Přejít na obsah


Fotka

DEAD-DROP cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:20

Destr napsal/a:

dr.vota napsal/a:
no a sranda bude, až přijde nějaký Tlačič94 a ten soubor na flashi smaže...budeš mazat Foundy na gc.com? :D


Spatny priklad. To same se muze stat i s fyzickym logbookem. Jelikoz plati pravidlo fyzicky log = log na netu. Tak pri ztrate, zniceni logbooku smazes vsechny logy? Asi ne.

nemusí mazat všechno...jak poznáš, jestli chybí jeden nick, třeba zrovna shodou okolností Destr? V papíru to změnit tak jednoduché není. Ale o to fakt nejde, jen další důvod.
  • 0

#22 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:21

mafian: tak v tom případě je to vůl, stejně jako kdyby si zlámal všechny kosti v těle na vyšehradských jezdcích mohl by to psát taky.
  • 0

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:24

goodhoko napsal/a:
mafian: tak v tom případě je to vůl, stejně jako kdyby si zlámal všechny kosti v těle na vyšehradských jezdcích mohl by to psát taky.

aha...zatímco ty jsi ten jedinej spravedlivej zneuznanej génius...víš co, trochu se kroť
  • 0

#24 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:30

To netrvdim. Ale tak je snad jasné, že tyhle věci děláš na vlastní nebezpečí, a nemůžeš to svádět na ownery (pokud v listingu nelhali) nebo dokonce rewírníky. Tohle byl příklad, srovnání, aby to víc vyšlo na jevo. Možná to je špatně formulovaný, a zní to výsměšně, nebo urážlivě, zamýšleno to tak ale není! Tak bohužel opencaching.com je asi mimo provoz.
  • 0

#25 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:49

goodhoko napsal/a:
To netrvdim. Ale tak je snad jasné, že tyhle věci děláš na vlastní nebezpečí, a nemůžeš to svádět na ownery (pokud v listingu nelhali) nebo dokonce rewírníky. Tohle byl příklad, srovnání, aby to víc vyšlo na jevo. Možná to je špatně formulovaný, a zní to výsměšně, nebo urážlivě, zamýšleno to tak ale není!


Tak bohužel opencaching.com je asi mimo provoz.


ver ze takovejch lidi by se tu naslo dost a dost..
Ja kdyby mi revirnik neco neschvalil tak bych se zeptal jeho proc a vubec bych nepolemizoval. ber ho jako autoritu, osobu opravnenou udelat co udelal a tim to pro me hasne.Nemyslim ze autorita je od toho aby se s ni souhlasilo jen podtud co koresponduje s mym nazorem, od toho je autorita a paklize nemam eso v rukavu, kterym bych ho uvedl v omyl, tak jeho nazor nijak nenapadam, jen proto ze si nemyslim to co on..od toho je Autorita. Muj nazor a pro me RW ve vztahu ke GC rozhodne je .
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#26 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 22:58

Já se ho taky zeptal pomocí rewiver note, a zatim čekám. (nechci mi zahlcovat mail) Ale taky ma zajímalo jestli se o tomhle typu keší ví v komunitě, a co si komunita myslí. Čekal jsem od tohodle vlákna nový pohled na věc, který by mi rozsvítil a já pochopil proč to skupec zamítl. To se podařilo, vážně to chápu. Ale jak jsem psal pořád mi to ťuká v hlavě ,,vždyť to je to samý jako fyzické keše" a asi dlouho ťukat bude. Co se týče autoritu mám, to je jasné. A to nejenom díky postavení rewievra, ale taky kvůli věku, pochybuji že rewiever bude mojí věkové kategorie :D. Opravdu se nechci hádat se skupcem ať to honem zveřejní! Ono to tak v 1. příspěvku v tomhle vlákně vypadá (když si to čtu zpětně), neni to tak. Opravdu jen zajímalo jak je to s tímto tématem v komunitě.
  • 0

#27 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 23:02

Není to to samý jako fyzický keše. Já v tý zdi nevidím fakt ani krabičku, ani logbook, ani tužku ikea. Prostě to vezmi jako slepou cestičku (navíc už obecně dávno zavrženou) a vysochej nějakou jinou parádní regulárku a budeme tě nosit na rukou.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#28 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 23:12

Stejný v těch nebezpečích, kteří mnozí uvádějí jako nevýhodu. Napadlo mě zkopírovat jede nápad z Ameriky, kdy taky na místě nebyla žádná krabka, jenom velký šutr a logovalo se pomocí kladiva a majzlíku.
  • 0

#29 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 23:22

goodhoko napsal/a:
Stejný v těch nebezpečích, kteří mnozí uvádějí jako nevýhodu.

Napadlo mě zkopírovat jede nápad z Ameriky, kdy taky na místě nebyla žádná krabka, jenom velký šutr a logovalo se pomocí kladiva a majzlíku.

Tohle, co uvádíš jako analogii, prostě analogie není.
Vysvětli nám, jak mi může filmovka se srolovaným papírovým logbookem zavirovat systém v PC nebo odpálit základní desku, například.
Když chceš argumentovat, tak pořádně, tohle jsou nesmysly.
A jo, log do kamene bych bral jako analogii papíru.
P.S. ale jestli jsi připraven hradit poškozeným případné mnohatisícové škody, klidně si to prosazuj dál.
  • 0

#30 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 23:43

nesrovnávám to s filmovkou. Máš pravdu jsem moc obecný. Ikdyž jeden příklad jsem už dával. Když polezu někam na stožár (jezdci, el diablo....) tak to dělám ze svojí vůle, nečekám (aspoň já ne) že když spadnu budu to moct svést na někoho jiného. Určité riziko tady je, někde větší někde menší. U deaddropu taky, akorát trochu jiného charakteru, nedotkne se to vašich kostí, ale vašeho počítače.
  • 0

#31 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 23:57

noe: ted jsi asi trefil hlavicku na hrebik. nemas na tu kamenou odkaz?
  • 0

#32 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2011 - 23:59

Dej vedle tradičky tu flashku ať si může zájemce vyzkoušet jak to funguje (a klidně se tam i zalogovat). Pokud v tradičce bude klasický logbook tak to by to mohlo být pro rew schůdné a ani lovce to nebude do ničeho nutit. Na kešku kde je logování na flashku jediná možnost bych asi nešel.
  • 0

#33 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2011 - 0:05

to me taky napadlo, jenze pak to ztraci to koulzo.
  • 0

#34 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2011 - 7:29

<offtopic>

malaveverka napsal/a:

mpik napsal/a:
To s tím HW mě nenapadlo. Stačilo by, aby byl uvnitř zkrat. USB má sice mít omezení proudu, ale nevěřil bych tomu, že ho každý MB opravdu má. A 5V zdroj v PC je dost silný na to, aby přepálil spoj na plošňáku. Další důvod, proč to nikam nestrkat.

My jsme se před několika lety "strefili" na sérii základních desek, který bylo hrozně jednoduchý odpálit připojením flashky do čelního portu... Skončili jsme tím, že po několikáté výměně jsme čelní porty přelepovali páskou a zezadu natahovali prodlužky. :@

Tenhle problém je u stolních počítačů způsobený tím, že na čelních portech někdy není GND propojen s kostrou skříně ale jenom s GND na základní desce. Stačí potom jenom statická elektřina. Vyzkoušeno doma s digitálním fotoaparátem, vyřešeno čtečkou karet a prodlužovačkou.
</offtopic>
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#35 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2011 - 9:17

goodhoko napsal/a:
to me taky napadlo, jenze pak to ztraci to koulzo.

Souhlasim s Parkisem - ta normalni keska vedle je myslim lepsi reseni, kdo chce muze vyzkouset, ale nemusi...
Osobne nevidim problem v tom, ze si nekdo zaviruje ntb - pridas do listingu vyrazne upozorneni vypnete si autorun.. :) a popis originalniho obsahu, kdo to neudela, jeho boj...

Spis bych mel obavy o nejaky HW problem... prece jen je to venku, vystaveno vlivum pocasi...
Dalsi problem je v nejake prokazatelnosti tech zaznamu - prece jen papirovy logbook nemuze nikdo jednoduse editovat :). Navic se muze lehce stat, ze pri nejakem sikovnem odpojeni se poskodi filesystem.

Setkal jsem se s flashkou jako TB.. To je take alternativa... http://www.geocachin...8b-9aef48f81b73
  • 0

#36 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2011 - 9:43

...pridas do listingu vyrazne upozorneni vypnete si autorun... A Ty si myslíš, že tohle zvládne normální uživatel ? O tom dost pochybuji... Už jenom proto, že v některých Windowsech to je hodně složité a musí se kvůli tomu do registrů a tak. Včetně toho, že většina lidí ani netuší co ten "autorun" vlastně je :)
  • 0

#37 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2011 - 10:07

Jarous1 napsal/a:
A Ty si myslíš, že tohle zvládne normální uživatel ?

S polopatickym popisem v listingu pro nejrozsirenejsi verze OS zvladne ;)
  • 0

#38 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2011 - 10:07

goodhoko napsal/a:
Tak bohužel opencaching.com je asi mimo provoz.

Ja v tom odkazu ale nemel preklep. Skutecne jsem myslel opencaching.cz a ne opencaching.com ;)
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#39 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2011 - 10:12

bender-king napsal/a:

Jarous1 napsal/a:
A Ty si myslíš, že tohle zvládne normální uživatel ?

S polopatickym popisem v listingu pro nejrozsirenejsi verze OS zvladne ;)

ach jo...kdo čte listingy?
Zbytečná debata. Reviewer prostě prohlásil, že to nepustí a nepouští a pouštět nebude, a má poslední slovo, tak co pořád chcete řešit?
zamknout
  • 0

#40 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2011 - 11:53

goodhoko napsal/a:
Určité riziko tady je, někde větší někde menší. U deaddropu taky, akorát trochu jiného charakteru, nedotkne se to vašich kostí, ale vašeho počítače.


Rikas to celkem presne. KAZDY vi, ze kdyz poleze kamsi nahoooru nad vysku vlastni hlavy a pritom nedejboze spadne, bude to problem. O moznych nebezpecich nezname flashky nemusi vedet kazdy, zdaleka to neni tak zakladni vedomost.

Zda se mi, ze to muzes vyresit uplne jednoduse - na vhodnem miste dat tradicku s klasickym vybavenim, do informaci v listingu pak poznamku, ze o x metru dal jsi jako priklad predstavovaneho tematu zazdil flashku a kdo chce, muze se na ni - bonusove - mrknout, nebo taky nemusi.
Pak je to kazdeho vec - podobne jako kdybys dal tradicku do parezu vedle vysokaaanskeho stozaru, takze by ji mohl odlovit kazdy, a jen kdo chce by si sam za sebe vylezl na ten stozar. Rozhodne nerikam, ze je to univerzalne vhodne reseni, ale jedno z pouzitelnych myslim urcite.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama