Přejít na obsah


Fotka

BadgeGen II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1174 odpovědí na toto téma

#1081 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 14:29

Na Island polygony máme, dokonce je od nás opajcovali u GSAKu. HR budou v nejbližších dnech.

Dánsko - máš možnost přiložit ruku k dílu když to potřebuješ. Tak jako Janča udělala Island když ho chtěla.

 

statelist.txt je soubor který je tahán od originálních Badges, zřejmě to tam mají nějak pořešené. Obsahuje počty správních celků podle nějakého obvyklého dělení, nemusí tedy vůbec odrážet stav který je k dispozici.

 

EDIT: To Chorvatsko už je...


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 14 září 2014 - 5:15

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1082 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 14:53

další zajímavá věc - Slovinsko. V statelistu nic nemá, výše je tvrzeno že územní rozdělení nemělo, v Geogetu u Slovinských keší mám území nevyplněno, ale když v Geogetu vygeneruji odznáčky a na ten Slovinský najedu, tak najednou tam vidím kraj - Podravska. Kde se tam ten kraj vzal?  Už z toho začínám bláznit ... Slovinský BadGen mám v profilu, jen je potřeba dát all BadgeGens.

 

http://www.geocachin...48-583760961b93


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1083 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 15:08

Slovinsko bylo uděláno před několika dny, takže jsi musel odsouhlasit nainstalování příslušných polygonů. Dokonce bys nějakou info nalezl i v tomto vlákně !! Bohužel, jeden region je procentuálně příliš málo na bronz.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 13 září 2014 - 15:10

  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1084 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 19:39

Ano, Project-GC třídí keše podle vlastních polygonů vyšších i nižších správních celků. Dobře je to vidět na mapách tamtéž. Pokud chce dělení podle správních celků tak to bohužel musí dělat sám - na GS není spolehnutí skoro nikde (s čestnou výjimkou ČR a SR - ještě jednou tímto děkuji našim pečlivým a osvíceným reviewerům, kteří se o pořádek postarali).

 

Jak píše Arne1 - pokud chceme mít ve statistikách správní celky, musíme si sami udělat polygony. Nové mapy v mapovém generátor Statoru, které budou za chvíli zveřejněny, jsou vytvořeny za pomoci polygonů. Základní data tedy existují a zbývá přiložit ruku k dílu...


  • 0

#1085 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 21:03

Statelist.txt - je jen soubor s jménem státu a počtem správních celků ale když je nemám odkud vzít je jedno co tam je napsaný je to pořád = 1 (není dělení v DB od geogetu nebo nejsou polygony tak prostě není NIC)....

Project-GC jede po svým a často pěkně blbě...

Velký dík klukům od statoru pěkně s tím teď hejbli a Arnemu1 za nový polygony a vyčištění bince v Rakousku :)

ale jak říká kiReGPS kde není a je potřeba je nutno přiložit tlapu k dílu :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1086 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 0:13

Je zajímavé, že jak se začne o "práci" tak ten dotyčný umlkne. Holt udělejte to atˇ to mám hezké ale já nepomohu....


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1087 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 0:18

Mimochodem, právě jsem dostal dopis od GSAKu, kde jsem se ptal jak s použitím jejich polygonů když bez dovolení používají náš Island - kulentně napsáno že by se ji m to nelíbilo, Takže pokud není uvedena volná licence, tak se opravdu musíme spoléhat na vlasní "nenapadnutelné" zdroje...


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1088 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 9:17

asi jsem natvrdlý, ale může mi někdo napsat, z čeho se tvoří odznáčky zemí - kraje/území/župy/vojvodství/provincie... ? Jestli je to z polygonů, z položky state nebo tagů v geogetu nebo něčeho jiného?

 

Pokud je potřeba přiložit ruku k dílu, rád něco udělám. Jak na vytvoření polygonu?


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1089 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 9:32

V rámci GeoGetu ty odznáčky dělá DrakMrak z toho co je k dispozici.

 

1) pokud je to země pro kterou máme polygony, tak bere příslušný tag. To má řízeno souborkem který se nahrává z jeho serveru. Polygony jsou od toho, aby ty hodnoty zapsaly do příslušného tagu - je to hromada zeměpisných souřadnic, které vymezují hranice příslušného správního celku.

2)pokud je to námi nerozdělená země, předpokládá že by se něco mohlo najít v položce State.

 

Vyrobit polygony je v podstatě otročina na klikání - podle podkladové mapy (nejlépe OSM) se oklikávají jednotlivé zlomové body příslušné hranice. Aby se to dělalo pro každou hranici jen jedno a bylo to udržovatelné, tak se to dá nachystat rozdělením na úseky mezi místy kde se těch hranic sbíhá více - s tím bych ti eventuálně pomohl. Existuje i automatizovaná cesta jak to z těch OSM databází vytáhnout, ale neznáme nikoho kdo by prográmek na to měl udělaný.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1090 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 9:49

V rámci GeoGetu ty odznáčky dělá DrakMrak z toho co je k dispozici.

 

1) pokud je to země pro kterou máme polygony, tak bere příslušný tag. To má řízeno souborkem který se nahrává z jeho serveru. Polygony jsou od toho, aby ty hodnoty zapsaly do příslušného tagu - je to hromada zeměpisných souřadnic, které vymezují hranice příslušného správního celku.

2)pokud je to námi nerozdělená země, předpokládá že by se něco mohlo najít v položce State.

 

Vyrobit polygony je v podstatě otročina na klikání - podle podkladové mapy (nejlépe OSM) se oklikávají jednotlivé zlomové body příslušné hranice. Aby se to dělalo pro každou hranici jen jedno a bylo to udržovatelné, tak se to dá nachystat rozdělením na úseky mezi místy kde se těch hranic sbíhá více - s tím bych ti eventuálně pomohl. Existuje i automatizovaná cesta jak to z těch OSM databází vytáhnout, ale neznáme nikoho kdo by prográmek na to měl udělaný.

Odznáčky - díky za info, to jsem potřeboval na začátku  :)

 

Polygony - předpokládám, že je potřeba vzít nějakou mapu (OSM, google, mapy.cz...), vyznačit si zamýšlený polygon, odečíst souřadnice ze zlomových bodů a ty nejspíš vložit do nějakého souboru - je to tak? Není někde nějaký podrobnější návod? Soubor s daty polygonu, které bych mohl použít jako vzor? Jak odzkoušet, jestli bude polygon funkční? Jak podrobně lze doporučit polygon udělat - u některých vzdálenějších zemí by mohlo míst smysl udělat polygony alespoň nahrubo?


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1091 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 9:54

Rucni obkreslovani nema moc smysl, spise neko konecne udelejte to udelatko, co to dokaze vzit z nejakeho z volnych zdroju.


  • 1

#1092 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 9:57

V rámci GeoGetu ty odznáčky dělá DrakMrak z toho co je k dispozici.

 

....

2)pokud je to námi nerozdělená země, předpokládá že by se něco mohlo najít v položce State.

 

 

ad bod 2 se předpokládá, že to rozdělil groundspeak ale protože vím, že ne všechno je rozdělené tak mám hromádku nerozděleno a tam padají nezařazené takže odznak který nemá polygony a nemá ani rozdělení od gc.com má alespoň 1 - jakoby měl jeden kraj víc z toho už nevydoluju (v hintu se nerozdělené cache projeví napsaným otazníkem mezi kraji - a nebo jen otazníkem)

 

Hint u odznaku:

kraje + ? - berou se počet krajů ale jsou tam někde nezařazené keše

jen ? - je to 1 (kraj)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1093 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 10:31

ad bod 2 se předpokládá, že to rozdělil groundspeak ale protože vím, že ne všechno je rozdělené tak mám hromádku nerozděleno a tam padají nezařazené takže odznak který nemá polygony a nemá ani rozdělení od gc.com má alespoň 1 - jakoby měl jeden kraj víc z toho už nevydoluju (v hintu se nerozdělené cache projeví napsaným otazníkem mezi kraji - a nebo jen otazníkem)

 

Hint u odznaku:

kraje + ? - berou se počet krajů ale jsou tam někde nezařazené keše

jen ? - je to 1 (kraj)

 

teď to začíná dávat smysl. Vezměmě tedy Řecko - zobrazený hint odznáčku (?, 1/14). Protože není polygon v GG, tak se vezmou data z GS, kde je dostupný pouze počet územních celků (tedy 14), ale už ne jejich rozdělení a pojmenování (proto ?). Rozumím tomu dobře? 

 

Pak mě ještě napadá možná souvislost se zmizením krajů z odznáčků, nebylo by možné, že GS z nějakého důvodu u některých zemí prostě stáhnul původní polygony? Pak by problém neměl nic společného s vyplněním state v listingu a vše by dávalo smysl...


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1094 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 10:40

podle mě to GS na polygony dělaný nemá místo polygonů má lidi... prostě jen musí být vyplněny příslušné údaje... ale asi jak praví jedno heslo "modifikované" do GS a do melounu nevidíš ;)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1095 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 11:30

Rucni obkreslovani nema moc smysl, spise neko konecne udelejte to udelatko, co to dokaze vzit z nejakeho z volnych zdroju.

 

Trochu mne překvapilo, že tu píšete o klikání do mapy. Souhlas s HaLuMou, tohle nemá smysl! Bitmapy pro vybarvovací mapy nového generátoru Statoru jsou tvořeny z polygonů z GISu od Geldy. Není tedy asi moc problém ze stejného zdroje vytvořit i definici polygonů. Základ určitě strojově plus možná nějaké ruční doladění. Myslím, že nové polygony ČR už takhle vznikaly, ne...?!?


  • 0

#1096 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 11:44

Ano, nove polygony CR vznikly presne timto zpusobem. Mam od Geldy podobnym zpusobem pripravene polygony i na SK, DE, PL a AT, ale jeste jsem nemel nejak cas se na to poradne podivat. (primorske staty jsou trochu problem, protoze hranice jsou vedeny po pobrezi a ne po hranici teritorialnich vod, coz polygony zbytecne komplikuje.)


  • 0

#1097 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 11:54

Mam od Geldy podobnym zpusobem pripravene polygony i na SK, DE, PL a AT, ale jeste jsem nemel nejak cas se na to poradne podivat.


Hlavně ať tě nenapadle udělat polygony stovek nižších správních celků Německa apod. Nebo bude někdo chtít příslušnou vybarvovací mapu a dva lidi si z toho hoděj mašli...  B) 
 

Primorske staty jsou trochu problem, protoze hranice jsou vedeny po pobrezi a ne po hranici teritorialnich vod, coz polygony zbytecne komplikuje.


Jo, to tak "trochu" vím. S tím jsem si dosyta užil při konvertování podkladů z GISu do bitmapy pro vybarvování mapgenem.  :wacko:


  • 0

#1098 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 12:15

Nemusis se bat, po tom, co jsem tu zazil po novych polygonech CR, bych musel byt masochista, abych se hned hnal do dalsich. Ceka tu na mne spousta jine vdecnejsi prace. :mellow: Tohle bude spise na nejake dlouhe zimni vecery s horkym salkem cokolady.


  • 0

#1099 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 12:33

Ano, nove polygony CR vznikly presne timto zpusobem. Mam od Geldy podobnym zpusobem pripravene polygony i na SK, DE, PL a AT, ale jeste jsem nemel nejak cas se na to poradne podivat. (primorske staty jsou trochu problem, protoze hranice jsou vedeny po pobrezi a ne po hranici teritorialnich vod, coz polygony zbytecne komplikuje.)

Tak že by mé dnešní zásahy do té slovenské hrůzy byly už poslední ?
Jinak mám názor, že obecně všechny státní hranice jsou lepší když se trochu nafouknou. To se ale nedá dělat strojově.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1100 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2014 - 15:41

...

Pak mě ještě napadá možná souvislost se zmizením krajů z odznáčků, nebylo by možné, že GS z nějakého důvodu u některých zemí prostě stáhnul původní polygony? Pak by problém neměl nic společného s vyplněním state v listingu a vše by dávalo smysl...

GS žádné polygony nemá! Má jen to, co mu owner vyplní do country a state! To už by snad pochopil i...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama