Přejít na obsah


Fotka

Doručování emailů ze gc.com na seznam


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
197 odpovědí na toto téma

#21 DamirCZ

DamirCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 8:07

Tak tohle je reakce ze seznam.cz 22.9.11 9:05 Michail Žeka: Již nás kontaktoval provozovatel této služby a v současnosti čekáme na komunikanční logy ze strany odesílatele, na základě kterých jsme schopni situaci vyhodnotit.
  • 0

#22 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 9:58

Michail Žeka: Již nás kontaktoval provozovatel této služby

Z toho jsem měl trošku obavy. MŽ to pochopil tak, že M@x je provozovatelem geocaching.com (a M@x mu to nevyvracel) a očekává od něj logy ...
  • 0

#23 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 10:08

to není tak úplně pravda, viz část komunikace: Michail Žeka: Vy jste správce mailserveru této hry? M@x: Ne, společnost Groundspeak M@x: jsem jen jedním z českých hráčů
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 10:15

M@x napsal/a:
to není tak úplně pravda, viz část komunikace:

Michail Žeka: Vy jste správce mailserveru této hry?
M@x: Ne, společnost Groundspeak
M@x: jsem jen jedním z českých hráčů

ten v*l na druhé straně to ovšem nepochopil...:

Michail Žeka: Je mi líto, bez komunikačních záznamu nejsme schopni určit přičinu potíží a tedy i stranu, na které potíže vznikaji. Jakožto odesílatel a správce mail serveru máte přístup ke komunikačním záznamům. Pokud si přejete situaci řešit, poskytněte nám prosím tyto záznamy. Společně jistě nalezneme řešení.


  • 0

#25 DamirCZ

DamirCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 19:19

No tak já tedy vážně nevím. Pak by bylo možná dobré, aby se M@x ještě jednou s MŽ spojil, aby si to ujasnili a nečekal na logy do vánoc :) (ale vzhledem k možství kačerů - snad se jim musí ozývat spousty dalších...). Psal jsem jak na Seznam.cz, tak na Groundspeak a zatím nic. Tak to zatím vypadá na "Seznam, Geocaching neznám :)". No co, dávám jim ještě den, maximálně dva a pak sbohem Sezname.
  • 0

#26 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 19:26

:( Vlastně se mi denně ztrácí asi 80 procent emailů. Tomu říkám kauf. Notifikace nových keší mi přijde, ale ta chodí odjinud. Aspoň to. No a Zeměmluv ...... nemluví. :(
  • 0

#27 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 19:37

Jak to tak vidim, tak mate dve moznosti. Bud tady budete dal brecet, ze vam nic nechodi a cekat, ze se to nejak vyresi nebo si zalozite poradnej (g)mail. Uz tady bylo popsano jak zaridit, aby se dala nadale pouzivat seznamacka adresa.
  • 0

#28 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 20:17

DamirCZ napsal/a:
No tak já tedy vážně nevím. Pak by bylo možná dobré, aby se M@x ještě jednou s MŽ spojil, aby si to ujasnili a nečekal na logy do vánoc :) (ale vzhledem k možství kačerů - snad se jim musí ozývat spousty dalších...). Psal jsem jak na Seznam.cz, tak na Groundspeak a zatím nic. Tak to zatím vypadá na "Seznam, Geocaching neznám :)". No co, dávám jim ještě den, maximálně dva a pak sbohem Sezname.

Na Groundspeak jsi psal kam ?
  • 0

#29 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 20:56

Teda hoši, jestli tímto stylem řešíte všechny problémy, tak se snad nepohnete nikdy z místa. Seznam.cz přeci vůbec nezajímá, jakou hrajete hru, kdo je jejím provozovatelem, apod., navíc ta osoba na druhé straně dává předpřipravenou sadu univerzálních odpovědí dle příručky. K čemu je odkaz na konferenci na gc.cz ? To si fakt děláte prd*l, že si myslíte, že tu snůžku balastu bude někdo nezúčastněný číst ?! Teoreticky by stačilo sdělit, že ani Vám, ani podstatné skupině jiných uživatelů seznam.cz nechodí emaily z příslušné domény či adresy spolu s časem, kdy mělo něco dorazit. Dál, kdyby byla alespoň malá vůle na straně seznam.cz, tak jsou schopni na svém serveru dohledat, co se dělo a jestli někdo takový něco posílal, či se snažil poslat, a co se s tím stalo. Můj osobní odhad je, že je tento email/doména, je na nějakém blacklistu, případně počet serverů přes která ta pošta leze přesahuje povolený limit na nějakém ze strojů. Taky může být chyba v timeoutu i dalších věcech. Jasně že je lepší mít záznamy od protistrany, ale to se lehko řekne a těžko udělá... BTW... zkoušel jste si někdo poslat email s odesilatelem groundspeaku (ručně zadaným) na seznam přes jiný smtp ? Ale se seznamem nemá problém jen GC.COM, ale i další řada jiných zahraničních servrů, emaily buď nedolezou vůbec, nebo s nesmyslným zpožděním, kdy na googlu je to oproti tomu hned, tak že na straně odesilatele asi problém nebude.
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 21:08

Autacek napsal/a:
BTW... zkoušel jste si někdo poslat email s odesilatelem groundspeaku (ručně zadaným) na seznam přes jiný smtp ?


To se ti nepovede, protoze seznam na vstupu dela kontrolu podle SPF, a zrovna groundspeak ma nastavene SPF, ve kterem explicitne vyjmenovava Ip adresy svych stroju. Takze kdyz se budes pokouset falsovat odesilatele na groundspeak.com a zaroven to neudelas z IP adres Groundspeaku, Seznam te odmitne.

Jinak k veci - protoze i v praci mame s dorucovanim na Seznam ustavicne nejake problemy. Radi davaji na blacklist za takove veci, jako ze odeslete hromadne nejaky mail na mnoho adres, a prilis mnoho jichna Seznamu uz neexistuje. Nebo ze jim tam z jednoho serveru pribehne moc mailu najednou, atd.

Protoze oboje se v nasem pripade bude asi stavat casto, a cim vice Geocacheru bude na Seznamu, bude situace horsi, doporucuji jednuduchou vec - kaslete na Seznam!
  • 0

#31 Tlapa team

Tlapa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 21:35

kiReGPS napsal/a:
Dost dlouho jsem používal účet na Seznamu, dokonce kvůli spolehlivosti notifikací i placené SMSky na tomto serveru. Pak ale občas docházely příchozí emaily s hodinovým i půldenním zpožděním. Nezbylo než udělat revoluci. Před pár měsíci jsem ji provedl na Gmail a nemohu si výsledek vynachválit. Emaily chodí na 100% spolehlivě a staré schránky bez problémů existují dál.

Pro ty, kterým to pomůže, stručný postup:
- založit účet na Gmail, změnit nastavení kontaktího emailu na GC.COM
- v nastavení Gmailu v sekci "Účty a import" nastavit vybírání původní schránky (či více schránek) přes POP3 (funkce "Zkontrolovat poštu pomocí protokolu POP3" ), Gmail sám označí takto vyzvednuté zásilky štítkem
- ve stejné sekci lze importovat i starou poštu a kontakty
- lze zde nastavit i odesílání jménem původních emailů

Takto jednoduše získáte spolehlivý email bez zpřetrhání starých vazeb. Do toho...!


Super, díky moc za návod. To je přesně to, co jsem potřeboval. Gmail, který funguje bezvadně, se tváří jako Seznam, moje seznamácká adresa je dále v provozu ale už tam nemusím lízt protože mám kompletní přeposílání a vše funguje jak má! Bomba, ještě jednou díky :-)
  • 0
GPS modul I-TEC slim, SE Live with walkman

#32 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 23:31

Vypadá to že ze Seznamem končím. Nemá někdo zkušenost jak chodí emaily na klikni.cz ?
  • 0

#33 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 1:00

Používáme již několik let paralelně maily od Bublinek + Gmail a nikdy nebyl jediný problém s doručováním mailů od Zeměmluva ;) Seznam neznám :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#34 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 6:23

Dokonáno jest! Přechod na gmail dokončen. Díky všem za trpělivost a rady.
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 6:36

klikni.cz je vlastně gmail.
  • 0

#36 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 7:00

Kdyz me na gmailu stve, ze mi neumozni udelat adresu bobr.b@ protoze je pro nej moc kratke jmeno :-(
  • 0

#37 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 7:08

bobrb napsal/a:
Kdyz me na gmailu stve, ze mi neumozni udelat adresu bobr.b@ protoze je pro nej moc kratke jmeno :-(

Tak nevim, jestli seznamu nekrivdime. Vcera mi mely prijit dva "Found it" maily z me kesky a nic. A to jsem prosim na gmail. Jestli za to nemuze Zememluv. Uvidime co bude dal.
  • 0

#38 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 7:17

souhlas s vousacem. seznam fungoval docela rozumne a to, ze ted to chvili nechodi, mi jeste neprijde jako duvod na zmenu. Naopak si myslim, ze za to muze GS. Pri kazdym updateu neco pos.rou, tak ted to odnesli maily.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#39 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 7:41

Mám nastavené notifikace přímo na mobil a ty chodi bez problémů. Ale na Seznam ani tuk. Tak jsem to také již přehodil na Gmail.
  • 0

#40 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 8:01

Kde přesně jste prosím měnili kontaktní email na geocaching.com ? Podařilo se mi email změnit ale ne validovat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama