Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký foťák na focení geocoinů ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#21 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:52

Ja to zkusil a myslim, ze to neni zas az tak hrozny. Pro nekoho, kdo s tim nechce stravit mladi to myslim neni zavrzenihodne reseni...
Rozhodne bych po tom tak neplival jako nekteri kolegove...

Trhac napsal/a:
zkusil´s je někdy jen tak položit na sklo běžného scanneru? :D


  • 0

#22 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 10:53

Mince - jelikož jsem "canonista", používám na stařičkém 30D sklo EF 50 1.8 + čočka 4 dioptrie. Výsledky myslím ujdou, co ty na to, Slávku ? :)
  • 0

#23 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 11:03

LooperCZ napsal/a:
Mince - jelikož jsem "canonista", používám na stařičkém 30D sklo EF 50 1.8 + čočka 4 dioptrie. Výsledky myslím ujdou, co ty na to, Slávku ? :)


Otázky byla sice na Slávka, ale potvrzuji, že ujdou ;)
  • 0

#24 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 11:07

Myslím, že hlavně záleží i na tom, jestli chceš coiny fotit v exteriéru (při keškování) nebo interiéru. Rozhodně nebudeš používat foťák jen na coiny. Vždy je lepší zrcadlovka než compakt. Na coiny ti stačí macro a malý stativ. Když budeš chtít nafotit krajinu nebo nějaký vzdálený objekt, tak jenom vyměníš sklo. Zrcadlovky bych vybíral mezi Nikonem a Canonem (nejprodávanější) , ostatní bych moc nedoporučoval. U fullframe máš i výhodu nastavení vyššího ISO bez známky zrnitosti.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#25 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 11:23

Mince fotím na Canon 450 se zákl. objektivem Sigma 17-70 Makro. Při focení používám boční denní světlo, mince se snažím fotit na černém podkladu. Boční světlo dodává minci plastičnost, ideální podmínky bez přímého slunce. Stín okraje mince se na černém podkladu částečně ztrácí. Hrál jsem si i s difůzním stanem, ale mince ztrácela právě tu požadovanou plastičnost. Velkým problémem jsou zalité mince průhlednou pryskyřicí, které kvalitní fotografii vzdorují. K foťákům; ať koupíš cokoliv, tak to po určité době stejně nebude stačit. Ale makro doporučuji, viz. profil, nějaká mince tam bude.
  • 0

#26 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 12:33

Já bych se přidal k otázce: jaké difuzory, případně difuzní stany (případně lampy či něco obdobného) jsou dobré, samozřejmě nejlépe v dobrém poměru cena/výkon
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 12:43

ty,ty,ty & familly napsal/a: Já bych se přidal k otázce: jaké difuzory, případně difuzní stany (případně lampy či něco obdobného) jsou dobré, samozřejmě nejlépe v dobrém poměru cena/výkon

Na difuzor v tomto pripade bohate staci kousek papiru (nejaky tensi) prilepeny lepici paskou pres reflektor blesku. Tedy nejlepe ne uplne natvrdo ale udelat z papiru takovou "bouli", aby mezi papirem a bleskem bylo par cm ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 12:59

jira_t napsal/a:
No já si myslím, že mít zrcadlovku (jestli se tak D3100 dá nazvat :-) jen na občasný focení coinů je blbost. To bych radši šel do jakýhokoliv kompaktu s kvalitnější optikou a ostřením, já si donedávna vystačil s HP za 3,5k..


Tak to mohu podepsat, doma mam zrcadlovky dve (jak Canon, tak i Nikon) a stejne ve finale s sebou porad nosim ultrakompakt od Canona, se kterym se daji vyfotit i opravdu pekne fotky. A jak zde nekdo zminil vyse, neni to az tak o tom, cim clovek foti :-)

Jinak pokud chces uvalit 12 litru stuj co stuj, tak bych radeji sahl po te DSLR, nez po tom Sonaku.

A k tem difuznim stanum, pokud se chce setrit, tak se to da vyrobit i z obycejne bile igelitky :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 13:14

S474N napsal/a: Tak to mohu podepsat, doma mam zrcadlovky dve (jak Canon, tak i Nikon) a stejne ve finale s sebou porad nosim ultrakompakt od Canona, se kterym se daji vyfotit i opravdu pekne fotky. A jak zde nekdo zminil vyse, neni to az tak o tom, cim clovek foti :-)

Jinak pokud chces uvalit 12 litru stuj co stuj, tak bych radeji sahl po te DSLR, nez po tom Sonaku.

A k tem difuznim stanum, pokud se chce setrit, tak se to da vyrobit i z obycejne bile igelitky :-)

Tak pod to se taky podepisuju, rada lidi zapomina, ze dobre svetlo je mnohem podstatnejsi, nez dobry fotak.
A souhlas i ohledne toho fotaku - jen ne Sony. Za 12 litru bud levnejsi zrcadlo (treba Nikon D3100) a nebo poradnej kompakt (treba Nikon P7100).
P.S. - A stan z igelitky je taky super napad !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 13:23

kapsa napsal/a:
P.S. - A stan z igelitky je taky super napad !

Tak nejedna se o muj napad, ja to cetl pred nejakymi sedmi lety tady:

http://www.digi-foto...ty-do-katalogu/
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 13:34

S474N napsal/a:

kapsa napsal/a:
P.S. - A stan z igelitky je taky super napad !

Tak nejedna se o muj napad, ja to cetl pred nejakymi sedmi lety tady:
http://www.digi-foto...ty-do-katalogu/

To je fuk, podstatny je, ze je to urcite lepsi, jak kvuli coinum kupovat nejaky specialni drahy prislusenstvi, kdyz se za usetrene prachy daji koupit samotny coiny .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 13:35

kapsa: to ja jenom pro poradek, abych neuprel zasluhy Mira, jakozto autora napadu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 13:48

1) Tebou odkazovaný ultrazoom Sony má při velikosti čipu 1/2,3 rozlišení 16,2 Mpx=obrovská hustota bodů na malé ploše=vysoký šum i na nízkém ISO=ve výsledku bude fotka sw "přežehlena" tak, že nebudou vidět žádné detaily. Celá tahle třída utrazoomů je jen PR bluf: prostě lidi chtějí mít vysoké rozlišení a velký zoom, tak jim ho dáme. Že jsou z toho fotky na h****o, už přece nikoho nezajímá.
2) Jestli by ti nevadilo sebou tahat tak velký foťák jako ten ultrazoom, tak jdi klidně do nějaké zrcadlovky. Nicméně zde je ten PR prvek vymyšlen tak, že pokud se lidi do toho focení dostanou, tak jim ty koupené věci přestanou stačit a ve finále dají za ty věci okolo víc, než původně chtěli.
3) Je tu ještě třetí možnost, koupit nějaký "profi" kompakt s větším čipem a velkou světelností objektivu. Možná pro to makrofocení by byly dobré sánky pro externí blesk, aby se s tím světlem dalo případně něco dělat. V každém případě se podívej do recenzí jak dobře fotí konkrétní foťák makro. Do úvahy připadají třeba některé z těchto:
http://www.dpreview....compact-cameras
EDIT: Pokud funguje ten nápad s igelitkou, tak by možná stačil i CANON S95.
  • 0

#34 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:14

Ok ... díky moc všem za rady a tipy. Plyne z toho výsledek, že jsem úplně upustil od myšlenky koupit Sony a přehodnotil jsem výši investice versus výsledek, proto jsem ji zdvojnásobil na 24 000,- Kč. Jsem ochoten kvůli dokonalému výsledku případně ještě pár tisíc přidat.

Prosím poraďte, zda by pro mé potřeby postačila tato kombinace:

1 - Nikon D5100 + 18-55 AF-S DX VR
http://www.megapixel...100-18-55-mm-vr

2 - Objektiv Sigma 70-300 mm F 4-5,6 DG OS pro Nikon
http://www.megapixel...-56-dg-os-nikon

3 - Fotografický stan + Profesionální Studio set S5-3860B
http://www.foto-esho...t-S5-3860B.html
  • 0

#35 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:26

Nahrad Sigmu tímto: http://www.megapixel...om-nikkor-if-ed

a časem dokup http://www.megapixel...g-af-s-dx-ed-vr

Potom nebudeš defakto muset nic řešit, pokud tedy nebudeš potřeboval přímo makro objektiv či s pevným ohniskem nebo s vysokou světelností ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#36 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:38

3 - Ten stan koupis pres Ebay za 500-600 a lampicky mas doma nebo sezenes levneji.
  • 0

#37 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:41

fremen.cz

ten origo Nikon jde v pohodě nahradit o dost levnějším Tamron SP AF 70-300mm F4-5,6 Di VC USD , který je v některých ohledech dokonce lepší než ten Nikkor... Stačí se podívat na nějaké testy ;) Ale chápu, originál je originál, někdo ho holt vyžaduje...

Sigmu se stejnými parametry ale opravdu nebrat !
  • 0

#38 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:44

Tamronem asi ano, ale Sigmou raději ne... myslím ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#39 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:47

Už jsem to tam dopsal :)
  • 0

#40 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 14:48

fremen.cz napsal/a: Nahrad Sigmu tímto: http://www.megapixel...om-nikkor-if-ed

Souhlas, nicmene jako zaklad bych rozhodne doporucil 18-105 VR :
http://www.megapixel...00-18-105-mm-vr
neni zase o tolik drazsi jak 18-55 ale rozdil kvality i rozsahu zoomu je znacny ....
Za uvahu stoji i navrhovany 16-85 VR ale ten uz je o dost drazsi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka