby měl suvenýry skoro každý.

Přišlo by mi šikovné, kdyby suvenýry byly rozdělené do několika skupin, třeba:
- země
- hry
- výročí
- CITO
- MEGA, GIGA
Nemám zdaleka všechny možné, co byly k získání za osm let, ale přes stovku jich je a je to fakt divný a nesourodý chaos.

 

Na project-gc to tak rozdělené je. ;)

 

Ale mě ty suvenýry pořád baví. Pro mě je to takové zpestření normálního hledání.


Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 27 květen 2020 - 9:55

  • 1

#687 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 10:00

Osobně mám zobrazené v profilu jen suvenýry zemí... Ty ostatní mi přijdou dost, jak to říct, hloupé...

 

Suvenýr je od toho, abych měl něco za návštěvu něčeho, ne někdy...


  • 1

#688 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 591 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 10:04

Důvodem pro hon za suvenýry můžou být i nejrůznější challege keše, jako je třeba tahle: GC7G2RT

Já na ni ještě pořád nedosáhnu a nezmění to ani Memory Lane... :)


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#689 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 10:34

Vidíš, a já bych řekl, že sto suvenýrů ještě ani nemám... A splňuji dokonce o 10%. A to jsem tipoval, že jich budu mít tak o třetinu méně.

Ani nevím, kde ty suvenýry vlastně beru :-).


  • 0

#690 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 10:59

Kde je bereš? To je jednoduché - najdeš keš? Tumáš obrázek. :-(


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#691 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 12:17

Ja odlovil jednu v Belgii


  • 0

#692 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2020 - 13:07

PanzerStepan splnil challenge Suvenyry - challenge 100 (GC7G2RT) podle


  • 0

#693 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 8:55

No hlavne ty kriteria jsou nastavena jak pro deti ze skolky. 

Nechapu, proc nemuzou nekdy udelat poradnou vyzvu. Nasbirat 20 kesi za pul roku je tedy vyzva.

 

Bral bych za pul roku  odstupnovani treba  50, 100, 200, 350 a 500

 

Takhle to splni kazdej sasa

 

Ještě poznámka k náročnosti. Tak předpokládám, že původně to bylo zamýšleno IMHO na květen možná už duben. Čili jeden max dva měsíce trvání výzvy. Ale díky koroně to prodloužili do konce roku, jako většinu akcí.


  • 0

#694 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 9:37

I na dva mesice by to bylo malo narocne


  • 0

#695 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 10:32

A co komu brání vymyslet si svou vlastní výzvu s obtížností sobě přiměřenou a pak si stoupnout do pozoru a sám sebe se pochválit za její splnění?

 

Tady pořád někdo nadává, že je suvenýrů, keší, trakáčů, atd (nehodící se škrtni).... zbytečně moc, pak zas zbytečně málo.

 

Buďte spokojeni s tím co je, suvenýry se dají schovat, logovat na webu není povinnost, tak proč pořád nad něčím hudrovat?


  • 3

#696 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 12:09

PanzerStepan splnil challenge Suvenyry - challenge 100 (GC7G2RT) podle

Jé, taky to splňuju a taky jsem si myslel, že jich mám tak cca třicet.


  • 0

#697 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 12:20

A co komu brání vymyslet si svou vlastní výzvu s obtížností sobě přiměřenou a pak si stoupnout do pozoru a sám sebe se pochválit za její splnění?

 

Tady pořád někdo nadává, že je suvenýrů, keší, trakáčů, atd (nehodící se škrtni).... zbytečně moc, pak zas zbytečně málo.

 

Buďte spokojeni s tím co je, suvenýry se dají schovat, logovat na webu není povinnost, tak proč pořád nad něčím hudrovat?

 

Mozna to bude tim, ze ze suvenyru se pomalu stava nechteny spam. Zadna poradna vyzva ani vzacnost uz s tim spojena neni. A pritom ten potencial toho by tu byl. 

 

Nelibi se mi doba, kde je vsechno upravovano podle kriterii neschopnych lidi. Proste pokud tu vyzvu nesplnim tak se kulovy stane. Ale tohle splnim i kdyz nebudu chtit. :(


  • 1

#698 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 12:59

A co komu brání vymyslet si svou vlastní výzvu ...

 

Ano, já třeba plním bezsuvenýrovou osobní challenge 360° od HC a ještě jednu stejnou, ale od mých letních přechodných HC. Je to výzva za kterou nic není a mám nějaký cíl. Když jsme s kolegou plnili 360° ČR, bavilo nás to, dlouhé plánování cesty, logistika přesunů, noclehy... prostě bylo to fajn. To je ale challenge s keší, ty své dvě jsou bez keše a obrázků. 

Ano, takových výzev se dá vymyslet spousty. Osobně mě tedy vůbec neberou takové ty nucené, jako 365 (+++) dní nepřetržité šňůry s nálezy atd. To je otročina a dá se přitom podvádět. Takže proč si neudělat své vlastní výzvy a soukromě si je plnit?


  • 2

#699 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 13:46

*příspěvek z 8:28
No hlavne ty kriteria jsou nastavena jak pro deti ze skolky. 
Nechapu, proc nemuzou nekdy udelat poradnou vyzvu. Nasbirat 20 kesi za pul roku je tedy vyzva.
Takhle to splni kazdej sasa
 
*příspěvek z 8:54
Devalvace suvenyru je hrozna.
Driv kdyz mel nekdo suvenyr, ktery nebyl hlaseny byla to vetsi sranda a hra byla vic napinava. Ted si lidi syslej kese v okoli na tyhle suvenyry :(
 
*příspěvek z 13:20
Nelibi se mi doba, kde je vsechno upravovano podle kriterii neschopnych lidi. Proste pokud tu vyzvu nesplnim tak se kulovy stane. Ale tohle splnim i kdyz nebudu chtit. :(

 
Když jsem viděl podmínky, rychlým propočtem v hlavě mi vyšlo, že je splním jedním kešovacím výletem. Asi vážně existuje nějaká společenská potřeba odměňovat všechny nehledě na jejich snahu, jinak si to nedokážu vysvětlit.
S tou devalvací souhlasím. Jakmile zpozoruji, že je nějaký nový suvenýr, kontroluji si své získané a skrývám je, protože ten balast (který ani kolikrát není hezký) na profilu nechci. Ponechávám si jen suvenýry navštívených zemí.
S posledním příspěvkem se pak jednoznačně ztotožňuji.
 

Přišlo by mi šikovné, kdyby suvenýry byly rozdělené do několika skupin, třeba: země, hry, výročí, CITO, MEGA, GIGA

 
Sice to umožňuje P-GC (což už zde zaznělo), ale mít něco takového přímo na GC.com by bylo fajn. Asi bych si pak nechal zobrazené nějaké suvenýry k výročí GC či třeba International Geocaching Day.
 

Dokud byly suvenýry jenom za země, tak to ještě šlo. Teď jsou za každou blbost a už to nijak nesleduju. (země sbírám pořád, i když víceméně pro sebe, proto jsem vloni jel do trojbodu Slovinsko/Madarsko/Chorvatsko)


Země mě baví sbírat také. Nemám jich zatím nijak zvlášť hodně, ale v tomhle případě se mi suvenýry líbí.
 

Osobně mám zobrazené v profilu jen suvenýry zemí... Ty ostatní mi přijdou dost, jak to říct, hloupé...
Suvenýr je od toho, abych měl něco za návštěvu něčeho, ne někdy...


Souhlas, s tímto se až na pár výjimek (milníky GC IGD) ztotožňuji.
 

A co komu brání vymyslet si svou vlastní výzvu s obtížností sobě přiměřenou a pak si stoupnout do pozoru a sám sebe se pochválit za její splnění?
 
Tady pořád někdo nadává, že je suvenýrů, keší, trakáčů, atd (nehodící se škrtni).... zbytečně moc, pak zas zbytečně málo.
 
Buďte spokojeni s tím co je, suvenýry se dají schovat, logovat na webu není povinnost, tak proč pořád nad něčím hudrovat?


Třeba já mám své výzvy, které si plním bez toho, aniž bych za ně byl nějak odměněn. Tedy kromě toho příjemného pocitu pramenícího ze skutečnosti, že jsem danou věc zvládl, samozřejmě. :) Řekl bych, že nám vadí vydávat něco za výzvu, co ani výzvou není. Podmínky, které splní téměř každý, nejsou žádné podmínky. Stejně tak jako mít suvenýr ke každé blbině. Být suvenýry něco navíc, kvůli čemuž bych se vážně musel nějak snažit a vynaložit pro získání úsilí (i proto mám rád suvenýry států, protože musím někam skutečně dojet a ne jít pro nejbližší petku), nemyslím, že bychom si tu stěžovali.


  • 2

#700 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 14:19

Me by zajimalo, kolik lidi by tu brblalo, kdyby ten pocet nastavili treba na 500, jak tu zaznelo. A vite, co by se stalo? Vlastne asi nic.. ze vsech z nas by byli vetsi honibodici a nekteri z nas by vic podvadeli. Takze vlastne nic novyho. :)
  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama