Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#141 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 12:54

a nedalo by se treba v nejake budouci verzi pridat v nastaveni aby adrake vypnul senzor nebo jej nepouzival? kdyz sem prochazel terenem a hodne se pohyboval tak se mi to otacelo kazdou vterinu a bylo to celkem na zblbnuti. pak sem si vzpomel jeste na jednu vec co me zmatla, nevim jestli je to umysl, bug nebo chyba u me :) zacli se mi objevovat v mape tradicky s XX misto GC a bez informaci, kdyz sem se na to podival lip tak sem zjistil ze sou to finalky vylustenych mysterek. toto je naschval nebo se mi to z nejakyho duvodu rozdelilo v db?
  • 0

#142 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 13:00

stixpunk napsal/a:
pak sem si vzpomel jeste na jednu vec co me zmatla, nevim jestli je to umysl, bug nebo chyba u me :) zacli se mi objevovat v mape tradicky s XX misto GC a bez informaci, kdyz sem se na to podival lip tak sem zjistil ze sou to finalky vylustenych mysterek. toto je naschval nebo se mi to z nejakyho duvodu rozdelilo v db?


Nerozumím. Jaké XX místo GC? Finálka má praporek a žádné XX tam není. Co znamená "bez informací"? Neměl bys screenshot?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#143 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 13:50

seznam kesi, nejdriv mysterka (finalka je jako praporek a ve waypointech) ale pod ni se zaroven ukazuje i jako tradi
Vložený obrázek

a detail kese, kod je misto gc tak xx, souradnice sou mimo, terr/dif je spatne atd, jen ten nazev je stejnej jako u vylustene mysterky
Vložený obrázek

a takhle mi to dela u vsech mysterek kde mam final wp
  • 0

#144 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 14:19

A jak tam ty keše a waypointy dostáváš? Předpokládám, že importem z GPX. Můžeš mi dát vzorek toho souboru?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#145 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 14:43

nn, pres geoget. mam db z win a pocketdrake takze sem jen do gg pridal plugin aDrakeSync
  • 0

#146 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 14:56

V tom případě musíš mít nesmysly v databázi. Waypoint se ti nemůže nikdy načíst jako keš, protože to je jiná tabulka.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#147 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 15:30

a nenapada te co to mohlo zpusobit? ted to nejspis rucne vymazu, nastesti toho neni moc ale abych tomu mohl zabranit do budoucna
  • 0

#148 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 15:31

To se dostaneme zase zpět, jen to maličko posuneme - jak jsi dostal keše do GeoGetu a jak vypadají v něm?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#149 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 29 February 2012 - 15:58

do geogetu importuju pocket queries. uz je mi to ale jasny, je to moje chyba. kdyz vysla nova verze tak sem ve stare daval export finalek a importoval do nove tak asi nastala chyba v exportu. predtim me to vubec nenapadlo protoze sem si toho vsiml dnes a tohle sem delal uz celkem davno ale bude to asi urcite tim.
  • 0

#150 Dauthi

Dauthi

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 March 2012 - 17:53

Na starem telefonu jsem pouzival PocketDrake a kdyz jsem zjistil, ze se pripravuje verzce pro androida tak jsem si konecne mohl koupit novy telefon. ADrake vypada velice slibne a uz se nemuzu dockat finalni verze. Mel bych par navrhu na opravu a vylepseni ... 1 - Pri aktualizece kese z internetu s ulozenym waypointem se waypoint vymaze 2 - Vlastni kese maji ikonky jako nenalezene krabicky 3 - Pridat moznost vyhledavani TB a GC primo z adrake
  • 0

#151 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 02 March 2012 - 18:37

Dauthi napsal/a:
Mel bych par navrhu na opravu a vylepseni ...

1 - Pri aktualizece kese z internetu s ulozenym waypointem se waypoint vymaze
2 - Vlastni kese maji ikonky jako nenalezene krabicky


Co máš za verzi?
Mě se založená keška a založené WM zobrazují správně.
Verze 1.04. by měla řešit i ty waypointy (zatím jsem nezkoušel).
  • 0

#152 Dauthi

Dauthi

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 March 2012 - 18:50

L@Troj napsal/a:

Dauthi napsal/a:
Mel bych par navrhu na opravu a vylepseni ...

1 - Pri aktualizece kese z internetu s ulozenym waypointem se waypoint vymaze
2 - Vlastni kese maji ikonky jako nenalezene krabicky


Co máš za verzi?
Mě se založená keška a založené WM zobrazují správně.
Verze 1.04. by měla řešit i ty waypointy (zatím jsem nezkoušel).


mam verzi 1,04 a zlobi me to stale. ted me tak napadlo jestli nebude problem v samotne databazi, pouzivam tu samou co jsem mel v PD.
  • 0

#153 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 02 March 2012 - 20:01

Dauthi napsal/a:
1 - Pri aktualizece kese z internetu s ulozenym waypointem se waypoint vymaze

Databáze je stejná jako v PD, jen a:Drake navíc rozumí nejnovější geogetí verzi. To ale na waypointy nemá vliv. Pokud máš waypoint označený jako chráněný proti vymazání při importu, nevymaže se ti. Pokud to zaškrtávátko není označené, import ti ten waypoint zruší.

2 - Vlastni kese maji ikonky jako nenalezene krabicky

Máš v nastavení zadanou přezdívku? Jsou ty keše opravdu na tvoje jméno nebo na jiné?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#154 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 02 March 2012 - 21:54

Hledám dobrovolníky


Uvítal bych malou pomoc s překladem případně revizí textů pro a:Drake. Aktuálně jsou zajímavé jazyky:

* čeština ( s tou si poradím sám)
* angličtina (zvládám sám, uvítám korekci)
* němčina (už uxistuje, ale klidně může být i další pomocník)
* slovenština (nechci ji prznit)

Soubory s texty jsou na výše uvedených odkazech, případné spolupracovníky prosím o kontakt přes SZ nebo mailem.

Předem díky
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#155 Dauthi

Dauthi

    Member

  • Validating
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 03 March 2012 - 0:47

LudekV napsal/a:

Dauthi napsal/a:
1 - Pri aktualizece kese z internetu s ulozenym waypointem se waypoint vymaze

Databáze je stejná jako v PD, jen a:Drake navíc rozumí nejnovější geogetí verzi. To ale na waypointy nemá vliv. Pokud máš waypoint označený jako chráněný proti vymazání při importu, nevymaže se ti. Pokud to zaškrtávátko není označené, import ti ten waypoint zruší.

2 - Vlastni kese maji ikonky jako nenalezene krabicky

Máš v nastavení zadanou přezdívku? Jsou ty keše opravdu na tvoje jméno nebo na jiné?


Problemy vyreseny. Jmeno bylo nastaveno spravne, ale s mezerou na konci a waypointy ze stare databaze pocketdrake nemaji zaskrtnute prepisovani. Diky
  • 0

#156 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 03 March 2012 - 13:14

Asi zopakuji, to co už tady je a asi se i mnoho z toho plánuje, ale zde je výčet mých dojmů z verze 1.04 Závažnější chyby: - stále běží GPS i když je aplikace na pozadí - aplikace se neustále sama od sebe spouští, i když ji vpynu za chvíli se zase zapne a bohužel i tu GPS Dobrné chyby: - jako vyřešená mysterka (zelenou barvou) se zobrazuje i ta, která sice má finální waypoint přímo od autora keše, ale bez souřadnic. - na androidu 4.x (Galaxy Nexus) se zobrazuje ikona pro kontextové menu i když tam žádné menu není, což je matoucí (chce to vracet false v onCreateOptionsMenu) Drobná vylepšení, která hodně pomohou: - chybí možnost nastavit si, aby se vyřešené keše s finálními souřadnicemi zobrazovali přímo na finálních souřadnicích, což je podle mě hodně důležité a užitečná věc, stejně tak v seznamu by se vzdálenost a tedy i pořadí určovalo podle finálních souřadnic - chybí možnost navigovat na keše nebo waypoint pomoci externí aplikace. Tedy jen vyvolat správný intent a uživatel si vybere. Hodí se navigovat pomoci Locusu, Radaru a nebo nějaké auto navigace, hezky to má řešené c:geo Pokročilejší vylepšení: - aktualizace stavu keší přes Live i když jedu z DB, aktulizoval by se určitý počet keší v mém okolí a jen jednou denně například a ideálně automaticky, třeba když se podívám na mapu nebo zobrazím výpis keší nebo detail keše. - bitmapové, ale hlavně vektorové mapy s Locusu - využít pokročilejší ViewPager a ActionBar z Androida 4 pro lepší ovládání a vzhled skoro zadarmo ;-) Jinak myslím, že už to teď má tato aplikace velmi dobře našlápnuto k tomu stát se tou nejlepší na Androidu. Skvělá práce.
  • 0

#157 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 03 March 2012 - 18:01

t.prochazka napsal/a:
- stále běží GPS i když je aplikace na pozadí

To je vlastnost, na pozadí se stále zaznamenává trasa a hlídají se nastavená upozornění při přiblížení.

- aplikace se neustále sama od sebe spouští, i když ji vpynu za chvíli se zase zapne a bohužel i tu GPS

Tohle slyším prvně a nenapadá mě, proč by to měla dělat. Tedy pokud "vypnu" znamená "Použiju tlačítko Back na hlavní obrazovce (ikonkové menu)"

- jako vyřešená mysterka (zelenou barvou) se zobrazuje i ta, která sice má finální waypoint přímo od autora keše, ale bez souřadnic.

Co je bez souřadnic? Dej mi nějaký příklad. Wpt s nulovými souřadnicemi se neberou v úvahu.

- na androidu 4.x (Galaxy Nexus) se zobrazuje ikona pro kontextové menu i když tam žádné menu není, což je matoucí (chce to vracet false v onCreateOptionsMenu)

Jedu na 2.3, takže to trochu rozveď, kde?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#158 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 12:55

Tak jsem konečně vyrazil i do terénu. Vše fajn, jen bych při dohledávání přivítal šipku místo radaru. Také musím konstatovat, že hledat z mobilem v lese je o zábavu postaráno. Zlatej Garmin 60CSx.
  • 0

#159 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 13:15

Petman02 napsal/a:
Tak jsem konečně vyrazil i do terénu. Vše fajn, jen bych při dohledávání přivítal šipku místo radaru. Také musím konstatovat, že hledat z mobilem v lese je o zábavu postaráno. Zlatej Garmin 60CSx.


Mně se líbí radar, ale od příští verze budeš mít volbu.
V sobotu jsem hledal v lese ve skalách s HTD Desire S a finálku mi to ukázalo na metr ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#160 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 17:28

Jestli můžu, zajímalo by mě, kdy se objeví verze s řešitelem. Rád za ni, stejně jako v případě PD, zaplatím. Ale ke to funkce, na kterou čekám nejvíc :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama