Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#201 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 March 2012 - 17:51

LudekV napsal/a:
To by mě vážně zajímalo, co jsi dělal (a s jakou verzí). Já sice během víkendu našel jen tři kousky, ale aD jsem měl puštěný po celý šestihodinový výlet, koukal do něj mnohokrát a žádné pády nenastaly.

Dnes jsem opět byl v terénu. Jeden pád a to při prohlížení mapy. Tak jsem odklikl hlášení chyby, třeba se s toho něco vyčte.
  • 0

#202 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2012 - 8:28

Chci začít používat sync do GG a narazil jsem na problém s výběrem vlastní databáze. Když dám stáhnout z telefonu, tak to vyhodí chybu a že mám vyzkoušet nějaký bat. Ten bat spustím a vypíše databáze v telefonu správně bez chybové hlášky... k nápravě ale nedojde. Prosím o radu jak to zprovoznit.... Z praxe bych měl malou prosbičku, jestli by nešlo zavést volbu zdroje dat pro mapu databáze/api a zdroje dat pro keš (ta tam je teď) databáze/api. Jedná se mi o to, že pokud mám zvolenou databázi waymarků a nechci ji zobrazovat v mapě, pak musím v nastavení vymazat cestu k databázi a když ji chci zase používat, tak zase najít a nastavit, což mi připadne nepraktické...
  • 0

#203 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1177 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2012 - 7:31

Tak jsem se prokousal tímto vláknem a měl bych několik dotazů: 1.) Když se podívam na nějakou keš tak se na ni vytvoří v mapě červená čára (navigace), ale jak ukončím tuto navigaci? Jel jsem autem, a jen jsem se podíval na detail keše, ale nechci ji lovit ale dále sledovat mapu. Mám zapnutý záznam stopy a s tou červenou čárou to je nepřehledné, zejména když se ty čáry překrývají. 2.) bylo by možné pro mapu volby i jiného ukazatele, například puntík/tečka? Když mám telefon v autě v držáku tak mi stávající ukazatel ukazuje jinam než jedu což je matoucí. 3.) uvítal bych plynulejší posun mapy, ten skokový při jízdě se špatně sleduje 4.) nějak jsem zatím nepobral kompas, zatím se domnívám modrý ukazatel ukazuje sever, červený směr ke keši, ale co ukazuje ten žlutý puntík? 5.) je nějaká možnost off-line mapy? 6.) mám a:drake jak na mobilu tak i v tabletu a stále přemýšlím jak to navzájem synchronizovat se stolním PC kdem mám GeoGet - nejlépe bez kabelu :-) 7.) teď jedu na event do Bratislavy a uvědomil jsem si, že mám jen celo čr, jak je to s importem dalších databází z geogetu když si každou zemi dávám do jiné databáze a chtěl bych si do a:drake dát 2 a více zemí? Na závěr musím autora velmi pochválit, a:drake funguje i na tabletu a je to paráda mít na 10" kešky celé čr, končím s mapou na gc.com
  • 0

#204 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2012 - 9:28

žluté kolečko je poloha slunce.
  • 0

#205 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2012 - 9:42

Databází můžeš mít kolik chceš, pak si v aDrake vybereš, kterou chceš používat. Mám tam taky několik databází a v pohodě...
  • 0

#206 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2012 - 10:44

Modra sipka smer, kterym jdes, cervena smer ke kesce, zlute kolecko smer ke Slunci.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#207 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 26 March 2012 - 22:17

Poslal jsem na Google Play (dříve Android Market) vezi 1.08, která jen opravuje nějaké ty chyby a přináší jednu maličkost - řešitel vzorců
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#208 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 7:25

Řešení vzorců bude jistě příjemná novinka. Jinak od pátečního používání 1.08 bety a:drake zatím nespadl!
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#209 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 9:39

Řešitel je určitě skvělé vylepšení, jen se zeptám, jak si mám připravit v GG poznámku, abych ji nemusel složitě klepat v mobilu na místě? Vyrozuměl jsem, že vzorce zadám v režimu zápisu vzorce do poznámky v mobilu, předpokládám, že tedy zatím v PC toto nezadám, že? Nedalo by se zadávat do poznámky v GG za nějaký speciální kód? Rád bych si připravil doma, když půjdu na nějakou složitější multinku, vzorce (a nejraději i názvy proměnných s rovnítky) v PC do poznámky GG, vyexportoval do mobilu a pak už jen zadal hodnoty proměnných :-)
  • 0

#210 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 9:50

LudekV napsal/a:
Poslal jsem na Google Play (dříve Android Market) vezi 1.08, která jen opravuje nějaké ty chyby a přináší jednu maličkost - řešitel vzorců

Super! U Pocket Drake jsem jej párkrát využil, ale už jsem zapoměl jak na to. Tak jdu studovat návod

Stejně jako u PocektDrake jsem klikl na Donate :-)
  • 0

#211 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 10:22

Roman_Jaromer napsal/a:
Řešitel je určitě skvělé vylepšení, jen se zeptám, jak si mám připravit v GG poznámku, abych ji nemusel složitě klepat v mobilu na místě?
Vyrozuměl jsem, že vzorce zadám v režimu zápisu vzorce do poznámky v mobilu, předpokládám, že tedy zatím v PC toto nezadám, že?
Nedalo by se zadávat do poznámky v GG za nějaký speciální kód? Rád bych si připravil doma, když půjdu na nějakou složitější multinku, vzorce (a nejraději i názvy proměnných s rovnítky) v PC do poznámky GG, vyexportoval do mobilu a pak už jen zadal hodnoty proměnných :-)


Co bys nezadal, funguje to, jak navrhuješ v posledním odstavci, dopsal jsem to k dokumentaci.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#212 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 10:42

LudekV napsal/a:
Co bys nezadal, funguje to, jak navrhuješ v posledním odstavci, dopsal jsem to k dokumentaci.


Děkuji mnohokráte, tohle je úžasné!!!
Už žádné trápení se v terénu s děsným počítáním hrozných vzorců :-)
Děkuji mnohokráte za splnění snů ;-)
Večer se musím podívat, jak přispět, už si to říkám dlouho :-) Jen teď v práci nemám číslo k účtu :-)
  • 0

#213 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2169 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 15:49

LudekV: prosím i o implementaci unárního minus! ;) (sice teprve android stroj vybírám, ale na tohle jsem kdysi v PocketDrake narazil)
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#214 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2012 - 9:45

Jak jsem předesílal, mapa luxusně opravená. Včerejší noční výlet neobsahoval jediný pád nad mapou. Na asi 3 pády - při stahování listingu/zapisování FN a..ještě někdy - jsem odeslal hlášení, snad vše dorazilo. Bohužel CatLog jsem měl vypnutej. Dobrá práce, hned se s tím dělá líp.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#215 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2012 - 10:23

Vim ze uz jsem mezi nekterymi autory aplikaci za neustaleho stourala, proto jsem se snazil na tema a:Drake zatim nijak nevyjadrovat, ale po vcerejsku uz mi to neda. Chystal jsem se na nej vcera spolehnout na jedne vetsi vyprave, a vic me snad zklamat nemohl... Takze par veci: 1) neustale nacitani... Nemam zrovna dvoujadrovy telefon, ale uplne orezavatko to taky neni (Defy+, tj. 1GHz CPU). Presto je prace s mapou naprosto otresna. Nactu mapu, cekam 10 vterin, nez se objevi kese (fajn, prezil bych). Vyberu kes, prepnu se do detailu, pak chci znovu kouknout na mapu. Zobrazi se mnou vybrana kes a ... NACITANI! Proc proboha si nemuze zapamatovat nactene kese z minula a opet musi uplne stejnou oblast nacitat znova, a ja tedy musim opet dlouhe vteriny cekat, nez se mi zobrazi okoli? 2) dost casto se stava, ze se aplikace dostane do stavu, kdy neodpovida, Android mi zobrazi hlasku jestli chci aplikaci ukoncit nebo pockat, kdyz dam pockat za chvilku se rozjede, ale ... proc?! 3) nefungovala GPS, dokud jsem nevypnul v nastaveni zarizeni i zjistovani polohy podle GSM a Wifi siti. Proste vubec GPS nebral do uvahy a pouzival stale jen zjistovani polohy podle site. 4) filtr je nejaky rozbity - vyberu si, ze chci videt jen tradicky a vylustene mysterky, presto se mi do mapy nacitaji waypointy i vsech multin okolo. 5) proc musim na mape pouzit "longtap", abych zobrazil detaily kese, a proc se mi v takovem pripade zobrazi ultra dlouhy seznam snad vsech nactenych kesi? Nemuse to fungovat jak v Locusu kdy proste tuknu na misto v mape a zobrazi se mi seznam nejblizsich (tj. pod rozlisovaci schopnost prstu) bodu, ktery je uz pak velmi kratky, takze v nem nemusim slozite listovat? Proste prace s mapou je v soucasnosti ve zcela nepouzitelnem stavu, doporucuji si vzit inspiraci z Locusu, ten to dela dobre a velice rychle. Ostatni veci funguji dobre a nezaznamenal jsem zadny problem, bohuzel temer nepouzitelna mapa to cele zabiji :(
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#216 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2012 - 11:42

1) Načítá se, když je třeba, možná by to šlo trochu omezit, ale s rizikem, že se nepozná změna polohy mapy a data budou chybět. Na mém HTD Desire S se 2000 keší načítá kolem 2s, to IMHO není tak zlé (v databázi je celkem 35000). Zdržovat by to mohl třeba složitě nastavený filtr. 4) Čtení waypointu pro mapu nezkoumá typ keše, ale asi by mohlo 5) Pokud by stačilo ťuknutí, mám obavu, že by nabídka vyskakovala příliš lehce a často. Kdyby ses na to menu pořádně podíval, zjistíš, že je to 10 nejbližších k bodu, kam jsi ťukl. Pokud ti vyhovuje Locus, klidně ho používej ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#217 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2012 - 13:32

LudekV napsal/a:

....Pokud ti vyhovuje Locus, klidně ho používej ;)


Presne jak rikas:) Aneb jaky si to udelas, takovy to mas:)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#218 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2012 - 13:51

Ok, pardon ze jsem neco psal... Je mi jasne, ze aDrake je dokonaly a vsechno v nem funguje naprosto uzasne a nijak lepe to fungovat nemuze... Zajimave, ze v Locusu to lepe fungovat muze. Jinak ano, Locus pouzivam, ale zatim mi na nem vadi, ze neni zadna zpetna vazba do gg databaze, tj. kdyz kes oznacim jako nalezenou, tak se to nijak nepromitne, nemuzu si ulozit vypocitane indicie, neumi poradne pracovat s additional waypointy (finalky...) atd. To je prave to, co jsem vcera potreboval abych fungovalo, aDrake to umi, bohuzel zminovane problemy jsou mnohem zavaznejsi nez do nedavna chybejici editor vzorcu a jak vidim, zadna vule je resit neexistuje, takze to budu muset prezit s trochu mensim komfortem s Locusem a doufat, ze ta zpetna synchronizace dat do gg databaze bude brzo hotova. Jeste jednou se omlouvam ze jsem se pokusil poukazat na nekolik problemu, tuto chybu uz vickrat opakovat nebudu.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#219 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2012 - 14:16

abych rekla pravdu, tak s bodama 1, 4 a 5 tak nejak souhlasim s nixem - to dlouhy podrzeni mi dost vadi a chvili mi trvalo, nez me napadlo, ze to asi bude takle...to nacitani me tak trochu zdrzuje a s moji temer nulovou trpelivosti vuci technice to je nekdy o nervy :Da s filtrem se zatim ale vubec nekamaradim, nejak jsem ho nepobrala, ale to bude spis mnou... jinak ja adrake dobrej :)ale vzdycky je proste co vylepsovat...
  • 0

#220 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2012 - 14:16

Niximore, fakt by mne zajimalo, proc jsi porad tak napruzeny? Nejak jsem si nevsiml, ze by ti nekdo spilal za to, ze jsi poukazal na nejake problemy. Jen pochop, ze kazdy to pouziva trochu jinym zpusobem, a tak kazdy vnima tu zavaznost problemu podle uplne jinych meritek.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama