Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výměna CWG za jiný přemět


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#21 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2011 - 11:24

2 Trefcz:

Kdybys v pokladu narazil na moje CWG, s klidným svědomím ho vyměň za cokoliv, co podle Tebe má stejnou nebo vyšší hodnotu.
Sice jsem taky sběratel, ale směna CWG za něco jiného mi žíly nerve - když mi kolečko někdo vymění za jiný pěkný sigitem (jeden tým takhle má třeba keramické knoflíky) nebo za něj obohatí obsah cache něčím lepším, přijde mi to v pohodě. Hlavně, když v cache neprobíhá downtrade.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#22 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 01 říjen 2011 - 11:28

PaWcz napsal/a:
Kdybys v pokladu narazil na moje CWG, s klidným svědomím ho vyměň za cokoliv, co podle Tebe má stejnou nebo vyšší hodnotu. (...) Hlavně, když v cache neprobíhá downtrade.


K tomuto postoji se připojuji.

Co by mě vytočilo by byl prodej mého puku na Aukru apod.
  • 0

#23 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2011 - 11:39

fireman.cz napsal/a:
A kde je psáno, že CWG má hodnutu 10,-?
http://aukro.cz/geoc...1841927902.html jasný případ, že tomu tak není.

Jo Klíčník je cenný, já ho vyměnil jednou za geocin s kolegou takže by to bylo 1cwg=300kč - to že GC neopustil Liberecko a hned se ztratil je jiný příběh ;)
  • 0

#24 hugacek

hugacek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2011 - 12:15

Někdy se stane že svoje CWG zapomenu doma a pak narazím v některé keši na jiná CWG tak dám za každé 10 kč no a pokud by se to někomu nelíbílo tak ať mne zkontaktuje a já mu to moje pošlu klidně poštou.:)
  • 0
Hugo

#25 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 1:39

Moje si klidně také ber výměnou za cokoliv. Sice CWG sbírám, ale zas to tak nežeru. Navíc ... upřímně? Nechal jsem si je vyrobit hlavně proto abych měl co dávat do kešek které se mi líbí a nechtěl jsem se užrat kindervajíček. Takže s mými nakládej dle libosti.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#26 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 5:57

za to co napsal PaWcz se myslím může podepsat většina z nás

pro mne osobně nelze hodnotu vyčíslit penězi a byl bych vážně nerad, pokud bych našel místo svého CWG desetikorunu. Pokud ji ale dotyčný vymění za něco pěkného o stejné "duševní" hodnotě, tak tomu budu rád B) Ať již penězi dražší nebo levnější.

Osobně mám někdy tendence obdarovávat chudé ale pěkné kešky svými CWG's či dárky bez trade, takže se mi vždy jednalo o to, aby obsah cache zůstal minimálně na stejné hodnotě.

Pokud jsou naplněna slova výše, tak mne potěší nález mého CWG kýmkoliv, ať již je fanatický CWG'čkař nebo třeba sporadický geocacher s rodinkou.

Myslím, že většina názorů na věc tady padla. Nevím jestli je potřeba to tady nechat otevřené či označit jako vyřešen :)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#27 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 7:49

Nevidím nic špatnýho na tom, když se za CWG dá adekvátní náhrada. Já jsem třeba takhle vyměnila CWG za fungl nový pastelky. Svoje CWG jsem zapomněla doma a to, co jsem našla, jsem opravdu chtěla. Když se mi nějaká keš líbí, tak do ní dám CWG a nic si nevezmu, tak nevidím jediný důvod, proč bych občas nemohla CWG vyměnit za něco stejně hodnotnýho.
  • 0

#28 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 10:16

No dyť to tady všichni píšem že můžeš :-)
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:37

Až najdete moje CWG, dejte za něj jakoukoli náhradu. K jednou nalezené keši se už nevracím, takže je mi jedno, jestli v ní bude jiné CWG nebo třeba ty pastelky. Já jsem svým pukem dalšímu nálezci radost udělal.
  • 0

#30 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 20:06

hugacek napsal/a:
Někdy se stane že svoje CWG zapomenu doma a pak narazím v některé keši na jiná CWG tak dám za každé 10 kč no a pokud by se to někomu nelíbílo tak ať mne zkontaktuje a já mu to moje pošlu klidně poštou.:)

No ještě jsem neviděl log:IN 10Kč, Out CWG. Problém je v tom, že i těch 10 K ti pak ukradnou. Pro mně má CWG mnohem vyšší cenu než je výrobní. Především od ownera, kterého jsem osobně potkal, nebo z eventu, jenž se nebude opakovat. Jsou s tím spojené tedy jisté zážitky a CWG má pak pro držitele hodnotu mnohem větší. Pak některá můžou být vzácná v malé sérii, nebo zvláště vyvedená. Tam je zas hodnota jeksi umělecká nebo sběratelská. Takové samozřejmě nedávám z ruky, že... Ostatní CWG, které naseká kdejaký Franta a kterého ani neznám, mají opravdu cenu výměny za podobné. Howgh!
  • 0

#31 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 20:19

skuraki napsal/a:podle mě nelze hodnotu vyčíslit penězi a byl bych vážně nerad, pokud bych našel místo svého CWG desetikorunu. Pokud ji ale dotyčný vymění za něco pěkného o stejné "duševní" hodnotě, tak tomu budu rád B) Ať již penězi dražší nebo levnější.

Osobně mám někdy tendence obdarovávat chudé ale pěkné kešky svými CWG's či dárky bez trade, takže se mi vždy jednalo o to, aby obsah cache zůstal minimálně na stejné hodnotě.

Tak s tím nelze než souhlasit. Ještě bych se přimlouval, že pokud je krabka nebo místo zvláště zajimavé, nechat to CWG přímo ownerovi.
  • 0

#32 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 20:52

Smogeo napsal:...Co kdyby na dřevíčku bylo ponechaný místo pro věnování? Propiskou nebo fixkou bych tam dycky napsal nick kačera, kterýmu to na eventu dávám.

Zkuste to bez drátů, tedy chci říct z boku, milý Edisone! :)
  • 0

#33 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 21:04

Díky, už mám klidné svědomí :-)
  • 0

#34 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 22:35

trefcz napsal/a:
No hádat se tu zas nemusíte. :-)


Je dobře že máš klidné svědomí, ale až budeš na zdejším fóru déle, všimneš si že hádat se o způsob výměny CWG je zdejší periodicky se opakující oblíbená kratochvíle, počkej měsíc a je to tu znova :-)
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#35 czmirek

czmirek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 13:23

Já už jich taky pár našel, ale taky nemám zatím žádný svoje na výměnu, tak jsem je v keších s lítostí nechal. :-(
  • 0

#36 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 13:47

czmirek: CWG je běžný předmět na výměnu, takže jej můžeš měnit za cokoliv stejné nebo vyšší hodnoty.
  • 0

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 14:06

czmirek napsal/a:
Já už jich taky pár našel, ale taky nemám zatím žádný svoje na výměnu, tak jsem je v keších s lítostí nechal. :-(


CWG kupuju za šest korun, jen pro představu. Klidně je sbírej. Kdo ho tam vložil, tak ho tam dal stejně proto, aby ho někdo za něco vyměnil a dal si ho do sbírky.
  • 0

#38 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 14:41

CWG nesbíráme, ale občas, když je najdu, tak si je ráda prohlédnu. Asi proto, že je nesbíráme, tak jich nacházíme docela dost. Teď jsme se vrátili ze Slovenska a odlovili pár kešek, většinou v nich nebyl ani ten kindrbordel. Ale v jedné mě překvapilo SWG, u kterého byla cedulka, že je to dáreček. Zajímalo by mě, zda to byla náhoda nebo pro SWG platí jiná pravidla?
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 14:49

Tak to presne po hodine zopakujeme?

CWG je běžný předmět na výměnu, takže jej můžeš měnit za cokoliv stejné nebo vyšší hodnoty.
  • 0

#40 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2012 - 15:52

Gresaci napsal/a:
...překvapilo mě SWG u kterého byla cedulka, že je to dáreček. Zajímalo by mě, zda to byla náhoda nebo pro SWG platí jiná pravidla?


Tohle je u SWG už několik let zpátky (4 minimálně) celkem běžné. Původně jediný slovenský výrobce k nim přidával právě takovou kartičku a stále ještě je používá.

A co si budeme namlouvat - i u nás je vložení CWG do krabky v podstatě takový dárek pro dalšího lovce nebo toho kdo má danou pikslu na WL. Jestli si ho někdo vezme a vymění za cestovní předmět - Geocoin, mušli z dovolené, propagační kalendářík, kus barevné umělé hmoty kterou vznešeně nazve krystalem nebo jeden potištěný plíšek, tzv. "sušenku" GC cake případně si ho také odnese jen tak "za pět prstů" (tak dopadly ty posledních vložená kolečka v rámci údržby do našich krabek) tak je vlastně to slovenské řešení docela rozumné ;)

Jinak máme vypozorováno, že se (až na několik málo vzácných výjimek) po vložení CWG do našich keší (na jejich počtu a druhu ani tak moc nezáleží) tak do týdne nebo během maximálně 5-ti návštěv přiznaných na GC.com se všechny CWG z keší doslova "vypaří". A to je většina našich krabek na celkem odlehlých místech nebo jsou to multiny :(

No a z toho vyplývá, že vložením jakéhokoli CWG / SWG do keše (své nebo cizí) se z něho stává dárek pro toho přijde po vás...

A jen tak mimochodem. Stejně tak se nám z keší "vypařují" celé kindrhračky, autíčka, figurky zvířátek a brouků, staré mince nebo nové korále - ve své podstatě i cokoliv jiného co tam vložíme.

Už to ani moc neřešíme ačkoli nás to nijak zvlášť netěší. Kdo chce tak ten si vezme co ho zaujalo protože ví, že ta ruka mu neupadne. A po pravdě nejvíc nás ze všeho nás štve tajemné mizení propisek a ořezávátek :o
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama