Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.6.4


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
164 odpovědí na toto téma

#141 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 7:54

pozorjed napsal/a:
co keš http://coord.info/GC3H5YX - v první verzi GG zobrazil pro název keše jen otazníky, pak autor přidal alespoň nějaký latin znak. Podpora Unicode znamená, že by název byl vidět v azbuce ?


Ano. V betaverzi GG se ti v seznamu kesi pekne ukazuje azbuka. V otevrenem listingu se ti ukazuje azbuka uz i v soucasne verzi.
  • 0

#142 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 7:57

Tom Fuk napsal/a:
U finalky jedne malo zname serie ;) jsem narazil na potrebu provest "projekci bodu", pri cemz jednotky uhlu byly mensi nez stupen. Geoget ale bere jen stupne - nedala by se pridat moznost zadani i mensiho uhlu? Samozrejme neni problem vypocet provest nekde na netu, ale kdyz uz tam ta šikovna funkce je...


Jak vzdalenost, tak i uhel mohou byt desetinna cisla. A jak je v Geogetu zvykem, je jedno, jestli pouzijes carku nebo tecku.
  • 0

#143 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 8:22

Jak vzdalenost, tak i uhel mohou byt desetinna cisla. A jak je v Geogetu zvykem, je jedno, jestli pouzijes carku nebo tecku.

Tady možná ano. Ale jinak to jedno není. Když založíš bod a dáš v obtížnosti 1,5 místo 1.5, tak to sice funguje, ale neproleze to filtrem.
  • 0

#144 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 13:57

Dobre, upravil jsem ten editacni formular tak, ze se ti to uz nepovede.
  • 0

#145 jenda__

jenda__

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 18:07

Ahoj, nebudu kvůli tomu zakládat nové téma a omlouvám se, jestli se to už řešilo, ale nepovedlo se mi nic relativního vygooglit. Mám GeoGet 2.6.4.671 docela nově, ale celkem úspěšně se s ním učím dělat. Akorát mám jeden problém. Když měním velikost okna a nebo chci změnit umístění toolbarů, tak se ty toolbary začnou pomaličkou překreslovat a celý program na chvíli vytuhne (při maximalizaci třeba na 5 vteřin). Když mám malé okno a dám maximalizovat, tak vidím zamrzlé okno a na něm jak se pomalu pohybují takové ty předěly mezi toolbarama směrem doprava, a když dojedou na místo, aby správně seděly na šířku toolbaru, tak se všecko vykreslí a je to OK. Je to chyba u mě, v programu, nebo je na to nějaké zatržítko "vypnout animace GUI"? Geogeta provozuju na notebooku s Win7 64bit, Core2 Duo 2,1 GHz, 6 GB RAM, grafika integrovaná Intel 4500x. Přikládám screen jak to vypadá. A jinak díky za super program :-)
  • 0

#146 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2012 - 23:22

LudekV napsal/a:
Předně, pokud se neletu, desetinné číslo ve stupních není problém.

Ne, opravdu se neletes :) Úhel v desetinném čísle to skutečně vezme - házelo mi to špatné výsledky, protože jsem po vložení souřadnic na záložce "WGS-84" nedal "Zapsat", ale hned jsem přešel na záložku "Projekce" a dal zapsat až tam. V případě dvojího zapsání vše funguje jak má.

A i kdyby byl, tak by mě zajímalo, na jakou vzálenost tu projekci děláš.

Na několik km ;)
Dík za odpověď tobě i Halumovi.
  • 0

#147 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 6:20

jenda__: Mám hodně skoro stejnou konfiguraci jako ty, akorát 4GB RAM. Ale nedělá mě to....
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#148 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 8:16

jenda__ napsal/a:
Když měním velikost okna a nebo chci změnit umístění toolbarů, tak se ty toolbary začnou pomaličkou překreslovat a celý program na chvíli vytuhne (při maximalizaci třeba na 5 vteřin).


Vyvoj GG probiha na podobne konfiguraci, na dalsich W7 to testuji. Podobny problem nepozoruji.

Kazdopadne zrovna ty toolbary jsou delany pres komponentu Coolbar od Microsoftu. Je to soucast Microsofti knihovny ComControls. Kdejaky update operacniho systemu nebo treba i jen Internet Exploreru muse tuto knihovnu zmenit, a tim ovlivnit i chovani v Geogetu. Pokud neco z toho nemas aktualni, zkusil bych jako prvni vec provest uplnou aktualizaci systemu a MSIE.
  • 0

#149 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 8:18

Taky mi to občas udělá, ale je to jenom kosmetická a chvilková záležitost, takže to neřeším. GUI windows občas dělá daleko větší zvěrstva :)
  • 0

#150 jenda__

jenda__

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2012 - 14:54

HaLuMa: Díky za info. Systém (i IEčko) poctivě aktualizuju. A nikde jinde jsem si podobných potíží nevšiml. Tak snad to přejde s nějakou další aktualizací něčeho. :-)
  • 0

#151 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 16:53

Mam technickou dotaz - kdyz si BM chce stahnout svoje nalezy skrze API funkci, jak moc je omezenej? Resp. stahujou se lite listingy nebo full?:)
  • 0

#152 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 16:55

petulinka1 napsal/a:
Mam technickou dotaz - kdyz si BM chce stahnout svoje nalezy skrze API funkci, jak moc je omezenej? Resp. stahujou se lite listingy nebo full?:)


Listing problém. To nedostane. Pokud už ale záznam v databázi je, tak si k tomu může dotáhnout logy.
  • 0

#153 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 16:57

Jde tu o to, jestli BM, kterej v DB GG nema jedinou kesku muze kiknout na stazeni nalezu skrz API a stahnout si tak treba svejch 200 nalezu na jeden zatah ci nikoliv...
  • 0

#154 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 18:44

petulinka1 napsal/a:
Mam technickou dotaz - kdyz si BM chce stahnout svoje nalezy skrze API funkci, jak moc je omezenej? Resp. stahujou se lite listingy nebo full?:)


Prave z duvodu limitu se stahuji jen lite listingy, takze jsi omezena 10000 keskami za den. Ale pozor, ty kesky se stahuji jen pokud tu kesku v databazi vubec nemas. Pokud tam uz tu kesku mas, nic se pro ni nestahuje, jen se doplni tvuj log a oznaci nalez.

Takze pokud jsi PaBa ;) a podari se ti limit vycerpat, neni to zadne nestesti, staci dalsi den pustit funkci znovu, a on ty stazene uz preskoci a bude pokracovat dale.

Cele stahovani tech kesi ma dva hacky. U archivovanych kesi to nestahne souradnice (z rozhodnuti groundspeaku), a pokud jsi jako BM nalezla PMO kesku, tak tu ti to taky nestahne. V takovem pripade je nejlepsi pozadat nejakeho sprizneneho PM kacera, aby ti dal GPX tebou nalezenych kesek. Zpravidla jich neni mnoho.
  • 0

#155 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 19:04

Presne o ten prvni odstavec mi slo :)Tak nejak jsem doufala, ze to tak funguje, ale radsi se jednou blbe zeptam, nez pak bejt za vola celou dobu :D Diky za vycerpavajici odpoved :)Ty zbyly dva odstavce jsem vedela, jen jsem byla jeste vic zvedava :)
  • 0

#156 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 21:50

Mám teď problém - GeoGet se rozhodnul, že mi nebude stahovat náhledové mapy z mapy.cz. 1. Je nutné něco udělat s nastavením v konfiguraci? Pro base je nastaveno "&poiInterfaces=basepoi,firmpoi", pro ortho nic. 2. OK, může se stát, že zrovna k mapy.cz není přístup, od toho je tam možnost nahrát mapy z MapQuestu. Jenže když se nepovede nahrát mapy z mapy.cz, nenahrajou se ani mapy z MapQuestu, nejspíš se to tváří, že to ty mapy z mapy.cz nahrálo.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#157 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 21:58

Aviatik napsal/a:
Mám teď problém - GeoGet se rozhodnul, že mi nebude stahovat náhledové mapy z mapy.cz.
1. Je nutné něco udělat s nastavením v konfiguraci? Pro base je nastaveno "&poiInterfaces=basepoi,firmpoi", pro ortho nic.
2. OK, může se stát, že zrovna k mapy.cz není přístup, od toho je tam možnost nahrát mapy z MapQuestu. Jenže když se nepovede nahrát mapy z mapy.cz, nenahrajou se ani mapy z MapQuestu, nejspíš se to tváří, že to ty mapy z mapy.cz nahrálo.

O problému s mapy.cz se tady toho už napsalo dost a taky HaLuMa avizoval, že v další verzi GG už to bude zase fungovat....

Jinak když v nastavení zruším volbu Povolit na záložce mapy.cz, tak se automaticky stahují mapy z mapquest.com a je to...
  • 0

#158 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 22:14

Mapy z MapQuestu stojí, přiznejme si to, za ... (censored). Jenom jsem myslel, že to je nějaký nový problém, protože ještě 21.5. se mi podařilo stáhnout listingy i s náhledovými mapami.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#159 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2012 - 6:49

Viz http://www.geocachin...197#post_353197 nebo http://www.geocachin...767#post_351767
  • 0

#160 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2012 - 7:48

Geoget se nerozhodnul, ze nebude stahovat mapy.cz. To se Seznam rozhodl, ze tu sluzbu, pres kterou ty mapy byly stahovany, bez nahrady zrusi! A udelali to proto, aby cele mapy byly lepsi, tak jasejte, hloupi uzivatele! B) Nicmene uz se povedlo najit reseni, a v tuto chvili se uspesne testuje. Takze v pristi verzi GG budou mapy.cz zpet! A MapQuest - jsou to data z OSM, maji temer globalni pokryti, a hlavne velmi rozumnou politiku ohledne limitovani poctu pristupu. Nic lepsiho s podobnymi podminkami jsem zatim nenasel. Tady plati, ze lepsi neco, nez nic!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama