Přejít na obsah


Fotka

GSAK x GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#1 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 18:59

Asi čtyři roky vcelku spokojeně používám GSAK, momentálně verzi 7.7.4. Rád bych povýšil na verzi 8. Důvody mám dva:

1) Geocaching Live API, od kterého si slibuji pohodlnější stahování dat
2) Makra pro verze < 8 přestávají fungovat a nejsou dál podporována

Zvažuji i druhou alternativu, a tou je přechod na GeoGet. Je mi sympatický z mnoha důvodů, a podle různých referencí zvládne toho minimálně tolik co GSAK V8.

Používal někdo oba nástroje? Zajímaly by mě vaše postřehy a doporučení. Díky!
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 19:48

Používal jsem GSAK na začátku, pak přešel na první fungující verze GG... dneska mám GSAK dál, ale spíš jako zálohu na stahování dat a sledování vývoje, co má GSAK a co nemá GG :D Co na to říct.. práce v GG je zcela jiná než v GSAKu, ale k výsledku se dostaneš tak jako tak. Vývoj maker je skvělý, komunita se opravdu snaží (díky), statistiky se mi zdají z GG hezčí než z GSAKu, ale také nemají úplně všechno (ale to se dá dodělat pluginy). Podporu API do GG HaLuMa stále zdokonaluje a vylepšuje, takže budeme brzo zase tam co GSAK. Osobně bych ti doporučil nainstalovat si GG a všechny potřebné pluginy a porovnat si to sám, zda se dostaneš k cíli co požaduješ. Bohužel zatím žádný ucelený přehled, co umí GSAK x GG neexistuje a ani asi se do toho nikdo nepustí.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 19:52

Jeee, to zas bude vasniva debata! ;) Ja bych jen ferove upozornil, ze co se tyce Geocaching Live v Geogetu, tak jeste neumi uplne vse, co umi GSAK. Nicmene vyvoj nadale probiha, a hned do pristi verze, ktera mozna uz dnes odejde ke schvaleni Groundspeakem, tam dalsi Geocaching Live funkce pribudou. A jednu z tech novych funkci ani GSAK 8.1 zatim nema. Takze smele mohu prohlasit, ze co se tyka ziskavani a aktualizace kesi pres Geocaching Live, bude v pristi verzi Geoget o neco napred. Ostatne, co ti brani si Geoget vyzkouset? Odinstalovat jej muzes kdykoliv. Nekouse!
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 19:58

sobikovi napsal/a:
Bohužel zatím žádný ucelený přehled, co umí GSAK x GG neexistuje a ani asi se do toho nikdo nepustí.


To me by nejaky prehled docela zajimal, i nejake zakladni funkce bych asi i dal dohromady, ale byl bych ve stretu zajmu. Leda kdyby to bylo natolik kolektivni dilo, ze by mne nemohl nikdo narknout ze zkreslovani.
  • 0

#5 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 19:58

v GeoGetu si delam uz nejakej rok statistiky, ale stale jsem si na nej nezvyknul (a vlastne ani zvykat nechci). GSAK v8 je dobra volba B)
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 21:31

Nepripadas si jako v nestastnem manzelstvi? Byt s nekym, s kym vlastne ani nechces byt? :D
  • 0

#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 22:12

maaaca napsal/a:
v GeoGetu si delam uz nejakej rok statistiky, ale stale jsem si na nej nezvyknul (a vlastne ani zvykat nechci). GSAK v8 je dobra volba B)

ale uznej, ze mit geoget jen na statistiky, je jako mit photoshop jen na orezavani fotek - a i to je u spousty lidi pravda :)
  • 0

#8 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 8:31

Díky za reakce. Asi budu muset překonat svou lenost, nainstalovat oba programy a porovnat.
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 8:51

A pokud tu lenost prekonas podruhe, a zkusis vytvorit nejake to porovnani, myslim, ze by z toho mohly mit prospech obe aplikace. :-)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 8:52

:-) Dělám s GeoGetem od začátku je fakt, že GSAK jsem nezkoušel ale zato jsem zkoušel jiné softy jako Mozigo a jiná další udělátka ale fakt je, že dneska s GeoGetem udělám cokoliv potřebuju a to je důležitý... asi se tu nedá rozhodnout který nástroj je ten nejlepší ale podle mě nástroj s dobrou podporou je ten nejlepší a to je jak GeoGet tak GSAK... nejdůležitější je podpora lidí jestli ty dva programy umí plus mínus totéž pak už je to jen o lidech co jim přijde použitelnější... Mě se GSAK zkoušet nechce protože už jsem na GeoGet zvyklej ale kdyby nebyla podpora autora a dalších sqvělejch lidiček asi bych emigroval :-D a asi to bude i hledisko opačné strany. Pak už zbývá jen hledisko, že je to program veskrze český a dá se domluvit na čemkoliv a to je podle mě pro českou komunitu velké PLUS... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 8:56

No a hlavne tam nezapomen porovnat cenu, protoze ta muze byt dost zasadnim argumentem. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 9:04

HaLuMa napsal/a:
Nepripadas si jako v nestastnem manzelstvi? Byt s nekym, s kym vlastne ani nechces byt? :D

Kdyz uz to takhle prirovnavas, tak to je spis tak, ze jsem ve spokojenem manzelstvi (GSAK), jen si obcas odskocim jinam (GeoGet), protoze mi nabidne neco lepsiho (statistiky) :)

mikrom napsal/a:
ale uznej, ze mit geoget jen na statistiky, je jako mit photoshop jen na orezavani fotek - a i to je u spousty lidi pravda :)

Ale co delat, kdyz ten photoshop ty fotky orezava lip nez treba zoner, ale zbytek mi nevyhovuje (nebo s tim treba vic neumim) :)

Ja jen chtel rici, ze mam zkusenost s obema programy. Oba umi vicemene to same, jen se kazdy trochu jinak ovlada a vic mi proste vyhovuje ovladani GSAKu (ale to je samozrejme o zvyku).
  • 0

#13 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 9:20

možná by byla zajímavá anketa , co je tu vlevo, kolik lidi používá GSAK , kolik GG a kolik něco jiného ...
  • 0

#14 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 9:30

Používal jsem GSAK, i nějaké to makro splichtil, používám GeoGet. Jakous takous představu o jejich funkcích mám. Pokud ale chceš poradit k volbě, musíš především naznačit, na co GSAK hlavně používáš, co jsou tvoje priority, co je prostě to hlavní, co od programu na správu seznamu keší chceš, bez čeho nemůžeš "geožít". Do sáhodlouhých srovnávacích tabulek se asi nikdo nepustí.

Obecně (přesto, co tu zaznělo) jsou to programy podobné. Prostě databáze keší (či nějakých podobných souřadnicovaných bodů), která umožňuje mraky operací nad tou databází. Rozdíl ale je, pokud si v databázi hlavně připravuješ seznam keší na víkendový lov, filtruješ a vizualizuješ na mapě, nebo databázi používáš jen na vytvoření statistik.

Takže řekni co chceš a někdo dá konkrétní radu. Nebo nech řečí a vyzkoušej...
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 11:38

Jak si tak mlhavě vzpomínám, tak v GG z GAKU mi už jen schází: - zamykání záznamů před aktualizací - třídění seznamu podle final souřadnic - kopírování z databáze do databáze (přímé) - z API práce s bookmarky a stahováním keší
  • 0

#16 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 12:47

Když ono je to asi o zvyku. Já jsem začal s GSAKem prakticky se začátkem mého kešování (2007), tehdy, tuším, alternativa v podobě GG nebyla. Přiznávám, že jsem chtěl i porovnat, nainstaloval jsem si GG v některé z hooodně předchozích verzí, ale filosofie užívání mi nikterak nešla pod kůži, GSAK jde na spoustu věcí jinak a mně přišlo, že intuitivněji. Ale ono je to zkrátka jen jinak. Kdybych začal na GG, o GSAKu bych mluvil také jako o neintuivním, už bych byl zkrátka zvyklý jinak. Podle mne základní funkce jsou stejné, co člověk nezná z GG mu v GSAKu nechybí (a naopak). Obě aplikace se stále vyvíjejí, obě již mají "nejmodernější" přístupy k datům přes API, jen té americké chybí ta horlivá podpora HaLuMy tady na fóru (nic ve zlém, ani v nejmenším)... :) A docela si nedovedu představit, že by někdo oba programy plně využíval, aby mohl skutečně porovnávat všechny funkce (občasné odskočení se přeci u nás, chlapů, nepočítá, že? :-D)...
  • 0
Berda

#17 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 14:50

Už jsem začínal psát příspěvek, ale berda mi mluví z duše. Taky jsem začínal s GSAKem v době, kdy HaLuMa začínal kešovat a prostě jsem na něj zvyklý. GeoGet jsem v různých obdobích zkoušel dvakrát nebo třikrát, ale připadalo mi, že ke stejnému výsledku se musím dostávat složitěji (čistě subjektivní dojem) takže zvítězilo pohodlí a zůstal jsem u GSAKu, který mi maximálně vyhovuje a se kterým umím udělat to, co potřebuju. Klidně to mohlo být obráceně, kdybych si program pro správu keší vybíral o x let později. P.S. Prosím nebrat jako rýpání, ale Sobík píše, že nejde v GG třídit podle finálních souřadnic- znamená to, že když si vyberu cílovou oblast, tak tam neuvidím vyluštěné mysterky s výchozími souřadnicemi mimo tu oblast?
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 15:09

Numira napsal/a:
P.S. Prosím nebrat jako rýpání, ale Sobík píše, že nejde v GG třídit podle finálních souřadnic- znamená to, že když si vyberu cílovou oblast, tak tam neuvidím vyluštěné mysterky s výchozími souřadnicemi mimo tu oblast?


Ne, to opravdu neznamena. Filtry berou v potaz korigovane souradnice, pripadne si muzes zvolit, jestli se maji brat originalni ci korigovane. Tady jde jen o kosmetickou zalezitost, ze kdyz si ty kese zobrazis, je ti v seznamu ukazovana vzdalenost a smer k vychozim souradnicim a ne k finalnim. Takze kdyz si seznam seradis podle vzdalenosti, mas to serazene podle vzdalenosti k vychozim souradnicim. O nic jineho nejde.
  • 0

#19 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 15:17

Já to mám naopak, začínal jsem s GSAK, ale pořád mi nějak neseděl. Po dlouhé době takových tahanic jsem zkusil Geoget a za 10 minut jsme byli kamarádi. Teď na něj nedám dopustit, ovládání mi příjde daleko příjemnější a intuitivnější, i když chápu že je to silně subjektivní a ve funkcích mnoho rozdílů nebude. Edit: Jedna obrovská výhoda Geogetu pro mě je možnost použití jeho databáze v PocketDrake a a: Drake
  • 0

#20 washa_rednecks

washa_rednecks

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 15:36

Také jsem začínal s GSAK, ale postupem času jsem zkoušel alternativy a nakonec zůstal u GeoGetu. Jak již bylo psáno: funkce GG vyhovují, některé další doplněny přes pluginy, exporty pro navigace (Garmin, TomTom), společná DB pro PD a AD, prostě bych v současné době již neměnil. Dokud zde bude vývoj, za který také děkuji, není co řešit :)
  • 0
Washa Rednecks alias .wr!
// go hard or die tryin' //
Samsung Galaxy Ace, c.geo, Locus
HTC Evo 3D, Locus Pro
Samsung Galaxy Mini, a.drake, c.geo
HTC TouchPro2, PocketDrake, GCz
Sony Ericsson W715i, Handy Geocaching
Garmin eTrex Legend, MapSource
GeoGet, MOBAC




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama