Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech v1-první dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 7:54

Tak jsem si tu mapu o víkendu trochu zkusil a musím říci, že jsem nad míru spokojen. Routování bezproblémové, velké množství bodů zájmu, zpřesnění cest (alespoň v oblasti kde jsem byl a kterou znám), dokonce i koleje tam vedou tam kde mají. Menším nedostatkem je zobrazení polních a lesních cest, které jsou občas zobrazeny jako zpevněné komunikace a gpska po nich routuje pro auto. Je to v mnohem menší míře jak u TOPO 50 v2, ale je to tam. Co se mi ale stává často, že mi začala při větší změně rychlosti ( z auta na pešmo) zamrzat šipka na displeji. Jak jsem zjistil, tak gpska funguje naprosto normálně, ale šipka je zamrzlá. Když se s takto zamrzlou šipkou přesunu o pár set metrů vedle a uložím si bod, tak se mi bod uloží se správnýma souřadnicema a zobrazí se na mapě na správném místě, ovšem šipka s aktualní pozicí je stále na místě, kde zamrzla. Po restartu gpsky je vše zase v pohodě.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 15:07

Mapu jsem intenzivně používal o víkendu na jihu Čech a na Berounsku:

- na Vistě C mi nezamrzá.
- routování bezchybné, tedy kromě toho, jak už bylo řečeno, že nelze po nezpevněných cestách...
- přibyly hromady POI
- zhuštění souřadnic je bezva (ale do kopce to bolí furt stejně), stejně tak železnice a el. vedení

Ale mám dojem, že se nějak zhoršila přesnost vodních toků.
Narazil jsem na jednu neopravenou chybu. Ve staré , i v nové mapě, je ta červená turistická úplně jinde.

Určitě tam těch chyb bude víc, ale mapu považuji za velmi dobrou a hlavně routovaním se její užitnost velmi zvýšila.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 9:22

Tak jsem si tu mapu o víkendu trochu zkusil a musím říci, že jsem nad míru spokojen. Routování bezproblémové, velké množství bodů zájmu, zpřesnění cest (alespoň v oblasti kde jsem byl a kterou znám), dokonce i koleje tam vedou tam kde mají. Menším nedostatkem je zobrazení polních a lesních cest, které jsou občas zobrazeny jako zpevněné komunikace a gpska po nich routuje pro auto. Je to v mnohem menší míře jak u TOPO 50 v2, ale je to tam. Co se mi ale stává často, že mi začala při větší změně rychlosti ( z auta na pešmo) zamrzat šipka na displeji. Jak jsem zjistil, tak gpska funguje naprosto normálně, ale šipka je zamrzlá. Když se s takto zamrzlou šipkou přesunu o pár set metrů vedle a uložím si bod, tak se mi bod uloží se správnýma souřadnicema a zobrazí se na mapě na správném místě, ovšem šipka s aktualní pozicí je stále na místě, kde zamrzla. Po restartu gpsky je vše zase v pohodě.

Taky spokojenost zkusil jsem tu zmenu rychlosti (z MHD autobus na pěšky) a vše v pohode (60cx). Kdo máte zaregistrovanou TOPO 50 v2 po 1.dubnu 2006 máte upgrade opravdu zdarma ale radeji si o to řekněte.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 13:57

Patrně stará verze Mapsource.
Jinak jsem pravě více zviditelnil vrstevnice.

Mám MapSource 6.11.3 a TYPek pořád nefunguje, nemohlo by to bát tím, že mám Win98? Zápis v registrech ohledně souboru 10317.typ je, to jsem zkontroloval. Velice děkuji za radu.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 14:09

Mam neprijemnou obavu, ze je to "ficura" FW GPSky. Holt amerikancy moc na vlak nedaj...


Je to tak, takovéto věci nastavit nejde nijak, dokonce ani v mapě. Přesněji v mapě to jde, ale gps to ignoruje. To je i problém zobrazení POI apod. Bohužel je to tam natvrdo.
Myslím, že si tím zjednodušují práci při dolaďování map, aby se objekty nepřeplácala obrazovka.
Jinak jsem opět udělal trochu úpravu, ale je v podtstatě jen interní a přibyly ikony kempu a foťáčku. Nejsou nic extra, ale obecně turisticky zajímavé ikony se snažím ladit do červena, aby byly vidět, podobně jako v papírových mapách.
Teď už to bude alespoň den stabilní. Doufám :-)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2006 - 8:58


Což o to, mapa je pěkná a v mapsource vypadá dobře. Ale proč zase routuje po lesních pěšinách?
V routovací vrstvě jsou stejné chyby jako v Atlas 10R... Bohužel.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 15:22

Jelikož je jich v mapě hodně, tak po prvním otevření mě hned praštily přes oči výškové body (v terénu jako červenobílé tyčky), jejichž údaj o výšce na mapě topo v.1 je mimo realitu (jednotky až desítky metrů), aspoň zde na východní Moravě
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2006 - 15:21

Narazil jsem na jednu neopravenou chybu. Ve
staré , i v nové mapě, je ta červená turistická úplně jinde.


Buď rád, že je alespoň červená :-) Turistické značky obecně jsou velmi nepřesné a jejich stav je zastaralý oproti skutečnosti. Používá někdo papírové mapy Shocart? Sedí už tam ty značky nebo pořád ne?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 10:01

Taky spokojenost zkusil jsem tu zmenu rychlosti (z MHD autobus na pěšky) a vše v pohode (60cx). Kdo máte zaregistrovanou TOPO 50 v2 po 1.dubnu 2006 máte upgrade opravdu zdarma ale radeji si o to řekněte.

To je zajimava informace, ze je upgrade V2 reg. po 1.4. zdarma. Nechci rozdmychavat nekonecno, berte to jako povzdech, protoze do "kamenne" prodejny se jen tak nedostanu, nesnasim telefonovani, tak k tomu me nikdo taky nedonuti, tak jsem jen na informacich, co jsou na siti. A na picodasu proste oficialni info neni.
V mf se prodavala jak V2, tak V3. Je to jina V2, nez TA, co je upgrade zadarmo? Cim je jina? A co pak ta V3? Proc ta ne? (na otazniky pripadne jen odpoved zasveceneho). Ja netrvam na tom, ze novou musim mit zdarma, jen se mi to nejak zamotava, zda ji musim koupit znovu, placene upgradovat, bezplatne ...., pokud ji chci. Libilo by se mi, kdyby se na strankach picodasu objevilo po vyberu produkty-mapy-turisticke neco jineho, nez tomuto vyberu neodpovida zadna polozka :(.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 16:39

Ten datum pro upgrade zdarma je skutečně 1.4.06? Včera mi totiž někdo po telefonu z Picodasu říkal, že až po 1.5.06? Už to někdo využil?
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 14:12

Mám MapSource 6.11.3 a TYPek pořád nefunguje, nemohlo by to bát tím, že mám Win98? Zápis v registrech ohledně souboru 10317.typ je, to jsem zkontroloval. Velice děkuji za radu.

Nemám tušení kromě staré verze MS, možná by poradil někdo, komu to ve W98 jede, nebo kdo je zná více. V XP není problém.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 14:12

Mám MapSource 6.11.3 a TYPek pořád nefunguje, nemohlo by to bát tím, že mám Win98? Zápis v registrech ohledně souboru 10317.typ je, to jsem zkontroloval. Velice děkuji za radu.

Nemám tušení kromě staré verze MS, možná by poradil někdo, komu to ve W98 jede, nebo kdo je zná více. V XP není problém.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 14:41

Dekuji za TYPek, s nim je mapa jako vymenena :o))) Respektive uz to vypada v GPSce jako mapa. Jinak co se tyka mych prvnich dojmu, tak se mi mapa libi a jsem spokojen. Nasel jsem s ni zatim jen 2 kesky, ale vyzkousel jsem autonavigaci a naviguje bez problemu, stejne jako doposud R10.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 12:20

Mám MapSource 6.11.3 a TYPek pořád nefunguje, nemohlo by to bát tím, že mám Win98? Zápis v registrech ohledně souboru 10317.typ je, to jsem zkontroloval. Velice děkuji za radu.

Mno, já mám taky 6.11.3 na XPéčkách a taky mi to nejede. V registrech ten TYP taky mam :(
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2006 - 12:25

Což o to, mapa je pěkná a v mapsource vypadá dobře. Ale proč zase routuje po lesních pěšinách?
V routovací vrstvě jsou stejné chyby jako v Atlas 10R... Bohužel.

no ... to bude tim, ze routovaci data jsou totozna s A10R ... nova budou az v listopadu/prosinci v updatu A10R ...
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 15:45

jejichž údaj o výšce na mapě topo v.1 je mimo realitu (jednotky až desítky metrů), aspoň zde na východní Moravě

To je zajímavé, máš pravdu, porovnával jsem to teď s údaji v Čuzaku http://dataz.cuzk.cz/index.php . Myslel jsem, že data jsou převzata od nich. Asi ne. Člověk už dnes nemůže věřit ničemu :-).
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 17:55

Ten datum pro upgrade zdarma je skutečně 1.4.06? Včera mi totiž někdo po telefonu z Picodasu říkal, že až po 1.5.06? Už to někdo využil?

Ja tam pujdu asi zitra odpoledne, tak to zjistim. Sice mam V2 koupenou 2.5. a registrovanou 3.5., ale zeptam se jich jak to je.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 19:44

Ten datum pro upgrade zdarma je skutečně 1.4.06? Včera mi totiž někdo po telefonu z Picodasu říkal, že až po 1.5.06? Už to někdo využil?

Jo jo 1.4.06. Upgrade mapy mam zdarma od včerejška a registraci Topo50 V2 od 12.4.06. Fakt nekecám. Pro jistotu jsem tam jel s penězma ale nepotřeboval jsem je.
Jinak k mapě. Proti V2 je fakt lepší a propracovanějši. Na kole za jízdy se mnohem lépe čte (kontrastnější barvy) hlavně ve městech.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 15:37

co se tyka mych prvnich dojmu, tak se mi mapa libi a jsem spokojen


Ano, taky spokojenost. Ale abychom jen nechválili - na turistické mapě bych očekával, že budou i lanovky, přeci jen se rád občas do kopce svezu a hlavně je lanovka významný, i když ne vždy zvlášť krásný krajinotvorný prvek. Jenom mě tak v souvislosti s předchozí diskuzí napadlo, že je tam nedali proto, že pro ně není žádný vhodný typ čáry, ale to je asi blbost.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 12:29

Mno, já mám taky 6.11.3 na XPéčkách a taky mi to nejede. V registrech ten TYP taky mam :(

Zdravím, nevím, jak je to velká novinka, ale Picodas zaktualizoval svoje stránky a lze si pořídit upgrade Topo50 i mimo jejich pobočku. Mělo by to patrně probíhat tak, že si člověk u prodejce Picodasu koupí upgradovací CD a pak si nechá přes web vygenerovat nový klíč k mapě. Více na http://www.garmin.cz...view_cenik=true
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama