Přejít na obsah


Fotka

Rozhovor s FilemoniCZ


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
122 odpovědí na toto téma

#81 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:00

Tak se tady z toho stal zase pěkny flame. Top kačer je o bodech, lovit PT je naprosto legitimní, kdo chce loví, kdo ne tak brečí že má někdo více bodu než on... Vraťme se tedy na začátek. V článku tvrdí že za 24hod odlovili 898 keší ale že si myslí že jde udělat 1500 keší. To znamená že 24hodin v kuse bez přestávky odlovili co 96sekund jednu kešku. Což je sportovní výkon hodný zlaté medaile. Nás nezkušené teda zajímá jak je to technicky možné provést, aniž by se kačeři rozdělili na více skupin...
  • 0

#82 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:06

Den ma 86400 sekund, takze 57.6 sec na kesku. IMHO nemozne.
  • 0

#83 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:15

Osobně by mě taková logistika taky zajímala...teoreticky, protože prakticky by mě to asi neoslovilo. Nedělám si ale iluze že bychom se to z takového rozhovoru dozvěděli...jednak si každej bude chránit svoje know-how ale myslím taky možná z obavy aby nesklidil odsouzení z porušování nepsaných pravidel. Tohle sice není hra o peníze ale určitá paralela tam je taky - velký peníze - tvrdá práce na hranicích možností nebo...pohyb na "hraně".
  • 0

#84 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:17

golici napsal/a:

Vraťme se tedy na začátek.
V článku tvrdí že za 24hod odlovili 898 keší ale že si myslí že jde udělat 1500 keší.
To znamená že 24hodin v kuse bez přestávky odlovili co 96sekund jednu kešku. Což je sportovní výkon hodný zlaté medaile.
Nás nezkušené teda zajímá jak je to technicky možné provést, aniž by se kačeři rozdělili na více skupin...

Ale o tom se tu už hodnou dobu bavíme.
Mažná to chce si ten flame přečíst celý.;)
  • 0

#85 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:18

golici napsal/a: Top kačer je o bodech, lovit PT je naprosto legitimní, kdo chce loví, kdo ne tak brečí že má někdo více bodu než on...

Ano, PT je legitimni ale logovat desitky nebo i stovky kesi jako nalezene, kdyz tam jen kamos na druhem konci mesta dal moje razitko, to proste je zcela jednoznacne PODVOD !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#86 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:22

Nepsaná pravidla neexistují , platí jen to co je psáno... Prakticky takové tempo jde krátkodobě, ale udržet to 24hodin v kuse. Hradecký venkov jsem proletěl za necelou hodinu, takže jsem se pohyboval na frekvenci necelé 3 minuty na kešku... Ale nedovedu si představit že bych to takhle kosil v kuse celý den. Takže pokud se někdo dostane pod minutu a pul, tak tedy klobouk dolu.
  • 0

#87 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:51

golici napsal/a:
Takže pokud se někdo dostane pod minutu a pul, tak tedy klobouk dolu.


Pokud každou z těch 898 kešek za 24 hodin držel v ruce a logoval osobně tak asi 24 hodin nejedl, nepil, nekonal potřebu nic.
Protože pokud jo, tak pak ten průměr musí být ještě nižší.

Z toho vyplývá, že 898 krabiček v ruce nedržel, ale logovali hromadnýmï razítky ve 3 (898/3= 299 ks - 288 sek/krabka) nebo 4 (898/4= 225 ks - 384 sek/krabka) lidech.

A to už je reálnější ne.

Ale i tak to musí být zápřah. Jakoukoliv činnost vyvíjet co nejrychleji a po 24 hodin dá zabrat.
  • 0

#88 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 13:53

To jsou furt starosti o to, co z toho ten druhý má. To je snad jeho věc (pokud po něm nezůstane potopa).
  • 0

#89 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:18

Lidi ... teda fakt to tady zase nějak nerozdejchávám. O co vám tady jde ? Stavíte se tady na hlavu a je snad někde v pravidlech napsáno, že musim krabičku při logování držet v ruce právě já ???

Zajímá mě, co s tím udělají místní patologičtí "GEOMORALISTI", když tady veřejně prásknu to, že se často při lovu se ženou rozdělíme a každý z nás jdeme (POD STEJNÝM NICKEM !!!!!!!!!!!!! ) zalogovat jinou blízkou keš. Máme totiž DVĚ RAZÍTKA!!! a DVĚ PROPISKY !!!

Žádám exemplární trest !!!

Budeme také vláčeni a srovnáváni s ostatními "GEO-sólisty" kteří jsou skálopevně přesvědčeni, že právě jejich způsob lovu je ten IN a že jiným způsobem se prostě krabičky hledat nesmějí ???

Nechte FilemoniCZ bejt na pokoji, ať si geocaching hrají podle svého, ať si logují a cestují podle svého. Díky.
  • 0

#90 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:28

geo.scorpions napsal/a:
Lidi ... teda fakt to tady zase nějak nerozdejchávám. O co vám tady jde ? Stavíte se tady na hlavu a je snad někde v pravidlech napsáno, že musim krabičku při logování držet v ruce právě já ???

Zajímá mě, co s tím udělají místní patologičtí "GEOMORALISTI" s tím, když tady veřejně prásknu to, že se často při lovu se ženou rozdělíme a každý z nás jdeme (POD STEJNÝM NICKEM !!!!!!!!!!!!! ) zalogovat jinou blízkou keš. Máme totiž DVĚ RAZÍTKA!!! a DVĚ PROPISKY !!!

Žádám exemplární trest !!!

Budeme také vláčeni a srovnáváni s ostatními "GEO-sólisty" kteří jsou skálopevně přesvědčeni, že právě jejich způsob lovu je ten IN a že jiným způsobem se prostě krabičky hledat nesmějí ???

Nechte FilemoniCZ bejt na pokoji, ať si geocaching hrají podle svého, ať si logují a cestují podle svého. Díky.


rekneme ze porovnavas neporovnatelny... mne je to uplne burt, je to jejich soutez a jejich problem, logovat i kde ani jiny clen rodinneho tymu nebyl... mne spis napada jina vec : co kdyz bude nekdo chtit opravdu soutezit o pro nej dulezity titul kacer roku, top kacer, nebo nazyvejte si to jak chcete, bude lovit deset denne opravdu osobnim zapisem do logbooku a pak skonci druhy za clovekem ktery loguje i to kde nebyl ani on, ani treba clen rodinneho tymu... Pak je taky vse spravne? Pak ale vitezi vychcanost, nebo ne :(
  • 0

brundi
 


#91 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:28

Jinak s tim poctem kesi za den. rekl bych, ze tech necelych 900 neni cesky rekord. ;)
  • 0

#92 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:28

2 Geoscorpions:

Jedna liga jsou sólisti (jeden lovec = jeden nick) a jiná liga jsou týmy (víc hledačů = jeden nick), to je podobné jako ve formulích mistrovství jezdců a pohár konstruktérů.

Většina lidí tu ale tepe do jiné věci - vzít razítko jiného lovce (nebo týmu) a razítkovat mu nálezy do keší na místech, která nikdy neviděl.
Sice to pravidla výslovně nezakazují, ale log se jmenuje "FOUND IT" - "Našel jsem to" - je docela absurdní zapisovat nálezy schránek, jejichž hledání jsem ani nepřihlížel.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#93 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:29

geo.scorpions napsal/a: Lidi ... teda fakt to tady zase nějak nerozdejchávám. O co vám tady jde ? Stavíte se tady na hlavu a je snad někde v pravidlech napsáno, že musim krabičku při logování držet v ruce právě já ???

Na jare jedu nekam do Asie, do chce, abych ho nekde zalogoval ??
Vymenim za to, kdyz me nekdo zaloguje nekde v zapadni Evrope ....
Je to prece v poradku, tak co ....

A vubec, zalogujem si to rovnou od stolu a je to, vzdyt je to prece nase vec, jak si to hrajeme ....

Tak nejak me cela tahle hra prestava bavit. :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#94 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:31

2 Kapsa: +10
  • 0
www.povetrnik.cz

#95 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:32

kapsa napsal/a:
Na jare jedu nekam do Asie, do chce, abych ho nekde zalogoval ??
Vymenim za to, kdyz me nekdo zaloguje nekde v zapadni Evrope ....
Je to prece v poradku, tak co ....

A vubec, zalogujem si to rovnou od stolu a je to, vzdyt je to prece nase vec, jak si to hrajeme ....

Tak nejak me cela tahle hra prestava bavit. :(


Neber to tak pesimisticky. Vzdyt takovito lovci te v nicem neomezuji a "skodi" jen sobe. Je plno jedincu, kteri preferuji jednu pred tisicem. ;);)

A do te Asie bych z fleku jel s tebou i pro pouhou jednu krabicku. ;);)
  • 0

#96 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 807 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:35

Na jare jedu nekam do Asie, do chce, abych ho nekde zalogoval ??
Vymenim za to, kdyz me nekdo zaloguje nekde v zapadni Evrope ....
Je to prece v poradku, tak co ....

A vubec, zalogujem si to rovnou od stolu a je to, vzdyt je to prece nase vec, jak si to hrajeme ....

Tak nejak me cela tahle hra prestava bavit. :(


je to marný ... je to marný ... je to marný ...
  • 0

#97 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:41

Asi by se to teda mělo nahlásit Groundspeaku ať patřičně zpřísní pravidla B)
  • 0

#98 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:43

kapsa napsal/a:
Tak nejak me cela tahle hra prestava bavit. :(

Ta hra, zaloguji-si-to-o-čem-mi-vyprávěl-kamarád-když-jel-kolem-vlakem, mě ani nikdy nebavila a nikdy jsem ji nehrál. Já hraju tu hru jé-to-je-ale-zajímavé-místo-a-ta-cesta-než-jsem-se-k-němu-dostal-uf. A ta mě baví pořád. Jo, je trošku matoucí, že obě tyhle hry se v překladu jmenují geocaching, ale tím se nenechám zmást.
  • 0

#99 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:45

Dá se říct že skoro každý Kapsův příspěvek mohu podepsat, ten chlap mi mluví z duše.


příště opravdu rozhovor s někým kdo spíše zakláda zajímavé keše, popř něco procestoval a viděl víc než tisíce patníků u cest a svodidel a copypastoval "díky za bod" na powetrailech
  • 0

#100 Macrosek

Macrosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:52

No ja byl v listopadu na Pedalu u Slavkova a behem te turistiky mi jedna odoba rekla, ze s FilemonyCZ osobne absolvovala PT Route 66. A pry to udelali ne za 24 hodin, ale asi za 13.5 hod! Prijeli ke kesi, jeden vyskocil pro kesku, sebral ji a misto ni dal predchozi krabku. V aute se vsichni zalogovali spolecnym razitkem, ktere meli pro tuto prilezitost pripravene. Za cca minutu byli u duhe kesky. Krabku hodili na misto, sebrali novou do auta a zase v aute dali jedno velke razitko. Nakonec jim zustala jedna krabka - ta posledni. Takze cca 900 kesek za necelych 14 hodin pry. A dle reci te osoby Filemoni CZ meli na jinem velkem PT v USA logy na kazde cca 10 kesce, zalogovanej na GC.com byl celej PT. Ale coz, nezavidte jim. Sidi jen sami sebe. Kdyz si nekdo sedne k PC a zaloguje si od stolu milion kesek na celem svete, bude mit nejlepsi statistiky. Ale ve skutecnosti vime jak to je :) Takze hura na kesky. Videl bych to zitra na Letnany a Prosek, cca 10 kesek za den.... (opravdu je vsechny projdu :))
  • 0
Tomas




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama