Přejít na obsah


Fotka

DEAD-DROP cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:09

Hledal jsem stejné téma, nenašel jsem, možná moje chyb, možná takové není, a pokud je nebijte mě. Nedávno jsem odeslal ke schválení novou keš o street-artu DEAD-DROP. (jde o zazděné flashky, které jsou volně přístupné všem a každý tam může zdílet co chce. www.deaddrop.com) Rozhodl jsem se tedy udělat keš trochu netradiční, prostě jsem místo ní umístil jeden dead-drop. skupec odpověděl takto: ,,Ahoj, bohužel cache tohoto charakteru nepublikujeme. Již v minulosti se stalo, že si kaceri stáhli velice nepríjemné veci do svých PC. Tento týden jsem nepotešil se stejným nápadem již tri kacery a bohužel i tobe musím napsat cache not published. Ahoj Skupec reviewer." Chápu, ale musim nesouhlasit. Přece jenom na flashce nečeká no člověka o nic víc větší nebezpečí než v normální keši. Navíc nevím o tom, že by GS někde zakázal tento typ keší. (možná to tak je, opravdu nevím.) A pokud by v listingu bylo jasně dáno, že jediný originální soubor na flashce je ,,logbook.txt," a že pokud někdo najde něco jiného ať to smaže, nevidím nejmenší problém, který by zabrňoval shválení. Rád bych se dozvěděl názor ostatních. Teď mě ještě apdá jestli už někde taková keš není třeba v jiných zemích. Pište, přehánějte! ;)
  • 0

#2 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:10

No tak jsem našel jednu přesně takovou v něměcku! http://www.geocachin...af-d8f04aa53f67 A další dokonce multinu v Rakousku! http://www.geocachin...64-635c53eb2d98
  • 0

#3 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:11

Za mě - něco takovýho bych si do svýho kompu nestrčila. Přece jenom ho potřebuju.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#4 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:14

malaveverka napsal/a:
Za mě - něco takovýho bych si do svýho kompu nestrčila. Přece jenom ho potřebuju.

Taky bych to tak viděl...na čem bych pak dělal věco do školy?;)
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:15

Spousta lidí má nastaveno automatické spouštění po nalezení nového disku (flash, CD) a tam v tom spouštěcím souboru může být třeba skript, který dělá neplechu. A že tam je, uvidíš až po přihlášení a to už ho máš u sebe. Takhle jsem chytil něco na kartu do foťáku u známého, naštěstí to chytil antivir. Nejlepší je autoamtické akce zakázat, ale každý to neudělá. Já bych si něco takového asi do PC nestrčil.
  • 0

#6 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:23

Vidím důvod proč nejít na takovou keš, ale nevidím důvod proč takovou keš neschválit. Stejně tak schválíš keše na stožárech atd.
  • 0

#7 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:34

podobna temata, ktere jsi nenasel...
http://www.geocachin...443#post_223443

http://www.geocachin...400#post_249400

http://www.geocachin...rt=&rowstart=20

A za me: NEEEE! jakoby nestacili jiny blbosti, jeste abych s sebou tahal notebook (a nechal si ho pak jeste jako odmenu za FI zavirovat)

:o:o:o:@
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#8 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:39

Napada me udelat klasickou krabku (kes) a fleska by byla v ni. Treba prilepena lepidlem aby si lidi nemysleli, ze je to item na trade.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#9 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:43

nenapadlo mě překládat dead-drop do češtiny :) Takže tady to bude lock. Ale ještě zpět k tématu. Je jasné, že pro běžné použití je to nepotřebné, nebo spíš nepraktické, ale zrovna pro tuto konkrétní keš, která pojednává přímo o fenoménu dead-drop se to přímo samo nabízí! Destr: jasně, to mě taky napadlo, jenže nebylo by to tak hezké, a ti co to zamítají by to zamítali pořád stejně.
  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:52

Souhlasím se Skupcem. Neznámou flashku si strčí do PC jen ten, kdo ho už nepotřebuje, nebo ten, kdo ho si sám nezaplatil. A klidně mu může odpálit i hardware, nejen zavirovat, kdoví co je uvnitř. Takže NE. P.S: a precedenty tady nehrají žádnou roli.
  • 0

#11 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:53

goodhoko napsal/a:
Chápu, ale musim nesouhlasit. Přece jenom na flashce nečeká no člověka o nic víc větší nebezpečí než v normální keši. Navíc nevím o tom, že by GS někde zakázal tento typ keší. (možná to tak je, opravdu nevím.) A pokud by v listingu bylo jasně dáno, že jediný originální soubor na flashce je ,,logbook.txt," a že pokud někdo najde něco jiného ať to smaže, nevidím nejmenší problém, který by zabrňoval shválení. Rád bych se dozvěděl názor ostatních. Teď mě ještě apdá jestli už někde taková keš není třeba v jiných zemích. Pište, přehánějte! ;)


Ten problém není o tobě, že tam hodíš vira. Tomu bych i věřil, že autor to bude myslet moc dobře. Problém nastane s prvním BFU který má v PC vira, dostane ho na onu flashku a pak už to jede... navíc si nejsem jist zda pravidla povolují pouze elektronický logbook
  • 0
Užívej života...

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 21:56

puczmeloun napsal/a:

goodhoko napsal/a:
Chápu, ale musim nesouhlasit. Přece jenom na flashce nečeká no člověka o nic víc větší nebezpečí než v normální keši. Navíc nevím o tom, že by GS někde zakázal tento typ keší. (možná to tak je, opravdu nevím.) A pokud by v listingu bylo jasně dáno, že jediný originální soubor na flashce je ,,logbook.txt," a že pokud někdo najde něco jiného ať to smaže, nevidím nejmenší problém, který by zabrňoval shválení. Rád bych se dozvěděl názor ostatních. Teď mě ještě apdá jestli už někde taková keš není třeba v jiných zemích. Pište, přehánějte! ;)


Ten problém není o tobě, že tam hodíš vira. Tomu bych i věřil, že autor to bude myslet moc dobře. Problém nastane s prvním BFU který má v PC vira, dostane ho na onu flashku a pak už to jede... navíc si nejsem jist zda pravidla povolují pouze elektronický logbook

no a sranda bude, až přijde nějaký Tlačič94 a ten soubor na flashi smaže...budeš mazat Foundy na gc.com? :D
  • 0

#13 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:00

dr.vota napsal/a:
no a sranda bude, až přijde nějaký Tlačič94 a ten soubor na flashi smaže...budeš mazat Foundy na gc.com? :D


Spatny priklad. To same se muze stat i s fyzickym logbookem. Jelikoz plati pravidlo fyzicky log = log na netu. Tak pri ztrate, zniceni logbooku smazes vsechny logy? Asi ne.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:00

To s tím HW mě nenapadlo. Stačilo by, aby byl uvnitř zkrat. USB má sice mít omezení proudu, ale nevěřil bych tomu, že ho každý MB opravdu má. A 5V zdroj v PC je dost silný na to, aby přepálil spoj na plošňáku. Další důvod, proč to nikam nestrkat.
  • 0

#15 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:02

Ach, jo, všechno je proti mně! :D Snažil jsem se, ale zlomili jste mě. No už teď zazděnou flashku tam nechám, a nahlásím jí aspoň na deaddrop.com. A Když už mám listing, tak udělám prostě klasickou tradičku na toto téma. ;)
  • 0

#16 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:04

goodhoko: Jestli to tak nevyznelo, tak za me mas +1. Me se ten napad libi a ja ani muj mobil se viru nebojime. P.S. Tak ji dej aspon na zkousku opencaching.cz a uvidis ;)
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#17 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:05

Zas na druhou stranu, mi pořád ťuká v hlavě, že se to vlastně vůbec neliší od fyzických keší. všechny ty nebezpečí na nás číhají i v normálních krabičkách, včetně virů :D
  • 0

#18 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:06

mpik napsal/a:
To s tím HW mě nenapadlo. Stačilo by, aby byl uvnitř zkrat. USB má sice mít omezení proudu, ale nevěřil bych tomu, že ho každý MB opravdu má. A 5V zdroj v PC je dost silný na to, aby přepálil spoj na plošňáku. Další důvod, proč to nikam nestrkat.

My jsme se před několika lety "strefili" na sérii základních desek, který bylo hrozně jednoduchý odpálit připojením flashky do čelního portu... Skončili jsme tím, že po několikáté výměně jsme čelní porty přelepovali páskou a zezadu natahovali prodlužky. :@
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#19 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:09

drest: pochopil a jsem rád, jenže konečné slovo má rewírník. S tim opencachingem to není špatný nápad, aorát to tam vůbec neznám.
  • 0

#20 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:17

goodhoko napsal/a:
drest: pochopil a jsem rád, jenže konečné slovo má rewírník. S tim opencachingem to není špatný nápad, aorát to tam vůbec neznám.


jo, a pak tady bude druhý vlákno ve stylu:
JAK JE MOŽNÝ,ŽE REVIEWER MŮŽE SCHVÁLIT NĚCO TAKOVÝHO , ZAVIROVAL JSEM SI KVŮLI TOMU KOMP A MYSLÍM, ŽE ZA TO MŮŽE REVIEWER ŽE TO DOPUSTIL!!!
:D
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama