Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

15 zemí za 24 hodin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#61 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 22:35

Chtel jsem k tomu neco napsat, ale napisu to az budu u PC ted pisu z telefonu a to nema uroven.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#62 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 23:54

Tak, konečně jsem u PC :-) ...

Napíšu to jak to vnímám, cítím a rovnou se omlouvám a předesílám, že nechci vyvolávat flame...

- Teorie - Ano, jsem kačer teoretik! Nestydím se za to a nevidím na tom nic špatného, dokonce nevidím ani souvislost mezi počtem ulovených keší a touhle výpravou. Nemyslíte si snad, že překonávat něčí rekordy mají právo jen zasloužilí umělci? GC mě moc baví, ale i když to možná ortodoxním kačerům přijde divné tak mám i jiné záliby a vlastně se ani za kačera nepočítám. Dělám to proto že mě to baví. Nezajímají mě body, statistiky a dokonce ani názory ostatních. Prostě mě to baví a když mám chuť jít na keš jdu.

- Aktivita - Ano, svolávám zde na fóru různé akce a hromadné lovy. Proč to dělám? Protože mě to baví! Mnohokrát se tu řešilo co je a co není správně v GC a ať si kdo chce co chce říká, tak podle mě je správně ten názor kdy někdo řekl, že GC je krásné v tom, že každý si najde to své. A mě prostě baví poznávat nové lidi a nová místa, ale nikdy nelovím sám, to mi totiž nic nedává.

K tématu 15(16) zemí za 24h.
I když moje statistika lovu nepatří mezi ty největší tak přesto si myslím že zrovna v tomhle případě jde o trošku něco jiného ... Pokusím se to vyjádřit příkladem ... Emil Holub neodlovil ani jednu keš a přesto jeho cestovatelské úspěchy jsou nezpochybnitelné! V žádném případě se s ním nechci srovnávat, na to nemám, ale na druhou stranu to že nemám x keší vůbec není směrodatné. Alespoň ne v tomto případě. Cestování je můj život, snad ani nepočítám, že jsem studoval cestovní ruch, to beru jako příjemný bonus, cestovatelem se člověk neučí ale stává ... Nechci si zde s nikým měřit ujeté km ani délku pindíka, ale prostě cestuju. Asi to zde vypadá nepřirozeně, ale cestuju i bez kešování. A aniž bych se chtěl někoho dotknout tak speciálně pro tuhle akci je možná větší kvalifikace počet procestovaných let než počet nalezených lock&lock krabiček ...

Pro oponenty:
Ano, je to strašná kravina, uznávám že to bude stát hodně peněz a možná se to ani nepovede, ale na druhou stranu proč to nezkusit že?

Pro prudiče:
Ano, nestihnem to; ano, nemám odloveno 1000 keší; ano, bude zácpa; ano, nepojedeme podle předpisů; ano, stačí aby pršelo a plán de do hajzlu; ano, na hranicích se můžeme zaseknout; ano, ??? Nevím co dál, ale souhlasím, je to hovadina!

Pro punkáče:
Punk's not dead!

Pro dobrodruhy:
Jdu do toho. Pokud ještě někdo to myslí vážně, sejděme se a proberme to. Možná to pak odpískáme, možná vyjedeme a nedáme to, možná se zabijeme cestou, možná budeme držiteli rekordu. Ale i kdyby jsme se jednou sešli v hospodě v Praze a odpískali to, tak jsme udělali víc než udělá 90% lidí.

------

Vybavení: Ano, mám auto a jsem schopen a připraven i větší část profinancovat (PHM, dálniční známky, mýtné). Už jen proto abych pár lidí nasral :-) Podrobnosti na případné koordinační schůzce.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#63 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 23:57

Tak znova, jdu. Svacinarka.
  • 0

#64 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 0:25

Kdyby to bylo vlakem, jdu do toho :-) Ale držím palce, ať to vyjde.
  • 0

#65 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 0:34

Díky :-) Vlakem se to podle mě nedá stihnout :-(
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#66 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 6:42

Jelca napsal/a:
...možná vyjedeme a nedáme to, možná se zabijeme cestou, možná budeme držiteli rekordu...

Ano, to je, oč tu běží.
A přitom je to taková ptákovina.
Ale klidně si to užij.
  • 0

#67 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 6:57

dr.vota: "mozna se zabit" se da zvladnout i na cache s T1. Respektive ani nemusis na cache a muze te srazit pred barakem auto nebo ti spadnout na hlavu meteorit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#68 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 7:05

S474N napsal/a:
dr.vota: "mozna se zabit" se da zvladnout i na cache s T1. Respektive ani nemusis na cache a muze te srazit pred barakem auto nebo ti spadnout na hlavu meteorit.

ale no jistěěěěěěě....
Akorát že tím, jak budu honit jakýsi pofidérní rekord se ta míra rizika od skoro nuly začíná poměrně rychle blížit limitně ke sto procentům.
Až se někde v půlce ukáže, že je hodina skluz proti plánu - zvýší se rychlost o dalších 20 km/h? O víc? Nebo se to rozumně zabalí?
Taková akce chce minimálně 4 zkušené řidiče, co se budou střídat. Nechtěl bych sedět v autě, které řídí někdo, kdo nespal přes 24h a mydlí to dvoustovkou i na okreskách, jen aby to stihl.
Je rozdíl mezi pohodou, frajeřinou a nezodpovědným hazardem.
  • 0

#69 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 7:07

Přeju hodně štěstí, to je tak všechno co můžu dodat :)
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 7:07

dr.vota: tak snad pocitam, ze presne tohle jsou veci, ktere by se mely resit na te koordinacni schuzce.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#71 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 7:15

Loni jsme s ogarama dali napohodu 7 zemí během 20ti hodin a to jsme si do toho jeste strihli vyskovy rekord v 3885mnm :) Bavi me takove veci planovat, tak jsem si z hecu po precteni zpravy zkusil naplanovat trasu pro zopakovani rekordu. A muj zaver: Ackoliv jsem ptakovinam naklonen, tak do tohodle bych nesel. V googlu mi vysla idealni cesta na 25hodin, bez kesi :) Takze vam akorat budu drzet palce a doufam, ze poreferujete o prubehu. Ja radsi obetuju 24hodin na zubatou zabu.
  • 0

#72 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 7:53

Vybarvit HAFo států za pár hodin je sice lákavé, ale dělat to jako rekord v omezených hodinách, navíc v blížícím se zimním období mi přijde až příliš samoúčelné.
  • 0

#73 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 8:21

Bacha na italský dálnice. Pokuty tam připočítávaj k mýtnému. Prostě spočítak počet km od brány k bráně, vynásoběj (nebo vydělej?) rychlostí a pokud tam budeš dřív než je podle povolené rychlosti možné, tak ti s úsměvem vyměřej pokutu. Ty si ani nevšimneš a říkáš si jak maj drhý ty dálnice :D Toto není vtip, je to ověřeno na třech lidech kteří tam byli B) Bella italia
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#74 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 8:22

Sice bych do toho nešel, ale podobně jako LukasX jsem to včera večer začal promýšlet a zkoumat mapy (taky rád cestuju a po Evropě mám za sebou už dost cest autem v řádu 1000-2000km). Ale ta trasa rekordmanů je opravdu pekelně optimalizovaná a přidat jedinou zemi je okamžitě o stovky km víc. První mě napadlo San Marino, je na dálnici, ale proti jejich trase naskočí asi 550km. Směrem východním mi to přijde problematické, země nejsou v Schengenu. Přidat Srbsko (ze Zagrebu po dálnici na Bělehrad, keš v Novi Sad a po dálnici přes Budapešť do Bratislavy) je taky cca 500km navíc (ale vynechají se úseky mimo dálnici kolem Balatonu, takže v případě volných hranic se Srbskem - neznám - možná zajímavější, než San Marino). Taky mě napadlo přidat Srbsko a Rumunsko a vyhodit Polsko - ty dvě země jsou cca 600km navíc a vyhozením Polska se zase ušetří skoro 200km (z čehož část není po dálnici, ale přes kopečky - podobně však v Rumunsku). Tj. z Bělehradu na Timisoara a Szeged, cestou jsou dvě keše mimo Timisoara a v ČR logovat v Lanžhotu nebo u dálnice u Lanžhotu. Jsem zvědav, jestli se do toho dáte, a doufám, že sem dáte vymyšlenou trasu i v případě, že to třeba vzdáte už v hospodě. Psal jsi, že Holandsko jen, když zbyde čas, takže to máš vymyšlené ještě jinak, než jsem uvažoval, a to by mě zajímalo. Arne1: samoúčelné to v podstatě je kdykoliv. V zimním období to nemusí být špatné, když se chytnou dobré podmínky. Jízdní průměr nad 100km/h jsem dosáhl právě jen jednou, a to v zimě mezi vánoci a Silvestrem na trase do Finale Ligure - 1050km, z toho 900km po dálnici. Tuto trasu jsem jel přitom už 6x, ale jindy jsem se přes 100 nedostal. Podotýkám ovšem, že v podstatě dodržuji povolenou rychlost, tj. na dálnici máčknout tempomat, když je na tacháči 140 (několikrát jsem jel přes celé Německo do Francie a přes možnost vyšší rychlosti, jsem stejně průměr přes 100 neměl kvůli provozu - bylo to však vždy v létě).
  • 0

#75 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 8:38

Bisaci napsal/a:
Bacha na italský dálnice. Pokuty tam připočítávaj k mýtnému.


Jestli to máte ověřený, tak to asi tak je. Ale ještě jsem to neslyšel a byl jsem v Itálii tolikrát, že bych to asi nespočítal. Sice jezdím skoro předpisově, ale jezdní nás většinou víc, třeba do toho Finale za zimním lezením v teple, a ostatní se s tím moc nemažou. Tenhle systém musí zachytit jen opravdové šílence, protože brána je např. na Brennero a pak až v tom Finale (nebo loni jsme jeli do Toskánska a opět Brennero a pak až Florencie). Takže při normálním cestování se zastávkou na pumpě vylepšenou o dobrý kafe nebo zastávkou na jídlo se jízdní průměr hodně shodí dolu. Samozřejmě pánové rekordmani na tohle narazit mohou, ale holt to musí připočítat k výdajům. Naštěstí je to ve velmi komfortním provedení a jestli se na mýtnici odečte z karty víc, nebo míň, to je nezdrží :-)
  • 0

#76 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 9:06

Zajimava vyzva, uz jen kvuli planovani trasy. Jak to tak zkoumam, tak dalsi zemi se asi tezko podari pridat, takze jsou dve moznosti: 1) zvladnout to za 23 hodin ;) 2) musi to byt (vsechno) autem? nedalo by se treba pomoct nejakym malym letadlem? treba prelet do posledni (16.) zeme? Beru to teoreticky, bavi me takovehle planovani, ucastnit se v zadnem pripade nebudu a nechci. Paw PS: dalsi vyzva by byla 12 zemi na 12 hodin ;)
  • 0

#77 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 9:28

Paw&lucima napsal/a:
PS: dalsi vyzva by byla 12 zemi na 12 hodin ;)


To je houby výzva! 11 zemí za 11 hodin 11 minut 11 sekund s průměrnou rychlostí 111 km/hod a s 11 odlovenými kešemi 11.11.2011, to je teprve výzva B)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#78 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 10:03

Blbý, že to je pátek. A ta rychlost je bohužel asi malá, tak 120 průměr...
  • 0

#79 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 10:13

To je houby výzva! 11 zemí za 11 hodin 11 minut 11 sekund s průměrnou rychlostí 111 km/hod a s 11 odlovenými kešemi 11.11.2011, to je teprve výzva B) ....a vsechny kese odloveny v case 11.11.11 :D
  • 0

brundi
 


#80 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 10:20

Vlakem se to podle mě nedá stihnout :-(
Já vím, že nedá. Ale inspirovalo mě to k myšlence 14 krajů za 24 hodin. Obávám se ale, že včetně kešek to asi nepůjde.
Zajimava vyzva, uz jen kvuli planovani trasy
Přesně tak. Škoda, že nemám čas, zkusil bych to naprogramovat. Dá se někde najít ta rekordní trasa? V tom úvodním odkazu to nevidím.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama