Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký foťák na focení geocoinů ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#1 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:30

Zdravím,
Stojím před rozhodnutím zda koupit, či nekoupit kompaktní foťák SONY Cyber-Shot DSC-HX100V. Líbí se mi množství zajímavých funkcí použitelných na výletech při keškování, ale v zásadě se mi zamlouvá i kvalitní vestavěné macro. Jde mi především pořizování kvalitních fotek mincí, což byl do teď můj velký problém, který chci změnit.
Nechci foťák, ke kterému budu nucený dokupovat macro objektiv a chci se s cenou vejít do 12 000,- Kč.

Máte někdo zkušenosti ? Určitě je mezi kačery mnoho odborníků přes foťáky. Díky za rady a tipy.

P.S. ani se neptejte, čím jsme doteď mince fotili :):):):)
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:36

do 12.000 se vejdeš s Nikon J1 jako s kompaktem
recenze: http://www.photoextract.com/f/nikon-j1

Popř bych řešil přímo DSLR a ne nějaký bazmek od Sony, co si na ni hraje
Viz http://www.megapixel...alni-zrcadlovky
Cenově to vychází velmi podobně a možnosti s DSLR jsou opravdu velmi velké a podstatně variabilnější (za stejné prachy).
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:37

Radku, na to se zeptám... mobilem?
  • 0

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:37

mirotiro napsal/a:
Radku, na to se zeptám... mobilem?


Já to psát a ptát se ho raději nechtěl :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:44

ne nějaký bazmek od Sony, co si na ni hraje


Přesně tohle jsem už slyšel od svého kolegy v práci. Nikon je prostě Nikon. To je vážně Sony takovej shit ?
  • 0

#6 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:47

mirotiro napsal/a:
Radku, na to se zeptám... mobilem?


Ne :):):)

Garminem 550T ... prostě vopruz no...
  • 0

#7 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:49

Nejde o to, že to je Sony, jde o to, co je to za fotoaparát jako takový.

Vypadá to jako DSLR a tak, ale DSLR to není. Aspon nevím o tom, že by to mělo výměnné objektivy a jiné DSLR funkce.

Pokud koupíte (bavíme se o fotáku za cca 12.000 a ne za 4000) tohle: http://www.megapixel.cz/nikon-d3100 tak je to lepší kauf jak "cokoli jiného" v té cenové kategorii.
Je to plnohodnotná DSLR se vším všudy.
S kompakterm za 12.000 bych to v podstatě vubec nesrovnával, minimálně už jen v tom, jaký to má obrazový výstup.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#8 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:00

Díky moc za rady, prostuduju si D3100 na youtube a na diskuzích, pak se vrátím.
  • 0

#9 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:02

Přitlač dvojku a máš tohle http://www.megapixel...-16-mm-18-55-mm. O skle Carl Zeiss si snad nikdo netroufne říct, že je to shit.

Pokud kompakt, tak tohle http://www.megapixel.cz/leica-v-lux-20.
  • 0

#10 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:04

A uvědom si, že u té D3100 za svých 14k získáváš pouze tělo, protože ten 18-55 s plastovými čočkami můžeš směle hned vyhodit :)
  • 0

#11 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:07

Já bych jen dodal, že pro focení coinů je velký rozdíl mezi makro a ne-makro. Můžeš třeba koupit Nikona a k němu v bazaru starší makroobjektiv. A k tomu pak světla, difuzní stan... To se budou dít na účtu věci ;-)
  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:09

LooperCZ napsal/a:
A uvědom si, že u té D3100 za svých 14k získáváš pouze tělo, protože ten 18-55 s plastovými čočkami můžeš směle hned vyhodit :)


Je to použitelny, potom muže koupit 16-85 např, což je velmi dobrý objektiv.
Tak jako tak si myslím, že i s 18-55 a DSLR uděláš lepší fotky jak s kompaktem za stejnou cenu.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:11

no nejsem odborník, ale řek bych že coin půjde solidně vyfotit skoro čímkoliv. Víc než na foťáku bude záležet na osvětlení.
  • 0

#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:11

hoblik napsal/a:
Já bych jen dodal, že pro focení coinů je velký rozdíl mezi makro a ne-makro. Můžeš třeba koupit Nikona a k němu v bazaru starší makroobjektiv. A k tomu pak světla, difuzní stan... To se budou dít na účtu věci ;-)


Jsem ho nechtěl hned děsit, aby si na to přišel sám ;)

Popř jde fotit ze stativu na zoom (optický) a mít to nasvíceno difuzorem do-do (jde vyrobit z mléčné "plexisklo" desky dostatečné tlouštky).

Začít se nějak musí a pokud chce investovat něco kolem 12.000 Kč, tak aby měl aspon slušný základ, tot můj názor.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:16

geo.scorpions napsal/a:

ne nějaký bazmek od Sony, co si na ni hraje


Přesně tohle jsem už slyšel od svého kolegy v práci. Nikon je prostě Nikon. To je vážně Sony takovej shit ?


A pak přijde Canonista a plivne ti i na toho Nikona. Příznivci různých značek v drtivé většině ty ostatní neznají na vlastní kůži ale od svého stáda se naučili co mají na té které značce pomlouvat.

Zeptej se kolegy jestli by s tebou nechtěl pár těch coinů zkusit vyfotit tím co má. Tím by jsi si mohl udělat trošku představu... pokud jsi do teď "fotil" O550 tak fakt nemáš zkušenost na základě které můžeš porovnávat a vybírat.

Chceš-li to hlavě na focení coinů tak bych se opravdu na zrcadlovku typu Nikon D3100 + 18-55 mm VR vykašlal. Tím objektivem 18-55 žádný makro bez další výbavy neuděláš.

Pokud nechceš s tím focením jít dál než za to dělat slušné fotky do svého eshopu. Tak ti ten ultra zoom udělá super službu. Stejně jako spousta jiných kompaktů které umí makro.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#16 jira_t

jira_t

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:18

No já si myslím, že mít zrcadlovku (jestli se tak D3100 dá nazvat :-) jen na občasný focení coinů je blbost. To bych radši šel do jakýhokoliv kompaktu s kvalitnější optikou a ostřením, já si donedávna vystačil s HP za 3,5k..
  • 0

#17 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:30

Na výbavě záleží, ale pokud člověk neumí fotit tak ani ta nejlepší výbava nepomůže. A to platí i obráceně, pokud to člověk umí, dokáže udělat luxusní fotky i setovými objektivy. Např zuiko 14-42mm se dokáže dost blízko přiblížit k focenému objektu a když dokoupíš makročočku tak budeš mít slušné a levné makro - znám z vlastní zkušenosti. A udělá to kvalitnější fotky než s nějakým kompaktem. A co se týče focení mincí - lesklých povrchů, tak bych to asi viděla na světelný stan.
  • 0

#18 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:33

Když si představím celou šířku problematiky makrofotografie lesklých mincí, napadlo mě - zkusil´s je někdy jen tak položit na sklo běžného scanneru? :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#19 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:37

Trhac napsal/a:
zkusil´s je někdy jen tak položit na sklo běžného scanneru? :D


Já ano a byl to rychlý Shift + Delete :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#20 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:39

Trhac napsal/a:
Když si představím celou šířku problematiky makrofotografie lesklých mincí, napadlo mě - zkusil´s je někdy jen tak položit na sklo běžného scanneru? :D


Zkusil jsem CWG a byla to katastrofa. S coinem to dopadlo podobne. Pro pobaveni: http://tomasek.cz/stuff/2703_001.jpg tohle fakt neni cesta jak nafotit neco co chces prodat :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama