Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#221 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 14:46

HaLuMa: nejsem napruzeny, jen me vzdycky (i v minulosti) dostane Ludkova odpoved. Poukazu na nejaky problem a jedine ceho se mi vzdycky dostane je akorat "Tak to proste je.". Tak pardon, ale s takovym pristupem se vazne niceho nikdy nedosahne. Kdyz bych vedel, ze je nejaky zasadni technicky problem zabranujici vyreseni neceho o cem mluvim, tak bych to ani nezminoval. Ale pokud zustanem treba u te prace s mapou, tak se staci podivat na Locus, pripadne na Locus v kombinaci s GG databazi, a je videt, ze prace s mapou muze byt skutecne ultra rychla efektivni a prijemna. Tak proc by to neslo v aDrake?
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#222 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 15:07

nixi nixi, myslím že vhodným použitím tlačítka donate jistě dosáhneš toho, že Luděk nebude muset věnovat svůj čas na živení rodiny a zbude mu spousta času na dotažení programu k dokonalosti ;)
  • 0

#223 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 17:14

niximor napsal/a:
HaLuMa: nejsem napruzeny, jen me vzdycky (i v minulosti) dostane Ludkova odpoved.
Poukazu na nejaky problem a jedine ceho se mi vzdycky dostane je akorat "Tak to proste je.". Tak pardon, ale s takovym pristupem se vazne niceho nikdy nedosahne.
Kdyz bych vedel, ze je nejaky zasadni technicky problem zabranujici vyreseni neceho o cem mluvim, tak bych to ani nezminoval. Ale pokud zustanem treba u te prace s mapou, tak se staci podivat na Locus, pripadne na Locus v kombinaci s GG databazi, a je videt, ze prace s mapou muze byt skutecne ultra rychla efektivni a prijemna. Tak proc by to neslo v aDrake?

Tak mě třeba teď Locus (PRO) vůbec nefunguje s databází GeoGet. aDrake se stejnou databází jde bez problémů. Co je mi platné, že Locus je svižnější a v něčem možná lepší, když nefunguje vůbec?
  • 0

#224 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 17:25

Tak ja odbocim od hadek :) Bylo by mozne nejak implementovat vyhledavani trackables items? Najdu v kesi TB nebo GC a bylo by fajn se rovnou podivat co ma za ukol...
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#225 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 17:37

lukabike.com napsal/a:
Tak ja odbocim od hadek :) Bylo by mozne nejak implementovat vyhledavani trackables items? Najdu v kesi TB nebo GC a bylo by fajn se rovnou podivat co ma za ukol...


O trackables uvazuju, ale až později.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#226 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 21:54

niximor napsal/a:
1) neustale nacitani...
2) dost casto se stava, ze se aplikace dostane do stavu, kdy neodpovida, Android mi zobrazi hlasku jestli chci aplikaci ukoncit nebo pockat, kdyz dam pockat za chvilku se rozjede, ale ... proc?!
4) filtr je nejaky rozbity - vyberu si, ze chci videt jen tradicky a vylustene mysterky, presto se mi do mapy nacitaji waypointy i vsech multin okolo.
5) proc musim na mape pouzit "longtap", abych zobrazil detaily kese, a proc se mi v takovem pripade zobrazi ultra dlouhy seznam snad vsech nactenych kesi? Nemuse to fungovat jak v Locusu kdy proste tuknu na misto v mape a zobrazi se mi seznam nejblizsich (tj. pod rozlisovaci schopnost prstu) bodu, ktery je uz pak velmi kratky, takze v nem nemusim slozite listovat?


Co se týče kritiky Niximora tak mu v něčem musím dát za pravdu -
1) oproti třeba Locusu je a:Drake je o něco pomalejší v práci s mapou, tak asi při otevírání kešek. Na druhou stranu přece jen projekt je v začátcích, takže předpokládám, že se to časem může zlepšit :-). Třeba teď bych řekl, že oproti minulé verzi se výrazně zrychlil ;-)
2) tohle musím taky potvrdit, taky se mi občas stává, že mi a:drake ohlásí pád a přitom když dám počkat - normálně se rozjede... Dokonce jsem to dal jednou i oznámit a přitom mezitím se program sám od sebe opět rozjel, jako by se nic nestalo... (bohužel program padá taky častěji než třeba Locus).
4) Tohle to by chtělo opravdu opravit :-). Ovšem díky tomu, že mám puštěné všechny typy kešek, tak nebýt Niximora, tak bych to asi ani nevyzkoušel ;-)
5) Taky bych raději měl jen krátký stisk, který by vybral jen menší oblast (jako Locus), ale celkem lehce jsem si zvykl i na dlouhé podržení, které vybere širší okolí...

Ovšem A:Drake má několik pro mě rozhodujících výhod, pro které ho preferuji
A) Zobrazují se na mapě všechny stage i kešek, které mají výchozí souřadnice na druhém konci republiky - nestane se mi, že jdu kolem nějaké indície, kterou bych si mohl zjistit a nezjistím to, protože jsem to nevěděl...¨
B) Řešitel
C) Prostě se mi líbí víc a líp se mi s ním pracuje než třeba s Locusem + databází z GG. :-)

Jinak ještě jedna věc, kterou bych potřeboval změnit - normálně mám nastavené uspávání mobilu, ale v a:Drake mi asi nefunguje, to je schválně? Rád bych šetřil baterky, ale občas strčím jen tak mobil do kapsy a zapomenu ho uspat ručně...
  • 0

#227 polnjumen

polnjumen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2012 - 21:54

Tak jsem chtěl dnes vyzkoušet řešitel vzorců na jedné keši s hromadou indicií (= celá abeceda), ale nějak se nezadařilo.
Vzorec je v tomto tvaru (pro jednoduchost jenom N):
N 50°01.[U-5*(W+Z)-B-J-H]
Když dám vypočítat vzorce, výsledek je tento:
N 50°01.
Pokud hranaté závorky nahradím kulatými, vypíše se vzorec s vyplněnými hodnotami, ale nevypočítá se. Proměnné mám všechny a žádnou chybu to nevypisuje.
Možná něco dělám blbě, ale nějak nevím co :(
  • 0

#228 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 15:47

Pokud v a:drake naviguji ke kesi pomoci kompasu, jak navigaci ukoncim? Jediny zpusob na ktery jsem prisel je prepnout se do mapy a zrusit ji dlouhym podrzenim prostredni ikony v dolni liste. Ale primo z kompasu se mi to nepodarilo. Je na to nejaky figl?
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#229 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 16:52

polnjumen : dal jsi před tím normalizaci vzorce? luka.com : koukam na to a fakt to nejde. Ono by bylo idealni, kdyby kdyz clovek vyskace na hlavni nabidku se cely navigovani zrusilo. A ted otazka ode me. Nevim jak se to mohlo stat, ale najednou se mi přestali zobrazovat "čekající logy" Tedy takto - z víkendu jsem měl logy jen do sobotního večera, od té doby jsem měl jen u keší logy, ale nebyly označeny jako nalezené a logy nebyly v čekajících lozích. Pravda, trošku jsem mezi tim šašil s ADS a nevím v jakém stavu to bylo potom. A:Drake jsem přeinstaloval a vypadá to vše OK. Spíš bych měl tak trošku návrh zobrazovat ve stavovém řádku počet nálezů jinak. Nemám zcela přesou představu jak to zobrazovat, ale co třeba Vyb/Celk/Nal bez FN/z toho FN/Nal celkem Vyb/Celk/Nal celkem/z toho FN Vyb/Celk/Nal bez FN/FN Osobně by se mě asi líbila první varianta (ať člověk nemusí počítat, když by se blížil dalšímu majstounu:-)) Jinak s "rychlostí" adrake se tedy taky potýkám, ale žiju:-) Hlavně, že to nad mapou už nepadá:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#230 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 18:59

polnjumen napsal/a:
Tak jsem chtěl dnes vyzkoušet řešitel vzorců na jedné keši s hromadou indicií (= celá abeceda), ale nějak se nezadařilo.
Vzorec je v tomto tvaru (pro jednoduchost jenom N):
N 50°01.[U-5*(W+Z)-B-J-H]
...


Vypadá to, že mám chybu ve vyhodnocování závorek. V příští verzi to bude opravené.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#231 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 19:02

lukabike.com napsal/a:
Pokud v a:drake naviguji ke kesi pomoci kompasu, jak navigaci ukoncim? Jediny zpusob na ktery jsem prisel je prepnout se do mapy a zrusit ji dlouhym podrzenim prostredni ikony v dolni liste. Ale primo z kompasu se mi to nepodarilo. Je na to nejaky figl?


Ne, žádný fígl na to není. V mapě je zrušení navigace proto, že mi to dává smysl v okamžiku, kdy si chceš jen prohlížet mapu. U kompasu mi to smysl nedává, protože kompas bez nastaveného cíle mi přijde k ničemu.
To co navrhuje Qnik není dobrá cesta, protože by se tím zabila funkce upozornění při přiblížení.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#232 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 19:09

... protože by se tím zabila funkce upozornění při přiblížení.


Fubkce, ktera Qnika nehorazne vysisra, kdyz si ji zapomene vypnout pri preinstalovani app:) nicmene to chapea neremca:D
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#233 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 19:11

Qnik napsal/a:

... protože by se tím zabila funkce upozornění při přiblížení.


Fubkce, ktera Qnika nehorazne vysisra, kdyz si ji zapomene vypnout pri preinstalovani app:) nicmene to chapea neremca:D


Nelze se zavděčit všem, jiní ji zase vyžadují vylepšit a zvýraznit :D

Jak to myslíš s tou přeinstalací, to pořád experimentuješ, instaluješ a odinstalováváš? Při aktualizaci se přece nastavení zachovává.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#234 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 19:23

Presne jak rikas, samozrejme s aktualizaci tento problem neni
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#235 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 8:16

Zacal jsem pouzivat vypocet vzorcu, je to dobra vec, ale mam problem, jak zkopirovat vzorec z listingu a:Ddrake v mobilu. Text nejde oznacit pro kopirovani. tak to resim tak ze kes otevru v internetu a kopiruju vzorce. Ale je to trochu krkolomne reseni. O moznosti si pripravit si vzorce v Geogetu vim, ale ne vzdy je cas to udelat. V menu listingu mam neaktivni nabidku Listing Geoget, k cemu to slouuzi? Dik za radu
  • 0

#236 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 21:25

Snažím se zprovoznit aDrakeSync na Galaxy Nexus. Protože nemá SD kartu, tak přes FTP - FTP server zprovozněn v telefonu, vyzkoušen z TC - chodí bezvadně. V aDrakeSync jsem nastavil adresu, jméno i heslo stejně jako v Total Commanderu. Connection type - FTP. Pak jsem v sekci "PC => PDA" zaškrtl "Upload GG database to PDA" a slavnostně klikl na tlačítko se zelenou šipkou. No a obdržel jsem chybovou hlášku - viz screenshot. Chápu, že si chce nejprve stáhnout konfigurační soubor aDraku, ale co má znamenat ta první cesta? "Documents and Settings" na androidu??? :)
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#237 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 22:11

Pontiac: taky jsem ti řešil, napřed musíš nacist to adrake.ini (jestli se teda pamatuji dobře) pak jsem to přes FTP rozchodil. Ovšem na prosté nakopirovani databáze, je lepší normálně do telefonu zkopirovat geoget.db3 přes kabel, je to rychlejší :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#238 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 22:13

Tak jsem přenosy přes FTP zdárně rozchodil - musel jsem ručně editovat c:\Program Files\GeoGet\data\script\aDrakeSync\aDrakeSync.ini v něm nastavit: IniFile=adrake\aDrake.ini ale dotazy mám: 1) první část cesty, tj. /mnt/sdcard se nachází "natvrdo" v aDrakeSync.lib.main.pas - proč to? v nastavení FTP serveru je doporučeno jako root mít právě /mnt/sdcard - tak jsem to původně měl. Pak by k dosažení žádaného souboru stačilo jít pouze na /adrake/aDrake.ini. No nic - změnil jsem root adresář FTP serveru na root adr. telefonu a budiž. Lepší než rýpat do aDrakeSync.lib.main.pas, aspoň teď před půlnocí. 2) bude možné dodělat i zpětnou synchronizaci - že např. waypoint vytvořený v aDrake se mi přenese do GG? Vyzkoušel jsem, ale zatím to nefunguje. Zdá se dle doby stahování, že db z telefonu se stáhne, ale dál nic (žádná chyba). Čas jsem nastavil dostatečně před přidáním waypointu.
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#239 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 22:36

Ještě dotaz k samotnému aDrake: je tam někde tlačítko na vypnutí nebo jsem jen slepý? Jinak totiž zůstává v cache (v podstatě běžící) a tudíž se na něm uploadnutá db Geogetu neprojevuje (něco jako stínové kopie souborů?). Až jsem jej v Apps ručně shodil a posléze znovu spustil, viděl jsem změny. Podobným způsobem (tedy aplikace se nevypínají, systém je popř. shodí sám a tím si uvolní paměť) to bylo i ve Windows Mobile, ale nakonec ve všem rozumném SW button (nebo položka v menu) na úplné ukončení byl.
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#240 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2012 - 15:06

Je to nějaká dočasná záležitost, že záložky "Cache type" a "Wpt type" ve vyhledávání jsou prázdné? Pouze v "Cache type" se úplně dole stydlivě krčí položka "Other caches". :)

Na http://adrake.cz/doku.php?id=start jsou screenshoty těchto záložek přítomny, tak je vidět, že už naprogramovány byly.

Mám a:Drake v1.08
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama