Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#161 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 23:04

Jeden postřeh: Ad-hoc waypointy Google Nexus S - bez problémů zadám naviguju (Android 4.0) Samsung Galaxy mini - totéž padá (furt a pořád neřád) (Android 2.2.1)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#162 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2012 - 9:21

DrakMrak napsal/a:
Jeden postřeh: Ad-hoc waypointy
Google Nexus S - bez problémů zadám naviguju (Android 4.0)
Samsung Galaxy mini - totéž padá (furt a pořád neřád) (Android 2.2.1)


Zkus z telefonu vymámit log podle návodu http://adrake.cz/doku.php?id=dev
Díky
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#163 Picard0147

Picard0147

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2012 - 13:21

Zdravím, od pondělka používám a:drake na lov kešek a zjistil jsem jeden menší problém s kompasem, . Dokud mám orientaci displeje normální (na výšku) je vše v pořádku, jakmile povolím automatickou změnu orientace a zobrazení se přepne na šířku, začne kompas ukazovat o 90° mimo, směr odchylky záleží na otočení telefonu, testováno při otočném ciferníku. Kompas přitom v jiných aplikacích (compass a gps status) funguje normálně bez ohledu na orientaci telefonu - používám HTC EVO 3D s uživatelskou rom. Dále bych se chtěl zeptat jak se mám přihlásit k GC Live, případně jaký prohlížeč k tomu použít. Všem předem děkuji za rady a autorovi o to více, že pokračuje na droidu ve stopách PocketDraku ;)
  • 0

#164 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 08 March 2012 - 20:38

LudekV napsal/a:

t.prochazka napsal/a:
- stále běží GPS i když je aplikace na pozadí

1.) To je vlastnost, na pozadí se stále zaznamenává trasa a hlídají se nastavená upozornění při přiblížení.

- aplikace se neustále sama od sebe spouští, i když ji vpynu za chvíli se zase zapne a bohužel i tu GPS

2.) Tohle slyším prvně a nenapadá mě, proč by to měla dělat. Tedy pokud "vypnu" znamená "Použiju tlačítko Back na hlavní obrazovce (ikonkové menu)"

- jako vyřešená mysterka (zelenou barvou) se zobrazuje i ta, která sice má finální waypoint přímo od autora keše, ale bez souřadnic.

3.) Co je bez souřadnic? Dej mi nějaký příklad. Wpt s nulovými souřadnicemi se neberou v úvahu.

- na androidu 4.x (Galaxy Nexus) se zobrazuje ikona pro kontextové menu i když tam žádné menu není, což je matoucí (chce to vracet false v onCreateOptionsMenu)

4.) Jedu na 2.3, takže to trochu rozveď, kde?


ad 1) Nevěděl jsem, že před šipku zpět na úvodní obrazovce se program ukončí a jinak běží pořád, s takovým chováním jsem se fakt ještě nesetkal, ačkoliv je to myslím docela fajn, myslím, že na to nikdo jen tak nepřijde. Asi by bylo lepší, kdyby se by default aplikace na pozadí nic nedělala, vypínala GPS a v nastavení to šlo zapnout a u toho by bylo napsané i jak to pak vypnout. Protože je to určitě dobrá funkce, nechat se upozorňovat i když je aplikace na pozadí, třeba v autě, kdy je v popředí navigace.

ad 2.) To se je asi totéž jako bod 1.) neopustil jsem aplikaci tlačítkem back, pak jsem ji zabil přes task manager a ona se spustila znovu, aby hlídala blízkost cache.

ad 3.) tahle cache má uveden final waypoint ale s ??? i ve výpise waypointů v aplikaci vidím ???, když dám waypoint upravit, je tam 0°00.000. A na mapě se cache zobrazuje jako zelená, tedy vyřešená.

ad 4.) Na galaxy nexu není HW tlačítko menu, není nikde, protože doporučený způsob je dávat ovládání do ActionBaru. Viz: http://developer.and.../actionbar.html Ta ikona jako kdyby ze 3 teček pod sebou. Pokud aplikace nemá ActionBar, zobrazuje Android menu tlačítko dole vedle standardních 3 tlačítek, ale jen pokud aplikace nějaké menu má, pokud na onCreateOptionsMenu() vrátí aplikace false, tak to tlačítko nezobrazuje vůbec.

Jinak všimnul jsem si, že po někom chceš z telefonu dolovat logy. Kromě toho, že informace o pádu aplikace je dostupná v marketu, jen pokud to tam uživatel po výskytu chyby zaslal. Ale neocenitelná pomůcka je tohle http://www.crittercism.com/. Umožňuje to zaznamenávat všechny pády aplikace, ale také ošetřené výjimky ke kterým by nemělo docházet. Vše pak lze přehledně sledovat na webu. Dokonce je možné uživatelům zpětně zaslat zprávu. Zvláště v období vývoje a testování neocenitelná věc.
  • 0

#165 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 08 March 2012 - 20:45

LudekV napsal/a:

t.prochazka napsal/a:
- jako vyřešená mysterka (zelenou barvou) se zobrazuje i ta, která sice má finální waypoint přímo od autora keše, ale bez souřadnic.

3.) Co je bez souřadnic? Dej mi nějaký příklad. Wpt s nulovými souřadnicemi se neberou v úvahu.


Tohle bude mezitím nejspíš vyřešené díky kvalitní Šubiho analýze - code.google.com/p/a-drake/issues/detail?id=78
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#166 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 09 March 2012 - 8:20

Díky, nevěděl jsem doposud, že A:Drake je na Google Code. Škoda že ne na mnohem lepším GitHubu, ale vzhledem k tomu, že tam stejně nejsou zdrojáky je to jedno :-)
  • 0

#167 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 09 March 2012 - 8:24

t.prochazka napsal/a:
Díky, nevěděl jsem doposud, že a: Drake je na Google Code. Škoda že ne na mnohem lepším GitHubu, ale vzhledem k tomu, že tam stejně nejsou zdrojáky je to jedno :-)


Chápu, odkazy jsou jen v mém podpisu, toho si nemůžeš všimnout ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#168 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 09 March 2012 - 17:24

Ale můžu ;-) A to tam jsou dokocne 2x
  • 0

#169 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 10 March 2012 - 21:14

Byla publikována verze 1.05, seznam novinek najdete v aplikaci a na marketu.


Stále platí poptávka na spolupráci na slovenském překladu.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#170 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 11 March 2012 - 0:37

Do slovenštiny to spíchnu - kdysi jsem maturoval za jedna, i když už je to drahně let. Co je ale důležitejší - brácha je na Slovensku a když se mi podaří ho donutit v jeho pracovním vytížení to zkorektorovat, mělo by to být OK. Hodně záleží na tom, jaký je objem a do kdy to potřebuješ. Písni SZ, jestli chceš. P.S. Brácha kdysi taky dělal geokešing, takže i slovenské odborné výrazivo bude znát.
  • 0
Don't panic!

#171 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 11 March 2012 - 0:38

LudekV napsal/a:

t.prochazka napsal/a:
Díky, nevěděl jsem doposud, že a: Drake je na Google Code. Škoda že ne na mnohem lepším GitHubu, ale vzhledem k tomu, že tam stejně nejsou zdrojáky je to jedno :-)


Chápu, odkazy jsou jen v mém podpisu, toho si nemůžeš všimnout ;)


No, zrovna GitHub bych zas tak moc neinzeroval - po jejich posledním průseru se zabezpečením ;)
  • 0
Don't panic!

#172 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 11 March 2012 - 9:56

No, zrovna GitHub bych zas tak moc neinzeroval - po jejich posledním průseru se zabezpečením ;)


No, ten byl moc hezký :-) Ale hlavně že už je vyřešený, oni teď na to budou více dbát a hlavně u open source projektů to ani tak nevadí.
  • 0

#173 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 11 March 2012 - 11:25

Doufám, že dbát budou, když se chovali do té doby docela nezodpovědně. Co se týče poslední věty, tak nesouhlasím, ale asi bychom měli tuto debatu utnout - netýká se a:Drake.
  • 0
Don't panic!

#174 Picard0147

Picard0147

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 March 2012 - 16:03

Jak jsem nedávno psal, že kompas blbne při zobrazení na šířku, tak po instalaci nové verze je vše OK a teď jsem ještě kontroloval funkčnost GC Live a taky běhá, prostě supr. Díky :)
  • 0

#175 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2012 - 14:05

Mám technický dotaz, stále mi to píše při pokusu o online aktualizaci či zjištění stavu geocaching live chybovou hlášku (141)The AccessToken provided is not valid.Díky
  • 0

#176 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2012 - 15:15

Zkus se znova přihlásit, případně nejdřív zruš autorizaci a:Drake a pak se znova přihlaš.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#177 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2012 - 16:21

Díky,pomohlo se odhlásit.Jsem si všiml, že dnes měli oficiální přestávku.
  • 0

#178 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2012 - 11:08

Tak dneska jsem trochu provětral Draka... narazil jsem na chybku s vykreslováním stopy. Mám vypnuto a stejně se vykresluje :D A druhý zajímavý jev jsem objevil, co mám dojem předchozí verze nedělala, že se současně zobrazovala data z databáze i z Live API. Mám v databázi waymarky a Live kešky. V mapě bylo obojí. Třetí bug je kosmetický, ale hláška na mapě je "Zobrazeno xy bodů", ale ve skutečnosti jich je méně. Bohužel o padání ani nemluvím :(
  • 0

#179 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2012 - 11:26

sobikovi napsal/a:
Tak dneska jsem trochu provětral Draka... narazil jsem na chybku s vykreslováním stopy. Mám vypnuto a stejně se vykresluje :D

Prověřím

A druhý zajímavý jev jsem objevil, co mám dojem předchozí verze nedělala, že se současně zobrazovala data z databáze i z Live API. Mám v databázi waymarky a Live kešky. V mapě bylo obojí.

Mapa vykresluje jen z databáze, ale pokud si dáš zdroj dat Live, tak se ti tam naimportují keše. Tak je to od začátku

Třetí bug je kosmetický, ale hláška na mapě je "Zobrazeno xy bodů", ale ve skutečnosti jich je méně.

Není nějaký schovaný v rohu nebo pod poloprůhledným panelem dole? Počítají se opravdu jen ty vykreslené.

Bohužel o padání ani nemluvím :(

A to je chyba, nedisponuju týmem testerů, pokusní králíci jste vy. Pokud mi chceš pomoci, otevři
http://code.google.c...ake/issues/list popiš, co jsi dělal a pokud možno přilož log podle návodu http://www.adrake.cz/doku.php?id=dev
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#180 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2012 - 11:29

Těším se na neděli až zase vyjedu. CatLog bude asi pěkně plnej:-) Mě to nejvíc padá nad mapou.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama