Přejít na obsah


Fotka

Životnost kešky & premium


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 17:07

Na podzim jsem založil svou první kešku - GC32YGK. Schránka i listing má velice pozitivní ohlasy (50% FP). Již do začátku jsem počítal s tím, že keška postupně podlehne destrukci. Ani jsem nepočítal s tím, že by se CWG v kešce nějakou chvíli urdžela. Avšak nečekal jsem, že keška podlehne až takové destrukci a tak rychle. Dřevěná krabička kešky byla někdy minulý týden v podstatě rozlomena na půl. Z podstaty mini-hlavolamu není možné krabičku vytvořit nějak bytelněji. Krabičku samozřejmě obnovím (už se na tom pracuje), ale obnovu jsem schopen prvést ještě maximálně jednou, poté již nebudu mít prostředky (a možná ani motivaci). Jelikož je geocaching hra v podstatě společenká a bude taková, jakou si ji uděláme; ptám se vás, české kačerské komunuty, na váš názor. Již od začátku mi někteří říkali, ať dám kešku PM only. Neudělal jsem to. Nyní však nevím, jestli ji do PM only nepřepnout. Chcete kešku pro všechny, která vyrží cca. 3-6 měsíců (s tím, že nemohu garantovat její stav) a poté bude muset být archovována, nebo chcete radši PM only kešku, která však vydrží dlouho (a snad i v dobrém stavu)? Děkuji za vaše názory. Přidal bych i anketu, ale nikde jsem ji zde na fóru nenašel...
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 17:14

To raději tu PM. Ale největší odolnost mají krabičky, ke kterým se musí od auta alespoň půl hodiny pěšky.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#3 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 17:23

Urcite bych v prvni fazi volil to PM + nejake to posunuti, protoze pokud byla ne PM tak tam obycejni useri budou chodit stejne. Jaka vsak bude zivotnost si netroufnu tvrdit - ani v pripade PM rezimu. Pamatuji kes v Praze na strome za brectanem, kdy po prvnich 15 nalezech byl strom bez brectanu --- take lidi navrhovali at owner zavede PM rezim. Otazkou zustalo proc, vsichni ti prvni nalezci PM byli. Navic dnes neni nic neobvykleho ze jsou BM useri co maji 2000 nalezu a oproti tomu PM, kteri maji nalezu 20 -- komu pak vic verit.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#4 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 17:26

Kde beres presvedceni, ze PM cache vydrzi dele? Jestli kesi nesvedci vysoka navstevnost, tak snad PM trochu pomuze, ale jeste vic by pomohla vetsi vzdalenost od silnice nebo premena kese treba na multi ci jiny obtiznejsi typ. Jestli ti schranku nici pri otvirani netrpelivi lovci, tak ti PM nepomuze uz vubec. Zvlast kdyz vsichni cekaji rychly bod - a PM obzvlast, nebot maji stazene souradnice tradicky a nepocitaji s zadnym hlavolamem. Listingy tradicek vetsina PM cte az pri logovani, takze muzou byt nakonec nebezpecnejsi nez BM s dukladnou domaci pripravou. Snadno najdes netrpeliveho PM honiboda. Tim se lovcu "po mne potopa" nezastavam, jsou to bezohledni trotlove. Jenze jsem v tomto pripade skepticky k ucinku PM.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#5 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 17:31

tak pokud se pamatuju, tak to dřevěné puzzle bylo stejně v plastu, takže pokud by na to přišlo tak stačí tam nechat tu pixlu s magnetem .. ale pokud se ten most skutečně obnoví, tak to doufám posuneš, pač to by pak byl docela adrenalin na odlov :D .. šak zkus si PM režim a sám uvidíš jak to pujde B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 17:35

PM tradička je blbost. Její souřadnice se dají zjistit legálními prostředky GS velice snadno. Sám se tím občas bavím. Takže budeš mít BF lovce bez listingu a bez hintu. Krabičce to možná pomůže, ale jejímu okolí ne. Pokud ji nemáš vázanou na konkrétní místo, dej ji někam dál. Delší procházka pomůže určitě. nebo PM mysteka, multina. Ale i obyčejná multina udělá své, jejich návštěvnost je podstatně menší. Nedavno tu byla statistika, kdy vycházelo 25% PM i ve skupině do 150 nálezů. Což jsou pochopitelně i ti, co zkusili a dál už neloví, nebo členové týmů, z nichž jeden má PM. Nebo známí jiných PM. Takže pokud to máš na ráně, PM to neochrání.
  • 0

#7 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 20:21

Uprimne, kdyz jsem temer u ni zaparkoval a v brutalnim ficaku zkrehlejma prstama otevrel plastovy obal, tak jsem kesu proste vzal do auta, zatopil jsem si, rozsvitil a v klidu se na ni podival... to ze to chce trochu tlaku/tahu na spravna mista bylo jasne... ale asi to nekdo vzal vic "zhurta"... mozna bych z ni udelal jednoduchou multinku... na tu kazdej kdo jede okolo nepujde... tim vyselektujes cast. Pokud ma ale schranka "neco" vydrzet, tak proste musi byt "odolnejsi"... vim, ze se mi to pekne keca, provedenim se mi moc libila... rozhodne lepsi nez jen klasicka svodidlovka!... ;) Preju hodne sil a nervu pri obnove... :)
  • 0

#8 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 20:31

Můj názor je takový, že PM režim nezaručuje delší ani kvalitnější životnost keše. I PM jsou jen lidi a myslím, že procento těch, kteří si neváží práce ostatních, je tam naprosto stejné jako u BM. Jak už jsem tu někdy psala.... sektářství zvané PM se mi vůbec nezamlouvá...:(
  • 0

#9 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 23 leden 2012 - 20:46

za 3 měsíce - a to ještě podzim/zima - přes 150 nálezů -- to je kategorie drajvka a tam nemá cenu něco podobně složitého dávat ;)
vím že je to smutný a blbá rada, ale jelikož nemám rád velký změny hvězdiček a typů keše volil bych po příštím zrušení lovci místo obnovování archiv
...a založit tradičku mikrovku :(

PM má smysl. Na obtížných keších kde je potřeba trošku zkušenější oko, jednu takovou mám za barákem, ale nechci ji tu práskat, můžem o tom pokecat na eventu B)
  • 0

#10 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 22:07

No rekl bych, ze velky dil tvori take obcasni lovci, kteri treba ani nejsou registrovani na GC.com . I neprihlaseni uzivatele vidi kesky a jejich predni zajem tvori asi tradicky a Ti pak je treba ani neloguji, takze se o nich nikdo nemusi dozvedet (prijde mi, ze ted na betamapach nejde nahodny posun u neprihlasenych uzivatelu :(:( V tomto pripade pak PMO cache pomuze, protoze je vubec neuvidi.
  • 0

#11 Deloreans

Deloreans

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 22:13

kazdopadne ji obnov, mel jsem v planu jet za pritelkyni do zlina, az bude mit skolu a tohle si odlovit :)
  • 0

#12 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 22:15

Sedmitecka napsal/a:
PM režim nezaručuje delší ani kvalitnější životnost keše. I PM jsou jen lidi

I kdyby byli PM stejně bezohlední jako BM, tak delší životnost (obecně, v průměru) plyne minimálně z toho, že klesne návštěvnost.
  • 0

#13 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 22:24

Děkuji za reakce. Ještě uvidím a promyslím si to. Možná nechám týden po obnovení klasiku, pak zkusím na chvíli PM. A uvidí se. Asi to bude chtít chodit na kontrolu častěji (ano nemám to daleko, ale ta zima!) To Deloreans: Neboj, nová keška je nastříkaná, teďkom schne. Sice nebude tak pěkná jak ta předchozí (trochu jsem zmrvil popisek), ale alespoň bude fungovat. Obnovení vidím předběžně na středu ve večerních hodinách. Snad mi do toho nevleze něco naléhavého... Každopádně jsem se poučil. Moje příští keška bude kovová (a opět to bude menší hlavolam - už se mi v hlavě rýsuje). Ta snad už něco vydrží B)
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2012 - 23:16

PaWcz napsal/a:
...Listingy tradicek vetsina PM cte az pri logovani, takze muzou byt nakonec nebezpecnejsi nez BM s dukladnou domaci pripravou...


To vypadá, jako by PM měli jen honiči bodů. Já se zatím setkal většinou se dvěma důvody: lovci FTF a pak lovci konkrétních keší, které si stahují přes PQ (třeba stromy).
  • 0

#15 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 7:08

Souhlas v většinou názorů. 1. PM možná trochu pomůže, protože: a. sníží návštěvnost, b. eliminuje pár teenagerů s chytrym telefonem (i když to možná tady není ten případ). 2. Nedělej ji jako drive-in. 3. Dej tomu jinou ikonu - multina sníží návštěvnost docela viditelně a mysterka ještě víc (to neznamená, že musí být nějak těžká - u multi offsetka "spočítej patníky" či azimut "nastav a jdi"). U mostu nech plastovou krabku a hlavolam dej jinam, kde mu bude líp. Navíc, pokud vím, tak most se brzo otevře (nebo už otevřel?), už má majitele - Hulín se ho ujal. K bodu 3 - vlastní zkušenost - v podstatě identická keš na stejném místě - posun o pár metrů a změna na "multi" (archivace původní tradičky) drasticky snížila návštěvnost.
  • 0

#16 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 8:07

Já mám pocit, že půlka návštěvníků loví pouze snadno přístupné bezpracné tradičky - změna ikonky je zaručený recept. Elegantní je např. změna na mysterku typu "spočítej javory na místě a přičti je k oběma výchozím souřadnicím" a na místě pochopitelně žádné javory, takže vlastně tradička. :) Ale to zjistí až ten, kdo se tam obtěžuje. S takovou jsem se už setkal. ;)
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#17 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 8:24

Pěkná keš. Na podzim jsem jel kolem, ale nebyl čas a tak mi unikla. Je to prostě keš u cesty => zastavit, zalogovat a frčet dál. Sice se opakuji, ale opravdu pěkně promakaná keš vydrží, pokud je pád desítek kilometrů od města (od ostatních keší) a pár desítek minut chůze od parkoviště. Takový je u nás současný geocaching. Ale i tak to pořád ještě stojí za to. ;)
  • 0

#18 krovicko

krovicko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 12:26

Bohužel už jsem narazila i na lidi, co hledají krabičku na úvodních souřadnicích mystery či multi, takže nemusí to vždy pomoci, pokud zůstane na stejném místě ;)))) Ale většinu to asi odfiltruje :)
  • 0

#19 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 13:47

Osobně si taky myslím. že PM řešení není. Je to přesně jak psali kolegové. Když jdu lovit multi či mystery tak počítám, že to bude trvat. Stejně tak tradičku někde mimo cestu, ale jinak pokud jedu někam třeba na služebku tak maximálně brzdím u drive-in tradicek a pocitam ze to bude treba na 5 minut max. Vic proste nemam. Pokud ji do 5 minut nenajdu, jedu pryc a davam si ji do seznamu kam se nekdy vratim na dele. Kdyby jsem zjistil ze je to hlavolam a nemel cas, vratil bych ho a prijel jindy, ale to uz je presne o jednotlivych lidech. Vzdycky se najde cast lidi kteri nejprve zkusi vetsi silu (treba i ne s umyslem poskodit krabku, ale proste nevi jak na to). Takze presne jak pisi kolegove. Multi, mystery a nebo do lesa s ní :-)
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#20 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 24 leden 2012 - 17:36

Ad rozdíl v přístupu k lovení tradičky drajvky a mysterky: porovnej si počet odlovů na GC1R570 a GC1BM97 :) - a vezmi si že v listingu na sebe vzájemně odkazují - a stejně si mnozí nezobnou B) Převod na mysterku a PM režim by pomohl - ale odlovů bude tak pětina.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama