Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Pravidla pro LOGování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 15:18

WAW napsal/a:
Řešení by bylo udělat z keše Letterbox. U všech Letterboxingovych keši které jsem měl možnost odlovit MUSÍ kačer číst listing ať chce nebo ne....teda pokud od někoho nezíská souřadnice :D Vzhledem k povaze Letterboxingovych keši by se tam dala protlačit i nějaká "podmínka" odlovu(nikoliv logovani na GC.com) navíc LB keši je poskrovnu a kačeri je obecně vnímají jinak než obyčejnou multi.



Je to taky možnost,ale sám nemám moc představu jak má taková keška vypadat. Budu muset nastudovat
  • 0

#42 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 13:01

Ahoj, mám dotaz. Cache je disablovaná, všem píši, aby tam nechodili - navíc už má změné koordináty. Ma místě je jeden z pozůstatků bývalé cache. Kačer SADLO379 utrhne ze stromu list, dá na něj razítko a vloží ho tam. MOHU SMAZAT?
  • 0

#43 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 13:17

Alke04 napsal/a:
Ahoj, mám dotaz.
Cache je disablovaná, všem píši, aby tam nechodili - navíc už má změné koordináty. Ma místě je jeden z pozůstatků bývalé cache. Kačer SADLO379 utrhne ze stromu list, dá na něj razítko a vloží ho tam.
MOHU SMAZAT?


Samozřejmě. A bez váhání.
  • 0

#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 14:03

Alke04 napsal/a:
Ahoj, mám dotaz.
Cache je disablovaná, všem píši, aby tam nechodili - navíc už má změné koordináty. Ma místě je jeden z pozůstatků bývalé cache. Kačer SADLO379 utrhne ze stromu list, dá na něj razítko a vloží ho tam.
MOHU SMAZAT?

zeptal bych se spíš, proč je na původním místě nějaký pozůstatek? To si owner po sobě při přemístění neuklízí odpadky?
  • 0

#45 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 14:32

Pozůstatek? Co když je to zbytek pařezu? Má Alke shánět frézu na pařezy? Nebo původní díra ve zdi. Tam pro někoho není problém vložit utržený list s podpisem a tvrdit, že našel kešku. Má tu zeď po sobě zbourat nebo jí renovovat? Neunáhloval bych se...
  • 0

#46 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 15:31

dr.vota napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Ahoj, mám dotaz.
Cache je disablovaná, všem píši, aby tam nechodili - navíc už má změné koordináty. Ma místě je jeden z pozůstatků bývalé cache. Kačer SADLO379 utrhne ze stromu list, dá na něj razítko a vloží ho tam.
MOHU SMAZAT?

zeptal bych se spíš, proč je na původním místě nějaký pozůstatek? To si owner po sobě při přemístění neuklízí odpadky?


Takže, některé pozůstatky můžeš odnést tím, že je zvedneš a odneseš (což jsem samozřejmě udělal), na ostranění jiných potřebuješ speciální vybavení (např. žebřík), který sice k odlovu potřeba není, ale pro dokonalé odstranění je nezbytný. Samozřejmě jsem dnes uklidil všechno, co po cache zbylo, ale když tam dám papírek DISABLE, viditelně není vše, jak má být, není žádný logbook, je nutné se logovat za každou cenu. O tom si myslím, že to není.

Logovat se takto, viz příloha, mi nepříjde zrovna standardní.
  • 0

#47 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 17:20

Alke04: Neni logbook, tedy ani zadny zapis v nem, s klidem log smaz.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#48 sadlos79

sadlos79

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 9:58

Alke04 napsal/a:
Ahoj, mám dotaz.
Cache je disablovaná, všem píši, aby tam nechodili - navíc už má změné koordináty. Ma místě je jeden z pozůstatků bývalé cache. Kačer SADLO379 utrhne ze stromu list, dá na něj razítko a vloží ho tam.
MOHU SMAZAT?


Ahoj, mám odpověď na tu banalitu co tady řešíš.
O víkendu tj. 22.-23.10. jsem nahrával keše do gps které bych mohl v tomto týdnu po republice odlovit. Tvoje keš byla tedy disablovaná až po mém nahrání a proto tady vzniknul celý ten nanoproblém.
K samotnému odlovu: kolem půl páté parkuji auto u hlavní silnice (dále je totiž zákaz) a vydávám se za šipkou. Na místě je mnoho vyšlapaných cest a já se rozhlížím po okolí, slyším auto, skrčím se v trávě a vidím jak zastavuje cca 15m od keše (asi kolega co moc spěchá), jde přesně tam kde poté zjištuji je ono místo. Něco si tam vzal a behěm 10 vteřin je zpět v autě ( celou dobu telefonuje) a ujíždí...
Jdu na místo a vidím po zemi úlomky čehosi keramického a na objektu je pěkně vymyšlené cosi. A je to funkční..., ale loogbook nikde ( možná údržba ), hledám po kapsách a je tam jen tužka, razítko, cwg a klíče od auta. Papír žádný ale do auta a zpět se mě fakt nechce. No tak budem improvizovat. ( krásnej žlutek lístek).
Včera večer jsem se vrátil domů a od kamaráda mám v mailu jak jsem nechtěně "slavnej". Doteď jsem tuto keš na gc nezalogoval ( tady bych si asi všimnul že nastal problém!!! ) a ani logoval nebudu.
Těším se že se podaří opět tuto keš zprovoznit a já si jí časem odlovím.
Mj. máš výborně provedené keše vč. úkrytů a listingů tak neplýtvej časem takovýhlema zbytečnýma diskuzema.
Ať se daří
SADLOS79
  • 0

#49 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 14:21

jeste k puvodnimu tematu viz Killeroz - koukam na stejnojmenny nick na GS - chapu to dobre ze jsi tu kesku jeste nezalozil ? po te diskuzi jsem byl nasponovany o jakou kes pujde ......
  • 0

#50 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 19:55

Zkusim takovy jiny pohled na vec - je primarnim cilem ownera dostat kacera na misto a neco zajimaveho mu tam ukazat nebo je primarnim cilem ownera 100% koser zalogovani? Netusim, o jakou slo presne cache, ale i kdyby se melo nekam lezt a ten dotycny tam i vylezl a nechal tam ten listek s razitkem, tak bych mu to uznal. Navic sam kacer to zde velmi obstojne vysvetlil a evidentne se nejedna o nejakeho logovace, ktery loguje schvalne zpetne disablovane cache. Stoji uznani logu neco ownera? Prijde mi zbytecne, nekoho v tomto smeru takto vysirat (ano, pisu to primo takhle na plnou pusu, protoze vzhledem k okolnostem to vysirani je).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#51 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 20:32

V tomto případě si myslím, že smazání logu by byla spíš jen trapné než-li spravedlivé. Já osobně bych za orazítkovaný list možná ještě napsal uznalou SZ - přijde mi to prostě zábavný mít takto 100% přírodní logbook ;)
  • 1
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#52 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 20:44

já bych snad s tím pekelníkem i souhlasil...tentokrát :)
  • 0

#53 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 20:47

Jednomu něco přijde jako vysírání, jednomu to přijde jinak, ale řešilo se to tu už 100x. Sadlos79 situaci vysvětlil, takže o něm teď nemluvím. Pokud někdo hraje nějakou hru, tak bych (asi jsem naivní) předpokládal, že bude hrát dle jejích pravidel. Konkrétně mluvím o pravidle zalogování v logbooku. Nebo když je keš disable... Pokud budu hrát kopanou, tak taky asi nebudu nosit míč do brány v ruce (protože to přece taky jde a cílem hry je dostat míč za brankovou čáru...).
  • 0

#54 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2011 - 23:45

Jo, zalogování v logbooku... Ale v jakym? Potkal jsem naprosto vymudlený keše, kam prostě někdo vrazil filmovku se SVÝM logbookem, s tím že má bod. A je mu jedno že to neni logbook od ownera... :-( No nevím to se mi moc nelíbí. Jinak k tématu. Pár tématických keší jsem už našel a až snad na 2 vyjímky byl obsah naprosto běžný... Dle mého názoru to buď musí owner dotovat a udržovat téma, a nebo se z toho dříve nebo později stane krabička kinderbordelu. Všechno je ale o kačerech kteří přijdou. Někdo si i přečte listing a přitáhne tématické věci pro další nálezce a někdo prostě vymění za kamínek, nebo cvajklej lístek....
  • 0

#55 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 6:05

Hedgehog_Family napsal/a:
... asi nebudu nosit míč do brány v ruce (protože to přece taky jde a cílem hry je dostat míč za brankovou čáru...).

Ano, tohle je výstižné. A je úplně jedno, jestli se nedívá rozhodčí nebo je dokonce odpískáno. Prostě logovat na cokoli v momentu, kdy v keši nebo dokonce v domnělém úkrytu není žádný logbook je nefér. Na to se Alke ptal. Všechno ostatní je řečeno slovy Satana "vysírání" včetně jeho příspěvku. Jedno jediné naprosto srozumitelné pravidlo: "zápis v logbooku = platný nález" a furt se ho někdo snaží obejít, okecat, přečůrat.
  • 0

#56 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 8:07

Ludvajs64: obavam se, ze pri fotbalu by jaksi dochazelo k ujme na strane spoluhrace. Pokud se nekdo zaloguje (bavme se o tomto konkretnim pripade), tak jak se zalogoval a jeste i vysvetli duvod proc, tak mi prosim rekni, kdo k jake ujme dojde? Mozna tak pouze nadrzeny owner na vymaz logu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#57 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 9:17

No, úplně jsem nevěděl, zda mám na tuhle diskuzi reagovat, jelikož se to dostalo už někam, kam si myslím, že to nepatří, ale k věci: JESTLI JSTE SI VŠIMLI - JÁ JSEM SE NA TOHLE FÓRUM PŘIŠEL ZEPTAT, JAK JE TO SPRÁVNĚ A JAK MÁM V TAKOVÝCH SITUACÍCH POSTUPOVAT - sám jsem žádný závěr neudělal ani žádný log NESMAZAL. Naopak jsem se snažil postupovat tak, abych nikoho nepoškodil... buď dotyčného kačera, nebo ti, kteří zaznamenali, že je disablovaná a tak tam nešli a tím sérii třeba kvůli téhle jediné nedolovili.
  • 0

#58 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 10:08

Alke04: jak vidis, tak neexistuje 100% spravna odpoved. Ja si myslim, ze jsme lidi a pokud se nekdo snazi hrat, tak proc mu nevyjit vstric. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#59 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 10:20

Gleep napsal/a:
Jo, zalogování v logbooku... Ale v jakym? Potkal jsem naprosto vymudlený keše, kam prostě někdo vrazil filmovku se SVÝM logbookem, s tím že má bod. A je mu jedno že to neni logbook od ownera... :-( No nevím to se mi moc nelíbí.


Jeste jsem na zadnem PT nebyl ale jak jsem tak pochopil ze zdejsiho fora, tak tohle je bezna praxe na Powertrailech. Misto zdrzovani se s hledanim, tam nekam placnes filmovku se svym logbookem a hotovo. Jakepak copak DNF, nezajem.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#60 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2011 - 10:26

Destr: bezna praxe imbecilu ano. Normalni lidi loguji DNF. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama