Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#101 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 9:16

LudekV napsal/a:

sobikovi napsal/a:
... s tím ještě mne napadá, podle čeho to bereš.

Mám final waypoint s nenulovými souřadnicemi

jj už jsem si to vyzkoušel na Dalmatinech :)

Tak mne napadá, jestli by se nedalo nějak udělat, že když podržím mapu a zobrazí se seznam keší v okolí, jestli by se tam nemohly zobrazovat i fyzické waypointy...
  • 0

#102 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 9:27

Pokud máš dané zobrazování waipointů, tak se v seznamu objeví i wpts.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#103 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 9:38

Sutech napsal/a:
Nikde jsem neobjevil - je možné si nechat stáhnout přes GC Live keše kolem konkrétního místa na mapě (krom toho, kde se momentálně nacházím) tak, že na něj kliknu a tím jej vyberu?


Ne, to lze zatím jen v seznamu podle filtru při nastavení zdroje dat GC Live. Tím v podstatě stáhneš keše do databáze a následně zobrazíš.

Do filtru se načtou nejprve keše z gg databáze a následně se přidají keše které v databázi nejsou, ale na webu odpovídají filtru (snad se nepletu, ale tak jsem to pochopil, když jsem se osobně ptal).

I mě tam tahle možnost trochu chybí, ale představ si načítání keší při velkém odzoomování.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#104 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 9:56

Qnik napsal/a:
...
I mě tam tahle možnost trochu chybí, ale představ si načítání keší při velkém odzoomování.


V pořádku - jen mě zajímalo, zda jsem se někde nepřehlédnul :). GG totiž nepoužívám, nemám k tomu sebemenší důvod, takže potřebuji jen mít nástroj na to, když někde jsem a nemám s sebou GPS s přednahranými kešemi, abych se podíval, zda v okolí není něco v blízkosti.
Nicméně aplikaci fandím, takže když se v budoucnu povede tuto funkci zavést (např. klidně i s omezením, že si nastavím, kolik keší kolem "píchnutého" bodu chci načíst z GC Live), bude to perfektní. Když ne, nevadí :).
  • 0

#105 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 13:14

Qnik napsal/a:
Pokud máš dané zobrazování waipointů, tak se v seznamu objeví i wpts.

Díky, už jsem to vyzkoušel... při té přiležitosti možná menší námět, zda by nešlo nastavit ikonku zobrazení/nezobrazení keší na 3 polohy - keše + wpt, jen keše, nic.
  • 0

#106 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:05

Tak, po včerejším venkovním testu (dost bylo osáhávání doma) přicházím s pár .. nejspíš osobními požadavky. Schválně to nedávám do isuue, aby se i jiní mohli vyjádřit, dál můžu jen doufat, že to nezapadne, případně do issue zduplikovat. Bude se to asi hodně týkat nastavení app. Některé věci již byly řečeny, a chci shrnout celkový dojem z nočního výjezdu. - za prase nejsem schopnej vyhledat keš podle ownera a nebo názvu keše, nejsem si vědom špatného nastavení filtru, může někdo otestovat, třeba jsem fakt blbej;-) - jak jsem již psal dříve, bylo by fajn mít možnost zapsat FN přímo na seznamu nad mapou (issue 46) - dle mého názoru vyluštěná mysterka (následně případné jiné keše) by mohly být na mapě zobrazené na Final wpt. Když je finálka 10km od výchozích souřadnic, při jetmém průjezdu si toho člověk nemusí všimnout. - zaokrouhlování času v logu je fajn věc, ale chtěl bych mít volbu času FN v době kdy FN dělám (někdy záleží i na minutách) - v "Čekajících logách" mi chybí počítadlo - logy bych chtěl psát v app. v tom je dobré, že a:drake přímo zaloguje bez nutnosti přehrabávat se ve FN, nicméně pak mi tu chybí možnost z "Čekajících logu" se kouknout na listing. Jindy naopak může být potřeba logy nepřímo zalogovat ale připravené si je poslat jako FN na web, ať si čekaj tam. (obzvlášť, když se FN soubor při generování přepisuje) - taky už jsem psal, hromadné obnovení více keší najednou (ať už nad mapou, nebo nad seznamem) Ideálně 2 druhy - A )obnovení dat z GC live B ) načtení pouze obrázků - někdy se chovají obrazovky trošku zmateně. např.(vypozorováno) Pustím mapu, otevřu z mapy listing keše. Vypnu a:drake, protože potřebuju do telefonu, zapnu a:drake je na hlavní obrazovnce, chci skočit do mapy, ale otevře se místo toho listing předtím otevřené keše. Podle mě by měl a:drake po znovu zapnutí buď skákat rovnou do obrazovky otevřené keše a nebo mapu otvírat korektně. Stalo se mi to i v jiných situacích, ale ty přesně nevím. Tohle mám ozkoušené. Jinak mi app sem tam spadne, ale bohužel nedokážu odhadnout kdy. Jsem s tím zatím smířen. Psát si to tak večer, jistě bych vysíral víc. No a teď po prvním terénovém testu by chtělo podpořit autora v relaxaci u piva;) Hurá na to. Jsem zvědavej na ohlasy a další vývoj:) A málem bych zapoměl na A:DrakeSync, který mi taky prostě nejde přinutit fungovat. A to bych po včerejšku rád aktualizoval pár finálek.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#107 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:24

Qnik napsal/a:
- za prase nejsem schopnej vyhledat keš podle ownera a nebo názvu keše, nejsem si vědom špatného nastavení filtru, může někdo otestovat, třeba jsem fakt blbej;-)


Z databáze nebo on-line? Z databáze nemám problém, on-line se to chová divně, zkusím otestovat, co přesně Groundspeak pobere.

- zaokrouhlování času v logu je fajn věc, ale chtěl bych mít volbu času FN v době kdy FN dělám (někdy záleží i na minutách)


Jj, mě se to tak líbí, ale už dřív jsem to chtěl dát do nastavení, jenže jsem na to pozapomněl. Udělám.


Ostatní buď ignoruju, plánuju v budoucnu nebo odkládám na neurčito. Teď si vyber, co patří do jaké kategorie :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#108 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:32

:-) Přávě, že z databáze. Ještě se pokusím s tím poprat. Škoda, že zejména to ignorování nepoznám:-) Čas ukáže, každopádně díky. Po výjezdu musím uznat..ano je to hodně použitelné! :-) (synchronizace databazi uz jede..nekdo mi zaplaca C:/ tak, ze...jsem si toho ani nevsiml, sorry za ty rozruchy)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#109 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:46

Napadlo mě - šlo by nějak natáhnout mapy do telefonu doma pro použití off-line přímo z mobilu třeba doma, když mám přístup k wi-fi? Myslím tím nějaký podobný postup jako u GeoKůku? Sice mám i Internet v mobilu ale někde v přírodě občas není signál, tak když jedu někam do přírody, měl bych raději už mapy stažené, přece jen občas to stažení trvá trochu déle :-)
  • 0

#110 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:49

A jsme zase u tech map z Locusu, hlavne vektorovych :-)
  • 0

#111 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 9:00

medwyn_cz napsal/a:
A jsme zase u tech map z Locusu, hlavne vektorovych :-)


Popravdě řečeno na turistiku či jízdy na kole dávám přednost mapám z MAPY.CZ při menším měřítku, protože ve vektorových mapách se často ztrácím. Mně by vyhovovala kombinace :-) Pro menší měřítko - turistická mapa z mapy.cz a pro větší přiblížení vektorová mapa :-)
  • 0

#112 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 12:09

Tak sem sosnul verzi z Marketu a super -- jen dve maly poznamky 1. Pokud byl autor kese aktivni a pripravil Final Waypoint a jako sopuradnice dal N 00° 00.000 E 000° 00.000 -- kes se pri natazeni z databaze tvari jako vylustena -- u me konkretne GC375T5 2. Kdyz necham ve filtru zaskrtnutou volbu "Zobraz archivovane" (mam to spolecne s Aktivni) a prehodim zdroj zaznamu na GCLive ..tak se z toho zblazni server (nebo kdo) a vyhleda mi jedinou kes GCD11B. Predpokladam, ze je to z toho duvodu ze GC.com neumi vyhledat archivovane a proste z dotazu "zblbne". Nedalo by se to udelat tak, ze v pripade zdroje dat GC.live se na volbu filtru "ARCHIVOVANA" nebude brat zretel ????
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#113 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 21:25

Zdravím,používám mapy cz základní,když dám větší zoom je mapa rozmazaná(offline),záleží teda na tom v jakém zoomu si ji aplikace stáhne?Případně mě odkažte někam kde se o tom něco dozvím:D,diky
  • 0

#114 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 22:16

Turistické mapy.cz jsou k dispozici do měřítka 250m, pak už to a:Drake dopočítává a proto je to zormázlé. Základní mapa je o něco podrobnější, ale pak opět nastane interpolace a tím rozostření. Stejně fungují i ostatní mapy. Pohopitelně v on-line režimu se postupně stahuje mapový podklad pro zobrazené měřítko (pokud existuje) a mapa se zaostří.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#115 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 8:51

Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet aDrake v terénu (zraněná noha), tak jen zkouším na nečisto. Jen bych měl dotaz k offline přílohám z Geogetu. Offline fotky se přenášejí, ale přílohy co mám u keší v Geogetu ne. Tak mám přilohy nakopírované ručně na kartu, ale ADrake je nezobrazí. Umí je Adrake zobrazit, nebo jsem je nakopíroval do špatného adresáře (třeba chybně pojmenovaného)? Využívám jednu databázi, včetně souborů i pro Locus a ten přílohy "vidí" a otevře. Vše se nastaví v patřičném pluginu Lucusu pro Geogetí databázi.
  • 0

#116 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 9:18

Petman02 napsal/a:
Jen bych měl dotaz k offline přílohám z Geogetu. Offline fotky se přenášejí, ale přílohy co mám u keší v Geogetu ne. Tak mám přilohy nakopírované ručně na kartu, ale ADrake je nezobrazí. Umí je Adrake zobrazit, nebo jsem je nakopíroval do špatného adresáře (třeba chybně pojmenovaného)?


Přílohy se zatím neotvrají, jen off-line listing a i ten potřebuje nějaký HTML prohlížeš, protože s běžným webovým prohlížešem to zlobí. Obrázky se zatím taky neukazují, ale budou. Pokud je problém se synchronizací, je to otázka pro Šubiho.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#117 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 9:34

LudekV napsal/a:

Přílohy se zatím neotvrají, jen off-line listing a i ten potřebuje nějaký HTML prohlížeš, protože s běžným webovým prohlížešem to zlobí. Obrázky se zatím taky neukazují, ale budou. Pokud je problém se synchronizací, je to otázka pro Šubiho.


Díky za odpověď. K těm obrázkům: takže, když se mi teď v aDrake zobrazí obrázky v listingu, dotahují se z netu? Jedná se mi jen o to, že u některých keší je nutné využití obrázku, podle kterých se hledají indicie a nebo samotná keš. Zatím jsem si vždy ty fotky ukládal offline, abych je měl pak přístupne (používal jsem to tak v PocketDrake) Ted v mobilu s datovým tarifem je to asi zbytečné.
  • 0

#118 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 9:36

Ano, obrázky v listingu se tahají online - zatím, do budoucna to chci udělat stejně, jako to bylo v PD, tj. stáhnout a uložit.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#119 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 14:37

Takový menší dotaz.. jak je na tom a.drake s Waymarky? Když si je vyexportuji z GG nebo nahraju přímo gpx bude to fungovat? Tedy zobrazení ikony WM na mapě a přečtení listingu?
  • 0

#120 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 15:20

Waymarky se nezabývám a tudíž s nimi ani nepočítám. Co to udělá nevím, zřejmě to někde padne.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama