Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1129 odpovědí na toto téma

#981 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 14:58

Tak se pojdte bavit o tom jestli je tady nekdo pro koho by byly realne ty dalsi dilky? ;) ..

 

Kde se bavit nejlépe? Tady v tom vláknu nebo u původního autora nebo u alternativního managere puclíků?


  • 0

#982 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 17:00

Po otevreni dokumentu je patrne ze v Puzzlikach pivovary chybi pouze 2 a v kostelikach 4.. uplne by stacilo, kdyby se tady nasli hraci z daneho kraje a kes k danemu dilku tam zalozili ... 

 

Z toho důvodu jsem to také otevřel a Kvasar mám za kopcem. Jenže se momentálně stěhuji o nějakých 200 km dál, takže je to pro mě zrovna pasé :(


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#983 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 20:17

Děkuji za zpětnou vazbu... ...zejména těm co přidali ruku k dílu :)

 

Ale taky došlo k nedorozumění...

 

Já jsem nechtěl dílky puzzle vyměnit s tím, že původní dílek puzzle bude zase okamžitě pro všechny šedý... Ale tak, jako dneska fungují archivované keše, tedy, že pro jeden dílek je poplatno hned více možných keší.

Příklad:

GCxxxx - pro Kostelík ABC - archivováno 2010

GCyyyy - pro Kostelík ABC - archivováno 2015

GCzzzz - pro Kostelík ABC - archivováno 2019

Což je dnešní stav.

 

A já bych po nějaké době od nepublikace novém keše pro daný dílek tento seznam rozšířil o:

GCaaaa - pro Kostelík DEF - aktuálně aktivní

 

Tedy kdokoliv by měl historicky odlovenu jednu ze tří keší pro Kostelík ABC, by měl dílek automaticky vybarvený a ti co to nestihli, tak by nově mohli cíleně putovat ke kostelíku DEF. Stejně jako dneska nikdo nikoho nenutí lovit poslední aktivní keš, ale započítavají se i archivní (jen k danému objektu ale).

 

Doufám, že tento příklad je jasnější...Konkrétním příkladem je například "Pivovar v Hlinsku". Uznávají se archivní keše GC4MMH0, GC21HVP, ale také aktivní GC4MMH0.

 

Proč?

Protože k čemu je puzzlík, který nejde X let odlovit?

A sdělení, že zrovna TY jsi to odlovil v potu krve je trochu sebestředná ne? Co ostatní? To už TI je jedno?

 

A na závěr jen poznámka.

Bylo by super, kdyby byly jakékoliv kroky k tomu, aby se stejný Kostelík ABC nějakým způsobem obnovil. To tady může udělat kdokoliv. Jistě puzzlíky loví hodně hráčů a třeba i z Královehradeckého kraje, kde je aktuálně v rámci dvou zmíněných puzzlí největší deficit. Já se snažil jen navrhnout postup, jak ty puzzle případně oživit a myslím, že i bez následků na hráče, kteří již dané puzzle mají odloveno... Někdo prostě hledá výmluvy proč ne, jiný způsoby jak ano.

 

Dokonce si to dokážu představit i technologicky, ale tím vás nechci zatěžovat...


  • 0

#984 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 20:24

Ahoj,

tak nějak nechápu, jaký dílek se v tomto případě nakonec zobrazí. Ten, který jsem odlovil, nebo ten nový, i když jsem jej neodlovil? (a třeba bych chtěl?)


  • 0

#985 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 20:48

Takže jestli dobře chápu myšlenku, já bych díky archivacim keší za pár let mohl mít úplně jiné puzzle než třeba Franta a ten zas jiné než Jarda... Každý by měl vybarvené to, co stihnul odlovit za dobu života určité kešky?

Edit: možná jsem to špatně napsal. Já mám třeba rozhlednu Kleť. Ale všechny kešky, které jsou možné pro ni použít budou v archivu. Ty dílek puzzle nahradíš rozhlednou třeba Špulka.
Mě by zůstal vybarvený dílek Kleť a ti kdo ji neměli vybarvenou by na jejím místě měli Špulku?
Chápu to tak správně?

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 26 srpen 2020 - 20:58

  • 0

#986 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 21:01

Ahoj,

tak nějak nechápu, jaký dílek se v tomto případě nakonec zobrazí. Ten, který jsem odlovil, nebo ten nový, i když jsem jej neodlovil? (a třeba bych chtěl?)

 

To je to co jsem psal nakonec. Toto už je jen detail technického provedení. Např. by generátor poznal, kterou keš jsi odlovil a takový dílek by ti tam vygeneroval.

 

Takže jestli dobře chápu myšlenku, já bych díky archivacim keší za pár let mohl mít úplně jiné puzzle než třeba Franta a ten zas jiné než Jarda... Každý by měl vybarvené to, co stihnul odlovit za dobu života určité kešky?

 

Teoreticky ano, ale prakticky jak vidno se tu bavíme o dvou dílcích pro pivovary a čtyřech u kostelíků. Teda pokud nedopadne iniciativa ostatních a někdo neobnoví dané keše.

 

A také jsem psal o nějaké překlenovací době. Konkrétně jsem tu zmínil rok, ale klidně bych byl pro šest měsíců. To na nějaké shánění ownera je IMHO dostatek času a když se nepovede, tak smolík a puzzlík jde jinam...

 

Hlavní myšlenka je v tom, že celé GeoPuzzle bude "pořád" celé lovitelné.


  • 0

#987 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 6:52

Navrhovane mi pripada nejednoznacne a matouci. Podle me to opravdu a dostatecne resi dnes fungujici alternativy. Autor tam jednou dal dilek Klet, tak nevim, proc by tam nekdo jiny mel mit treba Spulku. Autor puzzliku vi, proc ktery puzzlik daval (asi nejake pravidelne rozlozeni po cele CR) a timto se z toho stane gulas.

 

Odlovitelnost je zavisla pouze na dostupnosti kesi. To je ovsem i v tvem pripade.

 

Takze ja jsem pro stavajici alternativy a pokud neni vhodna kes uz k dispozici, "ukecat" nekoho, aby ji zalozil :-) a pak ji pridat jako alternativu.


  • 8

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#988 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 7:56

...Já se snažil jen navrhnout postup, jak ty puzzle případně oživit a myslím, že i bez následků na hráče, kteří již dané puzzle mají odloveno... Někdo prostě hledá výmluvy proč ne, jiný způsoby jak ano.

 

Dokonce si to dokážu představit i technologicky, ale tím vás nechci zatěžovat...

Není dobrý nápad.

To už radši udělej další sadu Kostelíky2


  • 3

#989 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 8:24

Autor puzzliku vi, proc ktery puzzlik daval (asi nejake pravidelne rozlozeni po cele CR) a timto se z toho stane gulas.

Takze ja jsem pro stavajici alternativy a pokud neni vhodna kes uz k dispozici, "ukecat" nekoho, aby ji zalozil :-) a pak ji pridat jako alternativu.

 

 

Naprostý souhlas. Proto jsem výše navrhnul dát info o potřebnosti založit keš pro to které puzzle přímo do pluginu: http://www.geocachin...uzzle/?p=589057


  • 0

#990 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 10:58

No, vzhledem k tomu ze většina (a je to i muj názor) je pro to aby se dilky nemenily, az na opodstatnene výjimky které jste psali vyse (rekordy).. hexteam se vyjadril také ze dilky se menit nebudou .. nechcete se bavit spise o necem konstruktivnejsim ?

 

Tzn, napr?

 

Je tu někdo z Jihom. a Kral. kraje ochotny kese zalozit? Jak jsem psala v pripade nutnosti ve Zlinskem kostel v roznove zalozim ...

 

..a ve chvili ze tady nikdo nebude, je někdo ochotny vzit si na starost napr. puzzle pivovary a oslovit ownery v dane oblasti s prosbou jestli by něco zalozili? dat info do pluginu pokud to jde by bylo fajn, ale myslim ze je hromada owneru co by kes v dane oblasti založili, ale o GP nevi a nesbiraji je...

 

Ja lovim jen puzzle které me zajimaji, tzn s horami + drevene kostely .. takze drevene kostely pokud se někdo nenajde muzu zkusit poresit a napsat ownerum .. pripadne i CZ, SK hory pokud je potřeba (to nevím urcite)? co jsem zbezne koukala na CZ kopce ty by mely byt OK.. (az na to ze jsou nektere premium)

 

Koci budes postupne prochazet i další GP, at mame nejaky aktualni seznam vsech?


  • 0

#991 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 11:27

Pivovary:

 

Primátor: archivovaná je keš GC1NZ2B

vhodná náhrada s výhledem na pivovar: GC7NCGF

 

Zubr: DISABLE GC6VRTH  (ownera jsem kontaktoval )

 

Kvasar: archivovaná GC1Q8HR

vhodná náhrada: GC37NYG

 

Nevím, jak chcete naložit s alternativními kešemi ze seznamu keší ne v bookmarku, ale na geotrophy.net. Pár z nich je také v archivu či disable. Pokud je chcete také vypsat, udělám to.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 27 srpen 2020 - 11:43

  • 0

#992 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 13:02

Pokud by byla potřeba založit kešku do puzzle někde v Libreckém kraji, Praze a nebo okolí (cca 30 km), tak není problém, napište mi buď na profil nebo sem. VojtisekP


  • 0

#993 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 14:00

Pivovary:

 

Primátor: archivovaná je keš GC1NZ2B

vhodná náhrada s výhledem na pivovar: GC7NCGF

 

Zubr: DISABLE GC6VRTH  (ownera jsem kontaktoval )

 

Kvasar: archivovaná GC1Q8HR

vhodná náhrada: GC37NYG

 

Nevím, jak chcete naložit s alternativními kešemi ze seznamu keší ne v bookmarku, ale na geotrophy.net. Pár z nich je také v archivu či disable. Pokud je chcete také vypsat, udělám to.

Super, vhodnost vymeny jednotlivych kesi v jednotlivem dilku predpokladam posoudi hexteam .. ? pokud by to bylo OK, byly by poreseny pivovary ..

 

Ohledne kostelu jsem kontaktovala dva ownery z Králov. (2kese) a Jih.kraje (1kes) jestli by keše nechtěli založit, případně obnovit... o jejich reakci budu informovat .. a kostel sv. Anny v Rožnově založím teda sama ..

 

Bylo by super kdyby se aktualizoval seznam pro vsechy chybejici dilky (pro vsechny puzzle) do toho dokumentu od Koce at tj na 1 miste .. pokud mas nejaky svuj seznam co kde chybi, ci je disable a bude chybet myslim, ze by to urcite Kocovi pri kontrole pomohlo...

 

No a pokud by neco nekde chybelo v Liberci, mame dobrovolnika, parada diky VojtisekP


  • 0

#994 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 14:33

Super, vhodnost vymeny jednotlivych kesi v jednotlivem dilku predpokladam posoudi hexteam .. ? pokud by to bylo OK, byly by poreseny pivovary ..

 

Ohledne kostelu jsem kontaktovala dva ownery z Králov. (2kese) a Jih.kraje (1kes) jestli by keše nechtěli založit, případně obnovit... o jejich reakci budu informovat .. a kostel sv. Anny v Rožnově založím teda sama ..

 

Bylo by super kdyby se aktualizoval seznam pro vsechy chybejici dilky (pro vsechny puzzle) do toho dokumentu od Koce at tj na 1 miste .. pokud mas nejaky svuj seznam co kde chybi, ci je disable a bude chybet myslim, ze by to urcite Kocovi pri kontrole pomohlo...

 

No a pokud by neco nekde chybelo v Liberci, mame dobrovolnika, parada diky VojtisekP

 

Ještě doplním, že v případě nouze mohu založit nebo opravit kešky i v jiných krajích sousedících s Libereckým, a dále také mohu obstarávat kešku (kešky) v Praze.


  • 0

#995 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 14:53

Vojtíšku, jo, snahu máš ale je vhodné abys ty kešky měl v takovém dosahu, abys v řádu dnů mohl případně reagovat na poškozenou keš, plný LB atd.
  • 0

#996 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 15:03

Právě se mi ozval owner GC6VRTH a slibil že během vikendu keš znovu spustí. Takže tim by byl Zubr v Přerově opět lovitelný dílek pivovarů
  • 0

#997 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2020 - 20:47

Mluvíte dobře, ale pořád se tu přehlíží fakt, že všichni ví jak na to, ale nikdo to ne(u)dělá... ...teda minimálně do teďka nedělal.

 

Já jen navrhl alternativu. Dle mě funkční, jednoduchou a udržitelnou. Bez dopadu na ostatní hráče. Neprošla, OK, ale nyní se těším na to jak se zejména ti nesouhlasící pohrnou vpřed a vyvinou aktivitu k znovuobnovení keší, které tam i roky nejsou... ...třeba jako owneři.

 

 

Pivovary:

 

Primátor: archivovaná je keš GC1NZ2B

vhodná náhrada s výhledem na pivovar: GC7NCGF

 

Zubr: DISABLE GC6VRTH  (ownera jsem kontaktoval )

 

Kvasar: archivovaná GC1Q8HR

vhodná náhrada: GC37NYG

 

Nevím, jak chcete naložit s alternativními kešemi ze seznamu keší ne v bookmarku, ale na geotrophy.net. Pár z nich je také v archivu či disable. Pokud je chcete také vypsat, udělám to.

 

Osobně si myslím, že ty keše nejsou vhodnou alternativou. Pivovary a kostelíky jsem zkoumal a nepřijde mi jako vhodná alternativa přidat JEN nějakou keš co je blízko a nemá o daném místě žádnou informaci. Opět jen můj názor.

 

 

No, vzhledem k tomu ze většina (a je to i muj názor) je pro to aby se dilky nemenily, az na opodstatnene výjimky které jste psali vyse (rekordy).. hexteam se vyjadril také ze dilky se menit nebudou .. nechcete se bavit spise o necem konstruktivnejsim ?

 

Tzn, napr?

 

Je tu někdo z Jihom. a Kral. kraje ochotny kese zalozit? Jak jsem psala v pripade nutnosti ve Zlinskem kostel v roznove zalozim ...

 

..a ve chvili ze tady nikdo nebude, je někdo ochotny vzit si na starost napr. puzzle pivovary a oslovit ownery v dane oblasti s prosbou jestli by něco zalozili? dat info do pluginu pokud to jde by bylo fajn, ale myslim ze je hromada owneru co by kes v dane oblasti založili, ale o GP nevi a nesbiraji je...

 

Ja lovim jen puzzle které me zajimaji, tzn s horami + drevene kostely .. takze drevene kostely pokud se někdo nenajde muzu zkusit poresit a napsat ownerum .. pripadne i CZ, SK hory pokud je potřeba (to nevím urcite)? co jsem zbezne koukala na CZ kopce ty by mely byt OK.. (az na to ze jsou nektere premium)

 

Koci budes postupne prochazet i další GP, at mame nejaky aktualni seznam vsech?

 

Plánuji to. Tak ono to není tolik práce a může to udělal kdokoliv co má čas se tu vykecávat. Prostě otevřu http://geotrophy.net -> příslušný puzzlík -> rozklikám do nových TABů všechny kešky od vrchu až dolů (je jich "JEN" 35) -> projdu a zavřu ty nearchivované -> u archivních "JEN" prozkoumám okolí.

Takže toto nemusí úplně viset na mě a mém čase. Takže juknu na to jak budu mít čas a v prioritě jakou pro mě dané puzzlíky mají (viz můj GC profil). 

 

Naprostý souhlas. Proto jsem výše navrhnul dát info o potřebnosti založit keš pro to které puzzle přímo do pluginu: http://www.geocachin...uzzle/?p=589057

 

Sice nevím o jakém pluginu mluvíš, protože já žádný ke štěstí nepotřebuji, ale každý krok vedoucí k udržování puzzlíků beru jako krok správným směrem. A za to díky!

 

Obdobná věc by mohla fungovat i v rámci GT stránek. Kde by se "nabízely" dílky, které jsou sirotky...


  • 0

#998 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2020 - 6:11

Mám takový dojem, že celá tato diskuse je o ničem. Koc256 si vzal do hlavy, že se budou měnit dílky a tak to bude. Každá jiná možnost je špatná. 

Mluvíte dobře, ale pořád se tu přehlíží fakt, že všichni ví jak na to, ale nikdo to ne(u)dělá... ...teda minimálně do teďka nedělal.

 

Ano, podle tebe neudělal. Luciferek se nabídla, že založí kostelík, Vojtíšek si vezme na starost Liberecko, já navrhl alternativní keše k pivovarům a zajistil zprovoznění jedné disable.

Není to ale podle tebe, nechceme měnit dílky, takže je to špatně. 

Mám ale takový dojem, že stejně by měl mít rozhodující slovo hexteam, ne? Opět musím opakovat: vznesl jsi dotaz, jestli měnit dílky či neměnit. Žádná odpověď nezněla měnit. Ale ty stejně trváš na měnění. 

Znechutíš to tady všem, kdo chtěli nějak pomoci a mám obavu, že GP tím bude trpět a zůstane ve stavu, v jakém je, protože nebude po tvém.

A stejně jako ty, píšu na závěr svého povídání i já: Opět jen můj názor 


  • 3

#999 raven95

raven95

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2020 - 6:51

Také mi to tak přijde. Měnit dílky je nesmysl. Prostě někdy nejsou lovitelné všechny. Ale pokud se někdo vydá cíleně prodílek přes celou republiku a o ten pak přijde, tak mu to hru znechutí. Takových lovců je mezi námi určitě více. To, že nikdo nic nedělá je taky blbost. Sám jsem navrhl a poslal minimálně 5 náhrad za dobu, co hraju, vč. puzzle Maxe Švabinského, které předtím vůbec nebylo. K tomu mám přislíbené vytvoření Jaroslava Ježka, které taky ještě nemělo přiřazenou keš. Teď nebylo moc času, ale příští týden už se do toho zase pustím. Za mě bychom měli především sehnat ownery z jednotlivých krajů, nebo ještě lépe okresů a zařídit, aby chybějící dílky byly vytvořeny. Na FB jsem se snažil iniciovat dílky Náchodského pivovaru a třeba rodný dům TGM (bez valného úspěchu). 


  • 0

#1000 raven95

raven95

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2020 - 6:54

Mluvíte dobře, ale pořád se tu přehlíží fakt, že všichni ví jak na to, ale nikdo to ne(u)dělá... ...teda minimálně do teďka nedělal.

 

Já jen navrhl alternativu. Dle mě funkční, jednoduchou a udržitelnou. Bez dopadu na ostatní hráče. Neprošla, OK, ale nyní se těším na to jak se zejména ti nesouhlasící pohrnou vpřed a vyvinou aktivitu k znovuobnovení keší, které tam i roky nejsou... ...třeba jako owneři.

 

 

Co takhle udělat tento? Z Ostravy to není taková dálka;)

https://www.geocachi...X_sigmund-freud

 

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama