Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#1181 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2013 - 20:03

napipy napsal/a:
Ahoj, tak jsem zjistila, že když ťuknu na tabletu na ikonku Gc Live, neobjeví se mi ta tabulka s možnostmi: Stav Geocaching Live, Geocacing Live login a Podmínky Geodadching Live, tak jako v mobilu a objeví se hned ta hláška Spouští se proces přihlášní...
(připomínám můj dotaz ohledně přihlášení na Geocaching Live na tabletu Acer Iconia B1-710. Jinak funguje perfektně.

Ano, tohle je ještě v pořádku, tak to funguje, pokud nejsi přihlášená. Ale proč to na tvém tabletu neproběhne fakt netuším (viz předchozí odpověď).
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1182 Jena100

Jena100

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 11:35

Ahoj vsem, chtel bych poprosit o radu. Pri zafixovani satelitu, mi neustale preskakuje aktualni vzdalenost k vzbranemu bodu/kesi. Deje se to jak v databazi tak pri zobrazeni kompasu. Skace to v rozsahu nekolika kilometru. Jednou je to napr.200m coz je spravne az napr k 5 km coz je spatne v intervalu cca 2s. Nevite kde je prosim chyba? Deje se to i ve fly modu. V jine aplikaci k tomuto jevu nedochazi. Databaze se pak stale dokola serazuje az spadne :-)
  • 0

#1183 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 12:02

To nam jeste ale napis, co mas za telefon a jakej android v nem.
  • 0

#1184 Jena100

Jena100

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 12:07

Upresnuji: Telefon Jiayu G3S android 4.2.1 Adrake 4.01
  • 0

#1185 JereGEO

JereGEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2013 - 23:53

Dnes mi a:drake znovu nezobrazoval waypointy přidané ručně v GeoGetu. Málem mě z toho kleplo, protože jsem jel v noci na druhou stranu města. Naštěsí jsem zjistil, že sice nezobrazuje na mapě ikonku, ale když si waypoint zakliknu, mám na mapě alespoň standardní "čárku", která k němu vede. Zkusím vyplnit ten bugreport, protože je to opravdu hodně nepříjemný problém :-(
  • 0

#1186 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 6:21

Mnoho informací, kterých by se dalo chytit jsi nenapsal, takže budu hádat. V GG sis přidal waypointy a databázi nakopíroval do telefonu. Ano? Pak a:Drake ty waypointy zná. Z "waypoint zakliknu" soudím, že je to tak. Předpokládám tedy, že sis ho našel, vybral z menu navigovat k waypointu. Skočil ti tam kompas se správným cílem. Přepnul ses na mapu a tam chybí ikonka. Je to tak? Pokud ano, je tu jediná možnost a to že sis vypnul zobrazování bodů (keší a wpt) v mapě - druhé tlačitko na spodku mapy, ikonka krabice je v přeškrtnutém kolečku. Pokud je to jinak, buď konkrétnější.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1187 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 7:54

Jina chybicka: Mam otevrenou kesku, a pres moje logy si poznamenam nalez (nastaveny jako fieldnote only). Na strance s mymi logy vidim spravny datum logu, i do fieldnotes se to exportuje spravne. Kdyz ale prepnu na zakladni informace, tak tam to v tu chvili pise uplne nesmyslne datum nalezu. (ctyricateho nulty, a tak. ;))
  • 0

#1188 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 9:13

Zaznamenal jsem několik problémů ve vypočítávání finálek ze vzorců. Manuál jsem si četl, přesto se raději ptám ...

1)
kupříkladu vzorec
N49° 50.(x*15)
E018°17.(x*26)-9

Při normalizaci vzorce je odstraněno písmeno X a nahrazeno hvězdičkou. To je nutno do vzorců vždy psát kapitálkami? Nebo je snad malé x chápáno stejně jako * tedy násobení?

N49° 50.(**15)
E018°17.(**26)-9

Jak aplikovat odečítání devíti? Pokud to celé zabalím do závorky, tak se mi to nespočte.
E018°17.[[x*26]-9]

2)
prosím o přidání kopírování úvodních souřadnic rsp. o kopírování textu z první záložky keše "Hlavní". Pokud to již nějak jde, tak prosím o nakopnutí.

Na co to potřebuji? Běžně se setkávám s kešemi typu výpočtu azimutu od úvodních souřadnic. Nutno v terénu přepisovat ručně a zakládat waypoint od kterého pak provádím projekci waypointu což si vyžádá několik kroků, neb tolik čísel si člověk najednou nezapamatuje :-)

3) jeden dotaz mimo téma počítání vzorců
Je to vlastnost GPX (nebo spíše nedostatek) nebo proč u importovaných keší nefunguje (nikde není ke zjištění) odkaz na webovou stránku (položka "Related Web Page" v záhlaví některých keší).

Např. GC45F8P

Tuto vlastnost silně postrádám :( Již několikrát jsem luštil nějakou mysterku přes mobil (např. GC4C3Q6), ale díky tomu, že jsem neviděl odkaz na webovku, tak bylo luštění marné.

Předem díky za odpovědi
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1189 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 9:31

HaLuMa napsal/a:
Jina chybicka: Mam otevrenou kesku, a pres moje logy si poznamenam nalez (nastaveny jako fieldnote only). Na strance s mymi logy vidim spravny datum logu, i do fieldnotes se to exportuje spravne. Kdyz ale prepnu na zakladni informace, tak tam to v tu chvili pise uplne nesmyslne datum nalezu. (ctyricateho nulty, a tak. ;))

Mě to nepíše nic, až když vyskočím a vrátím se, ale pak je tam správné datum. Zkus to nějak upřesnit...
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1190 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 9:38

skurakai napsal/a:
Zaznamenal jsem několik problémů ve vypočítávání finálek ze vzorců. Manuál jsem si četl, přesto se raději ptám ...

1)
kupříkladu vzorec

N49° 50.(x*15)
E018°17.(x*26)-9

Při normalizaci vzorce je odstraněno písmeno X a nahrazeno hvězdičkou...

Řada autorů nesmyslně používá malé x jako násobení, takže se to tak převádí. Tady to je bohužel špatně, ale vždycky je možnost opravit vzorec ručně.

Jak aplikovat odečítání devíti? Pokud to celé zabalím do závorky, tak se mi to nespočte.

Normálně do kulaté, v tomto případě to jde i bez závorky. Hranaté závorky označují kusy vzorce, které se mají spočítat. vnoření hranatých závorek nemá smysl.

E018°17.[(x*26)-9]

2)
prosím o přidání kopírování úvodních souřadnic rsp. o kopírování textu z první záložky keše "Hlavní". Pokud to již nějak jde, tak prosím o nakopnutí.

<kop>To tlačítko vpravo od souřadnic</kop>

3) jeden dotaz mimo téma počítání vzorců
Je to vlastnost GPX (nebo spíše nedostatek) nebo proč u importovaných keší nefunguje (nikde není ke zjištění) odkaz na webovou stránku (položka "Related Web Page" v záhlaví některých keší).

Tohle se nijak nezpracovává. Máš ale možnost otevřít listing na webu a proklinout si to z něj.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1191 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 10:27

Díky za odpovědi 1) Počítání vzorců již chápu trochu lépe. 2) Aha, již konečně chápu symboliku a vkládání souřadnic do založeného waypointu :-) 3) takové řešení je logické - mrknout na listing na webu. Jenomže člověk o této potřebě často neví (že se v listingu skrývá odkaz na webovky) tak nač by si listing četl přes webbrowser, když to jde v a:Drake mnohem pohodlněji :-) Takže implementovat do do a:Drake nejde rozumím-li dobře (třeba na záložku "hlavní" u konkrétní kešky)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1192 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 11:27

Před pár týdny jsem docela dost postrádal možnost zkopírovat do schránky HINT, abych to přenesl do translátoru - ruční opisování delšího cizího (nesrozumitelného) textu zpaměti na několik přepínání aplikací je běs, plno chyb...tak kdyby to šlo zařídit jako kopie souřadnic...:)
  • 0

#1193 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 11:36

dr.vota napsal/a:
Před pár týdny jsem docela dost postrádal možnost zkopírovat do schránky HINT, abych to přenesl do translátoru - ruční opisování delšího cizího (nesrozumitelného) textu zpaměti na několik přepínání aplikací je běs, plno chyb...tak kdyby to šlo zařídit jako kopie souřadnic...:)

Možná by stačilo, kdyby se hint zobrazoval jako součást listingu nebo někde, kde se bude dát standardním způsobem označit a zkopírovat. Rozumím tomu, že to tlačítko je tam především pro ty, kteří hint vidět nechtějí, ale třeba by to šlo řešit rozbalovací sekcí s hintem, která by byla automaticky sbalená (a ještě větší frajeřina by byla, kdyby si to každý mohl vybrat v nastavení - já třeba lovím v 99% automaticky s hintem, takže bych si to nechával rozbalené).
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1194 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 11:44

dr.vota napsal/a:
Před pár týdny jsem docela dost postrádal možnost zkopírovat do schránky HINT, abych to přenesl do translátoru - ruční opisování delšího cizího (nesrozumitelného) textu zpaměti na několik přepínání aplikací je běs, plno chyb...tak kdyby to šlo zařídit jako kopie souřadnic...:)

To se sice také dá řešit otevřením v prohlížeči, ale pokud by to nebyl velký problém, tak bych se přimlouval za možnost kopíovat hint a gc kód.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#1195 JereGEO

JereGEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 11:48

LudekV napsal/a:
Mnoho informací, kterých by se dalo chytit jsi nenapsal, takže budu hádat....
Pokud je to jinak, buď konkrétnější.


Nenapsal, protože jak jsem uvedl, chci sepsat bug report. Co je tedy lepší, řešit to tady nebo v tom systému na bugy?
Jinak problém není v tom, že bych měl vypnuté zobrazování waypointů. Mám nastavené zobrazení waypointů u aktivní kešky, kvůli tomuhle jsem to i měnil na zobrazení všech, ale nepomohlo to. Je to podle mě bug, protože ta ikonka se třeba na okamžik objeví a pak při pohybu mapou nebo kliknutí na něco zmizí a už se nezobrazí. Podrobnosti zkusím sepsat tam, kam mi řekneš, viz úvodní dotaz.
  • 0

#1196 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 12:08

JereGEO napsal/a:
Podrobnosti zkusím sepsat tam, kam mi řekneš, viz úvodní dotaz.

Viz můj podpis: Stránka projektu na Google Code - požadavky a reklamace
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1197 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2013 - 17:04

sovidoupe napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Před pár týdny jsem docela dost postrádal možnost zkopírovat do schránky HINT, abych to přenesl do translátoru - ruční opisování delšího cizího (nesrozumitelného) textu zpaměti na několik přepínání aplikací je běs, plno chyb...tak kdyby to šlo zařídit jako kopie souřadnic...:)

To se sice také dá řešit otevřením v prohlížeči, ale pokud by to nebyl velký problém, tak bych se přimlouval za možnost kopíovat hint a gc kód.

jenže to musíš být online a právě v cizině to je hrůza. Překladač je offline, databáze je offline, takže raději opravdu bez mobilních datových přenosů.
  • 0

#1198 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 7:25

dr.vota napsal/a:
Před pár týdny jsem docela dost postrádal možnost zkopírovat do schránky HINT ...


Za to se také přidávám. Takových je nás více co by toto uvítali :-)

Další nápad na feature: tvorby vlastních adhoc waypointů přímo v mapě.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1199 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 14:47

Hoj. Tak jak to vypada s adrakesync? Koukal jsem,ze se tu neco resilo v cervenci,ale vysledek zatim zadny. Mne napadlo zkusit nasdilet android s pomoci samby a namapovat jako disk. Nasel jsem i nejaky softiky. Samba Filesharing for Android Samba Server Intranet Share (Samba Server) Naslo by se toho jiste mnohem vice,jenze ke vsem je potreba root. Mam Samsung Galaxy Note II neco malo pres dva mesice a zatim mne nepritomnost rootu nevytocila natolik,abych ho udelal. Zvolna se kupi problemy na misce vah smerujicich k rootnuti, a tohle je zatim take jeden z nich,ale jeste to neprevazilo. Nicmene pokud ma nekdo rootnuty foun,muze to zkusit,sam bych byl zvedavy,estli to zachodi. Myslim adrakesync pres namapovany disk. Samba bude chodit bez vetsich problemu.
  • 0
Medvidek

#1200 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2013 - 18:03

Funkční adrakesync je také mým tajným snem. Žel chybí pouze programátorským laikům a nikoliv nějakému schopnému programátorovi :-( takže se ho spíše nedočkáme. Dříve jsem to řešil namapováním externí karty jako disku (A:) a lokalizoval jsem na něj kopii upraveného ini souboru s absolutními cestami. Přestalo mi to však chodit a ptoto to již nepoužívám.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama