Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výměna CWG za jiný přemět


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#41 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 16:06

HaLuMa napsal/a:
Tak to presne po hodine zopakujeme?

CWG je běžný předmět na výměnu, takže jej můžeš měnit za cokoliv stejné nebo vyšší hodnoty.


No jo, ale když já nevím, jakou hodnotu má přemet v názvu vlákna :D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#42 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 16:09

CWG by byl hezký dárek, ale bohužel jim není, dost často se stává součástí sbírek ziskuchtivých pětiprsťáků. Já vyměňuju ve většině případů kus za kus, jen jednou nebo dvakrát jsem vyměnil za peníze (10,-/ks) radši si hrobku vytapetuju cwgčkama než penězma:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#43 vendakolar

vendakolar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 18:13

Já osobně jsem rád když se v keši mění kus za kus ale rozhodně když se mi keš líbíí nechávám tam CWG a nic si neberu :-) Jediné co mi vadí jsou downtrade !Když si například někdo vezme CWG a dá tam vstupenku z kina apod. :-)
  • 0

#44 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 19:00

Já jsem pro měnění kus za kus. A protože vlastní dosud nemám, neberu je, i když se mi líbí. Štvalo mě to na Knoflíku, CWG série, ale nechal jsem je tam taky. Doma mám jen eventová, co jsem si na eventech koupil.
  • 0

#45 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 19:08

PRESEKA napsal/a:
Už to ani moc neřešíme ačkoli nás to nijak zvlášť netěší. Kdo chce tak ten si vezme co ho zaujalo protože ví, že ta ruka mu neupadne. A po pravdě nejvíc nás ze všeho nás štve tajemné mizení propisek a ořezávátek :o


na to téma si přečti Stopařovo průvodce galaxií ;)
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#46 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 19:14

Jak píše Preseka, taky pořád chodím do keše jen dosypávat. CWGček tam dám několik, ale za pár návštěv tam není žádné. Ale co, dal jsem to tam jako dárek pro lovce, jen by tam mohli nechat něco jiného zase pro další... Občas nechávám CWG i u mikrošek, kus pytlíčku zašroubuju víčkem a je to :-) To už je pak opravdu dárek dalšímu, nečekám, že tam taky něco dá. Ale nikdy jsem ještě neviděl, že by sebrání takového CWG někdo logoval.
  • 0

#47 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 19:23

dachmh napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Tak to presne po hodine zopakujeme?

CWG je běžný předmět na výměnu, takže jej můžeš měnit za cokoliv stejné nebo vyšší hodnoty.


No jo, ale když já nevím, jakou hodnotu má přemet v názvu vlákna :D


To hravě zjistíš tady:

http://www.infoenerg...1=121&nav02=282
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#48 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 19:29

kolombo napsal/a:

dachmh napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Tak to presne po hodine zopakujeme?

CWG je běžný předmět na výměnu, takže jej můžeš měnit za cokoliv stejné nebo vyšší hodnoty.


No jo, ale když já nevím, jakou hodnotu má přemet v názvu vlákna :D


To hravě zjistíš tady:

http://www.infoenerg...1=121&nav02=282


Dobrej vtip na večer :-)
  • 0

#49 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 19:29

dachmh napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Tak to presne po hodine zopakujeme?

CWG je běžný předmět na výměnu, takže jej můžeš měnit za cokoliv stejné nebo vyšší hodnoty.


No jo, ale když já nevím, jakou hodnotu má přemet v názvu vlákna :D


Šest až deset korun.
  • 0

#50 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 21:39

Že zakládání keší není zrovna výdělečný podnik, jsme pochopili poměrně brzy ;) Chce to docela vysokou míru altruismu. Na druhé straně je potěšující, že těch, co nějakou tu keš založí a snaží se udržovat, je pořád docela dost. A ještě z trochu jiného úhlu: Někteří kačeři možná až se založením keše pochopí důležitost fair trade. Proto bych nováčky od zakládání keší tolik neodrazoval, i když je to s nimi občas dost složité.
  • 0

#51 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 22:07

hrabosata napsal/a:
Že zakládání keší není zrovna výdělečný podnik, jsme pochopili poměrně brzy ;) Chce to docela vysokou míru altruismu. Na druhé straně je potěšující, že těch, co nějakou tu keš založí a snaží se udržovat, je pořád docela dost.
A ještě z trochu jiného úhlu: Někteří kačeři možná až se založením keše pochopí důležitost fair trade. Proto bych nováčky od zakládání keší tolik neodrazoval, i když je to s nimi občas dost složité.


Jaká je šance, že založí něco jiného než mikro? Nevím jak ty, ale já mám mikrošek 47%. Tam se to ho moc neztrácí.
  • 0

#52 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 22:58

Smrk napsal/a:
Jaká je šance, že založí něco jiného než mikro? Nevím jak ty, ale já mám mikrošek 47%. Tam se to ho moc neztrácí.

Pravda, to mi nějak nedošlo - asi proto, že my mezi těmi našimi jedenácti žádnou mikro nemáme. Ale to nic nemění na mém přesvědčení, že owneři keší jsou většinou i při lovu férovější.
  • 0

#53 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 4:13

Řekla bych, že to prostě záleží na jednotlivci. Třeba majitel CWG, od kterého by se dalo očekávat, že si těchhle suků nějak cení, nechal svoje kolečko v keši výměnou za kuličku z Alberta... I když - ty jsou vlastně taky předmětem sbírky, ale jejich pořizovací hodnota je nulová :-)
  • 0

#54 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2012 - 7:31

Za kuličku z Alberta bych byl rád, ta přinejmenším někomu radost udělá :). Jsou daleko horší "férové" výměny. Ale asi to někdy záleží i na zaměření keše. Jedna z našich je vysloveně zaměřena na děti, v listingu to několikrát zdůrazňujeme a při kontrole jsme ji zatím nikdy nenašli v takovém stavu, že v ní nebylo co měnit, takže to zaměření asi kolegové obvykle respektují. Ale CWG z ní samozřejmě taky mizí závratným tempem.
  • 0

#55 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 10:26

Zerthe napsal/a:
Řekla bych, že to prostě záleží na jednotlivci. Třeba majitel CWG, od kterého by se dalo očekávat, že si těchhle suků nějak cení, nechal svoje kolečko v keši výměnou za kuličku z Alberta... I když - ty jsou vlastně taky předmětem sbírky, ale jejich pořizovací hodnota je nulová :-)

Na to že mi většina vlastních CWG proběhne založenou keší bez výměny jsem byl připraven od okamžiku, kdy jsem výrobci CWG zadal zakázku. :) A co se týká výměny předmětů, nadšené začátky něco za něco mě časem opustily ( šuplík se zaplnil ptákovinkami ).:D Dnes do kešky vložím a neberu nic. Finančně mě to neruinuje ( objevil jsem obchod kde za pár korun seženu spoustu hezkých věciček ve větším množství v jednom balení - pak jen rozdělím na rozumné porce ):D
  • 0

#56 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 10:39

Trochu mě překvapuje, že se s CWG do keší tolik "šetří". Vždyť co levnějšího a současně smysluplného lze do keše dát (samozřejmě pominu-li kartičky či kuličky z Alberta)? Co nám geoprcek vyrostl natolik, že ho baví výměny v keších, pravidelně měníme opačně, než je zvykem - tedy za nějakou jinou věcičku, kterou si vybere, dáváme CWG. A někdy si rozhodně nejsme jisti, jestli to není z naší strany downtrade (při ceně, za kterou se dnes dají CWG pořídit) ;).
  • 0

#57 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 10:52

Když už tady řešíte to dříví :D, dovolím si taky se zeptat: CWGčka nesbírám, nevyměňuji, nemám v úmyslu si pořizovat vlastní. Přesto mám doma pár suků, které jsem dostala zdarma někde na eventu a podobně. Jsou i tyhle věcičky předmětem sbírání a výměny, t.j. mají cenu i pro někoho, kdo na dotyčném eventu nebyl, mám je třeba strčit do nějaké kešky, kde si je někdo vybere, nebo eventová CWGčka sbírají jen ti, kdo na příslušné akci byli, a pro ostatní cenu nemají?
  • 0

#58 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 11:01

Jacka_dominikanka napsal/a:
Když už tady řešíte to dříví :D, dovolím si taky se zeptat: CWGčka nesbírám, nevyměňuji, nemám v úmyslu si pořizovat vlastní. Přesto mám doma pár suků, které jsem dostala zdarma někde na eventu a podobně. Jsou i tyhle věcičky předmětem sbírání a výměny, t.j. mají cenu i pro někoho, kdo na dotyčném eventu nebyl, mám je třeba strčit do nějaké kešky, kde si je někdo vybere, nebo eventová CWGčka sbírají jen ti, kdo na příslušné akci byli, a pro ostatní cenu nemají?


za sebe - mam ve sbirce i CWG z eventu na kterych sem nebyl...a myslim, ze ten kdo trosku sbira to bude mit stejne...ale treba se pletu
  • 0

#59 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 11:05

Jacka_dominikanka napsal/a:
Když už tady řešíte to dříví :D, dovolím si taky se zeptat: CWGčka nesbírám, nevyměňuji, nemám v úmyslu si pořizovat vlastní. Přesto mám doma pár suků, které jsem dostala zdarma někde na eventu a podobně. Jsou i tyhle věcičky předmětem sbírání a výměny, t.j. mají cenu i pro někoho, kdo na dotyčném eventu nebyl, mám je třeba strčit do nějaké kešky, kde si je někdo vybere, nebo eventová CWGčka sbírají jen ti, kdo na příslušné akci byli, a pro ostatní cenu nemají?

Já jsem se na začátku sbírání rozhodl, že nebudu sbírat CWG eventů, kterých jsem se nezúčastnil. Ale myslím, že se najde mnoho kačerů, kterým to nebude vadit.
  • 0

#60 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2012 - 17:33

Můj přístup ke sbírání CWG je jednoduchý - jediná CWG jsou ta, co jsem sám našel v některé keši a vyměnil za svoje vlastní. CWG získané výměnou kus za kus s jiným kačerem (na eventu), které neprošlo keší nemá pro mě žádnou hodnotu (rozumněj nemám s ním spojený žádný zážitek). O kupování CWG ani nemluvím - nechápu proč by si někdo kupoval sbírku CWG. Také když najdu v keši CWG které už mám, druhý kus už neněním. Naopak když lovím s dcerou tak často dáváme CWG a berem nějakou hračku. Když je keška hezká, dám CWG i když nic neberu. Je fakt, že tímto stylem mám jen okolo 40ti CWG, ale zas pro mě mají větší hodnotu :-) Do keší jsem jich už naházel cca 150ks, získal 40 :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama