Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Pravidla pro LOGování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 18:41

Zdravím, než založím svou první keš(multinu), tak jsem se chtěl poradit se znalými a zkušenými, abych neudělal něco, co by snad někomu ublížilo nebo někoho naštvalo. Jde o pravidla pro LOGování v mojí kešce. Abyste mě hned nekamenovali, tak keška bude tématická a rád bych aby se v ní schromažďovaly věci jen k tomu tématu a žádné kindersmetí a jiné. Chtěl bych mít jen přehled, co se v mé kešce bude dít. Říkal jsem si, že bych slušně požádal aby mi kačeři psali v každém logu IN a OUT, pak také zápis do chlívku pod číslem a ne zmatečné zapisování jak vídám všude možně(prostě mám v logbooku čísla chlívků a ty by pak daly kačeři i v LOGu na gc.com), nejde o nic hrozného nebo zbytečného. Prostě jen LOG pod číslem a IN OUT. Chci udělat krásnou krabku se zajímavýma odměnama. Záměrně neprozrazuji obsah nebo téma, ale bude to hodně zajímavé, víc než bedna plyšáků :) Myslíte, že by se to dalo s těmito požadavky založit? Díky a čekám kladné hlasy :D Vemte to z pohledu čistě kačerovského, keška plná opravdu hezkých věcí a obsah odpovídá skutečnosti, já bych ty dva požadavky ownera moc rád splnil. Co vy na to?
  • 0

#2 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 18:47

Tak zní to pěkně, ale nemůžeš dávat do multiny (a i obecně) dle pravidel "povinné podmínky" (aspoň co vím). Můžeš o to poprosit, napsat to do listingu, ale nesmíš zapomenout, že člověk je tvor inteligetní a moudrý, ale "lidi jsou blbí"... Tudíž ti garantuju, že se najde x kačerů, co ti na to budou kašlat buď z nevědomosti, lenosti číst listing, nebo z ignorance... Ale rozhodně nic nezkazíš. Většina kačarů ti vyjde vstříc, když slušně požádáš v listingu:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#3 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:06

Anupev napsal/a:
Tak zní to pěkně, ale nemůžeš dávat do multiny (a i obecně) dle pravidel "povinné podmínky" (aspoň co vím). Můžeš o to poprosit, napsat to do listingu, ale nesmíš zapomenout, že člověk je tvor inteligetní a moudrý, ale "lidi jsou blbí"... Tudíž ti garantuju, že se najde x kačerů, co ti na to budou kašlat buď z nevědomosti, lenosti číst listing, nebo z ignorance... Ale rozhodně nic nezkazíš. Většina kačarů ti vyjde vstříc, když slušně požádáš v listingu:)



To nechápu, já jsem majitel kešky a investuju do toho svoje prostředky, tak proč bych si tam nemohl hodit dvě podmínky, abych měl přehled kdo traduje nefér nebo kdo mi neodepisuje TB a GC, dyť víš jak to chodí, geocachingu se věnují různí lidé a ne všichni jsou poctiváci a já nechci být z první mojí založené kešky zklamán. Sám víc dávám než beru, ale když vidím některé krabky zdevastované a plné samých plastových krámů, tak je mi z toho dost smutno. Abych pak po roce nepřišel ke krabce na kontrolu a půlka byla pryč, to by mě mrzelo. Nebo má někdo lepší nápad? Nezakládat že? :D
  • 0

#4 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:11

něco jsem našel : Zdroj WIKI:: tj. ty s povinnou podmínkou, byly počínaje dnem 4. 4. 2009 zrušeny - nyní jsou podmínky uznání logu dobrovolné u všech fyzických keší bez vlivu na typ keše.
  • 0

#5 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:11

Souhlas. Navíc tě asi brzy přestane bavit kontrolovat logbook a srovnávat to s logy, pokud bude keška frekventovaná, jestli se každý zapsal tam kam měl. A když tvé "podmínky" někdo nesplní, tak nemáš kromě vymazání logu ( a to by taky nebylo fér ) vlastně žádnou "páku", aby to všichni dodržovali. V lepším případě si někdo po návratu z lovu v klidu přečte listing a pak se ti omluví, že to četl až teď.... Prostě nám musíš věřit a doufat. ;) Požádej o to v listingu, maximálně i v kešce samotné, víc pro to udělat podle mně nemůžeš.
  • 0

#6 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:18

Dobře budu Vám všem věřit a snad mě to nezklame, podmínky tam zahrnu jako dobrovolně proveditelné nicméně o ně výslovně požádám B) Díky za názory, tak se těšte
  • 0

#7 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:26

Moc ti s tou krásnou keškou fandím, ale řekl bych, že vystřízlivíš velmi rychle... :) Tím myslím, že z kešky budou mizet předměty a velmi brzo to nebude souhlasit s IN / OUT. Raději se předem psychicky připrav na to, že jsou mezi námi kačery různé existence. ;)
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#8 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:28

Když lovím s dětmi tak hlídám, aby byl obchod fair, ale co jsem v které kešce nakoupil a v další zase prodal to už si při logování na webu nepamatuju. Takže IN/OUT píšu do papíru a jen někdy. Na web opravdu jen výjimečně věci, které stojí za zmínku. Když bude v listingu žádost o zalogování všech obchodů, tak budu mít problém.
  • 0

#9 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:32

Věřte mi, že toto si každý zapamatuje. Téma je dost specifické, takže i největší zapomětlivec nezapomene, co zde dal. A věc, kterou najde kačer v mé kešce, nebude chtít v ten den 100% měnit za jinou.
  • 0

#10 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:43

Pochybuju, že si tím nějak pomůžeš. Kdo nebere fér, ten ti tam napiše in/out: nic. A ty na něj stejně nebudeš moct ukázat, bo nevíš, jestli tam třeba nebyl někdo, kdo se nezalogoval. Takže výsledek nula. Svoje nadšení o keši plné zajímavých věcí raději mírni (bohužel), jinak bude vystřízlivění těžký.
  • 0

#11 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:48

Killeroz napsal/a:
Věřte mi, že toto si každý zapamatuje. Téma je dost specifické, takže i největší zapomětlivec nezapomene, co zde dal. A věc, kterou najde kačer v mé kešce, nebude chtít v ten den 100% měnit za jinou.


nefandi si :-) .... navíc lidi vytrajdujou a budou tam postupem už i jiné věci než si tam dal Ty....

snažím se na webu poctivě psát co jsem kde tradoval, ale poslední dobou keškuji s třemi dětmi a v každé z nich si děti něco vymění... do logbooku to píšu poctivě, ale když jich dáme za den deset, tak si už opravdu přesně nepamatuji co si v které kešce vzali, takže na webu většinou píšu jen trade dle log-booku.....

Přeji Ti hodně štěstí, ale spoléhat na poctivost kačeru je dost naivní a i kdyby byli poctivý, tak holt jsou zapomnětlivý ...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:53

Tvůj dobře míněný plán bude tak nějak fungovat v případě, že multina povede přes pět lesů a osm kopců, finálka bude v nedostupné rokli a bude mít tak dvanáct nálezců za měsíc. Jestli tam denně dorazí autem tři skupiny po čtyřech lidech, tak se z toho zblázníš.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#13 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:54

Dobře jde o české DVD Origo, téma je pochopitelně film, místo je bývalé kino...Takže do toho myslíte nemám chodit? :o Asi máte všichni pravdu, jsem zase na zemi :)
  • 0

#14 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:58

Jdi do toho, ale buď připraven i na částečné nepochopení.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#15 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:02

Udělám to těžký.:@
  • 0

#16 myjed

myjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:05

Máš dobrej nápad a plán a jak tak koukám, moc bys chtěl ho realizovat.... Tak to sakra udělej!!! Nemusí to vyjít na 100% podle tvejch představ, ale rozhodně tě to posune někam dál. Držím ti palce.
  • 0

#17 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:10

Killeroz napsal/a:
Jde o pravidla pro LOGování v mojí kešce. Abyste mě hned nekamenovali, tak keška bude tématická a rád bych aby se v ní schromažďovaly věci jen k tomu tématu a žádné kindersmetí a jiné. Chtěl bych mít jen přehled, co se v mé kešce bude dít. Říkal jsem si, že bych slušně požádal aby mi kačeři psali v každém logu IN a OUT, pak také zápis do chlívku pod číslem a ne zmatečné zapisování jak vídám všude možně(prostě mám v logbooku čísla chlívků a ty by pak daly kačeři i v LOGu na gc.com), nejde o nic hrozného nebo zbytečného. Prostě jen LOG pod číslem a IN OUT. Chci udělat krásnou krabku se zajímavýma odměnama. Záměrně neprozrazuji obsah nebo téma, ale bude to hodně zajímavé, víc než bedna plyšáků :)
Myslíte, že by se to dalo s těmito požadavky založit?


Jak ti to napsat a neodradit tě.

Z vlastní ownerské zkušenosti, kdy jsme spolu s týmem založili už asi 20 tématicky zaměřených krabek a jednu z toho dokonce jen na kindrvěci a můžu ti garantovat, že ani v té poslední se bys po několika měsících (někde i týdnech či dokonce dnech provozu) téměř nic tématického nenašel :(

Bohužel je to tak a i když jsme se zpočátku (asi tak první rok provozu keší) snažili tu tématičnost obsahu udržet, což stálo nemálo času a také financí tak to byl nakonec zcela marný boj s větrnými mlýny.

Krabky od nás byly pokaždé nacpané tak, že se nedaly pomalu ani zavřít a na degradaci jejich obsahu podle nás neměl vliv ani terén ani obtížnost keší, ale spíše atraktivnost obsahu a frekvence nálezů.

V neposlední řadě tě pak musím upozornit na to, že pokud si dáš do listingu nějaký striktní požadavek na výměny obsahu podle tvých pravidel tak ti to revírník nebude chtít v takové podobě schválit. Podmínku si tam samozřejmě dát můžeš - ale pouze dobrovolnou ;)

Počítat pak musíš také s tím, že ti občas přijde log ze kterého nebudeš mít moc radosti. Něco ve stylu "Tak jsme chtěli měnit tématicky, ale owner má v keši jen smetí (kindrbordel, nic, apod.) a tak jsme z toho hodně zklamaný..."

Tolik z naší praktické zkušenosti ownerů cca 40-ti aktivních keší B)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#18 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:15

Jasný ale zase 40 Aktivních keší je něco jinýho než 1. Můžu to udělat fakt složitý a zapeklitý aby se k tomu nedostal kde kdo a abych neměl 30 nálezů za měsíc, ale třeba 10. Já nevim, nevidím to objektivně. Moc rád bych to realizoval a mát to i nachystaný, ale udělal bych to jen pro lidi stejnýho nadšení jako mám teď já ;)
  • 0

#19 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:16

Anupev napsal/a:
Tak zní to pěkně, ale nemůžeš dávat do multiny (a i obecně) dle pravidel "...většina kačarů ti vyjde vstříc, když slušně požádáš v listingu:)


A zase z vlastní ownerské zkušenosti - ve skutečnosti VĚTŠINA KAČERŮ PŘED VLASTNÍM ODLOVEM KEŠÍ LISTING VŮBEC NEČTE a to mnohdy ani u multin ne, takže na to, že by si dopředu připravili něco tématické na tradování se moc spoléhat nedá. Bohužel tak to nakonec v drtivé většině dopadne na většině keší, zejména u těch co jsou častěji navštěvované.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#20 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:20

Udělám listing tak, aby ho číst museli a bez něj se nikam nedostali. Dám to do hintu, dám to všude :D, lidi nějak to musí přece jít. Dali jste mi rady, odrazujete, povzbuzujete....Já se poučím z chyb jiných a zkusím to udělat tak, aby to co nejdéle vydrželo a abych měl z toho dobrý pocit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama