Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.6.3


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
278 odpovědí na toto téma

#181 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 10:28

Pouzit skript divider jsi zkousel? Ten to prekouse vsechno sam :)
  • 0

#182 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 10:29

Chces rict, ze keska ma to uzemi statu nastavene, ale nenaimportuje se ti? Mas nejaky konkretni priklad?
  • 0

#183 Petr.P

Petr.P

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 13 únor 2012 - 11:27

Teď se chystám do Lucemburku a tam je to skoro u všech tradiček( GC2H16W ). A stává se mi to i u waymarků, u těch i v Praze. Ten skript jsem samozřejmě zkoušel, ale podle mě jenom taguje...
  • 0

#184 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2012 - 12:03

No, nejak asi nechapu problem. Ta keska ma nastaveny stat "Luxembourg", a ten se ti tam nastavi. Uzemi statu ale nema zadne, takze se tam nemohlo nic nastavit.
  • 0

#185 Petr.P

Petr.P

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 13 únor 2012 - 13:12

Ok, díky.
  • 0

#186 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 9:24

Malý dotaz... :) Nemohl by GG podporovat přímé kopírování mezi databázema? Jde mi o to, že je to zbytečně komplikované udělat výběr, vyexportovat do gpx, vybrat novou databázi, naimportovat gpx.
  • 0

#187 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 9:33

sobikovi napsal/a:
Malý dotaz... :) Nemohl by GG podporovat přímé kopírování mezi databázema? Jde mi o to, že je to zbytečně komplikované udělat výběr, vyexportovat do gpx, vybrat novou databázi, naimportovat gpx.

kolikrát do děláš denně ? Výběr, export GPX, změna DB, import - do 3 minut vyřešené. Jako komplikované mi to nepřijde, prostě krok po kroku :). Používám 2x týdně. Naprogramování bude v řádu hodin.
  • 0

#188 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 9:57

Ty jsi nekdy u nejake databaze videl "prime kopirovani" z jedne databaze do druhe? To snad ani nejde. EDIT: pokud to delas nejak casteji, tak co ti brani v tom, udelat si na to davku do Combine.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#189 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 10:16

tak technicky by slo, ze se Sqlite pripoji k vice databazim najednou, a pak insertuje do jedne databaze select z druhe databaze. jenze to je idealni pripad - v praxi je to slozitejsi. treba uz jen otevreni databaze v soucasne dobe musi resit takove ty drobnosti, jako jake je databaze verze, provest pripadne upgrady, atd. Takze i technicky nejjednodussi je ten export a nasledny import.
  • 0

#190 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:36

gord napsal/a:
Ty jsi nekdy u nejake databaze videl "prime kopirovani" z jedne databaze do druhe? To snad ani nejde.

EDIT: pokud to delas nejak casteji, tak co ti brani v tom, udelat si na to davku do Combine.

Gorde div se, ale kopírování/přesun má jeden konkurenční program už od své paleo verze kdy tady ještě nikdo o nějakém GG nevěděl...
  • 0

#191 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:45

Vsiml sis tech uvozovek okolo primeho kopirovani? Databaze proste neumoznuji vzit svoji cast a jen tak ji soupnout jinam. To neni cast adresare, soubor. Zaznamy v databazi jsou vazany pravidly, existuji indexy, vazny, sekvencni rady a mnoho dalsiho, co v jine databazi (i kdyby mela stejnou strukturu) nebude mit stejne hodnoty. Proto neni mozne jen tak neco vzit a zkopirovat to do jine databaze. Vzdy musi jit o export a o import. Ty ses ptal, zda by GG nemohl podporovat prime kopirovani. Reagoval jsem na to a take jsem to umyslne zduraznil temi uvozovkami. Nepochybne je mozne programove udelat export a pak import do jine databaze. Ale proc by to mel delat HaLuMa, kdyz si totez muzes udelat sam pomoci Combine? ... a pak to pouzivat podle toho, jak si to presne podle sveho pozadavku udelas. Na priklad: udelat export, zmenit databazi, udelat import, vratit databazi - to jiste hrave zvladnes. Na to HaLuMy netreba.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#192 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:48

Gorde, nechme toho... ty to nepotřebuješ, tak je to zbytečné. Jedno to ale není. Nezlob se, ale já beru, že je rozdíl jestli: 1) vyberu bod 2) copy to database No. 2 nebo 1) vyberu bod 2) export do nějakého gpx 3) vybrat databázi 4) import gpx do databáze
  • 0

#193 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 20:51

No tos me ale nepochopil. Ja mluvil o reseni: 1. mam seznam 2. kliknu na ikonu davky pro Combine a "ono" se to "samo" exportuje z teto databaze a importuje do dalsi databaze. Zas takovy rozdil oproti tomu, cos pozadoval, v tom nevidim. A pritom je to jen zlomek prace a navic si tu praci zvladnes udelat sam.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#194 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2012 - 21:50

jj, právě jsem si to před chvílí spíchnul, nic složitého...

CMD=FileDel|%GG_DATADIR%\Data.gpx
GGE=%GG_SCRIPTDIR%\export\gpxgeoget2.gge.pas|%GG_DATADIR%\Data.gpx
CMD=DBSelect|CacheDB
CMD=ImpFile|%GG_DATADIR%\Data.gpx
CMD=DBSelect|geoget


Případně tam doplnit vymazání té druhé databáze...
  • 0

#195 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 10:59

pokud by to byla funkce, kterou by vyuzila treba tretina uzivatelu gg, tak by ji HaLuMa jiste zvazil a pripadne dodelal, ale kvuli jednomu cloveku to asi resit nebude. geoget pouzivam od verze 1.neco, a nikdy jsem tohle nepotreboval a nenapada me k cemu by to bylo dobry. nikdy jsem snad ani nedelal export do gg-gpx z jedny databaze a import do jiny.. :)
  • 0

#196 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 22:23

mikrom napsal/a:
pokud by to byla funkce, kterou by vyuzila treba tretina uzivatelu gg, tak by ji HaLuMa jiste zvazil a pripadne dodelal, ale kvuli jednomu cloveku to asi resit nebude.
geoget pouzivam od verze 1.neco, a nikdy jsem tohle nepotreboval a nenapada me k cemu by to bylo dobry.
nikdy jsem snad ani nedelal export do gg-gpx z jedny databaze a import do jiny.. :)


Nechce se mi do PDA posílat celou databázi která má 520MB a tak si z ní vždycky vyříznu potřebné kraje či oblasti.
  • 0

#197 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 22:30

HaLuMa: před mnoha měsíci jsem nadnesl drobný problém s polygony, a sice že se mi nepodařilo udělat polygony pro nespojité oblasti jejichž spojnice jde přes jiné zajímavé oblasti. Tenkrát to asi nějak zapadlo, ale vzhledem k tomu že začínám mít nachystanou mapu rakouských okresů tak to zase začíná být aktuální. Příklad takové oblasti je spolková země Tyrolsko, ta se ale dá realizovat protože lze udělat spojnici mimo Rakouské území. Naproti tomu okres Wien-Umgebung má tři oddělené části a když jsem to udělal se spojnicí, tak to rozhodilo Vídeň přes kterou ta spojice běžela. Máš nějaké řešení ?
  • 0

#198 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 22:40

Spojnice nulove tloustky by to preci rozhodit nemela. Prikladem takove spojnice je treba stredocesky kraj, kde je taky spojnice mezni vnejsi a vnitrni hranici (stredoceky kraj je prstenec kolem Prahy) a funguje to s tim bez problemu.
  • 0

#199 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 23:59

Nojo, ale ta spojnice Středních Čech (a třebas Brno-venkov samozřejmě taky) jde přes "svoje " území. U těch rakouských okresů (a jsou takové tři, Vídeň okolí je jen nejbližším příkladem) jde spojnice "cizím" územím. MOžná by se to dalo oblafnout vhodním pořadím souborů s definicemi polygonů. Navrhoval jsem, že by se jméno polygonu bralo z prvního komentářového řádku (musely by se samozřejmě všechny zkontrolovat), případně mne teď napadlo že bys mohl ignorovat nějaký rozlišovací příznak ve jménu souboru (třebas nějaké "#1 )
  • 0

#200 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 0:33

gord napsal/a:
Ty jsi nekdy u nejake databaze videl "prime kopirovani" z jedne databaze do druhe? To snad ani nejde.

Viděl, přes schránku, z pohledu do pohledu.

gord napsal/a:
Vsiml sis tech uvozovek okolo primeho kopirovani? Databaze proste neumoznuji vzit svoji cast a jen tak ji soupnout jinam. To neni cast adresare, soubor. Zaznamy v databazi jsou vazany pravidly, existuji indexy, vazny, sekvencni rady a mnoho dalsiho, co v jine databazi (i kdyby mela stejnou strukturu) nebude mit stejne hodnoty. Proto neni mozne jen tak neco vzit a zkopirovat to do jine databaze. Vzdy musi jit o export a o import. Ty ses ptal, zda by GG nemohl podporovat prime kopirovani. Reagoval jsem na to a take jsem to umyslne zduraznil temi uvozovkami.

Jsou i databáze, které takovéto bariéry nemají. Něco pak neumí, ale zase umí jiné věci, třeba přímé kopírování.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama