Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výměna CWG za jiný přemět


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#61 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 18:22

Mám to podobně... Původně jsem je objednával, abych měl něco laciného a trochu slušného na trade do keší, když jdeme s dětmi. Nakonec se mi ale kolečka tak zalíbila, že ačkoliv jde o kus dřeva v hodnotě kolem 7 korun, máloco mi udělá takovou radost, když to v keši najdu ;-) Ale nemám problém s tím, nechat svůj CWG i bez výměny v keši, která se mi opravdu líbí. Zrovna tak mi nevadí, když si můj CWG někdo vezme a nedá tam jiný. Případné vložení 10,- Kč mi připadá zbytečné... Lepší je poděkovat ;-)
  • 0

#62 zvlhleeponozky

zvlhleeponozky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 12:05

pgnext napsal/a:
No ještě jsem neviděl log:IN 10Kč, Out CWG.


Já jsem to jednou udělal -> http://coord.info/GL7R3J3N. Posbíral jsem zatím 4 cwg, které jsem směnil za jiné hodnotné věci a v jednom případě za desetikorunu. Ale na cestách jsem viděl tolik hezkých koleček, že už mám doma vypálené svoje a měnit začnu kus za kus a naplno :D Moje cwg si může z kešule odnést kdokoliv, kdo to přizná v logu a smění za něco jiného, přeci jen je to předmět k výměně jako jakýkoliv jiný ... hlavně měnit fér a neobírat kešule.
  • 0

____________________________________________________________
O krabičku až tak nejde, hlavně že odlovím alespoň pár klíšťat :)

#63 washa4

washa4

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 18:31

Já teda měním svá CWG jak v keších, tak i na Eventech. V jubilejních keších nebo keších, které jsou vtipná nebo moc pěkná pak nechávám svoje bez výměny. Ale už se mi stalo, že jsem na Eventu potkal kačera s přístupem, já svoje CWG neměním, ale svoje CWG prodávám!!! To mi přijde takové divné a zajímal by mne i názor ostatních kačerů na tento přístup k fenoménu CWG.
  • 0

#64 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 19:28

No tak já CWG sbírám, ale vlastní nemám, takže jsem rád za kešery, kteří svoje CWG ochotně prodají za 10 korun a dovolí mi vlastnit jejich CWG, i když svoje osobní nemám. Takže jsem radši za kešera, který to "jen" prodává, než za toho, co to "jen" mění (i když to jsem asi výjimka (potvrzující pravidlo ;) )).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#65 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 20:00

Nekra napsal/a:
No tak já CWG sbírám, ale vlastní nemám, takže jsem rád za kešery, kteří svoje CWG ochotně prodají za 10 korun a dovolí mi vlastnit jejich CWG, i když svoje osobní nemám. Takže jsem radši za kešera, který to "jen" prodává, než za toho, co to "jen" mění (i když to jsem asi výjimka (potvrzující pravidlo ;) )).

A jakpak to děláš, když najdeš CWG v keši? Rozšíříš si sbírku, ale pro dalšího kačera sbírajícího CWGčka nenecháš jiné CWG?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#66 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 20:17

Jediné, co si KUPUJI jsou eventová CWG. Beru to tak, že organizátoři připravili něco jako upomínku na daný event. Vlastní CWG ještě nemám. pokud si je pořídím, budu se držet toho vyměňovat jedno cizí za 1 vlastní. Moje CWG v keši znamená Byl jsem tady. Neláká mě ani měnit na eventech, protože vidím, jak někdo po několika eventech už žádná vlastní neměl.
  • 0

#67 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2012 - 20:50

Vyfotím si ho (teda pokud mám ve foťáku paměťovou kartu!) ;).

Moje sbírka čítá (v okamžiku psaní tohoto příspěvku ;) ) 45 kusů, z toho 35 různých druhů. Z toho 8 osobních CWG, 36+1 eventových CWG. Z toho 10 (+1, záleží na vnímání) jsem dostal zadarmo - takže děkuji (podle abecedy) Anupevovi, kromanonci, ovunce, PIZBOVI, Raraku a werimu.cz , kteří mi svoje CWG dali bez jakékoli protihodnoty.
Další 4 zadarmo jsem získal na 3 CITech (na jednom dvě, asi jich byl přebytek) a to na "Hamburg to Prague CITO Event", "CITO Bohnicke udoli vola MAYDAY - podzim 2011" a "Zamky volaji MAYDAY - CITO".
To (+1) je CWG medaile ze Silvestrovského běhu Máchalkou (jestli "za uběhnutí okruhu" považuješ že je "zadarmo" či ne, nemůžu ani tušit).

Další tři CWG jsem získal jako "doplněk" ke vstupnému na placenou akci ("Geopotlach s HOP TROPem", "Deskohraní s koledami" a "Deskohraní s hvězdami")

Zbylá CWG (31 kusů, 22 různých druhů) byla za celkem 290 korun zakoupena na eventech či od jednotlivých kešerů (těch "20 chybějících korun" je díky nákupu dvou výhodných sad 8 mi kusů za 70 kč na "MEGA VLAK TOUR 2012").

S fyzickou krabičkou jsem (překvapivě :O) zatím výměnu neprováděl, i když se na vyměňování CWG připravuju (proto ty dvojáky). Jediný "trade", který jsem zatím (s krabičkou) provedl, bylo dne 19.8.2012 vyzvednutí "neoficiálního" trackabla (Quick logu). (Pak jsem ho předal dál a od tý doby mi tam furt "visí"-jestli na to dotyčnej zapomněl, když mu to nesvítí v inventáři, fakt nevim :( - i když to je asi už OT, to patří do Geodepresária, že? )

Nějaké další dotazy? (test pro moji evidenci CWG ;) )
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#68 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2012 - 6:24

Nekra napsal/a:
No tak já CWG sbírám, ale vlastní nemám, takže jsem rád za kešery, kteří svoje CWG ochotně prodají za 10 korun a dovolí mi vlastnit jejich CWG, i když svoje osobní nemám. Takže jsem radši za kešera, který to "jen" prodává, než za toho, co to "jen" mění (i když to jsem asi výjimka (potvrzující pravidlo ;) )).


to je docela blbej pristup....kdyz najdu v kesi CWG tak mi to udela radost, ale kdyz desetikorunu tak si akorat reknu, ze tu prede mnou byl nejak hnup...jo je pravda, ze hodnotu vymeny dodrzis, ale..
navic, kdyz CWG sbiras, tak pri udelani svych te vymena ani tech 10 korun stat nebude...
  • 0

#69 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2012 - 7:00

zvlhleeponozky napsal/a:

pgnext napsal/a:
No ještě jsem neviděl log:IN 10Kč, Out CWG.


Já jsem to jednou udělal -> http://coord.info/GL7R3J3N. Posbíral jsem zatím 4 cwg, které jsem směnil za jiné hodnotné věci a v jednom případě za desetikorunu. Ale na cestách jsem viděl tolik hezkých koleček, že už mám doma vypálené svoje a měnit začnu kus za kus a naplno :D Moje cwg si může z kešule odnést kdokoliv, kdo to přizná v logu a smění za něco jiného, přeci jen je to předmět k výměně jako jakýkoliv jiný ... hlavně měnit fér a neobírat kešule.

Tak jsem zabrousil do dřevních dob těchto dřívek ;) a našel TOHLE.
Nevím teda, proč se tím tady chlubím, např. ja05 mě bude mít za totálního ultrahňupa :D:D:D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#70 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2012 - 7:08

Jako bych cítil ten vlastní zoufalý pocit, když stojíš nad krabkou s novým CWGčkem, prohledáváš všechny možné skrýše kalhot, batůžku, bundy a nakonec držíš tu dvacku a říkáš si: "stojí mi to CWGčko za to nebo ne" ;)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#71 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2012 - 7:18

ja5: Klidně si mysli, že je to blbej přístup. Ale všechny dosavadní CWG který mám, mi buď kešerka(ka) poslal(a) přes prostředníka, anebo jsem je získal na eventech. Zatím nejsem takovej blb, abych nechával peníze v keších ;p.
Vlastní CWG si udělat nechat nechci (mám k tomu svůj důvod), ale
koupit si na eventu CWG a v budoucnu ho směnit v keši osobně považuji za fér trade, takže nemám pocit, že takovýmto způsobem budování své sbírky porušuji pravidla. Dokonce mne zajímalo, kolik kešerů mne umlátí, když si pořídím CWG ne jako kusy do sbírky, ale jako kusy k budoucímu měnění. Reakce nebyly zdaleka tak negativní, jak jsem čekal. http://www.geocachin...276#post_343276
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#72 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2012 - 8:00

to Nekra: priznavam, ze jsem Tvuj prispevek ve kterym popisujes jak puky ziskavas jen zbezne prolitl a prehledl jsem, ze za penize v kesich nemenis...tak pokud mas sbirku zalozenou na zakoupenych z eventu a darovanych od ostatnich tak to je samo v pohode.... dachmh: za ultrahnupa te mit nebudu....teoreticky jsi dal vic nez jsi musel, tak dle pravidel....taky jsem uz byl v pohodny situaci, ale rekl jsem si ze jsem de... a CWG nechal v kesi... taky kdyz je v kesi vic CWG tak jsem zatim neudelal to, ze bych vybral vsechny a dal tam stejnej pocet jenom svejch...takze vitam prebytky...myslim, ze vetsinu sberatelu nastve kdyz prijde ke kesi a je v nich 5 stejnech drev...samo nemluvim o CWG smenarnach, to je jina... ale at uz tak nebo tak, rozhodne je lepsi nez CWG proste slouhnout, nebo napsat do log In: GC, Out: CWG (videl jsem nedavno, od kacera s nekolika stovkama nalezu, proto tenhle priklad)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama