Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Pravidla pro LOGování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:28

Killeroz napsal/a:
Dobře jde o české DVD Origo, téma je pochopitelně film, místo je bývalé kino...Takže do toho myslíte nemám chodit? :o
Asi máte všichni pravdu, jsem zase na zemi :)


Jestli jsem to správně pochopil, tak nápad je to dobrý, ale neznám kačera, který by s sebou na lov nosil DVDčka, takže se smiř s tím, že budeš sponzorovat krásné zimní večery kačerů u televize hezkýma DVDčkama. Viděl jsem už kešky, ve kterých byly videokazety a knížky, přání ownera byla také rovnocenná výměna předmětů. Neměnil jsem, protože nic z toho s sebou nevozím. Ale já měním stejně jen zřídka, maximálně CWGčka.
Těžko odhadnout, kolik kačerů by se na tu kešku připravilo doma tak dalece, že by s tou výměnou i počítali.
Napadlo mně, že bys mohl na to filmové téma udělat CWGčka s nějakým filmovým symbolem a třeba i kódem té kešky a dát je do kešky na výměnu. Ale i tak ti nikdo nezaručí, že ti z ní nebudou pomalu mizet.
  • 0

#22 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:30

Killeroz napsal/a:
Udělám listing tak, aby ho číst museli a bez něj se nikam nedostali. Dám to do hintu, dám to všude :D


A stejně ti to nepomůže. Smutné, já vím.
  • 0

#23 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:30

Killeroz napsal/a:
...můžu to udělat abych neměl 30 nálezů za měsíc, ale třeba 10.


Myslel jsem si, že keše se dělají pro všechny kačery nebo ne ? ;)

Ale jestli máš nějakou představu, že to bude fajnšmekrovinka jen pro jistý okruh vyvolených a očekáváš minimum nálezců za rok tak potom se ti zase celkem divím, že tomu chceš věnovat tolik námahy a příprav a předem predikovanou nízkou návštěvností to pak nechat jen pro někoho.

A ještě i z druhé strany - pokud se ti povede skutečný majstrštyk a keš se bude líbit tak počítej i s tím, že návštěvnost se úměrně tomu zvedne a může se i stát, že se finální souřadnice budou šířit mezi kačery jinak než byla tvoje původní představa. Pravda, u multin to zatím nebývá až tak časté, ale výjimečné to také není.

To jen tak pro doplnění.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#24 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:42

Killeroz napsal/a:
Udělám listing tak, aby ho číst museli a bez něj se nikam nedostali. Dám to do hintu, dám to všude :D, lidi nějak to musí přece jít. Dali jste mi rady, odrazujete, povzbuzujete....Já se poučím z chyb jiných a zkusím to udělat tak, aby to co nejdéle vydrželo a abych měl z toho dobrý pocit.


Víš, to máš tak, spousta lovců provádí domácí přípravu tak, že si stáhne nějaký GPX soubor pro místo kde se bude pohybovat a hodlá tam lovit. Pak se někde zastaví a koukne do GPS co by se tam dalo najít a až na místě samém se podle druhu keše, atributů, obtížnosti, terénu, svého času, chuti, nálady, svého založení, aktuálního počasí a vím já čeho všeho ještě rozhodne na tu kterou keš vydat.

Mnohé odradíš už jen z podstaty tím, že tvá keš bude multinou, jiné možná odradíš nastavením atributů a obtížnosti/terénu, ostatní na ní pak půjdou ...

SHRNU-LI TO TAK jestli jsi přesvědčený, že to skutečně bude bomba, že zvládneš udržovat tématické zaměření a uneseš, že ne všichni budou měnit a logovat dle tvého přání, tak potom JDI DO TOHO. Třeba budeš mít štěstí a povede se ti strefit se do takové konstelace, že všechno klapne a bude to k potěše tvé i obce kačerské. :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#25 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:44

Killeroz - máš krásnou ideu! Jdi do toho, dokud máš elán, chuť a ideály! ;) Já je taky měla, ale dlouho jsem váhala a už jsem o hodně z toho přišla.
Když vidím, jak se kšeftuje se souřadnicemi, jak se dělají podvodné logy, jak se ztrácejí TB a GC, jak někteří, co najdou keš jí už nedokáží schovat pro další, protože prostě už mají ten svůj bodík a víc je nezajímá, jak se píší hnusné nebo arogantní logy, jak si někteří hrají na ty jediné "vyvolené" atd. atd., tak mně chuť zakládat nové kešky docela přechází.

Jdi do toho, dokud máš chuť si hrát, třeba zrovna tvoje keš bude mít štěstí na prima kačery. :) Držím palce!
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#26 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:49

no jo, já si to nechám projít hlavou, vidím, že někomu se můj nápad líbí, někomu ne. Asi nakonec z tohoto původního plánu sejde a naházím tam něco jiného s filmovou tématikou aby to nebudilo tak obrovský zájem a nebudu to muset dělat tak těžké. Měl jsem do toho obrovskou chuť a vůli, ale jsem docela otřesen zkušenostmi ostatních. Já to stejně zkusím, věřím kačerům, jsou to fajn lidi. ;)
  • 0

#27 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:54

Jinak škoda, že nemáš vyplněný odkaz na svůj profil na GC.com - byl jsem docela zvědavý kde by se dala ta tvá zajímavost očekávat :(
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#28 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:54

Jinak moc díky za poznatky a rady. Moc si toho vážím
  • 0

#29 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:56

PRESEKA TEAM napsal/a:

Killeroz napsal/a:
Udělám listing tak, aby ho číst museli a bez něj se nikam nedostali. Dám to do hintu, dám to všude :D, lidi nějak to musí přece jít. Dali jste mi rady, odrazujete, povzbuzujete....Já se poučím z chyb jiných a zkusím to udělat tak, aby to co nejdéle vydrželo a abych měl z toho dobrý pocit.


Víš, to máš tak, spousta lovců provádí domácí přípravu tak, že si stáhne nějaký GPX soubor pro místo kde se bude pohybovat a hodlá tam lovit. Pak se někde zastaví a koukne do GPS co by se tam dalo najít a až na místě samém se podle druhu keše, atributů, obtížnosti, terénu, svého času, chuti, nálady, svého založení, aktuálního počasí a vím já čeho všeho ještě rozhodne na tu kterou keš vydat.

Mnohé odradíš už jen z podstaty tím, že tvá keš bude multinou, jiné možná odradíš nastavením atributů a obtížnosti/terénu, ostatní na ní pak půjdou ...

SHRNU-LI TO TAK jestli jsi přesvědčený, že to skutečně bude bomba, že zvládneš udržovat tématické zaměření a uneseš, že ne všichni budou měnit a logovat dle tvého přání, tak potom JDI DO TOHO. Třeba budeš mít štěstí a povede se ti strefit se do takové konstelace, že všechno klapne a bude to k potěše tvé i obce kačerské. :D



Tohle chápu, ale to už je pak přece jen o člověku, když nemá tématickou věc tak přece nemění a nebere, jen se zapíše a jde po svých. Tak se to přece logicky dělá :), samozřejmě praxe je jiná
  • 0

#30 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 21:04

Nenech se odradit, může to fungovat. Tématická GCNM5H taky funguje a už dlouho. A je to tradička. Ani bych to nekomplikovala speciálními požadavky na logování. Kdo bude chtít, zaloguje výměnu podrobně, kdo bude měnit nepoctivě, ten se k tomu stejně nepřizná. Cesty k úspěchu jsou: umístění mimo město a mimo snadno dostupná místa, velká krabice, bohatý vstupní obsah, zajímavé provedení skrýše a zpracování listingu.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#31 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 21:19

Ano, pevně věřím, že to musí jít. Chci aby to šlo. Také chci logy, které mě potěší svým obsahem a ne logy typu : Díky, za keš nebo odloveno bez problému atd. Sám podobné někdy dávám :) No nic, jde se spát, tak zdarec a držte mi palce.
  • 0

#32 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 21:21

Podívej se na listing keše GC2FAVY. Owner tady zvolil nestandardní, ale efektivní způsob, jak rozdat plyšáky, co mu doma zbyly, a přitom zabránit vykradení keše. Možná, že by podobný, mírně modifikovaný princip šel použít i u té tvé připravované.
  • 0

#33 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 22:21

Killeroz napsal/a:
... když nemá tématickou věc tak přece nemění a nebere, jen se zapíše a jde po svých. Tak se to přece logicky dělá :), samozřejmě praxe je jiná


Jj, máš pravdu ohledně té praktické zkušenosti je to většinou tak, že v logbooku je 10 logů ke stojí TNLN nebo ani to ne, ale krabka je poloprázdná. Pokaždé na začátku píšeme do logbooků a někdy i do listingů prvotní obsah a kyž je to tématické tak většinou dáváme i fotku nové krabky, ale ani to nemá valnou odezvu - pokud pak srovnáváš stávající obsah právě s tím prvotním a vzpomeneš si na pravidlo "Měň jen za věci s obdobnou nebo vyšší hodnotou" tak je to skličující, když to mám napsat slušně. Ale už to po těch pár letech provozu našich krabek radši moc neřešíme.

V počátcích jsme si to brali docela osobně, jakože je něco špatně na naší straně a také náš kačeří dorost moc nechápal proč třeba v keši původně plné skutečných pokladů (např. stříbrné naušnice, staré mince, náramky, přívěsky, polodrahokamy, apod.) se po několika návštěvách objevily takové poklady jako zlámaná odrazka od kola, zmačkaná vizitka, propagační kalendáříky, šiška, otlučený poklop od nějaké dózy, nefunkční baterka, kolík na prádlo nebo (v tom lepším případě) kindrcosi.

Tak to bohužel funguje a také není neobvyklé, že někdo (a zdaleka ne jenom nováček ve hře) smění cosi hezkého za GC nebo TB :(

Chceš-li zakládat tak se nakonec s podobnými projevy "spokojených" návštěvníků smíříš protože nemá cenu se z toho nervovat a už vůbec ne neustále doplňovat nové a nové věci. Z keší kde lze najít něco pěkného a hodnotného se v podobných případech stávají bezedné černé díry kam jen vkládáš a obsah beze stopy mizí neznámo kam.

Samostatnou kapitolou jsou pak zde zmíněná CWGčka.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#34 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 23:40

preseka team: http://www.geocachin...ee-0be46b0d78a6
Ano, já vím... o tom nečtení listingů jsem se také zmíníl:) Zkrátka není zrovna snadné logující lovce k něčemu dokopat... Všeobecně.

killeroz: Neupadej na mysli. Řekl bych, že v tvém případě bych zvolil asi kompromis...DVD nedoporučuji (přímo v keši), to už by jsi je mohl rovnou darovat. Pokud necháš vyrobit upomínková CWG a třeba i nějaký speciál předmět pro první lovce, zajisté nic nepokazíš. Nedělej megatěžkou kešku, ale zároveň ji nedávej zadarmo. Dám příklad... Pokud ji uděláš co já vím, částečně noční a indicie budou značené UV barvou, nebo nějakou tou odrazkou, nebo bude potřeba voda, aby nápovědu v pet keši vyplavila z roury...apod., určitě bude mít kačerstvo o zábavu postaráno, každý na ní nebude mít trpělivost, ale zároveň to nebude pětková mysterka, na kterou skoro každý smutně pohlédne a zavře. (až na luštící experty, ty samozřejmě nechci urazit:-) ) Vnes do toho trochu dobrodružství, dobrý příběh (podle chuti), práce, nepředávej se moc s věcmi na výměnu (jak mi např. vtipně radí vždy kamarád, když slintám nad CWG, které musím vrátit, protože jsem své nechal doma: No tak zapiš: Out: CWG IN: GPS Oregon) a určitě budeš mít většinu zážitků s ní radostných. A nebuď smutný, když se něco stane. Jak říká Petr Novotný: Každý den narazíš na jednoho blbce. Takže no stres...
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#35 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 1:23

to Kilerroz: ale to vis, ze jo :) jen zaloz :) jsem zvedav,co tam das a doufam, ze to budu mit blizko, nez se to rozkrade :) hodne stesti :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#36 sedento

sedento

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 5:42

Jdi do toho. I když vše nebude nakonec úplně podle tvých představ. Taky jsem nad podobnou keškou uvažoval, protože mám doma dvě krabice padesátikorunových DWD z trafik. I když sám píšu dlouhé, podle mnohých předlouhé listingy :-) tak v tomto případě doporučuju spíše krátky - TATO KEŠ JE URČENA K VÝMĚNĚ DWD a možná něco k historii toho kina. Jasný název jako DWD směnárna napoví i tomu kdo listingi opravdu nečte. Já mám výhodu, že kolem svých keší denné i čtyřikrát jedu a umím je občas zkontrolovat, na vyloženě nefér trade se nebojím slušně upozornit. Pochopitelně to neřeší nepoctivce, který výměnu, či krádež nezapíší vůbec.
  • 0

Na viděnou na dalším eventu:

Dále v plánu:

 

Jediný suvenýrový event v pátek 3. července 2015 na Jižní Moravě a širokém okolí. GC5XV0J

Kaceri v ZOO HODONIN 
CITO Event Vojnove cintoriny vychodneho Slovenska

Zabijacka mezi vinohrady

Burčák z Hrušek

Už dozrála kukurička

Mastné huby

Rybičky, rybičky, rybáři jedou léto 2014

Na svatý Duch do vody žbluch

Kupala
Nevíte kde založit pěknou keš, mrkněte do databáze vojenských pietních míst www.vets.cz www.vets.estranky.cz jsou tam stovky zapomenutých pomníčků které by si zasložily pozornost


#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 8:46

Killeroz: napad jako takovy se mi libi - tematicka kes. Ale ty pozadavky, co si k tomu predstavujes, to je pouze z rise fantazie. Cim obtiznejsi to udelas, tim driv se to bude sirit tichou postou. sedento: DWD neni DVD, stejne jako OMV neni OMW. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 9:03

Napíšu za sebe: číslo v chlívečku logbooku bych nebyla schopná si zapamatovat ;) tudíž pokud neloguju přímo v terénu z mobilu, tak smolík. Obdobně mám problém si zpětně vzpomenout, ve které keši jsem měnila nebo nechávala kterou konkrétní věc... Většinou stejně měním hlavně CWG, případně beru či nechávám trackables. DVD bych ti tam s radostí nechala pro další kačery, většina filmů mě absolutně nezajímá - což ale neznamená, že by mě případně nebavilo si tvoji kešku ulovit.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#39 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 10:11

Řešení by bylo udělat z keše Letterbox. U všech Letterboxingovych keši které jsem měl možnost odlovit MUSÍ kačer číst listing ať chce nebo ne....teda pokud od někoho nezíská souřadnice :D Vzhledem k povaze Letterboxingovych keši by se tam dala protlačit i nějaká "podmínka" odlovu(nikoliv logovani na GC.com) navíc LB keši je poskrovnu a kačeri je obecně vnímají jinak než obyčejnou multi.
  • 0

#40 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 10:19

Tak pochopitelně, že u multin, mysterek a letterboxů se musí číst listing, ale nikde není psáno, že se musí číst doma. A na displeji mobilu nebo GPS se obvykle dočte jen po ten řádek, který vede k souřadnicím finálky :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama