Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký foťák na focení geocoinů ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#41 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:50

Kapso, tu 18-105 vs 18-55 myslíš v setu, předpokládám. Kupovat samostatně 18-55 je... "kde mám to číslo na Chocholouška?" :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#42 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:56

AD značky/výrobci objektivů:

Názor profíka, co roky fotí Nikonem a objektivů vystřídal "mraky"
Kvuli konstrukci Nikkor, kvuli optice Tamron
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#43 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 15:04

fremen.cz napsal/a: Kapso, tu 18-105 vs 18-55 myslíš v setu, předpokládám.

Samozrejme ! 18-105 VR je fakt dobry sklo, hlavne za ty penize, ktere v setu stoji .... ;)

fremen.cz napsal/a: Názor profíka, co roky fotí Nikonem a objektivů vystřídal "mraky"
Kvuli konstrukci Nikkor, kvuli optice Tamron

Profik sice nejsem ale zrcadlovek nebo objektivu, ktere by mi neprosly rukama je fakt hodne malo a muj nazor je, ze nic s napisem jako Tamron nebo Tokina mi nesmi pres prah. Kdyz uz, tak Sigma ale to jen nektere vybrane kousky .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#44 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 15:06

Takže mu to nebudeme komplikovat a at si koupí objektivy Nikkor B)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#45 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 15:48

To Smogeo: Paráda !! přesně takové odkazy potřebuju.

To Fremen a Kapsa:
Noo... :):):) když vezmu Nikkor 70-300 a Nikon D5100 18-105 tak jsem rázem z 24 tisíc na 37 tisíc se vším všudy (včetně stanu a světel). To už bych ale musel vzít na sekeru.
Uvidíme jak se na to bude tvářit moje drahá polovička. ... :):):):):):)
  • 0

#46 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 15:51

V klidu se nad tím zamysli, jde o to, že bud koupíš něco a pak budeš dokupovat lepší nebo sáhneš rovnou po lepším. A např setový objektiv 18-55 je neprodejná věc, pokud pak koupíš lepší. Kdežto objektiv s pořizovací cenou např 35.000 prodáš s klidem po pár letech za 26.000 ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 15:53

geo.scorpions napsal/a:
To Smogeo: Paráda !! přesně takové odkazy potřebuju.

To Fremen a Kapsa:
Noo... :):):) když vezmu Nikkor 70-300 a Nikon D5100 18-105 tak jsem rázem z 24 tisíc na 37 tisíc se vším všudy (včetně stanu a světel). To už bych ale musel vzít na sekeru.
Uvidíme jak se na to bude tvářit moje drahá polovička. ... :):):):):):)

Na ten stan a svetla se fakt klidne vykasli a udelej si radeji nejake to "samodomo". Nikkor 70-300 muzes dokoupit casem ale telo + dobrej objektiv je fakt zaklad a D5100 + 18-105 VR ti to urcite splni ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 16:09

kapsa napsal/a:
[muj nazor je, ze nic s napisem jako Tamron nebo Tokina mi nesmi pres prah. Kdyz uz, tak Sigma ale to jen nektere vybrane kousky .... :)

Tvůj názor samozřejmě respektuji, ale nebuď na Tamron 17-50/2,8 tak příkrý. Je to (za ty prachy, dnes 7.500 Kč) to nejlepší, co jsem na foťák našel. Pravda - na Minoltu/Sony. http://makofoto.cz/n...amron_17_50.htm
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#49 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 16:22

Trhac napsal/a:

kapsa napsal/a: [muj nazor je, ze nic s napisem jako Tamron nebo Tokina mi nesmi pres prah. Kdyz uz, tak Sigma ale to jen nektere vybrane kousky .... :)

Tvůj názor samozřejmě respektuji, ale nebuď na Tamron 17-50/2,8 tak příkrý. Je to (za ty prachy, dnes 7.500 Kč) to nejlepší, co jsem na foťák našel. Pravda - na Minoltu/Sony. http://makofoto.cz/n...amron_17_50.htm

Ono ti taky na Sony nic jinyho nezbyva .... ;)
Ale Nikon 18-105 VR ma sice nizsi svetelnost ale SW motor, stabilizaci a vetsi rozsah a hlavne stoji v setu o tretinu min .... :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#50 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 18:35

kapsa napsal/a:

Trhac napsal/a:

kapsa napsal/a: [muj nazor je, ze nic s napisem jako Tamron nebo Tokina mi nesmi pres prah. Kdyz uz, tak Sigma ale to jen nektere vybrane kousky .... :)

Tvůj názor samozřejmě respektuji, ale nebuď na Tamron 17-50/2,8 tak příkrý. Je to (za ty prachy, dnes 7.500 Kč) to nejlepší, co jsem na foťák našel. Pravda - na Minoltu/Sony. http://makofoto.cz/n...amron_17_50.htm

Ono ti taky na Sony nic jinyho nezbyva .... ;)
Ale Nikon 18-105 VR ma sice nizsi svetelnost ale SW motor, stabilizaci a vetsi rozsah a hlavne stoji v setu o tretinu min .... :)


Viděl jsem fotky spolupracovníka z 18-105, bez problémů použitelné (a to jsem Canonista) :D
Na stan se určitě vykašli. Experimentoval jsem s jemným papírem slepeným do válce, boční svit několika světly, vyvážení bílé na danné prostředí a občas i ty barvy seděli. :D:D:D
Je to o chvíli čtení na netu, o něco delší chvíli experimentování, ale boční světlo nenahradí zádný kruhový zdroj okolo objektivu.
  • 0

#51 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 18:42

Poli 01 napsal/a: Viděl jsem fotky spolupracovníka z 18-105, bez problémů použitelné (a to jsem Canonista) :D

Jen pouzitelne ?? Co by za to Canon dal, kdyby dokazal vyrobit takove sklo a jeste za takove penize .... :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#52 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 19:17

Jak tu lítají ty tisícové částky, tak si za ně raději představuji desítky nových geocoinů ;) Marně tu zatím hledám nabídku "profesionálnějšího" vyfocení sbírky mincí. :( Kromě možnosti Discovered nabízím i výklad k některým mincím. :D
  • 0

#53 Romir

Romir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 19:43

Na foceni coinu v terenu nejlepe malej kompakt co je porad pri ruce (v pouzdre za pasem). Mel jsem Canon IXUS 220 HS nez mi ho synek rozflakal. Vetsi fotak na lepsi fotky budes mit v batohu, kterej nechas v aute, nebo doma...
  • 0

#54 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 19:54

kapsa napsal/a:

Poli 01 napsal/a: Viděl jsem fotky spolupracovníka z 18-105, bez problémů použitelné (a to jsem Canonista) :D

Jen pouzitelne ?? Co by za to Canon dal, kdyby dokazal vyrobit takove sklo a jeste za takove penize .... :D


Jo, jo, jeden měco řekne a hned je za zarytého zastánce Canonu. B)B)B)
Už jsem tu říkal, že bych si Nikon klidně koupil? :D:D:D
  • 0

#55 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 20:14

S474N napsal/a:
...
A k tem difuznim stanum, pokud se chce setrit, tak se to da vyrobit i z obycejne bile igelitky :-)


To podepisuju, nejhorší věc je fotit black nickel - černou lesklou minci. A na to mi párkrát bílá igelitka výborně posloužila. Ten stan je pravda trošičku pohodlnější ;-)
  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#56 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 20:18

LooperCZ napsal/a:
Mince - jelikož jsem "canonista", používám na stařičkém 30D sklo EF 50 1.8 + čočka 4 dioptrie. Výsledky myslím ujdou, co ty na to, Slávku ? :)


Rozhopádně!
  • 0

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#57 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 20:58

Rozhodně nemusíš objektivy kupovat nové, vzhledem k rozšíření Nikonu a Canonu se dají sehnat za dobrý ceny. Tělo bych, ale kupoval nové. Ten difuzák je k ničemu, hlavním důvodem jeho využití je snížit odraz nasvícení na lesklém materiálu. Když budeš v interiéru, tak stačí trocha pauzáku kolem mince, aby šlo světlo skrz a nebudeš mít problém. Taky toho světla nepotřebuješ tolik, protože můžeš využít delší čas se stativem. Exteriéru je denní světlo to nejlepší. Stačí mít nejakou neklouzavou podložku, aby se dala trochu naklánět a nastavit focený předmět světlu s co nejmenším nebo žádným stínem.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#58 Funman77

Funman77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 12:50

Tohle nevypadá vůbec špatně:
http://www.aaron.cz/...-55-300-af-s-vr

Co říkate na tuhle kombinaci? Zvažovat jeji koupi?
  • 0

#59 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 12:59

Tam je zas ta "blbá" 18-55 která stojí za starou belu :|
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#60 Funman77

Funman77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 13:08

Ale když si vemu, že samotné tělo vyjde na 15tis. a ta 55-300 na 10tis., tak ušetřím tisícovku a ještě je ta "blbá" 18-55 k tomu gratis... ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka