Přejít na obsah


Fotka

Doručování emailů ze gc.com na seznam


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
197 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 16:52

pokračování o emailech z této diskuze http://www.geocachin...178#post_307178
  • 0

#2 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 16:56

I já se pokusil o komunikaci s helpdeskem a jen jsem se pobavil: Nyní s Vámi hovoří Michail Žeka (Email) Michail Žeka: Dobrý den, jak Vám mohu pomoci? M@x: Dobrý den, chci se zeptat, zda víte o problémech s emailovými schránkami českých příznivců hry zvané geocaching. Michail Žeka: Nemám takové informace, že by nás nějaký správce kontaktoval. M@x: Kontaktovalo vás - myšleno Seznam - hned několik uživatelů a všichni si stěžují na odbytí... M@x: doporučuji navštívit diskuzi na www.geocaching.cz Michail Žeka: Vy jste správce mailserveru této hry? M@x: Ne, společnost Groundspeak M@x: jsem jen jedním z českých hráčů Michail Žeka: A společnost Groundspeak je v jaké souvislosti k této hře? M@x: řekl bych - provozovatel a majitel licence M@x: http://www.geocachin...174#post_307174 Michail Žeka: Dobře, pokud jste provozovatel, požádejte prosím správce Vašeho mail serveru o komunikační logy v době potíží s doručování zpráv. Na základě logů jsme schopni situaci vyřešit. Michail Žeka: Jakmile tyto komunikační záznamy budete mít k dispozici, kontaktujte nás prosím. Situaci vyřešíme. Michail Žeka: Diskuzní fórum na Vaších stránkach nám v řešení nepomůže, neboť uživatele nemají přístup k logovacím záznamům. Potíže tohoto rázu se řeší mezi správci serverů na základě logovacích záznamů. M@x: Tohle je naučená věta helpdesku Seznamu? My jsme uživatelé mailových schránek na Seznam.cz a nechodí nám pošta. Zřejmě v nejbližší době přijdete o početnou část uživatelů - a to všechno tímto postupem. Opravdu to jinak nebudete řešit? M@x: Zřejmě by měli jednat provozovatelé a ne koncoví uživatelé Michail Žeka: Ano, jsme otevření k řešení situace. Tuto situaci je však možné vyřešit pouze v rámci správců. Děkujeme, že jste nás kontaktoval, pro vyhodnocení a společné vyřešení situace potřebujeme komunikační logy. M@x: Uživatel jednodušeji přejde na jiného poskytovatele mailových služeb, kde evidentně nejsou tyto problémy ve vztahu ke společnosti Groundspeak.... Michail Žeka: Je mi líto, bez komunikačních záznamu nejsme schopni určit přičinu potíží a tedy i stranu, na které potíže vznikaji. Jakožto odesílatel a správce mail serveru máte přístup ke komunikačním záznamům. Pokud si přejete situaci řešit, poskytněte nám prosím tyto záznamy. Společně jistě nalezneme řešení. M@x: tak to je smutné, děkuji Michail Žeka: Není zač, přeji Vám hezký den.
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#3 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:01

Včera jsem se (po podobné, i když ne tak zabedněné reakci helpdesku seznamu) obrátil s prosbou o záznamy (případně přímé kontaktování helpdesku) na GS a zatím čekám na odpověď (mail jsem uvedl jiný než seznamácký, tak se snad i dočkám :)). P.S.: Odpovědi od groundspeaku možná dojdou i na maily od seznamu, protože nefunkční je podle všeho jen pošta z adres ...@geocaching.com. Zprávy z feedback fóra normálně chodí.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#4 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:02

Našel by se tedy někdo s dostatečnou znalostí angličtiny a pomohl nám získat od grounspeaků Komunikační logy?
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:02

No ono by to na té technické potpoře šlo udělat tak, že by se kliklo na "resend validation email" a řeklo se jim ted právě to bylo odesláno. To může samozřejmě udělat někdo, kdo má jako primární email něco spolehlivého. Já si ted zkousel cvičně Seznam a Centrum přidat a na Centru byl email asi za 10 sekund, na Seznamu nic. Přitom na kvalitu Centra bych nedal ani pětník.
  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:04

Jinak si stejně myslím, že není špatné řešení mít geocaching na zvláštní emailové adrese aby se to nepletlo do normální pošty.
  • 0

#7 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:04

Lidi, zkuste pochopit že detekovat problémy na straně PŘÍJEMCE je poněkud problém, když mail nedorazil. Tady se dá bez problémů použít přirovnání k poště -- když vám nedorazí dopis, koho budete uhánět? Svou místní poštu? Tam vám nejspíš řeknou "milej zlatej, nám takovejhle dopis určitě nedorazil" a to bude všechno, protože nic víc zjistit nejde -- nikdo tam nemá křišťálovou kouli aby mohl zjistit kde se ten dopis asi toulá. Zatímco na straně ODESILATELE je dohledání vždycky bezproblémové. Ten totiž přesně ví kdy se pokusil dopis doručit, kdy měla cílová pošta zamčeno, kdy to zkusil podruhé, atd. ... Jediný SPOLEHLIVÝ postup je postupovat od odesilatele postupně dál a dál, a u každého dalšího mailserveru zjistit co ten s tím mailem dělal. Tzn. u Groundspeaku zjistit kdy ten mail definitivně odešel dál (a případně proč to nebylo hned). Je hezký že neumíte anglicky, ale to není důvod aby věci začaly fungovat naruby a aby se dalo spolehlivě zjistit u příjemce proč mail nedorazil :-).
  • 0

#8 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:07

Samozřejmě, pokud by měl seznam výpadek, nebo by nějakou komunikaci explicitně blokovali, tak je jasné že by to s tím mohlo souviset :). Ale i v tom případě by to byl odesilatel, tzn. groundspeak, kdo vám bude schopný přesně říct "jo, v 16:24:52 jsme se pokusili kontaktovat mx5.seznam.cz, a spojení bylo ukončeno protistranou" atd..
  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:11

Mimon: Tohle většina lidí ví, ale na druhou stranu: 1) správce pošty na Seznamu se může podívat, zda ho poštovní server groundspeaku kontaktoval a zda nebyl z nějakého důvodu odmítnut. Tohle by v logu mohl mít. 2) jsou už špatné zkušenosti s jiným emailovým poskytovatelem u nás, ketrý měl svého času "černou díru" do které mejly padaly a nikde se neobjevovaly. Samozřejmě jejich technická podpora zatloukala jak mohla.
  • 0

#10 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:14

Jak jsem zmínil na jiném místě, něco jsem sesmolil a třeba mi dojde odpověď.;) Jen se bojím jestli to groudseaci pochopí co po nich chci.
  • 0

#11 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:42

Tohle jsem už řešil 16.8. se Seznamem.cz, http://www.geocachin...952#post_299952 Odpověď poslal Zeměmluvu, jak to dopadlo nevim. Stále to chodilo a nechodilo. Dnes jsem ho definitivně odepsal a jsem na gmailu. Zatim čekám, jak to bude dál, jestli se to nějak zlepší. Mám takový pocit, že z části zato může i GC.com s těmi svými "super updaty" B) *
  • 0

#12 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:49

Mimon_team napsal/a:
Lidi, zkuste pochopit že detekovat problémy na straně PŘÍJEMCE je poněkud problém, když mail nedorazil. Tady se dá bez problémů použít přirovnání k poště -- když vám nedorazí dopis, koho budete uhánět? Svou místní poštu? Tam vám nejspíš řeknou "milej zlatej, nám takovejhle dopis určitě nedorazil" a to bude všechno, protože nic víc zjistit nejde -- nikdo tam nemá křišťálovou kouli aby mohl zjistit kde se ten dopis asi toulá.

Zatímco na straně ODESILATELE je dohledání vždycky bezproblémové. Ten totiž přesně ví kdy se pokusil dopis doručit, kdy měla cílová pošta zamčeno, kdy to zkusil podruhé, atd. ...

Jediný SPOLEHLIVÝ postup je postupovat od odesilatele postupně dál a dál, a u každého dalšího mailserveru zjistit co ten s tím mailem dělal. Tzn. u Groundspeaku zjistit kdy ten mail definitivně odešel dál (a případně proč to nebylo hned).

Je hezký že neumíte anglicky, ale to není důvod aby věci začaly fungovat naruby a aby se dalo spolehlivě zjistit u příjemce proč mail nedorazil :-).


Samo máš pravdu, ale já měla stejnou komunikaci se seznamem, jak je výše uvedeno... a dokonce jsem dotyčného i poprosila, jestli by šlo, aby oni kontaktovali gc.com. Na to jsem nedostala žádnou odpověď. Jen se slušně rozloučil.... tož asi tak. A jestli je tam takto bombardují lidi už nějaký ten den a je nás víc a oni si dovolí mi říct, že jsem první, tak to sorry... zkrátka na to pečou... Tož přijdou o dost uživatelů jejich pošťáka, ale to je jim asi šumák.
  • 0

#13 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 18:25

mail na seznamu a centru jsem pro GC zrušil již dávno, používán geocaching.cz a max. spokojenost včetně notifikací
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#14 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 18:35

Tom007 napsal/a:
mail na seznamu a centru jsem pro GC zrušil již dávno, používán geocaching.cz a max. spokojenost včetně notifikací


víš co, tohle všechno je hezký, ale mně zkrátka přijde dost krkolomné mít x mailů, když víc jak dekádu mám pořád jeden a ten samý...
  • 0

#15 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 18:52

víš co, tohle všechno je hezký, ale mně zkrátka přijde dost krkolomné mít x mailů, když víc jak dekádu mám pořád jeden a ten samý...
Ono je taky dost lidí kteří dostali třeba na mě kontakt, až si změním email tak se to třeba ani nedozví. Seznam mám už opravdu dlouho a všichni ví kam mi napsat. Mít více emailů taky nemusím, musel bych tam furt chodit nebo ho časem smažou. Je to škoda, že to nejde nějak normálně řešit. Pokud se to nevyřeší taky odejdu, ale bez boje to nevzdám. Nemyslím si že, by toto nemohli řešit mezi sebou jako odborníci. Prostě radši ať se postará uživatel, třeba to časem vzdá a přestane otravovat.
  • 0

#16 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 19:15

Jde jen o to jak si to nastavite. Ja na gmail presel uz pred mnoha lety a presto dodnes pouzivam seznamackou adresu (prijem i odesilani) aniz bych tam aktivne lezl. V mem gmailu mam takhle pet ruznych adres.
  • 0

#17 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 19:16

Nikoho nenavádím, ať si zruší e mail na seznamu, ale pouze a jen ho nevyužívá pro GC. Ještě jinak, doručování e -mailu je služba zadarmo, takže kvalita tomu odpovídá. I podpory. Jako příměr - pošta taky nedoručí 100% dopisů. A to jsou placené.
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#18 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 19:41

Dost dlouho jsem používal účet na Seznamu, dokonce kvůli spolehlivosti notifikací i placené SMSky na tomto serveru. Pak ale občas docházely příchozí emaily s hodinovým i půldenním zpožděním. Nezbylo než udělat revoluci. Před pár měsíci jsem ji provedl na Gmail a nemohu si výsledek vynachválit. Emaily chodí na 100% spolehlivě a staré schránky bez problémů existují dál. Pro ty, kterým to pomůže, stručný postup: - založit účet na Gmail, změnit nastavení kontaktího emailu na GC.COM - v nastavení Gmailu v sekci "Účty a import" nastavit vybírání původní schránky (či více schránek) přes POP3 (funkce "Zkontrolovat poštu pomocí protokolu POP3" ), Gmail sám označí takto vyzvednuté zásilky štítkem - ve stejné sekci lze importovat i starou poštu a kontakty - lze zde nastavit i odesílání jménem původních emailů Takto jednoduše získáte spolehlivý email bez zpřetrhání starých vazeb. Do toho...!
  • 0

#19 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 19:59

M@x napsal/a:
I já se pokusil o komunikaci s helpdeskem a jen jsem se pobavil:

Nyní s Vámi hovoří Michail Žeka (Email)

Michail Žeka: Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?
M@x: Dobrý den, chci se zeptat, zda víte o problémech s emailovými schránkami českých příznivců hry zvané geocaching.....

To vypadá, že ten týpek pracuje i pro Vodafone, T-Mobile, O2 a Microsoft. Oni snad mají ty helpline propojené :D
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 20:18

Pokud budete někdo na Zeměmluv psát, zkuste napřed použít adresu postmaster@groundspeak.com, je to na Internetu standard pro osobu která by se právě těmito problémy měla zabývat.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama