Přejít na obsah


Fotka

BadgeGen II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1174 odpovědí na toto téma

#1061 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 8:33

Tim nerikam, ze GG vola GJ, to nedela. Ony se ta data zase tolik nemeni.


  • 0

#1062 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 8:37

Tim nerikam, ze GG vola GJ, to nedela. Ony se ta data zase tolik nemeni.

ještě to promyslím zase bych se zbavil závislosti na GSAKu :) to taky není marné...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1063 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 8:41

V GeoGetu je v datovém adresáři soubor "countryid.txt", ten se tahá z Groundspeaku a obsahuje povolené hodnoty v zemích a v poli State. Oficiálně tam nemůže být nic co v tomto souboru není!

 

Ze jsou definovane mozne hodnoty v polozce State bohuzel neznamena, ze tam, kde je tato hodnota definovana, je take vyplnena. A to je problem drtive vetsiny statu.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1064 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 8:46

Ze jsou definovane mozne hodnoty v polozce State bohuzel neznamena, ze tam, kde je tato hodnota definovana, je take vyplnena. A to je problem drtive vetsiny statu.

ale to já vím :) bez polygonů to stejně není pořádně  B)  viz diskuze výše... pořádně udělaný jsou jen ty státy který mají polygony... a nebo kde je jistota, že si to lidi opravdu popsali... = kde je revievři dokopali k tomu aby se to opravilo :D

odznáčky s vlajkami je potřeba brát trochu jako kolorit :D je to hezký ale přesný jen ty kolem nás pak už to s přesností prudce klesá... úměrně k binci který v tom panuje


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1065 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2014 - 9:01

Ja vim, ze ty to vis, ze Arne1 to vi, ... To jsem psal pro ty ostatni, co to nevedi nebo si to neuvedomuji. Dulezite je si uvedomit, ze jedna keska ma hodnotu State nastavenou a druha ve stejnem state ji nastavenou uz mit nemusi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1066 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 16:33

V GeoGetu je v datovém adresáři soubor "countryid.txt", ten se tahá z Groundspeaku a obsahuje povolené hodnoty v zemích a v poli State. Oficiálně tam nemůže být nic co v tomto souboru není!

ano, to pravda jest. Spíše mi jde o to, že to tam dříve bylo a nyní není. Zkrátka jakoby hodnota state ze všech HR a GR keší na GC zmizela. Ale dříve ta byla, za to dám krk. 


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1067 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 17:52

Opakuji, do tohoto zadnu upgrade nesaha a nesmazal ti to. Mozna jsi mel puvodne importovana data odnekud, kde tam ty informace pridali, ale oficialni data to nemaji, takze aktualizace oficialnimi daty to zase smazala.


  • 0

#1068 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 18:30

jasně, souhlas, však to nerozporuji, s upgradem Geogetu to nemá nic společného, je to podle mě věc gc.com. Nikdy jsem data neimportoval jiným způsobem než v geogetu stáhnout nálezy a jestli si to dobře pamatuji následně jsem spustil divider a ten mi tam mi state data přihrál. Jen jsem si jistý, že na gc.com pro HR a GR byla state hodnota dříve vyplněná a nyní už není - to vidím v aktuálním listingu keší. Proto se při aktualizaci keší  tato položka vymazala - kde nic není .... Jen nerozumím tomu, proč se tak stalo, proč tento údaj na gc.com už není. Opravdu mi Geoget/Badgen vygeneroval odznáček Chorvatska, měl jsem  3 župy z 9 (myslím, že to bylo 9 nebo 12, ale nyní nemám jak ověřit), letos jsem doplnil další 3 a nyní jsem na 1 :-(. Nemáš náhodou někde starou zálohu countyid.txt, pokud je moje teorie správná, tak by tam mohl být seznam možností i pro to Chorvatsko.


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1069 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 18:32

Divider nikdy state nevyplnoval, prideluje jen a jen tagy podle pritomnych polygonu.


  • 0

#1070 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 18:43

nerozporuji, jsem jen spokojený uživatel :-)


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1071 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 18:59

koukni třeba sem

http://tarken.krakon...rg/GgStats.html

- najdi si odznáček Chorvatska, najeď myší a uvidíš, že states tam jsou 


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1072 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 19:13

Jen do toho prosimte prestan motat divider, ten s tim nema nic spolecnyho ;)


  • 0

#1073 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 20:12

No BGII i nový tahá jen to co je v DB a pokud to tam není není ani co zobrazit... já mám v DB jen jednu keš z chorvatska a ta nic nemá :) takže to neposoudím...

 

Čerstvě stažené chorvatsko prostě nic takového neobsahuje a jestli to tam bylo... tak teď už není


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1074 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 20:14

Tyhle statistiky jsou slepený ručně. Vyextrahoval jsem ti aktuální seznam nižších správních celků, které Grounspeak právě teď rozeznává. Zkus tam najít něco chorvatského...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#1075 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 22:24

No BGII i nový tahá jen to co je v DB a pokud to tam není není ani co zobrazit... já mám v DB jen jednu keš z chorvatska a ta nic nemá :) takže to neposoudím...

 

Čerstvě stažené chorvatsko prostě nic takového neobsahuje a jestli to tam bylo... tak teď už není

je to tak. Data prostě už nejsou. Netýká se to jen Chorvatska, ale z dalších zemí, co jsem měl i Slovinska a Černé Hory. Ale otázka zní proč? Proč by GC údaje odstranil? Chyba nebo záměr? 


Tento příspěvek byl upraven od vertol: 13 září 2014 - 8:23

  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1076 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2014 - 22:33

Tyhle statistiky jsou slepený ručně. Vyextrahoval jsem ti aktuální seznam nižších správních celků, které Grounspeak právě teď rozeznává. Zkus tam najít něco chorvatského...

Ano, není to tam. Ale dříve bylo. Teď už nemáme jak dohledat. Jedině v Badgegen statistikách na profilech, které nebyly za si poslední půlrok updatovány. Zmíněná statistika je možná slepená jako celek, ale nedomnívám se, že by byly podklady pro generování odznáčků modifikovány ručně. Prostě je to fuč a obávám se, že jen můžeme doufat, že se údaje zase objeví - mě to mrzí, protože právě územní celky jednotlivých zemí jsem sbíral ...


Tento příspěvek byl upraven od vertol: 13 září 2014 - 8:22

  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1077 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 9:17

je to tak. Data prostě už nejsou. Netýká se to jen Chorvatska, ale z dalších zemí, co jsem měl i Slovinska a Černé Hory. Ale otázka zní proč? Proč by GC údaje odstranil? Chyba nebo záměr? 

mám v GG celý Balkán, žádný state u těchto není a nevím, že by kdy byl


  • 0

#1078 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 9:33

Vyloucit to pochopitelne nejde, ale nezda se mi pravdepodobne, ze by GS ze vsech kesi nekterych statu odstranil hodnotu polozky State. Proc by to delal?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1079 vertol

vertol

    Vertol

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 13:15

Vyloucit to pochopitelne nejde, ale nezda se mi pravdepodobne, ze by GS ze vsech kesi nekterych statu odstranil hodnotu polozky State. Proc by to delal?

Dobrá otázka. Už pomalu sám začínám věřit tomu, že jsem žádné odznáčky za kraje v HR, GR, SLO a ME nikdy neměl.  Ach jo. Zase ale na druhou stranu by neměly odznáčky těchto zemí nabývat větší hodnotu než 1 a tak neexistovat bronzové, stříbrné zlaté ... jenže oni existují.

 

(HR) http://www.drakmrak....id=geo:badgegen

(Israel) http://geo.stod.cz/odznaky3.htm

 

nebo třeba Island tady v profilu http://www.geocachin...19-c9d0ddf1bd34

 

Další HR a Denmark tady http://project-gc.co...ofileStats/dub2

 

To vše by podle odpovědí výše nemělo existovat ...

 

Dále tady jsem našel nějaký jiný (možná starší) statelist.txt, který ukazuje Croatia 21 celků, Řecko 14 ...

http://badgegen.com/...s/statelist.txt


  • 0
Vertol.cz ......... Czech geocache hunting

#1080 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2014 - 13:25

Dobrá otázka. Už pomalu sám začínám věřit tomu, že jsem žádné odznáčky za kraje v HR, GR, SLO a ME nikdy neměl.  Ach jo. Zase ale na druhou stranu by neměly odznáčky těchto zemí nabývat větší hodnotu než 1 a tak neexistovat bronzové, stříbrné zlaté ... jenže oni existují.

 

(HR) http://www.drakmrak....id=geo:badgegen

(Israel) http://geo.stod.cz/odznaky3.htm

 

nebo třeba Island tady v profilu http://www.geocachin...19-c9d0ddf1bd34

 

Další HR a Denmark tady http://project-gc.co...ofileStats/dub2

 

To vše by podle odpovědí výše nemělo existovat ...

 

Dále tady jsem našel nějaký jiný (možná starší) statelist.txt, který ukazuje Croatia 21 celků, Řecko 14 ...

http://badgegen.com/...s/statelist.txt

pleteš dohromady moc věcí, například project-gc nebere data z geogetu (a tudíž z GC.com) jako BG generátor, ale mají svoje vlastní dělení, patrně si udělali svoje polygony...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama